אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תבין את ההבדל. כשאתה נוהג ברכב, אתה עלול להיהרג או להרוג, לכן יש מקדם בטיחות. וכשאתה עוטה או לא עוטה מסכה? אתה לא באמת יודע מה ההשפעה.

2. Clichy COYG

@סיונרה
    טוב אז עכשיו אנחנו משווים בין עונש על משכב זכר בפרטי לפאקינג אי עטיית מסיכה במרחב ציבורי. הגיוני סה"כ.

מי קובע שהוראה היא מטומטמת או לא מוסרית? סיונרה?
    אחלה רעיון, לתת להמון העם להחליט מה מוסרי או לא.
    בדומה לדוגמא שלך גם אני אתן אחת משלי - אני רואה שבהפגנות הימין טוענים ששמאלני טוב זה שמאלני מת (כנראה זה המוסר שלהם). אתה חושב שצריך לוותר להם?

Bitcoin אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

דרישה מאדם לעטות מסיכה כשהוא לבד במרחב הציבורי זו דרישה דרקונית ומוגזמת, בלי שום היגיון מאחוריה וללא שום תמיכה מאנשי מקצוע. קנס ששקול לעבירות חמורות בהרבה על דבר כזה זה גם מרושע.
    אמרתי שצריך לוותר? אם אתה חושב שמשהו לא מוסרי אז אתה צריך להלחם נגדו ולשלם את המחיר.
    ברור לי לחלוטין שהבחורה בסרטון בסך הכל נכנסה להלם בגלל שהיא קלטה שהיא עכשיו צריכה לשלם קנס עצום ולכן הגיבה ככה. אני מתקשה לצקצק לקשיים כלכליים של אנשים, שנובעים נטו ממדיניות דרקונית ומרושעת של הממשלה, וממדיניות עצלנית של המשטרה.
    אם היו מתפרסמים מקרים של אנשים שהיו מקבלים קנס על אי-עטיית מסיכה במקום סגור, או אפילו ליד אנשים אחרים. כל התמיכה שלי הייתה במשטרה. איכשהו הם לא מתרפסמים.

4. Clichy COYG

קודם כל יש הבדל גדול מאוד בין לא-מוסרי למוגזם. הבעיה שלי היא לא *בעצם העבירה* (בעניין ההיגיון בהנחייה אני חושב כמוך) אלא ב*עצם ההתנגדות אחרי שסירבה להזדהות*.
    אפילו יורם לס, מכחיש הקורונה הכי גדול שיש פה מתעקש פעם אחר פעם על לבצע את כל ההנחיות ככה שאני באמת לא רואה סתירה פה.

בכל מקרה נראה שמיצינו את הויכוח הזה.

5. Lebron Member

יורם לס לא מכחיש את קיומה של הקורונה, שה שקר דל מתנגדיו.
    הוא חושב פשוט שהחרדה שמכניסים אותנו ממנה לא פרופורציונלית בגלל שהיא מסכנת את חייהם של חלק קטן מאוד באוכלוסייה.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

6. Clichy COYG

מכחיש במובן של ההשלכות של הקורונה אבל כמובן שזה לא האישיו.

7. oranfu Member

כמה מגוחך שאת מהדורת השבת מקליטים מראש בשביל השופר...
    התרעה של פיקוד העורף על המסך אבל באולפן השבת לא יתייחסו כי הם מקליטים את הח-ד-ש-ו-ת מראש.

נערך לאחרונה ב: ‏16/10/20
  8. optimus Member

אם גם עכשיו ביבי לא יעמוד בלחצים של החרדים אז סגר שלישי זה עניין של מס' שבועות. מה הטעם בלמנות את גמזו ולא להקשיב לו. סגר שלישי יהיה קטסטרופה בקנה מידה היסטורי.

9. optimus Member

נראה שפשוט מפריע לך לשמוע דעות שונות משלך.

zivmay, Roma ו-VAR אוהבים את זה.
  10. Clichy COYG

- בד"כ מהדורת שישי מסכמת את כל השבוע ולאו דווקא רק את אירועי היום.
    - אם ערוץ 13 הייתה מקליטה מראש בגלל ברוך קרא גם הייתה לך בעיה?

