אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. South Boy Member

הנה תמונה מהמשפט

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Mussolini_e_Petacci_a_Piazzale_Loreto%2C_1945.Xxx

וזה עוד החלק שעבר צנזורה.

abcd אוהב/ת את זה.
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.וכשבעצרות מחאה נגד ביבי הניפו דגלי ישראל לא היו אף ימנים בעולם ששאלו למה יש שם דגלי ישראל, והציעו להם להניף דגלי חמאס ופלסטין במקום? גם אז זו הייתה הוכחה להתנשאות של מחנה הימין? ומה עם זה שכל שמאלני הוא בוגד סהרורי חולה נפש וקומוניסט-בולשביק, זו לא התנשאות של מחנה הימין?

מציע תיקון קטן לתיאוריה שלך - הסיבה לשליטה של הימין ב40 שנים האחרונות זה לא שהצד השני יותר מתנשא, אלא שהמנהיגים של הימין עושים עבודה יותר טובה בלשכנע את הבייס שהצד השני יותר מתנשא(די ברור שהסיבה לא עד כדי כך פשטנית, אבל אם כבר).

2.לגבי הקריאה לפלורליזם - אולי פיספסתי, איפה נאמר שאסור להביע ביקורת על מערכת המשפט? מי אי פעם אמר את זה? בגג אמרו שביבי ושאר השרים צריכים מתוקף תפקידם לא להסית נגד מערכת המשפט באמצעות האשמות על תפירת תיקים והדבקת רפש לכל מיני בכירים. יש הרבה דרכים להעביר ביקורת גם בלי תיאוריות קונספירציה על דיפ סטייט(ששליטיו מונו אחד אחרי השני ע"י נתניהו).
    וכמו שהפלורליזם מתיר לבקר את מערכת המשפט, הוא גם מתיר להעביר ביקורת על אנשים שמעלים טענות מטומטמות נגדה כמו "מתי אי פעם מישהו נאשם על קבלת סיקור חיובי".

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

כי הוא מבזה את המדינה בכך שעומד למשפט בהיותו ראש ממשלה.
    שיפגינו בעד מי שהם רוצים אבל ביבי זה לא המדינה.

ימין אידאולוגי היום זה הרב פרץ.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

4. South Boy Member

אני יכול לספור על המרפק שלי את ראשי הממשלה שלא עשו פשעים חמורים פי כמה יותר מהפשעים שבנימין נתניהו חשוד בהם ולא עמדו לדין על זה, זה לא הופך אותם ליותר טובים. זה אפילו עצוב לחשוב שבגלל שהם לא נעמדו למשפט על המעשים הנוראיים שלהם הם מקבלים כל כך הרבה אהדה שלא מגיעה להם.

1. מה הקטע לדחוף לי מילים שלא אמרתי? כשאגיד דברים שמתקרבים לדברים הנוראיים האלה שמשום מה אתה מייחס אליי תוכל להטיח את זה בפניי, אני לא הדובר של גוש הימין בשלמותו והרדיקל קיים גם בימין וגם בשמאל, אני בטח שלא משתייך לאף אחד מהם ולא מתכוון לדבר בשמם. אני התייחסתי לדברים שנאמרו כאן שחור על גבי לבן בניגוד למה שאתה אמרת.

2. בהודעה הקודמת שלי תוכל לראות התייחסות מפורטות לביקורת פופוליסטית, פתטית ושקרית על הביקורת של המפגינים כרגע מול בית המשפט הטענה שהיא מהווה "הסתה" והיא מחאה לא לגטימית, והיא נאמרה על ידי לא אחר מחבר כנסת ותיק.
    אני מעולם לא אמרתי שאסור להעביר ביקורת על "אנשים שמעלים טענות מטומטמות נגדה כמו "מתי אי פעם מישהו נאשם על קבלת סיקור חיובי" " ואתה שוב מכניס לי מילים לפה, ההבדל הוא שאני מכיר בזכות של אנשים לעשות דבר כזה בזמן שיש כאן משתמשים שמזלזלים בזכות הכי בסיסית ולגיטימית להפגין עם דגל ישראל, וחמור מזה יש בכנסת אנשים שקוראים למחאה הזאת "הסתה" ו"לא לגיטימית".

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@South Boy

ואתה לא מכניס מילים לפה כשאתה מייחס תכונות לכלל מחנה השמאל על סמך הודעה בודדת של אלכס?

אתה כתבת, ואני מצטט:
    "השמאל מונע משנאה לביבי הרבה יותר מהשנאה שמניעה אפילו את מצביעי ביבי הכבדים ביותר כנגד "מבקשי רעתו", ובדיוק בגלל זה המחנה הזה רק הופך למשוסע יותר, שובר שיאי עליבות ככל שהזמן עובר וסופר כבר 21 שנה בלי ממשלה בראשותם."

