ארגנטינה, קלאוסורה 09: ארחנטינוס אלופה!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/1/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התווסף הסיקור אמצע העונה של הליגה השנייה (שם אין חלוקה לטורנירים כיום), תודה ליניב

למרות המיקום הנמוך כמו שיניב כתב, יש מגמת שיפור בקבוצה והגיע רכש טוב, אני מאמין שהם יתנו סיבוב טוב אבל יתקשו כמובן להכנס ממש למאבק.

גם לי תמיד הייתה חיבה למועדון הזה ולקהל שלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/1/10
  2. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

הנבחרת המקומית של ארגנטינה גוברת 3-2 על נבחרתה של קוסטה ריקה .

חוזה סוסה העלה את הנבחרת הארגנטינאית ליתרון הנבחרת ממרכז אמריקה שפיספסה את העלייה למונדיאל להונדורס המפתיעה השוותה משער של באראטנוס, גיז'רמו בורדיסו (אח של) החזיר את היתרון לנבחרת של דייגו, הקוסטה ריקאנים לא ויתרו ומצאו את השיוויון מרגליו של מדריגל, לפני שפרנקו חארה חלוץ ארסנאל קבע את תוצאת המשחק

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יניב, יופי של סיקור לפרימרה B http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

תיקון קטן לגבי קרלוס מרינלי מאלדושיבי. הבחור מעולם לא שיחק בדפורטיבו קאלי. הוא הגיע למיז'ונאריוס בוגוטה בינואר אשתקד ושיחק עד מאי ולאחר מכן עזב את קולומביה.

מחזיק אצבעות לבלגראנו של אדווין מוביל וחואן מאהצ'ה, אם כי המיקום שלהם לא נראה מעודד.

אליאס: ערכתי

4. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

תודה על התיקון אני אעביר אותו יותר מאוחר לאליאס

קולון-אונבירסטידד קתוליקה 2-3

http://www.ole.clarin.com/diario/2010/01/26/copalibertadores/thumb/mdayan_berto.Xxx
    בארטאגליו הצעיר חוגג את ה3-1 של קולון, לצערו ולצערם של הביצ'ו הגיע גם אז מוראלס

קולון מנצחת 3-2 את אוניברסיטדד קתוליקה מצ'ילה במסגרת השלב המוקדם של הליברטדורס , פדריקו נייטו העלה את הביצ'ו ליתרון כבר לאחר חמש דקות של משחק , חואן מוראלס אקס קולון (אם כי רק לחמישה משחקים) השווה את התוצאה (35) מבחינתו כנארה נקם שחגג את השער מה שבדרך כלל לא רואים בדרום אמריקה, ביצ'י פוארטס הקשיש החזיר את היתרון לקולון . פקונדו בארטאגליו במהלך נהדר העלה את קולון ל3-1 . עד שהגיע אותו חואן מוראלס שבגול סופר חשוב צימק את התוצאה שמביא את הצ'יליאנים בפיגור מינימאלי לקראת הגומלין שיערך בשבוע הבא

ניואלס תארח היום את אמלאק למשחק בשלב המוקדם לאנוס תעלה עם סבטיאן פארטאה; אגוסטין אלאז'ס, רונאלדו שיאבי,חואן מנואל איסארלדה ; נוהאל ראסולי, לוקאס ברינדי, דייגו מתאו, לאונל ורג'יוני ; מאורו פורמיקה ; חורחה אצ'ואקארו וחואקין בוגוסיהאן

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קולון יכולה לעשות הפתעה גדולה, זו גם תהייה הופעה ראשונה של המועדון בליברטאדןרס אם תצליח לנצח. מי שהצטיין אצל הצ'יליאנים אגב, היה דמיאן דיאס אקס סנטראל ובוקה. ברוסאריו דיברו עליו ככישרון אבל רק מול ראסינג הוא הבריק, אח"כ בבוקה הוא היה כל כך רע שחשבתי שהוא יפרוש מכדורגל. בינתיים בצ'ילה הוא מצא בית חם ואפילו כבש גול אולימפי היישר מהקרן שנה שעברה.

ביצ'י ממשיך לצבור גולים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לדעתי בניגוד לקולון ניואלס פייבוריטית על הנייר, סנסיני מעלה את ההרכב הקבוע משנה שעברה עם שינוי אחד, אז'אלס במקום מאצ'וקה, והלפרה חיייבת להשיג תוצאה טובה בשביל לא להסתבך בגומלין ולהעפיל לגביע.