11. סיונרה Member

אני כמובן מסכים שברגע ששוטר מבקש תעודה מאדם, והאדם לא משתף פעולה, אז אין לו ברירה אלא לעצור אותו. הנקודה היא שהשוטרים בכלל לא היו צריכים לשים עצמם במצב הזה.
    לא אמרתי שהחוק לא מוסרי, אלא שהעובדה שחוק קיים לא אומרת בהכרח שיש חובה מוסרית לקיים אותו. יש חוק שאוסר על חצייה באור אדום להולך רגל, האם יש אדם בישראל שמעולם לא חצה כביש כהולך רגל באדום? אם המשטרה עכשיו הייתה עוצרת אדם בכביש צדדי בלי מכוניות על זה שהוא חצה באדום ברגל, זה לא היה מתסכל אותו? אם העונש הזה היה 1,000 ש"ח קנס, הוא כנראה היה מגיב בצורה מאוד חמורה, ובצדק.
    המשטרה לא צריכה להתעסק באכיפה של עבירות שאין בהן נזק לציבור. זה לא שיש לה אינסוף כוח אדם ומשאבים. 4 שוטרים שהתעכבו על צעירה מסכנה בת"א, למרות שסירבה להזדהות, אלו 4 שוטרים שלא היו במקומות אחרים שבאמת צריכים אותם.
    בוא ניקח לדוגמא את המקרה שכולם דיברו עליו השבוע שבו מישל טרוני וחבריו הלכו לחלץ כלב מהבעלים שלו. בהתאם להתנהלות של המשטרה במקרים שאנחנו מדברים עליהם, אז דבר ראשון טרוני וחבריו נכנסו לבית של אדם זר, בלי מסיכות (כבר 1,000 ש"ח דו"ח לכל אחד מהם על אי עטיית מסיכה במרחב הציבורי, ועוד סכום דומה על שהות בבית של אדם אחר), לקחו לו את הכלב בכוח (אין לזה קנס קורונה, זה פשוט עבירה פלילית), ואז יצאו החוצה להתקהלות, שלא פוזרה כמובן, שבה אנשים היו בלי מסיכות (כבר עוד כמה אלפי שקלים לאדם על אי-שמירת מרחק ואי-עטיית מסיכה). אלא אם פספסתי משהו, לא ראיתי שאף אחד מהדברים האלו קרו, מדוע? האם שוטרים הפעילו רחמנא ליצלן שיקול דעת?
    אגב, אם כבר מדברים על בטיחות הציבור, אם היה שם חולה קורונה, סיכוי נמוך מאוד שאף אחד אחר לא היה נדבק.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כמה דיברו איתנו על זה שביציאה מהסגר הנוכחי המפתח הוא הערים האדומות שאצלהם הדברים יהיו שונים, ושיהיו שלבים ברורים.
    אז אמרו. אז דרעי בישיבה הראשונה על השלב הראשון של ההקלות מבקש לאשר חתונות ל 200 איש שזה בכלל בסעיף האחרון כי ברור לכולם שבאים לחתונה כדי להתנשק ולהתחבק.
    אז דחו ודחו ומה בסוף? כן גם בערים האדומות פותחים גנים, ומדברים על גם פתיחת בתי ספר החל מהשבוע הבא, מה שלא ייקרה לכלל האוכולוסיה אפילו לערים הירוקות. למה? כי המשטרה מפחדת ממרי אזרחי בערים/ ישובים החרדים.
    סך הכל הגיוני מה שקורה במדינה הזאת.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

ככה זה שאדם יותר מדי תלוי בשותפיו הקואליציוניים ויותר מדי חושב במנדטים, וגם מי שחושב שנתניהו זכאי צריך להודות בכך.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה זה כבר משנה אם נתניהו אשם בתיק הצוללות או בתיק בזק? בחצי השני האחרונה הוא ביצע פשעים נגד האנושות. רק בגלל שאהוד ברק והדגלים השחורים שלו באותו שפל מוסרי כמו ביבי, זה לא מעניין אותם.

15. DRORIKO Member

מה שהכי מעצבן זה שהחרדים מתייחסים בביטול למומחים והולכים לפי הרבנים. אבל כשהם חולים בקורונה הם לא הולכים לרבנים שירפאו אותם אלא לאותם מומחים שהם כל כך מזלזלים בהם.

שי אוהב/ת את זה.