ארגנטינה, קלאוסורה 09: ארחנטינוס אלופה!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/1/10.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ראיתי את הדיונים שלכם כאן על הגביע וכמו שרובכם כנראה מכירים מהסיקורים שלי, בקולומביה הסיפור ממש לא רציני וזאת למרות שהזוכה בגביע מקבלת כרטיס לקופה סודאמריקנה וכסף (לא יודע בדיוק כמה). אישית הייתי מעדיף שיבטלו את כל הסיפור, או שיעשו טורניר גביע מקוצר של נוק אאוט במקום השיטה הנוכחית המייגעת של 10 משחקים לכל קבוצה בשיטת ליגה ואח"כ נוקאאוט.

אליאס, אני לא יודע להגיד לך מה הממוצע במספרים, אבל נמוך מאוד. מלבד נאסיונל שעוד מצליחה להביא אוהדים, כל השאר לא ממש מתלהבים לראות את הרכב הרסרבה משחק במפעל שכמעט אף אחד לא לוקח ברצינות. הקבוצות מעלות הרכבים קצת יותר חזקים לקראת השלבים המכריעים (וגם לא תמיד), אבל לשחק ליגה בסופ"ש, גביע באמצע שבוע ולעיתים גם משחק במפעל בין יבשתי, זה כנראה יותר מדי עבור השחקנים ולכן המאמנים החליטו לשלב את הרכב הרסרבה כזה שירוץ בגביע.

אגב, מאותה סיבה אני מאוד לא אוהב את העובדה שטורניר הקופה אמריקה מ-1997 הפך למעין טורניר חובבני שרוב אם לא כל הנבחרות מגיעות אליו לא בהרכבן החזק. אני זוכר את הטורניר הזה ב-91, 93 ו-95 כטורניר נהדר שכולם לקחו ברצינות, אבל מאז הסיפור השתנה וחלק מהמאמנים מגיעים עם הנבחרות הצעירות שלהם בליווי של כמה וותיקים. אם רוצים לעשות טורניר, שיתייחסו אליו בהתאם. לטעמי גביע בארגנטינה יהיה לא פחות בדיחה מקולומביה או ברזיל גם עם הצ'ופר יהיה כניסה לאחד מהמפעלים היבשתיים (בקולומביה לפעמים זה עונש).

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא מסכים, לא בכל מדינה אחרת "צריך" גביע. מתישהו נקבע מסיבות מסויימות שיהיה גביע, עם הזמן המפעל התמסד (אם לשאול מהסוציולוגיה) והוא ממשיך להתקיים ללא קשר לסיבה שהקימו אותו בהכרח, בזכות המסורת בעיקר לדעתי. בארגנטינה אין מסורת כזו, ניסו בעבר להתחיל אותה והגיעו למסקנה שאין צורך, אני לא רואה סיבה לעשות זאת בכוח.

יותר מכך, לא מדוייק שבכל מדינה יש גביע, יש מדינות עם שני גביעים ויש בלי גביעים - למה הנכון האוניברסלי, שלטענתך יש דבר כזה לפי הקטע שצוטטתי, הוא דווקא מפעל גביע אחד?

לדעתי אין פה חוק אוניברסלי שמה נכון, צריך להסתכל על ארגנטינה ולראות מה יהיה הרווח ומה יהיה ההפסד מדבר כזה, "למה צריך גביע?" היא שאלה שמבקשת למצוא מה הרווח, ואז בודקים מול הבעיות והנזק. הליברטאדורס לדוג', שאתה העלת, מביא רווחים לצד נזקים, אך בנזקים שלו הקבוצות שמלכתחילה מעפילות אליו יכולות לעמוד בהצלחה ואף לצאת מורווחות לעתים (לא רק כלכלית). מה גם, שכמו שכבר רשמתי, עכשיו זה כבר לא למה צריך...זה פשוט שם.

לקבוצות שמראש יכולות לעמוד בכך, אל תשכח מי אלו הקבוצות שמשתתפות במפעלים היבשתיים, מפעל כזה יהיה פחות נזק כלכלי מאשר לקבוצות אחרות (הרוב). בשורה התחתונה אפילו הליגה לא משתלמת כלכלית נכון לעכשיו כי כל הקבוצות כמעט מפסידות כסף, למרות זכויות שידור שנמכרו במחיר מופרז לחלוטין למדינה. והליגה הרבה יותר ממותגת מכל מפעל מונפץ שימציאו עכשיו.

זו בערך הסיבה היחידה שאני רואה לדבר כזה, מצד שני כמה מאותם אוהדים של חובנטוד יצליחו לשלם על הנסיעה, באמצע שבוע בזמן עבודה, לבוקה בשביל לראות את המשחק? או מנגד, כמה מהם יהנו לשלם מחיר מופרז על כרטיס בשביל לראות את בוקה שולחת לסאן חואן את הרסרבה? דבר שצפוי לקרות גם עם תמריצים, בשל סיבות פרקטיות.

אגב, ברגע שהמפעל הוא לא יוקרתי, וללא מסורת אני לא רואה איך הוא יהיה יוקרתי, אתה יכול לראות שגם בקלאסיקוס הקהל לא תמיד מגיע בהמוניו (טורניר הקיץ וכו'...), בוודאי שלא כמו בליגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/8/10
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם בישראל בזמנו עשו תמריץ לגביע הטוטו בדמות כרטיס לאינטרטוטו אם אני לא טועה וזה לא הלך, כמו שעדיין יש תמריצים כלכליים וזה עדיין מפעל זניח. אבל זה בדיוק מה שאני טוען בין היתר - מפעל הגביע מוצלח במקומות בהם יש לו מסורת, דבר שלא מצליחים ליצור יש מאין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/8/10
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, דווקא אחד מהרעיונות שיעזרו להתגבר על הבעייה הכלכלית של הקבוצות הקטנות עם הנסיעות זה לעשות הפוך - שהמשחק תמיד ישוחק במגרש של הקבוצה הקטנה (המדורגת יותר נמוך הכוונה).

