ארגנטינה אפרטורה 2011 - בוקה חוגגת אליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/8/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

במשחק הקודם היה לרוסו את התירוץ של ההרכב החסר, אבל עכשיו עם וייאר בשער, ורון וקארבונרו בהרכב, עם הצמד פרנאנדס ובוסלי בחוד, יש לו את קבוצת החלומות שלו. להפסיד עם הסגל הזה לקבוצה מפורקת כמו סאן לורנסו זו מכה כואבת. כל הכבוד לאסאד שמצליח להחזיק את סאנלו עם הראש למעלה בינתיים, גם בהפסד במחזור האחרון הקבוצה לא נפלה בהרבה מול לאנוס החזקה. לדעתי סאנלו לא תתפרק למרות הבעיות, הרבה בזכות ההחתמה של קאלינסקי והשארותו של אורטיגוסה. שיש לך מרכז שדה כזה, אתה לא בהכרח תצליח, אבל לא תתפרק למרות כל הבעיות בחוד ובהגנה.

בוקה חגגה על אוניון במשחק שנאמר כי יכריע לבינתיים את עתידו של פאלסיוני. אני כבר אמרתי, על הנייר לבוקה יש את הסגל הכי טוב (אסטודיאנטס אחריה), אם העסק יתחבר וריקלמה לא יפצע הם יקחו את האליפות. אבל מתי פעם אחרונה העסק התחבר שם וריקלמה לא נפצע כל משחק 3? אוניון היא לא המבחן, אבל יש סיבה לחשוש.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מי שראה את המשחק יכול לספר איך היה קארבונרו? למרות שממשחק ראשון אני מניח שהבכורה לא היתה מוצלחת, בטח לא לפי התוצאה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי הוא היה פרווה, לא תרם משהו מיוחד אבל גם לא היה רע במיוחד. אני לא מכיר אותו כל כך טוב מקולומביה, אבל נראה לי שהוא שיחק רחוק מדי מרחבת היריב בחלקים מהמשחק וזה קצת הוציא אותו מהמשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/11
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה אליאס. אני מניח שגם ייקח לו מעט זמן להתאקלם. כמו שאמרתי, הוא שחקן בסגנון של דורלן, שמשחק בעיקר מהאגפים, וממרחקים של 30-40 מ' מהשער, לא יותר רחוק. לא יודע מה רוסו מתכנן לו, כמו שהוא תיכנן לג'יו את עמדת הפליימייקר שלא מתאימה לו, אבל אני מאמין שעוד כמה משחקים בהרכב נראה מקארבונרו דברים טובים יותר. אחלה שחקן.

5. אסף ראסינג Member

מעצבן אותי להגיד את זה, אבל אני דווקא דיי אהבתי אותו.
    יחד עם זאת, לא חושב שיש לו מקום בראסינג.
    אני יודע שזה סוג של פיצול אישיות כי על פניו לאסטודיאנטס אמור להיות סגל טוב יותר, אבל אני מרוצה מהחלק הקדמי של ראסינג ולא חושב שקארבונרו יכול להוסיף, אלא רק אולי להשתוות לשחקנים שנמצאים כבר.

בשורה התחתונה, על סמך ה60 דקות שראיתי אותו, נראה שחקן טוב שמתאים לרמות האלה, אבל לא עילוי כמו ג'יו או טאו :aaa8:

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני אתקן אותך אסף. אני לא יכול לומר שאתה טועה כי זוהי דעתך, אבל לדעתי קארבונרו דווקא כן יכול היה להוסיף לראסינג. בכל מקרה, אין גם מה להשוות אותו לטאו כי הם לא משחקים באותו תפקיד. לגבי ג'יו דווקא כן אפשר להשוות ולטעמי האישי לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. בעוד שג'יו הוא טכני יותר ווירטואוז, הוא הרבה יותר איטי מקארבונרו, שיכול להוות סכנה הרבה יותר גדולה במתפרצות ובפרריצות לרחבה מהאגף, מאחר ויש לו יופי של דריבל. אני יכול לומר לך שהרבה אנשים בקולומביה רצו לראות את קארבונרו בקופה אמריקה ע"ח ג'יו, לפני שהוא נפצע. וזה אומר לך מישהו שמאוד אוהב את ג'יו, אני לא צריך להסביר לך. אגב, לגבי טאו, אני בכלל לא חושב שמדובר בעילוי. טאו חלוץ נהדר, סקורר, אבל ממש לא עילוי ולטעמי פחות מוכשר מקארבונרו.

7. Burrito Ortega Member

ריבר תפתח את העונה מחר נגד צ'אקריטה במונומטאל. השוער וגה נפצע ויוחלף ע"י צ'י'צי'זולה. שחקני הרכש החדשים סאנצ'ס, אגירה ואלאז'ס, כמו גם לוסיאנו אבקסיס (מרוקאי?) ולוקאס אוקמפוס הצעירים צפויים לערוך את הופעת הבכורה שלהם בהרכב.

