ארגנטינה, קלאוסורה 09: ארחנטינוס אלופה!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/1/10.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ה"אולה" מפרסם כי חלוצה הקולומביאני של אונסה קאלדאס, דיירו מורנו, הוצע לבוקה ג'וניורס. הבלאנקוס, שמעוניינים רק למכור את מורנו, הציעו לבוקה 50% מכרטיסו של השחקן תמורת 1.5 מ' דולר בעוד שהארגנטינאים מעוניינים לבדוק אופציית השאלה בלבד. מורנו נמצא כרגע בכושר מצויין ויהיה מעניין לראות אותו משתלב בקבוצה כמו בוקה ובליגה הארגנטינאית. אבל כל זה כאמור אם קאלדאס תסכים להתגמש ולעבור לאופציית השאלה, כי לא נראה לי שבוקה ישלמו את ה-1.5 מ' עבור 50% מכרטיסו.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא חושב שהוא יגיע כי אני לא רואה אינטרס לקולומביאנים להשאיל שחקן שיש לו שוק, בשביל שיאבק על מקום בהרכב של קבוצה אחרת. אבל הידיעה הזאת מעלה בעייה אפשרית בסגל החזק שבוקה בנתה לעונה הקרובה - אין עומק (והאמת שגםם איכות לדעתי) בחוד.

מבחינת עומק - יש שלושה חלוצים כרגע, שני 9 איתם ככל הנראה מתכנן בורגי לשחק (פאלרמו וויאטרי) ומחליף אחד שהוא לא ממש חלוץ ובכלל לא כובש שערים (מואוצ'ה). חוץ מהם, אם אני לא טועה ואתם מוזמנים לתקן אותי, יש בסגל של הפרימרה רק את אראוחו בן ה-18 והפאראגוואי שאינני זוכר את שמו (גם ילד) - שניהם יחדיו לא צברו 90 דק' בפרימרה ואני לא בטוח שהם מוכנים כבר להיות שחקני רוטציה.

מבחינת איכות - פאלרמו למרות ה-10 גולים שכבש בקלאוסורה זה כבר לא זה לדעתי, ויאטרי כבר הרבה זמן (מאז האליפות) לא נותן טורניר טוב ומואוצ'ה הפך לבדיחה...

עוד חלוץ עם יכולת מוכחת זה רעיון טוב לבוקה, אבל לפי מה שהבנתי הם די פרשו מהשוק.

3. אסף ראסינג Member

הפתעה?
    ארתורו סנהוואסה, קפטן קולו-קולו הצ'יאלנית, הוא שחקנה החדש של ראסינג?
    לפי האתרים הצ'יאלנים כן.
    בראסינג אמרו שרוצים להביא עוד שחקן לאחר הפציעה של פישוד, כאשר יש כמה שחקנים 'סודיים' על הכוונת, כנראה הצ'ילאני הוא אחד מהם.
    קפטן קולו-קולו (לשעבר?) יכול לשחק כקשר אמצעי בעיקר, אך גם כקשר ימיני.
    הוא נראה שחקן טוב, אני פשוט לא מבין כיצד רוסו מתכנן לשחק כעת, מלבד להוציא את ז'אקוב מההרכב.
    אשמח אם אליאס או כל אחד אחר יאיר את עיניי.
    הכתבה מצ'ילה:
    http://www.todofutbol.cl/?p=28796

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם כל כמו שכבר התרגלנו וראינו בעבר, שווה לחכות לתגובת המועדון, אבל אם להגיב לשמועות אז בהנחה שזה אכן נכון זו דעתי:

מהידע שלי על השחקן אני משער שהוא לא יגיע בגלל הפציעה של פיז'וד, הגעתו היא אך ורק בשל מכירה של ז'אקוב לאיטליה שכנראה סוכמה כבר - את סאנהואסה ראיתי אך ורק כקשר אחורי (הוא גם נראה לי כבד מדי לאגף) די כסחן האמת. מהדברים הנוספים שאני זוכר מדובר היה בשחקן טוב, אבל הוא הסתבך בהרבה בעיות משמעת עם המועדון כמו גם בעיות של פציעות ומשקל יתר, לפני שמברכים על משהו צריך ללמוד באיזה מצב הוא מגיע (ראיתי שהוא שיחק משחק אחרון אבל זה לא אומר הרבה).

בשורה התחתונה אם ז'אקוב נמכר אני דווקא הייתי מעדיף להביא את אולמדו מגודוי, מאשר שחקן זר מבוגר עם שם גדול יחסית ובעיות משמעת שלא יצא מארצו ועלול לסבול מקשיי התאקלמות, אבל אני אעריך גם ככה את ההחלטה של ההנהלה ללכת בגדול ולא להתקמצן במקרה והשמועה נכונה.