בקשר לנבחרת, לא ראיתי ככה שאני לא יודע מה מראדונה יקח מהמשחק הזה, חבל שמתאו היה צריך להפצע במשחק כזה, מקווה בשבילו שזה לא חמור. יותר חשוב מבחינתי שהאוצ'ה יגיע כשיר לשבת, שגם ככה זה לא אידיאלי כי הוא עומד לפתוח עם שני אימונים בלבד עם הקבוצה...

המחיר עלה עוד קצת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שאלה לכל חברי האשכול הקבועים. דובר על כך שהעשור התאפיין בעיקר בזכיות של קבוצות קטנות, או אפשר לנסח זאת קבוצות שהן לא בוקה וריבר. רציתי לשאול מה הציבור בארגנטינה חושב על הנושא הזה? האם היתה מחשבה לחזור לטורניר אחד ארוך? האם בארגנטינה דווקא מעודדים מכך שקבוצות כמו לאנוס ובאנפילד זכו וייצגו אותם בליברטאדורס או שמעדיפים ליגה ארוכה יותר ששם כנראה הגדולות ייתנו יותר את הטון? מניסיון בקולומביה, היו מספר הצעות לשנות את מבנה הליגה ולחזור לקביעת אלופה אחת אחרי שפאסטו, קוקוטה וצ'יקו זכו באליפות. לבסוף הפורמט נשאר כרגיל אבל זו שאלה שכל הזמן עולה לדיון שם. האם עדיף לשחק שני טורנירים קצרים או אחד ארוך? נורא מעניין אותי לראות מה בארגנטינה אומרים על כך....

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני שומע דיעות כאלו וכאלו, לא שמתי לב להלך רוח אחיד "ברחוב" הארגנטינאי, הוירטואלי בעיקר במקרה שלי היום. אני אישית מעדיף את הטורנירים הקצרים שהשינוי היחידי שהייתי רוצה לראות בשיטה זה עניין הממוצעים (הירידות).

ועידן, יש חמש גדולות בארגנטינה, שכולן זכו באליפות בעשור אחרון. בנוסף, זכו ניואלס, אסטודיאנטס וולס שהן לא קבוצות קטנות, כך שרק שתי קטנות זכו באליפות (לאנוס ובאנפילד).

לגבי הליברטאדורס, זה הפעם הראשונה שחמשת הגדולות לא מעפילות לגביעים מזה המון זמן, אבל אין קשר ישיר לשיטת הטורניר הקצר, שכן ההעפלה לגביעים מחושבת לפי עונה אפרטורה+קלאוסורה (סודאמריקנה) או שני טורנירים של אותה שנה אזרחית (ליברטאדורס).

מחשבה לשינויים תמיד יש, לכן גם גרונדונה שינה את השיטה בליגות הנמוכות לטורניר אחד ארוך, למיטב הבנתי בהתאחדות לא היו מרוצים מכך יותר מדי עד כה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כן, הכוונה היתה לאו דווקא לקבוצות קטנות או גדולות ולכן גם כתבתי קבוצות שהן לא בוקה וריבר. מלבדם יש גם את ראסינג, סן לורנסו ואינדי שהןמשלימות את הגדולות, אסטודיאנטס, ולס וניואל'ס נחשבות יותר למעמד ביניים אני חושב, לא? לפחות בארגנטינה יש טורניר שהקבוצה שמסיימת ראשונה היא גם האלופה, בעוד שאצלנו העונה הסדירה לא נותנת יותר מדי שכן אח"כ מגיע שלב הפלייאוף שלטעמי קצת מיותר ופוגע בקבוצות הטובות שנתנו טורניר סדיר מצוין.

אגב אליאס, אתמול פורסמו בכל אתרי האינטרנט הגדולים ידיעות על כך שלג'יובאני יש הצעה קונקרטית להצטרף לראסינג בטורניר הבא וג'יובאני אכן אישר את הידיעה וגם אמר שהוא רוצה לשבת עם הנהלת נאסיונל כדי לשדרג את חוזהו. מצד אחד ייתכן וזהו ניסיון למשוך עוד העלה בשכר (למרות שאני ממש בספק) אבל מצד שני כשכל האתרים האמינים מדווחים ושהשחקן עצמו מאשר שההצעה הרצינית ביותר היא של ראסינג ושהוא ישמח להצטרף, אולי נראה אותו במדי האקדמיה בשנה הבאה??

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/10
  9. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

בסופו של דבר ישודרו שתי משחקים ! בנוסף למשחק של ריבר אצל האלופה (21:55, ספורט 1) ישודר גם המשחק בין ארחנטינוס לבין בוקה (0:05, ספורט 2)
    קצת מבאס שזה ריבר ובוקה ונקווה שלא יהפכו כמו ערוץ הספורט שבמקרים האלו זה היה ערוץ בוקה/ריבר נקווה לטוב .