אני בסה"כ הבאתי דוגמאות לכך שהשמאל לא יותר מונע משנאה ולא יותר מתנשא לעומת הימין.
    למעשה הייתי טוען שהימין מנצח בגדול בקרב ההסתה וההתנשאות. עדיין לא שמעתי מקבילה מהצד השני לאמירה של ירדנה ארזי משבוע שעבר, "להגיד עליי את המילה שמאלנית זו חוצפה... אני פטריוטית". אני גם לא מכיר שלקרוא למישהו "ימני" זו קללה כמו ש"סמולני" זו קללה בישראל 2020.

מצחיק שבאותה הודעה אתה טוען שהתייחסת לדברים שנכתבו כאן שחור על גבי לבן, ושניה אחרי זה מסביר שדיברת על דברים שניצן הורביץ עשה.
    אני לא ראיתי שמישהו כאן כתב שהמחאה היא לא לגיטימית(כלומר שאין לה זכום קיום). אולי טענו שהיא הסתה וזו טענה סופר מוצדקת כי לאורך הדרך מאשימים את כל המעורבים בדבר בדברים סופר חמורים ולא מבוססים(דיפ סטייט ותפירת תיקים).

6. South Boy Member

כשחבר כנסת ממרצ טורח להגיע עד לבית המשפט כדי לגזור דינו של נאשם מבלי שניתנה לו הסמכות לכך ולומר שהמחאה של המפגינים שדעתם שונה משלו היא לא לגיטימית והיא הסתה, כשיאיר לפיד שכבר שנתיים לא חיבר משפט בלי המילה "ביבי" בתוכו לא מפסיק לומר אמירות קשות כמו "אחד אחרי השני עלו שרי הליכוד ביממה האחרונה לשידור במטרה אחת: לאיים על השופטים ולהסית באמירות אלימות נגד רשויות החוק" זה פשוט מדבר בעד עצמו, אני רואה כאן אנשי ציבור שעיקר העשייה שלהם והגורם שמניע אותם הוא שנאה לביבי. אני מצפה מפוליטיקאים שמצהירים שטובת המדינה לנגד עיניהם ושהם מכבדים את שלטון החוק שיעשו את הדברים האלה ויכבדו את שלטון החוק, וזה מתחיל בלא לגזור את דינו של מי שדינו עדיין לא נגזר בידי השופטים שאמורים לעשות את זה ולנסות להשיג אהדה על הגב של מישהו אחר במקום להשיג אותה באמצעות עשייה אמיתית.

אז אני חייב להתייחס רק לדברים שנכתבו כאן? אני מתייחס לדברים שנאמרו במציאות, כאן או מול המצלמה, אני מעולם לא ייחסתי לך או למישהו כאן משפטים או מילים שהוא לא אמר וזה מה שאתה עושה כרגע.
    מספיק שאדם אחד טען שהמחאה לא לגיטימית כדי שאתייחס לאמירה הזאת בזלזול כמו שמגיע לה, וכן, אם הטענה שההפגנה בעד ביבי היא הסתה היא מוצדקת אז כל העצרות וההפגנות שנערכו נגדו הן פי מאה יותר הסתה שמגיעה מפיהם של מפגינים שקבעו שנאשם הופך באופן מיידי למורשע שזה העוול המשפטי הכי גדול שאפשר לעשות לאדם, וראוי היה שתציין את זה אם אתה קורא להפגנה שנערכה היום הסתה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/20
  7. קשר שמאלי Member

השמאל חי משנאה ומשקרים

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@South Boy

1.בתור אופוזיציה אין לאנשים שאתה מציין הרבה מה לעשות חוץ מלהביע ביקורת על השלטון. בנימין נתניהו ספציפית הרוויח ככה את התואר "מנהיג האופוזציה הטוב ביותר אי פעם".
    לא הבנתי מה אמירה קשה במה שלפיד אמר.

והכי חשוב - הציפייה שלך שכל הצד שמתנגד לראש ממשלה עם כתבי אישום נגדו יעמדו מהצד ויכבדו את שלטון החוק בזמן שכל הביביסטים, מהתומכים עד לשרים ועד לראש הממשלה עצמו, מסיתים נגד מערכת המשפט ומנסים להשפיע על ההליך התקין של המשפט - היא פשוט לא הגיונית ומנותקת מהמציאות.
    מה שכתבתי עונה גם לביקורת על התחקיר(המעולה) שהמקור עשו לפני כמה ימים, שזכה לתואר "משפט שדה".