ההרכב המשוער:
    http://www.riverplate.com/imagenes/vivvo/images/titulares_chaca.Xxx

המשחק יהיה פתוח רק לחברי מועדון והפופולאר יהיה סגור ע"פ הוראת הממשל של בואנוס איירס. לא ברור לי למה בדיוק. אם רצו להעניש את ריבר יכלו לתת לה משחק רדיוס. למה הפופולאר צריך להסגר כאשר הוא היה פתוח לגמר הקופה. לא נראה לי שזה קשור לטעמי בטיחות. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו לא יודעים אילו משחקני הרכש שהגיעו לראסינג היו מגיעים אם קארבונרו היה חותם, אנחנו גם לא יודעים בדיוק מה השיטה והמערך שסימאונה ירוץ איתו לאחר חזרתו של ג'יו (גם הוא לא עושה רושם), ככה שקשה להעריך מה היה מעמדו בראסינג אם היה מגיע. ניחוש באוויר, בסגל הנוכחי, עם ג'יו, לא היה לו מקום בהרכב. אבל ביחס להרכב במחזור הפתיחה, הקולומביאני לא יכול להיות פחות טוב מלוגוארסיו ששיחק בשמאל.

בכל מקרה, להוציא את סארמיינטו שלא יודע למה הגיע, אני מבסוט על ההחתמה של קסטרו (שיעבור לשחק באגף לדעתי) ועל תחזית הדקות האופטימית לויולה, שני דברים שלא היו קורים עם קארבונרו כנראה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בגמר הקופה לא נכחו אוהדי ריבר, שהם אלו שעשו את המהומות אם שכחת, ככה שזה לא קשור. וברור למדי שלא רצו להעניש את ריבר, כי קבוצות שהענישו על דברים דומים לא זכו לשחק במגרשן לעיני קהל. מדובר במס שפתיים, שקוף ומיותר למדי. אתה עוד מתלונן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אוקאמפוס כקשר שמאלי...מעניין, אחד מהילדים המוכשרים ביותר בשנתון שלו, אבל בנבחרות הוא שיחק בעיקר קרוב לשער ולא שמתי לב למוטיבציית יתר בעזרה להגנה. מקווה שהצורך לעשות הלוך וחזור על הקו, דבר שהוא לא רגיל אליו, לא יגמור אותו. אחד מההבטחות הגדולות של ריבר ושחקן לשים אליו בלי קשר לריבר.

10. Burrito Ortega Member

אז יתנו משחק רדיוס. שלא ישחקו במונומטאל. זה לא ימצא חן בעייני אבל אם מגיע אז מגיע. אבל לפתוח את כל חלקי המגרש ורק את הפופולאר לא, נראה לי לא הגיוני.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זו דרך לצמצם את כמות הקהל ולהקל על השליטה בו, כמו גם על היכולת לזהות את האוהדים, לכן זה נחשב לצעד "בטיחותי".

אגב, מרבית הביקורת לא מדברת על משחק רדיוס אחד, ככה שבהנחה שלא באמת ריבר בחרה את ה"עונש" הסמלי בעצמה, האופציה השנייה שלך צריכה לעבור שינוי. מרבית הביקורת שואלת למה לא סגרו את האצטדיון למספר רב של משחקים (רדיוסים) ו\או הורידו נקודות. אז מבחינתך זה עדיף על סגירת הפופולאר וצמצום מספר הנכנסים לכאלו שניתן לזהות?

12. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

נריה אני לא מבין למה אתה מתלנון לקבוצה אחרת מזמן היו סוגרים את האיצטדיון לתקופה ממושכת ומפחיתים מספר אסטרונומי של נקודות כך היה עם נואבה צ'יקגו ואלמירנטה בראון.

נ.ב.

וכן, כן גם אוהדי אינדפנדיינטה היו נענשים בסגירת האצטדיון בדיוק כמו במקרה עם העבריין שזרק אבן על שוער דפנסורס ובגללו כל הקהל נענש.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני רוצה רק להבהיר את עמדתי, אם לא יוכח שחברי הבארה קיבלו עזרה מגורמים במועדון להגיע לשופט, מבחינתי שריבר לא תיענש כלל מלבד קנס כספי (החזרים על התיקונים של המגרש). זו דעתי, הדברים שכתבתי קודם זה רק בתגובה לתלונה של נריה על ה"עונש" שכן ניתן, ואיזכור של הביקורות בארגנטינה על ההחלטה. ביקורות שאני לא מסכים איתן, אבל יש להן את ההיגיון שלהן.