10. c_web Member

כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה על ההשקעה.
    שיהיה לכם בהצלחה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יניב, לצערי לא הייתי בונה על זה יותר מדי. זה די ברור שיילכו לפי מה שרוב הציבור מעדיף ובגלל שרוב הציבור מכיר\אוהד בוקה או ריבר (לאלו שרואים את המשחקים), אני מניח שלמעט פה ושם, רוב השידורים יהיו של בוקה וריבר. גם אותי זה מעצבן (במוקדמות המונדיאל 2006 המשחקים ששודרו היו רק של בראזיל וארגנטינה) אבל אין מה לעשות, הם משדרים מה שיביא להם רייטינג.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בראסינג אף אחד לא הזכיר את זה, להזכירך בקולומביה כבר אמרו שפאבון הוא שחקן של ראסינג, בצ'ילה כבר אמרו שקאנאלס הוא שחקן של ראסינג (בינתיים הוא בריבר) וכו'... אני אשמח לראות אותו אבל אין על מה לדבר בינתתים, לא רק שאין אישור, כרגע אנחנו לא יודעים באיזו ליגה ראסינג תשחק. מה גם שללא מכירות לא יהיה כסף לרכש בגלל ההוצאות בפגרה הזאת.

:aa1: שמועות רבות ברשת מדווחות על עזיבתו של בלם בוקה קאסרס לברזיל, הכל טוב ויפה אבל השאלה מי יגיע במקום שמועד ההעברות עומד להגמר.

:aa1: סנטראל עדיין מקווה להחתים שוער שהמועמד הנוכחי הוא חורחה באבה האורוגוואי לו הייתה עונה מצויינת בעונת 05-06 עם נאסיונאל של סוארס ושות', מאז לא עקבתי אחריו אבל אני בטוח שהוא בהחלט שוער סביר גם היום.

:aa1: ידיעות שונות והעברות שוליות נוספות: פאקונדו אימבודן חותם בלובו, מדובר במגן שמאלי ארגנטינאי מאוד בינוני שמגיע מצ'ילה אחרי פציעה קשה. ולס מחתימה את אדוארדו ברון, חלוץ צעיר מהליגה הרביעית. העברתו של אמיליו הרנאנדס לארחנטינוס רשמית עכשיו, שחקן ההתקפה מקוה להפגין יכולת טובה ולהכנס לסגל צ'ילה למונדיאל. צ'אקו טורס מסאן לורנסו נפצע ויעדר כשלושה שבועות. חשש לפציעה רצינית בברכו של קרלוס מתאו מהרוחו.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יש גם את עניין השעות בשידורים, הבחירה של צ'רלטון הגיוניות לחלוטין במחזור הזה בהתחשב בשעות ובאטרקטיביות.

תלונות על בחירת המשחק המרכזי להפנות לגרונדונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

עריכה: הכוונה כמובן למשחק המרכזי של ריבר ובאנפילד, ההחלטה לשדר את המשחק של בוקה באמצע הלילה על פני ניואלס - רוחו המוקדם יותר אכן תמוהה אם לא מזהים פה המשכיות לתקופת שידורי ערוץ הספורט\בוקה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

החששות לא התבדו, הבלם שנפצע בדקה השנייה של משחק הנבחרת בסאן חואן קרע את הרצועה הצולבת בברך ימין וסיים את הטורניר. חבל בשבילו...

שאלה מעניינת, מכיוון שנפצע במסגרת הנבחרת האם הרוחו יוכלו להפעיל את סעיף 225 לכל העונה? הסעיף אומר שאם שחקן נפצע במהלך השתתפות במשחקי\אימוני הנבחרת, קבוצתו יכולה לדחות השעייה (צהובים או אדום) של שחקן אחר עד שהנ"ל מתאושש מהפציעה. עד כמה שאני יודע אין הגבלת זמן, ראסינג השתמשה בו חודשיים כמעט על סוסה כשסוקוליני חזר פצוע, אבל טורניר שלם נשמע מוזר.

15. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אז מתברר שבסופו של דבר אכן נשחק במערך כרגיל שטוציו וגליאנו יהיו הבלמים בעוד המגן הימני יהיה  כנראה לוסיאנו ואלה.

נקווה שצ'רלטון יעמדו במבחן הראשון שלהם וישדרו גם את מחוזר אמצע השבוע המשחק המרכזי הוא הקלאסיקו של לה פלאטה בין חימנסיה לאסטודיאנטס

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/1/10