אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. רוברטו באגיו31 Member

יש דבר אחד שאני אף פעם לא מצליח להבין בהודעות שלך :
    מה השקפת העולם שלך ?? אתה איש מרכז ?? שמאל ?? ימין?
    כי מההודעות שלך עולה שהדעה שלך היא רק לפי מה שטוב או רע לנתניהו .

לצורך העניין : אם אתה איש מרכז ולא ימין, אז מה בכלל אכפת לך איך נתניהו ממתג את עצמו ?
    תיוג זה טוב לפרסומאים, בפועל יש את החיים עצמם .

אתה אמור להיות מרוצה מזה שהוא איש מרכז פגרמטי ולא ימין קיצוני לצורך העניין .

קודם כול תפסיק עם השטות הזאת של "תעמולה",ברוך השם יש לאנשים במדינה שכל וחשיבה ראציונאלית .

מה שאתה טוען בעצם זה שכל מה שטוב במדינה זה למרות נתניהו ובזכות ראשי ממשלה אחרים, וכל מה שרע זה באשמתו .

זה טיעון לא רציני .

אני מזכיר לך שנתניהו היה נגד הגירוש מגוש קטיף, וכשחמאס ניצח בבחירות בעזה הוא היה הראשון שהבין שהולכת לקום מדינת טרור .

הוא קיבל נדוניה מאולמרט והיה צריך להתנהל איתה .

יש לי המון ביקורת על נתניהו וההתנהלות הרופסת שלו אל מול ארגוני הטרור ובמיוחד אל מול מערכת המשפט, יחד עם זאת כשאני רואה איזה הישגים מדיניים מדהימים הוא הביא לנו בחודשים האחרונים והעובדה שלעומת העבר המצב הביטחוני יותר טוב, אז אני בהחלט רואה גם את הצדדים הטובים שלו .

דבר אחרון : האם המצב הכלכלי ( לפני הקורונה) כיום הוא יותר טוב מ 2009 ??
    ואם כן, האם לנתניהו אין חלק בזה בכלל מבחינתך ??

italiano אוהב/ת את זה.
  2. Clichy COYG

השקפת העולם שלי מורכבת בהתאם לכל נושא, אני לא משייך את עצמי לשום מחנה. ודווקא אני חושב שבדיון הזה אני אחד היותר אדישים כלפי נתניהו - לטוב ולרע. אני יודע להחמיא לו שצריך וגם לבקר.

למה זה מפריע לי? כי הם צבועים. קמפיין שלם הליכוד צורח שכחול לבן יודו שהם שמאל ו'זה בסדר להיות גם שמאל' אבל מצד שני הם האמאמא של המתחזים.
    לא מתחבר לתפיסות העולם של סמוטריץ' בשום אופן (למרות שמדובר באדם אינטיליגנט ומוכשר) אבל אצלו what you see is what you get, ומי שרוצה בזה - תפאדל.

שי, oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  3. רוברטו באגיו31 Member

מסכים איתך, הם צבועים .
    נתניהו הוא לא " ימין חזק" וגנץ הוא לא "שמאל חלש" .
    גם יאיר לפיד שטוען שהוא ימין הוא לא .

פוליטיקאים חייבים להיות קצת צבועים וגם לעגל פינות לפעמים, זה אחד הדברים הכי חשובים אצל פוליטיקאי מצליח .

אני יגלה לך סוד : 120 חברי הכנסת הם צבועים וקצת שקרנים .

4. Clichy COYG

ההבדל הוא שנתניהו הוא היחיד שאנשים קונים את השיט שלו ולכן הוא נבחר פעם אחר פעם - כלומר הוא הבין שמה שחשוב זה מה הוא אומר ולא מה הוא עושה. וזה מוביל לסטגנציה בכל מה שקשור לרפורמות פנים וכד'. לדעתי זה קצת יותר מזיק למדינה מאשר יאיר לפיד טוען שהוא ימין.

oranfu, LFC-Gerrard1 ו-VAR אוהבים את זה.
  5. VAR Member

מתי טענתי את זה?
    גאון של אמא, הבין שניצחון של ארגון טרור בבחירות יוביל לטרור.
    https://img.techpowerup.org/201111/sp500.Xxx
    כך נראה מדד הS&P500 ב40 השנים האחרונות. היו 6 נשיאי ארה"ב מאז. יש 2 מסקנות שאפשר להסיק:
    1. למעט ג'ורג' בוש כל נשיא היה יותר טוב מקודמו
    2. לנשיא (או ראש ממשלה במקרה שלנו) יש מעט מאוד יכולת להשפיע על הכלכלה ועיקר תפקידו הוא פשוט לא להפריע
    עריכה: 3. ביבי.