אני מודה שאני לא באמת זוכר אותו משחק, מה שכתבתי זה פשוט מה שאני זוכר שזכור לי עליו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/8/10
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בנוגע לידיעה על מורנו - באמת תהיתי איך בעבר הכרתי את הסגל של בוקה ועכשיו כשניסיתי להזכר מי הם החלוצים מלבד פאלרמו, פשוט לא עלה לי כלום לראש....איך יכול להיות שקבוצה כמו בוקה, כל כך קצרה ברוטציה ההתקפית שלה וכמו שאמרת, עם כל הכבוד למרטין ויש טונות של כבוד, הוא כבר לא מה שהיה. עזוב עכשיו אם דיירו יבוא או לא, איך מועדון, בין המפוארים בדרום אמריקה ולאחר כמה טורנירים לא טובים, לא מחזק את הקבוצה כמו שצריך וימשיך להתבסס על שחקן בן 36 (כמדומני) + ויטארי? כי כמו שאמרת, מואוצ'ה לא ממש כובש ואת הילדים אני לא מכיר....מזל שאין להם מפעל יבשתי על הראש, אחרת אני לא יודע איך הם היו מסתדרים. נראה לי שהמו"מ המתיש עם ריקלמה דפק לכמה אנשים שם בהנהלה את השכל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/10
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בוקה דווקא התחזקו יפה מאוד לדעתי, מלבד בחוד. אני כעיקרון חושב כמוך, בגלל זה העלתי את זה שזו נקודת התורפה שלהם. אפשר לסייג את הביקורת שלי ושלך ולומר שאסקודרו (רכש מויאריאל) יכול לשחק חלוץ שני, לדעתי הוא יותר קשר אבל הוא שיחק בעבר גם מקדימה, ואז יש לך שני צמדים שזה כביכול מספיק בשביל 19 מחזורי ליגה.

נצטרך לחכות ולראות מה בורגי מתכנן ולמה הוא לא דורש חלוץ, דבר שנראה מתבקש לדעתנו לאור המצב של הסגל, אני דווקא יוצא מנקודת הנחה שהוא יודע מה הוא עושה, אני פשוט עוד לא מבין את זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. benos Member

אני דווקא מבסוט מהעניין הזה שאין רוטצייה להתקפה, זאת תהיה הזדמנות טובה לאראוחו לקבל דקות משחק, בלי קשר אני מסכים עם עידן שזאת טעות של בוקה שלא דאגו לחלוץ שני שאפשר לסמוך עליו אחרי שגאייטאן(שגם הוא לא חלוץ במקור) הלך, מה גם שמאוצ'ה ממה שזכור לי הוא בחור שעבר כמה פציעות לא קלות עד עכשיו.

אני אומר את זה כבר הרבה זמן, לטעמי בוקה חייבת להפטר מפאלרמו ו/או מריקלמה, מהראשון אני לא רואה יותר מדי תועלת מקצועית שהוא מביא ומהשני בקושי רואים אותו במגרשים למרות שעדיין יש לו כמה שנים טובות לתת, שניהם לטעמי לא שווים את העלויות היחסיות שלהם לקבוצה ושניהם גם לא הכי מסתדרים ביחד, בוקה תעשה לעצמה רק טוב אם תזרוק אותם ותביא במקומם כמה שחקנים שיוכלו לסדר לה את החורים בקישור ובהתקפה.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני חשבתי שצריך לשחרר את פאלרמו, ואז הוא שם 10 גולים בטורניר האחרון, לך תבין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

אם\כש פאלרמו הולך חובה להביא חלוץ ברמה, ויאטרי זה לא זה, בניגוד לבוסלי שהיה המחליף "הנצחי" אבל ראו עליו שיש לו משהו ברגליים ובראש (למרות שלא נראה לי שמישהו צפה כמה), הגנב פשוט לא ברמה להיות החלוץ המוביל של מועדון גדול.

9. benos Member

שם 10(2 בפנדל) אבל דפק 20 וזה רק מהמשחקים שאני ראיתי, מה גם שעם שחקנים כמו גאייטאן, ריקלמה, מנדס ומדל מאחורה אתה לא צריך להיות איזה עילוי בשביל לכבוש. אני מאוד אוהב את פאלרמו אבל לטעמי הגיע הזמן שלו ללכת, חלוץ פותח בקבוצה ששואפת למשהו הוא כבר לא.

----------------------------

עידן/יניב/פלוני, מיגל קאנאו שמשחק עכשיו בבויאקה צ'יקו והיווה חלק חשוב(סטטיסטית) בעלייה של קילמס לליגה הראשונה מועמד להגיע לסנטראל, הוא שווה משהו?

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/10
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלוץ שמבקיע 10 גולים בטורניר לא ישוחרר גם אם החמיץ 20 נוספים וגם אם חלק גדול, כולל אותי ואותך, חושבים הוא משחק רע. כל עוד פאלרמו יכבוש, בין אם אנחנו אוהבים זאת או לא (וכמוך אני גם לא אוהב את זה), הוא ישחק לפני הילדודס. כמה שלפעמים אני לא אוהב את זה או מסכים עם ההגיון הזה, עדיין יש בזה הגיון ולא על זה אני יכול לבקר את בורגי והליצנים מהטורניר הקודם (בדיעבד, בהתחלה ביקרתי)

אני לא מסכים שכל חלוץ שהיה משחק עם השחקנים שציינת (מדל ומנדס ששיחק חצי טורניר פחות קשורים אם בכלל לדעתי) היה כובש אותו דבר כמו פאלרמו, אבל נתון מעניין שכן מחזק את טענתך, הוא שבוקה לא כבשה אפילו שער אחד במשחקים שריקלמה לא היה בטורניר האחרון.