14. אסף ראסינג Member

עניין של דעות- לגבי ג'יו בכללי, אין לי ידע בתרבות הקולומביאנית ופה זה התחום שלך, אבל למשל איזה קולמביאני אוהד ראסינג שאני נוהג לדבר איתו בפייסבוק (עוד לפני ג'יו וטאו), אמר לי למשל שהרבה אנשים לא אוהבים את ג'יו כי הוא מ"הכפר", 'פאייסה', ולא מבוגוטה, הבירה, כביכול המטרופולין.

כמובן שיכול להיות שכל מה שאמרתי לא רלוונטי, כי אולי גם קארבונרו הוא כמו ג'יו בקטע הזה?

בנושא הכדורגל, ברור שג'יו לא מושלם ושלקארבונרו יכולים להיות דברים שלג'יו אין, זה לא עושה אותו יותר טוב ממנו.
    יש גם דברים שלמסי אין ולאחרים יש בשפע, ועדיין אין ספק (לי לפחות) שהוא הגדול בעולם כרגע.
    אם אתה רוצה אפשר רק להשוות בין הופעת הבכורה של השחקנים, למרות שאין לזה הרבה משמעות.

הביטוי 'אין לו מקום' אולי מוגזם מצידי, לדעתי הוא היה יכול לעבות את הסגל, שחקן איכותי בסך הכל, אבל לא איזה פספוס שלא הבאנו אותו.
    שוב, כל מה שאני אומר זה על סמך 60 דקות בקושי, אז אל תופתע אם אשנה את דעתי בהמשך.

אני כמו אליאס לא רואה סיבה להעדיף את הקולומביאני על לוקאס קסטרו למשל.

השימוש במונח 'עילוי' היה בהקשר אחר- ברור לגמרי, ושוב זה רק על סמך 60 דקות, שקארבונרו הרבה יותר מוכשר מטאו מבחינת כישרון ברגל, אבל מבחינת התרומה שטאו נותן בתפקיד שלו, הוא עילוי, סקורר ענק, וזה כבר לא על סמך 60 דקות, אלא על סמך 17 משחקים בהם כבש 12 שערים, פלוס 3 שנפסלו לא בצדק, כאשר אחד מהם 'זכיתי' לראות במו עיניי מהפלטאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

כמה שחקנים זכו בתואר מלך השערים של הליגה המקומית בעונה הראשונה שלהם? וזה מבלי להיכנס לעובדה שהוא זר, וגם לכך שהוא לא עבר אימוני טרום עונה עם הקבוצה.
    אז כן, הוא עילוי, הוא חלוץ ואת מה שהוא צריך לעשות הוא עושה בצורה פנומנלית.
    הכל כמובן ביחס לשחקן שמשחק בליגה הארגנטינאית, לא חסרים חלוצים כמו טאו בעולם ואף טובים יותר, אך בשביל הליגה המקומית שלנו- הוא עילוי, ולגבי קארבונרו, למרות שזה מוקדם, אני לא חושב שהוא יהיה ברמה כזאת, אלא פשוט שחקן טוב שכנראה ייצא לאירופה בסופו של דבר

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/8/11
  15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בגלל זה אמרתי מלכתחילה שמדובר כאן בדעות שונות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

לגבי ג'יו, זה לא נכון. העובדה שהוא "פאיסה" זה לא מה שגרם לאנשים לשנוא אותו, אלא העובדה שבנבחרת התוצרת שלו לצערי שווה לתחת והוא קיבל את ההזדמנויות שלו. זה נכון שכל מי שלא אוהד נאסיונל פשוט לא סובל אותה, היא סוג של מכבי ת"א כדורסל בקולומביה, ולכן אולי לא אוהבים אותו כי הוא הגיע מנאסיונל.

לגבי ההשוואה ביניהם, לא אמרתי שג'יו פחות טוב מקארבונרו, אבל מצד שני שום דבר עדיין לא הראה שהוא גם יותר טוב ממנו. קארבונרו גם יותר צעיר (לא בהרבה) ולטעמי דווקא יכול להצליח באירופה יותר מאשר ג'יו מורנו. אני לא מכיר את לוקאס קאסטרו ומעולם לא ראיתי אותו משחק אז אני לא יכול להגיב על זה. אם שניכם מרוצים ממנו, זה מה שחשוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לגבי טאו, אין ספק שהוא סקורר נהדר, ואילולא האופי הדפוק שלו הוא כבר היה מככב בליגה טובה יותר באירופה, אבל שוב, אי אפשר לקבוע אם קארבונרו יהיה פחות טוב ממנו. טאו נתן חצי עונה מעולה בראסינג, בוא נקווה שהוא ימשיך עם זה. אבל טאו גם מבוגר ב-6-7 שנים מקארבונרו, שיכול להתפתח באמת לשחקן נפלא וזה משנתיים שאני עוקב אחריו. כמובן שהוא גם יכול להתרסק בענק, אבל אני צופה לו עתיד טוב.