מה המסקנה שלך?

המצב הכלכלי יותר טוב מאשר ב2009 (גם אחרי קורונה). אבל זה ככה בכל העולם. לפי הטרמינולוגיה שלך אהוד ברק הוא האיש שצריך להודות לו על כך שלקוחות ביתיים יכולים להשתמש באינטרנט כי במקרה זה קרה במהלך תקופת כהונתו. אתה לא חושב שהאינטרנט הוא הגורם הכי משמעותי בשיפור איכות החיים שלנו?

ביבי הוא לא האיש שמצא את מאגרי תמר ולוויתן והוא לא האיש שהמציא את הטלפונים החכמים. אלה פשוט מאורעות שקרו במהלך התקופה שבה הוא כיהן ותרמו לשיפור באיכות החיים שלנו והיו יכולים באותה המידה להתרחש אם ראש ממשלה אחר היה שם את התחת בבלפור.

נערך לאחרונה ב: ‏11/11/20
    Lebron, oranfu, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Clichy COYG

כמעט בכל תחום פנים אנחנו מפגרים אחרי המערב ולפעמים לא מדובר רק בגרמניה או בצרפת אלא גם מדינות דרג ב'. לדוגמא בחקלאות - המדינה היחידה בOECD שבמקום לספסד ישירות חקלאים מטילה חסמי ייבוא בטענה ש"זה פוגע בתוצרת ישראלית". והנה הסיבה למה מדובר בשטות:

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

בקבוצת כדורגל חשוב מאוד לדעת באיזה צד שחקן משחק, מי השופט ומי המאמנים. לכן יש להם מדים שהם לובשים מתחילת המשחק ועד סופו.
    במציאות, הפוליטיקה היא לא משחק, היא נועדה לשרת את האזרחים על מנת לקבל החלטות, דעה פוליטית היא אמצעי ולא מטרה. אדם לא צריך להיות מזוהה עם אף צד. אם יש לך טענות לגביי הדעה שלו בנושא מסויים, אז תביע אותה נקודתית.

8. Clichy COYG

כמובן שהסיבה היא שכולם ישבו באותה ועדה.

אבל הנה התשובה לתמיהה של באג'יו ש"כולם צבועים". שאר האנשים סתם משקרים, אצלו מדובר בתיבת תהודה.

9. yonmu Member

לצערי אני צריך להיות הסנגור של נתניהו כאן:
    אני לא חושב שבאופו כללי מגיע לו קרדיט על הדברים האלה, אבל כן מגיע לו קרדיט על אי-עשיית-רע.

בטחונית:
    אולמרט (ולבני) קידמו את ההתכנסות.
    שרון (ואולמרט ולבני) הובילו את ההתנתקות.
    ברק הוביל את היציאה מלבנון (עליה אפשר לדון, אגב).
    רבין עשה את אוסלו.
    נתניהו? במובן הזה הוא מאוד דומה לשמיר - לא עשה שום נזק ואיפשר לישראל להתחזק.

כלכלית אני לא בקיא מספיק כדי לשלוף דוגמאות ולדעת מה היה לפני ואחרי, אבל גם כאן הגישה היתה בעיקר פאסיביות.
    בתחומים מסוימים - הציבור החרדי, הועדים והסוציאליזם - אי-העשייה תוקעת אותנו מאחורה, אבל בתחומים אחרים הוא לא הפריע לשוק החופשי ותעשיית ההייטק לדוגמא צמחה פה די בחופשיות. יש לא מעט מדינות אחרות (יוון? ארגנטינה?) שעשו מהלכים מפגרים לחלוטין וריסקו את הכלכלה של המדינה. כאן, בהשוואה, היתה פאסיביות בריאה.

