ארה"ב ליגת ה-MLS

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י yavni, ‏7/3/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא חושב שהמאמנים הקולומביאנים מתעלמים מה-MLS. זה נכון שאף אחד משם לא הוזמן בשנים האחרונות כמעט, אבל בכל הכנות לא מדובר בשחקני נבחרת, או מכסימום בשחקני גיבוי לנבחרת. אני גם לא מסכים עם מונטרו, הליגה בארה"ב היא נחמדה, אבל לא יותר טובה ממכסיקו ולטעמי גם לא מהליגות הבכירות בדרא"מ. מונטרו הוא שחקן נפלא שהצליח בהוילה ובדפורטיבו קאלי והעדיף את הכסף בסיאטל על פני ההזדמנות לשחק באירופה. הוא זומן למשחקים בודדים בנבחרת אבל גם כיום אין לו מקום. טאו, פאלקאו, ג'קסון, מונטאניו, ראמוס, קינטרו, רודאז'גה, כולם חלוצים טובים ממנו, אין מה לעשות. פביאן קאסטיז'ו הוא אכן שחקן כישרוני ששיחק עם הנבחרת הצעירה, אבל גם אותו אני לא רואה מקבל זימון בקרוב. מי שכן יכול להיות מוזמן פוטנציאלי הם הקשרים קאסטריז'ון, דיאגו צ'ארה, רפאל רובאז'ו, והבלמים חמיסון אולאבה וקרלוס ואלדס.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא בטוח בכלל שבחוזה הראשון שלו בסיאטל הוא קיבל יותר ממה שהיה מקבל באירופה, תוציא את "השחקן המיוחד" בכל סגל והמשכורות בארה"ב הם לא בשמיים ביחס למה שהיה נהוג באירופה (למרות שעכשיו זה אולי מתאזן, או בכיוון).

נראה אם אחד מהשחקנים שציינת כמועמדים פונטציאלים יקבל זימון בקרוב, בינתיים בזימון הראשון אף אחד מהם לא זכה להקרא לדגל.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

המועמדים הפוטנציאלים הם רק פוטנציאלים מבין כל מי שמשחק ב-MLS. אם אתה שואל אותי, בטח נכון לעכשיו, הם לא צריכים להיקרא כי פשוט יש שחקנים טובים מהם שעדיין לא קיבלו זימון (מקנלי ומוסקרה מנאסיונל הם דוגמא כזו). מה שהתכוונתי זה שהם היחידים מה-MLS שעוד הייתי חושב עליהם כשחקני נבחרת, אבל הם כרגע גם לא אופציה שניה ובצדק.

4. yavni Member

משחקי מחזור הפתיחה:

קולורדו ראפידס- קולומבוס קרו (11/3)
    ונקובר ווייטקאפס-מונטריאול אימפקט (11/3)
    די.סי. יונייטד- ספורטינג קנזס סיטי (11/3)
    לוס אנג'לס גלאקסי- ריאל סולט לייק (11/3)
    סאן חוזה ארת'קווייקס- ניו אינגלנד רבולושן (11/3)
    פ.צ. דאלאס- ניו יורק רד בולס (11/3)
    צ'יבאס USA- יוסטון דינמו (12/3)
    פורטלנד טימברס- פילדלפיה יוניון (13/3)
    (סיאטל, שיקאגו וטורונטו חופשיות)

נערך לאחרונה ב: ‏17/3/12
  5. yavni Member

תוצאות משחקי מחזור הפתיחה:

קולורדו ראפידס- קולומבוס קרו 0-2 (דרו מור 44, קווינסי אמאריקווה 89)

ונקובר ווייטקאפס- מונטריאול אימפקט 0-2 (סבסטיאן לה טו 3, קמילו 54)

די.סי. יונייטד- ספורטינג קנזס סיטי 1-0 (סי.ג'יי סאפונג 93)

לוס אנג'לס גלאקסי- ריאל סולט לייק 3-1 (אדסון באדל 71; שון פרנקלין עצמי 73, חבייר מוראלס 80, פביאן אספינדולה 85)

סאן חוזה ארת'קווייקס- ניו אינגלנד רבולושן 0-1 (כריס וונדולובסקי 15)

פ.צ. דאלאס- ניו יורק רד בולס 1-2 (זאק לויד 11, ריקרדו וילאר 61; קני קופר 78)

צ'יבאס USA- יוסטון דינמו 1-0 (אנדרו היינולט 91)

פורטלנד טימברס- פילדלפיה יוניון 1-3 (אנדרו ז'אן-בפטיסט 54, כריס בויד 66, קאליף אלחסן 76; גבריאל גומס 51)

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/12
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עוד כוכב גרמני בדימוס בדרך ל MLS, מיכאל באלאק נמצא על סף סיכום ב NY

7. yavni Member

מעניין מאוד רוזנר, באלאק בהחלט יכול להיות התוספת בעלת הניסיון לרד בולס (שמנסה להשיג את האליפות הראשונה בתולדותיה). השאלה הגדולה היא באיזה כושר הוא יגיע לניו יורק (ובכלל ל-MLS) והאם הוא ישתלב בקישור העמוס שיש לקבוצה (רפאל מארקס, טימו טאיניו, ג'ואל לינדפר ודיין ריצ'ארדס).
    בכל אופן, אם הוא יגיע זה יהיה רק בתחילת חלון ההעברות ב-1 ביולי.