הנה, אולי הצלחתי לעזור לתומכים ברעיון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. אסף ראסינג Member

יודע מה, מקבל את הרעיון שלך, יכול להיות נחמד.
    ראסינג-פרו, במגרש של פרו, חלום, אילו ימים...

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל פרו הם לא הבעייה, האוהדים שלהם יכולים להגיע במונית לסילינדרו והשחקנים עצמאית מהבית, קבוצות מפנים ארגנטינה הן הבעייה...

מה שכן, אולי דווקא מול פרו אז'אלה יציג יכולת של שחקן כדורגל פעיל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. אסף ראסינג Member

ראסינג מפסידה לסן לורנסו בפנדלים, 4-3.
    המשחק עצמו נגמר בתוצאה 1-1.
    גולאסו של אלפארו העלה את סן לורנסו לייתרון, לוגוורסיו השווה מבאלגן ברחבה לקראת סיום המחצית.
    פישוד נפצע בראסינג.
    מורנו הראה יכולת טובה, כמו גם טורנסו, על אף שהחטיא את הפנדל.
    סן לורנסו שיחקו משחק קבוצתי מצויין, במיוחד ב20 דקות הראשונות, לכן אין לי ממש שחקן מסויים לציין כי המשחק היה ממש קבוצתי וכולם השתתפו.
    במחצית השנייה ראסינג השתפרה ושלטה קצת יותר בכדור, אבל סן לורנסו נשארה יותר מסוכנת בהתקפות שלה.
    משחק הכנה מעניין וטוב, שגם התחמם ונהיה אגרסיבי במחצית השנייה.
    ברכותיי סן לורנסו, יש גביע ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/8/10
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה היה אלים מדי בשביל משחק הכנה, מיותר. מה "שסופרמן" עשה למיליאורה בפנדל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

9. אסף ראסינג Member

קסטרומן יצא גדול, מיגליאורה מניאק, התקדם יותר מדיי בפנדל האחרון, לא שזה משנה לי, שהעורבים יישמחו שיש להם גביע ושהם נצחו קבוצה גדולה.
    אכן היה אלים יותר מדיי, צ'אקו טורס ממש מאכזב עם הגישה האלימה שלו, למרות שאני לא אובייקטיבי כי מנגד ממש אהבתי את הגישה של קהאיס, אבל אני חושב שיש הבדל, בעיקר בקטע שטורס כל הזמן מחפש ונותן קטנות.
    הזכרת לי גם לומר, שהשיפוט היה מזעזע, בין היתר לפני הגול של סן לורנסו הקוון סימן שעה לנבדל, השופט לא ראה, והנבדל לעולם לא נשרק.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ראיתי את הגול וגם את שאר המשחק די ראיתי בחצי עין, ככה שלא שמתי לב ממש לשיפוט ורק בגדול ליכולת של ראסינג...פשוט כל פעם ששמעתי את השדרנים מעירים על תיקול כזה או אחר הסתכלתי. קאהאיס הגזים, שישמור את זה לליגה, צ'אקו טורס שחקן מלוכלך שאתה מאוד אוהב שהוא אצלך ושונא שהוא נגדך (התעצבנתי שדה טומאסו "תלה" אותו).

יש הערכה לפציעה של פיז'וד?

11. אסף ראסינג Member

אומרים ששבר את הזרת, לא יודע איזה רגל, אבל אםן זה נכון אז הוא חודש עד חודשיים בחוץ.

12. Burrito Ortega Member

הסאגה של בוקה וטריסטלמה נגמרה. השחקן סיכם בבוקה לארבע השנים הקרובות ויהיה בעל השכר הגבוה ביותר בליגה הארגנטינאית. ירוויח כמליון וחצי דולר לעונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

שחקנה המשוחרר של אתלטיקו טוקמאן סרחיו אסקובר מועמד למכבי חיפה.

ע"פ פירסומים בפראגוואי

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/8/10
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.barnsleyfc.co.uk/page/ProfilesD...9~49199,00.html

אני מודה, אחרי שביום אחד ראיתי את הידיעה הזאת ומצד שני שמעתי ששוב לאנדרו "המדהים" גונסאלס הצטיין בפינצ'ה, הגעתי למסקנה שפשוט אין לי מושג בכדורגל...

15. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

תוצאות הליגה השלישית

מחזור שני

פלאטנסה-דפנסורס דה בלגרנו 3-1
    ספורטיבו איטלינו-קוליגאלס 1-1
    בראקאס סנטראל-אקאסוסו 1-0
    אלמגרו-דפורטיבו אספניול 1-2
    אטלנטה-טריסטאן סוארס 1-1
    דפורטיבו אורמניו-סרמיינטו 0-0
    קומוניקסיונס-נואבה צ'יקגו 1-0
    בראון-סן טלמו 3-1
    טמפרליי-פלנדריה 0-1

יום שני

ויז'ה סן קרלוס-אסטודיאנטס (בואנוס איירס)
    דפורטיבו מורון-לוס אנדס

הצמרת

1.דפנסורס 4
    -. אקאסוסו 4
    -.טריסטן סוארס 4
    -.אטלנטה 4
    -.אורמניו 4
    -.סרמיינטו 4
    7.לוס אנדס 3 (משחק חסר)