אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

ונניח לרגע שמה שאתה אומר נכון, אז זה בעצם אומר שלהעיף כמה חצאי טון זה מועיל מדי פעם :)

2. FelaKaT Member

אני חושב שהרבה יותר קל לדבר עם החמאס מאשר עם פת"ח - הם הרבה יותר פרגמטיים ואומרים בדיוק את מה שהם חושבים ורוצים, בניגוד לאבו-מאזן.

בנוגע לברגותי, לא מפתיע שיש אנשים מהשמאל שהולכים לבקר אותו (לא שמעתי על ימניים שפוקדים אותו למטרות פוליטיות, אשמח לשמוע עליהם), עוד יותר לא מפתיע שיש צביעות עצומה בשמאל, רוצח מתועב כן, סמוטריץ' לא:

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT
    הימניים לא יפגשו איתו למטרות פוליטיות, כי הם ממילא לא מאמינים בפיתרון שתי המדינות ואין להם סיבה (מנקודת מבטם) לחזק או לשתף פעולה עם ברגותי, וחוץ מזה, אם הם כן נפגשים איתו, אין שום סיכוי בעולם שאם יחשפו את זה בפני התומכים שלהם. אלה שמכהנים בתפקידים כמו השר לביטחון הפנים, תהיה בטוח שהם נפגשים איתו, גם אם הם לא מפרסמים את זה.

בנוגע לצביעות של השמאל, הרשה לי לא להסכים איתך, משתי סיבות.
    הראשונה היא שזהבה גלאון היא לא היחידה שמתיימרת לייצג את השמאל, או את מחנה "השלום/שתי המדינות", ועצם העובדה שהזמינו אותו לדבר בכנס, על אף שזה לא לרוחם של חלקים מבאי הכנס, הם הזמינו אותו והוא קיבל הזדמנות להסביר את עצמו.
    הסיבה השנייה היא שסמוטריץ' ודעותיו מהווים סכנה לחזון השלום ופיתרון שתי המדינות, ולטעמי גם סכנה לחברה הישראלית עצמה, אנשים כמו זהבה, יש להם את הזכות לבחור מי יהיו המנהיגים של העם שלהם והם יכולים להשפיע על זהותו, ויש להם את הזכות לבחור איזה ערכים אותם מנהיגים צריכים לקדם, אבל אין להם זכות ויכולת להשפיע על זהות המנהיגים בצד הפלסטיני. ברגותי, על אף מה שעשה, הוא תומך בפיתרון שתי המדינות, ויש לו בסיס תמיכה גדול בעם ויש לו את היכולת להסתדר עם החמאס ולרכך אותם, בניגוד להנהגה יוצאת טוניס שמנהלת את העניינים כרגע, אין פה שום צביעות, יש פה צעד פרקטי מאוד מחושב. חוץ מזה, אני לא מבין בדיוק למה הזמינו אותו, ואיזו תרומה הוא נתן לכנס, כשברור שהוא יגיד את הדברים שכולם ממילא מכירים, ויציג את עצמו בין בוחריו כלוחם אמיץ שהלך להילחם ב-"סמולנים" במעוזם, ההזמנה הזו משרתת אותו ואסור היה ליפול בזה.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ברגותי, כמו כל ההנהגה הפלסטינית, לא תומך בפיתרון שתי מדינות, מספיק עם השקר הזה.
    הוא מאמין במדינה אחת, פלסטינית, והשמדת ישראל.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. Lebron Member

זהבה גלאון בנאם הזה מוכיחה שוב למה מרצ נתפסת בידי הציבור כמפלגה קיצונית. אפילו אנשים ליברלים שאני פוגש רואים במרץ מפלגה קיצונית, והיא הניסיון להפיל את כל האשמה על היהודים. כאילו אין צד שני שאחראי, שמפר הסכמים, שמשקיע משאבים בטרור והסתה נגד ישראל, בנוחות של האליטות, במקום בפיתוח תשתיות, חינוך ורווחת עמו.

סמוטריץ' לשיטתה לא צריך להיות בכנסת, אז למה זחאלקה וזועבי, שמנצלים את החסינות שלהם כדי להסית כן? או טאלב אבו עראר שנשוי לשתי נשים?

זה פשוט טירוף שסמוטריץ', עם כמה שהוא קיצוני, מעולם לא רצח אף אחד ולא נפגש עם מחבלים יהודים או תמך בהם, הוא מוקצה, אבל פאקינג ברגותי הוא לגיטימי.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק, גם הגיע הזמן להפסיק עם השקר הזה בצד הישראלי, כי גם כל ההנהגנה הישראלית רוצה מדינה אחת יהודית.
    ברצינות, ההנהגה הפלסטינית הנוכחית הייתה חותמת מחר על חצי ממה שישראל מציעה אם הציבור הפלסטיני היה מאפשר להם.

7. DRORIKO Member

לזכותה של זהבה יאמר שהיא לא עושה הפרדה בין מחבלים ערבים למחבלים יהודים, ולראיה התכנית שהנחתה עם חגי סגל.