8. yavni Member

היום בלילה יתקיימו שניים ממשחקי הגומלין של רבעי הגמר של ליגת האלופות הצפון אמריקאית, כשבהם לוס אנג'לס גלאקסי תנסה להתאושש מההפסד לריאל סולט לייק במשחק בית מול טורונטו (2-2 במשחק הראשון בקנדה), ואילו סיאטל תצא למשחק חוץ קשה מול סנטוס לגונה המקסיקנית (1-2 לסיאטל במשחק הראשון). שתי המנצחות יתמודדו ביניהם בחצי הגמר הראשון, כאשר בחצי השני מחכה מונטריי המקסיקנית למנצחת בין אונאם (מקסיקו) לאיסידרו מטפאן המפתיעה מאל סלבדור (1-2 לאל סלבדורים במשחק הראשון בביתם).

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/12
  9. yavni Member

חדשות היום

*משחקי אתמול בליגת האלופות הצפון אמריקאית: סנטוס לגונה המקסיקנית הביסה את סיאטל סאונדרס 1-6 במקסיקו (סוארז 8 ו-76, פראלטה 10, גומס 49 ו-68, אוצ'ואה 81; פרננדז 37). תקציר
    לעומתה טורונטו השיגה ניצחון חוץ גדול על ל.א. גלאקסי (2-2 במשחק הקודם בטורונטו) והעיפה את אלופת ה-MLS מהמפעל בניצחון 1-2 (ג'ונסון 34, סולסמה 67; הארדן עצמי 55).
    שתי הקבוצות יפגשו בסוף החודש בחצי הגמר, כשטורונטו תהיה הנציגה היחידה של ה-MLS.

*מונטריאול אימפקט מצאה את החלוץ שכל כך חיכתה לו והחתימה את ברנארדו קוראדי, האיטלקי הבינ"ל לשעבר בן ה-35 מאודינזה.

*קולומביאני נוסף ב-MLS- לואיס פראה הצטרף לדאלאס מסן מרטין הפרואנית.

*פלוריאן לכנר, לשעבר שחקן הרכב בסט. פאולי, הצטרף לניו אינגלנד מקרלסרוהה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/12
  10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לוס אנג'לס מזלזלת במפעל או שזה מה שהם שווים השנה?

11. yavni Member

יש להם השנה בעיה קשה בהגנה- עומאר גונזאלס, הבלם הפותח בעונה שעברה, הושאל בינואר 2012 לנירנברג הגרמנית, אך באימון הראשון שלו בקבוצה קרע את הרצועה הצולבת, חזר לקבוצתו לשעבר וייעדר תקופה ממושכת. בינתיים בלעדיו ההגנה ממש לא יציבה. הגלאקסי יכולים להתנחם שגם בשנה הבאה הם ישתתפו במפעל...
    בלילה שבין ראשון לשני הם ינסו לתקן את הרושם הרע שנוצר מהם עד עכשיו במשחק בית מול די.סי. יונייטד.

12. yavni Member

משחקי המחזור השני:

מונטריאול- שיקאגו (17/3)
    סאן חוזה- יוסטון (17/3)
    דאלאס- פורטלנד (18/3)
    קנזס סיטי- ניו אינגלנד (18/3)
    סולט לייק- ניו יורק (18/3)
    סיאטל- טורונטו (18/3)
    צ'יבאס USA- ונקובר (18/3)
    פילדלפיה- קולורדו (18/3)
    לוס אנג'לס- די.סי. יונייטד (19/3)
    (קולומבוס חופשית)

13. skyday20 Member

בישול של בקס בליגה, כמו שרק הוא מסוגל. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אם אני זוכר נכון אליאס כבר הביא לי קישור עליו, או שאני מתבלבל עם מישהו אחר. בכל מקרה הנה אחד הכישרונות החדשים ב-MLS, הקשר ההתקפי סבסטיאן ולאסקס מריאל סולט לייק. הקשר בן ה-21 נולד במדיין שבקולומביה אבל גדל והתחנך בארה"ב והיה אחד מהמצטיינים בקולג' שלו, ספרטנבורג מדרום קרוליינה. הוא נבחר במקום ה-36 בדראפט וכבר במחזור הראשון הביא קבלות עם שער במשחק הבכורה שלו ובחירתו לרוקי השבוע. בהחלט שחקן ששווה לעקוב אחריו לפחות ממה ששמעתי (לא ראיתי אותו עדיין) ואני מניח שגם קולומביה וארה"ב יתחילו להתעניין לקראת צירוף אפשרי בעתיד לנבחרות שלהן.

http://www.soccerbyives.net/soccer_by_ives...-velasquez.html

15. yavni Member

אכן שחקן מוכשר ביותר, שאפילו אני לא ציפיתי שהוא ישתלב כל כך מהר בסולט לייק... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wlcm.Xxx
    השער הראשון נלקח ממנו (בעיטה שלו שפגעה במגן הגלאקסי), אבל אין לי ספק שעוד נשמע עליו רבות אם הוא ימשיך בכושר הזה.