מותר לי לענות בתור פלוני? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

בכל מקרה זה מה שעידן רשם עליו בעבר:

"מיגל קאנאו הפך בשנתיים האחרונות לאחד השחקנים הטובים בליגה הקולומביאנית והיה הגורם הכמעט בלעדי לאליפות ההיסטורית של בויאקה צ'יקו באפרטורה 2008. נאסיונל רצתה לצרף אותו בחצי השני של 2008 אבל הבחור נפצע וירדנו מהרעיון. שחקן נהדר לדעתי, שיש לו גם מקום בליגה הראשונה בארגנטינה, שמח לראות שהוא מצליח בקילמס."

11. benos Member

ססטיסטית פאלרמו כובש שערים ועושה את העבודה "שלו", אבל אני לא מדבר איתך רק על שערים אלא על מה שמסביב שזה כולל הרבה איבודי כדור ומשחק איטי ולא מדוייק, יכול להיות שלא כל חלוץ היה כובש את אותו מספר שערים אבל בטוח שהרבה אחרים כן היו מאפשרים למשחק לשטוף יותר ובכך להפוך את המשחק של בוקה ליעיל יותר בהתקפה, גם אם הם כביכול מספקים פחות מחץ מפאלרמו.

----------------------------

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

אם כך זה אומר שהוא יכול לחזק את הקבוצה בצורה טובה, ביחד עם שאפר, גיאזאסולה והבלם האורוגוואי מדאנוביו עושה רושם שהקבוצה התחזקה יפה בהגנה, מה שנשאר זה לפחות לקוות שברגיירי ישאר כי בורדיסו כבר הלך ואולי להרוויח כמה לירות על קאראליו.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מחזק את הציטוט של עצמי שאליאס הביא.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

קאנאו היום קצת איבד מכושרו, אבל לבחור יש פוטנציאל והוא הראה אותו יפה מאוד לפני כשנתיים שלקח כמעט לבדו קבוצה כמו צ'יקו לאליפות היסטורית. בבויאקה הוא שיחק כקשר התקפי \ חלוץ ונתן מנה יפה של גולים, חלק מהם בבעיטות חופשיות יפות. שחקן טכני מאוד, שיכול גם לשחק כחצי חלוץ ולהגיח מהאגפים. מלבד הגולים שכבש, הוא גם בישל לא מעט וכמעט כל המשחק ההתקפי היה מבוסס עליו. לא היה בטוח שיישאר בצ'יקו בטורניר הנוכחי מאחר והיתה לו הצעה מה-MLS, אבל לבסוף נשאר בצ'יקו והמשיך להתאמן עם הקבוצה. עכשיו שאתה מזכיר את זה, אני באמת רואה שהוא לא שותף גם אתמול במשחקה של צ'יקו וסביר להניח שהוא בדרך לעזוב. לליגה השניה בוודאי שהוא מספיק (אני עדיין חושב שבכושרו לפני שנתיים יש לו מקום גם בליגה הארגנטינאית הראשונה) והוא יכול להיות חיזוק בהחלט יעיל עבורכם. צירפתי וידאו עם מעלליו בקאמפיין ההיסטורי של בויאקה ב-2008 וכפי שאפשר לראות, הבחור גם בועט פנדלים מעולה.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מסכים אם מה שאמרת על פאלרמו והחסרונות בו, יש סיכוי גדול שאתה צודק ומשחק ההתקפה היה\יהיה שוטף יותר עם מישהו אחר (צריך למצוא את המישהו המתאים גם), אבל אני מתקשה לבקר בנחרצות את ההחלטה להמשיך איתו כל עוד הוא כובש כמות כזו לטורניר.

אני יכול להגיד לך לא רק סטטיסטית, אלא מאוהדי קילמס, שקאנאו היה טוב בשורותיה. לכן אני מניח שהוא יהיה טוב גם לסנטראל בשביל אותה משימה. לוצ'ו פיגרואה נשאר?

14. אסף ראסינג Member

הדבר היחידי שאני יכול להגיד על קאנאו זה שהייתי מביא אותו לראסינג באופן עקבי במשחקי המנג'ר השונים-
    כי מה לא עושים בשביל להוציא את לוסרו..? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    וברצינות, שחקן טוב, וגם כבר עם נסיון, רכש מוצלח לטעמי, בטח ובטח בשביל ה- B (בלי לפגוע, ברצינות)

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/10
  15. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

זוכרים שאורטגה היה באינדפנדיינטה ריבדביה? אם זה היה מצחיק מה תגידו על הוגו איבארה שע"פ אולה אמור לחתום בימים הקרובים בספורטיבו פאטירה מה-TORNEO B .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/8/10