8. FelaKaT Member

מוחמד, מקבל את ההערה שלך בנוגע לשמאל. אכן זהבה לא מייצגת את כל השמאל. בכל אופן, חולק עליך בנוגע לצביעות שלה - זכותה לחשוב מה שהיא רוצה על סמוטריץ' אבל היא לא יכולה בשום אופן לתת במה לברגותי (שאני מניח שאין כאן מחלוקת שהוא גרוע מסמוטריץ') ומנגד למנוע במה מסמוטריץ' מבלי שתהיה צבועה. אין אפשרות כזאת.
    בנוגע לכנס - מישהו שם אמר משהו מפתיע שלא היית מצפה ממנו להגיד? כמו שסמוטריץ' לא חידש (אני מניח, לא שמעתי אותו) גם זהבה לא חידשה (אותה שמעתי) - גם ככה הכנס הזה הוא מיותר וכל מה שיוצא ממנו זה איזו כותרת על בנט.

בעניין הרצונות - בעוד בצד הישראלי יש כאלו שבאמת ובתמים רוצים להקים כאן מדינה פלסטינית לצד זו היהודית (זהבה גלאון נניח) אני לא מכיר מישהו בצד הערבי/פלסטיני שמוכן להקים כאן מדינה פלסטינית לצד זו היהודית, מקסימום מדינת כל אזרחיה לצד זו הפלסטינית.
    מסכים עם הטענה שההנהגה הפלסטינית (שאי אפשר לדעת מי אלה באמת) היו חותמים כמעט על כל הסכם עם ישראל - זה חלק מתורת השלבים שלהם.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

למה הציבור הפלסטיני חושב ככה?
    האם אתה חושב שההנהגה הייתה חותמת על הסכמים שישראל מציעה בשביל לחיות בשלום?

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT
    נניח והמנהיגים של הרשות מאמינים בתורת השלבים (מה שאני דוחה על הסף), איך בדיוק תוכניתם תתבצע?
    אני באמת ובתמים לא מבין מה בדיוק יקרה אם מה שאתה טוען יתממש.

@orimor2212
    אתה שואל למה הציבור הפלסטיני לא יתמוך בהסכמים הללו?
    יש מגוון סיבות, יש כאלה שחושבים שההסכמים הללו רחוקים מלממש את הצדק, כאלה שחושבים שההסכמים אינם מטפלים ברצינות בסוגיות הליבה (זכות השיבה, ירושלים, מעמד הר הבית וכו'), כאלה שלא מאמינים שההנהגה הישראלית רוצה באמת שלום וחלוקת הארץ, ויש כאלה שלא מעוניינים לוותר על גרגר אדמה מהארץ.

11. FelaKaT Member

למה אתה דוחה על הסף? אשמח לשמוע, לא שמעתי אף מנהיג פלסטיני לא מהרשות ולא מעזה מתנער ממנה. איך היא תתבצע? אני לא יודע, אני לא נביא, אבל הם בינתיים עושים את זה בצורה מצוינת - קיבלו הכרה מישראל, קיבלו שטחים, נשקים ורשויות (מבלי שנתנו משהו בתמורה, אגב) והיד עוד נטויה.

12. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT
    קודם תסביר לי מה היא תורת השלבים שאתה מדבר עליה (כדי שאוודא שאנחנו מדברים על אותם דברים) ואיך היא אמורה להתבצע אם פיתרון שתי המדינות יתממש?

13. Gass12 Member

לוקחים את מה שאפשר לקחת/לקבל. מבטיחים הבטחות שלא שוות אגורה ( בעיקר בשפה זרה ולא בערבית ,שהרי אז על פי חוקי התאקיה זהו שקר לבן שנועד לצרכי תכסיסנות כמו שעשה הנביא ואפילו יקרצו בינם לבין עצמם ויקבלו טפיחות על השכם )
    והחל מרגע זה בעומדם על המדרגה הבאה הכל מתחיל מהתחלה-לה-לה-לה שהרי כל עוד לא יצהירו כלל אויבנו בשפה הערבית קבל עם ועולם
    על סיום הסכסוך והכרה במדינה היהודית ...קיבלנו אבק ורוח ושילמנו באדמה ודם.

14. סיונרה Member

יש תגובות על מה שהלך עם הקביעות שיקבלו עכשיו עובדי דור ב' בנמלים? השר כץ מוכר את הציבור בישראל כנראה בשביל לקבל קולות בפריימריז בליכוד, הבושה נעלמה.

15. מזגן Member

ביזיון מוחלט ההסכם הזה. לקחו את עובדי הנמל שמחזיקים מדינה שלמה בביצים ונתנו להם עוד יותר כח. כל הרעיון הזה של קביעות במשרות מדינה מבחיל. מי אחראי לבזיון הזה? כץ? האוברופוב הזה?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 16)

1. DRORIKO
  2. Christian Dailly