10. oranfu Member

הנאשם התנגד לפינוי גוש קטיף - אפילו שהצביע "בעד" 4 פעמים בכנסת.

אז כן, אם אנשים עדיין טוענים שהוא התנגד - התעמולה עובדת.

modric19 אוהב/ת את זה.
  11. VAR Member

מלבד שרון, כל השאר נבחרו בדיוק בשביל הדברים האלה. זה מה שהציבור רצה. ביבי נבחר ע"י ציבור שלא מעוניין בויתורים חד צדדיים, לא מעוניין בשחרור מחבלים, לא מעוניין בשימור הסטטוס קוו מול החמאס ולא מעוניין בהתרפסות בהר הבית. את הקרדיט על מה שכתבת היה אפשר לתת לו כל הזמן שאובמה היה הנשיא. ב4 השנים האחרונות הייתה לו הזדמנות לשנות את כללי המשחק והוא הוריד אותה באסלה.
    טוב אז ניתן לו קרדיט על כך שלא השמיד את הכלכלה לגמרי כמו ונצואלה ויוון. זה הסטנדרט, מדינות נחשלות, לא מדינות OECD. לזה בדיוק אני מצפה מראש ממשלה שקיבל מהציבור 36 מנדטים והיה יכול להקים ממשלה בלי אף שמאלני אם האגו שלו לא היה מונע את זה. אני אפילו אגדיל ואומר שביבי בודאות ראש ממשלה יותר טוב ממה ששלי יחימוביץ' ואילן גלאון היו יכולים להיות.

ציון 10.

12. סיונרה Member

ממש לא בטוח שזה מה שמעניין את הציבור של נתניהו. אנשים כמו דרוריקו שהם שמאלנים כמעט בהכל מלבד זה שהם לא מוכנים שיקראו להם שמאלנים הם חלק גדול ממצביעי הליכוד.
    ונהנה כמובן מהצעדים שעשו קודמיו שאפשרו לו את הפריבילגיה שהמציאות לא תכפה עליו צעדים.
    במקום היחיד שבו יש לישראל איזושהי חשיפה בטחונית יומיומית - עזה, המצב לא השתפר לאורך השנים האחרונות.
    אסייג בכך שלא בטוח שגם אם היה מנסה היה מצליח לשפר את המצב.
    הוא גם לא מוטט לחלוטין את השוק הפרטי כמו צ'אבז בונצואלה או גנב טריליונים כמו פוטין וחבריו. זה לא לטובתו, זה לכל היותר טיעון מתקבל על הדעת בויכוח כנגד השוואות בין נתניהו וצ'אבז או נתניהו ופוטין.
    בויכוח הכלכלי בין הימין והשמאל הישראלי, אני יכול להעיד לטובת הימין שהם גם חדלי אישים ופופוליסטים, אבל לפחות בניגוד לשמאל יש להם קצת יותר מודעות לאפסיות של הממשלה והם פשוט מנסים פחות.
    זה לא פער אידאולוגי, יותר הבנה של המציאות.

Lebron אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

@yonmu

וזו בדיוק הסיבה שההייטק אמנם פורח אבל להייטקיסטים עם ילדים קשה להתחיל את החיים - כי במדינה עם נתונים כאלה לגבי 35% מהאוכלוסייה + צבא מנופח, אין תסריט אחר.
    וזה עוד לפני שמדברים על משבר הדיור, חסמי הייבוא המטורפים והבירוקרטיה הקשה על עסקים קטנים.

האשמה אגב היא בעיקר על השיטה הפוליטית, אבל לאנשים אחרים יש את הפריבילגיה להראות שהם ינהגו שונה. לנתניהו לא.

14. morata Member

https://pbs.twimg.com/media/Emm025CXEAAHqo8?format=Xxx&name=900x900
    הצדעתם כבר?

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מיותר לציין שזו לא מודעה מטעם הליכוד אלא מטעם אדם פרטי בעל אמצעים. אז מה לא בסדר?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 12)

1. אמיר ע