באיזו צורה המפגינים נגד ביבי החליטו שהוא מורשע? אם מישהו מתנגד לרעיון של ראש ממשלה עם כתבי אישום נגדו(בין היתר בגלל נאומים כמו זה שראש הממשלה נתן היום) הוא בהכרח מרשיע אותו? אם מישהו מתנגד לראש ממשלה שמנסה להשפיע על משפטו התקין באמצעות הג'וב שהוא מחזיק בו, הוא בהכרח מסית?

Sturridge אוהב/ת את זה.
  9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כותב פה בפורום יותר מ10 שנים ואני לא זוכר משתמש שמפיץ יותר שנאה ורעל ממך.
    אישית אני הורחקתי פה בעבר מהפורום על עשירית מהדברים שאתה כותב לסיונרה על בסיס יומי.

Sturridge, Mamadu, oranfu ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. מזגן Member

לא יודע מה יש להתנהל. אולי לקחו את הדוגמא של סקנדינביה לשם שינוי? שבדיה ספציפית.

11. South Boy Member

אתה נותן יותר מדי כבוד ל'ביביסטים' (אגב, אם מדברים על טרמינולוגיה, זה נראה לך כינוי יותר מכבד מלקרוא למישהו 'סמולני' שכל כך נעלבת ממנו? כי אני רואה כאן חוסר מודעות), ממתי הפגנה לגיטימית וכמה ראיונות מצחיקים של חברי הליכוד בטלוויזיה משפיעים על משפט תקין? אוי ואבוי לכולנו אם הייתה טיפה של אמת באמירה ההזויה הזאת. השופטים הם מייצגי שלטון החוק, אם הם יתכופפו במילימטר בגלל רעשי רקע (וכל מחאה לגיטימית היא בסופו של דבר רעשי רקע ותו לא) ויתנו לכל שיקול זר שהוא כולל דעתם הפוליטית האישית להשפיע על שיקול דעתם המקצועי המדינה הזאת בדרך לאבדון כי זה אומר שאין בה שלטון חוק אמיתי, וזה לא נכון. אני באמת מאמין שגורמים זרים כל כך שוליים כמו הפגנה מחוץ לבית המשפט או עוד ריאיון מצחיק של ניצן הורוביץ או יאיר לפיד לא ישפיעו אפילו במעט על מהימנות המשפט הזה, ואני באמת מאמין ששמירה על טוהר המשפט הזה זה ערך עליון בשביל כל הגורמים הממונים, ואם גם ניצן הורוביץ ויאיר לפיד באמת היו מאמינים בזה כמו שהם אומרים הם לא היו אומרים את מה שאמרו.
    אין לי שום ציפייה ממי שמתנגד לראש הממשלה שיעמוד בצד ויסתכל, יש לי ציפייה שנבחרי ציבור שלא הוסמכו לעסוק בנושא הזה שלא ילבו את היצרים ויחרצו את דינו של בנאדם שנמצא בחזקת חפות. זאת לא ציפייה מוגזמת ואפילו מנדטורית.
    אם כל אדם שמתנגד לראש ממשלה מכהן תחת כתב אישום היה מסתכל לרגע מבעד לשנאה שלו הוא היה מבין כמה הרעיון הזה הוא הרסני ופותח צוהר לתפירת תיקים אמיתית בעידן שבו כל יומיים שומעים על תלונות שווא, זה הרעיון הכי מונע משנאה והכי אנטי דמוקרטי שיכול להיות כי הוא בעצם מונע מאדם לעסוק בעשייה ציבורית על סמך האשמה שאין לה ביסוס דה פקטו. אבל כשהמטרה העיקרית שלך היא קודם כל להעיף את ביבי ורק אחר כך לדאוג לשאר אלה הצעות החוק שדנים עליהן בימים האלה.

12. WHITERM Member

אתה טוען טענה,שוב ולא מוכיח אותה.
    עשה צעד אמיץ?הוא בגד בגוש שלו.מדוע ביבי לא עשה צעד אמיץ ועזב את החרדים והצטרף לממשלה בלעדהיים?ביבי פחדן?
    גנץ דפק את הבוחרים שלו ובגד באמון שלהם,שום אמיצות לא הייתה פה.הוא גם לא חסך שקל למדינה עם הממשלה העצומה הזאת.אנא,אל תשקר.
    הוא קודם כל דאג לעצמו לפני שהוא דאג לבוחרים שלו הוא הלך עם ההבטחה שלו,אל תצייר אותו כגיבור העם.

מה שניצן הורוביץ' עושה אינו שונה ממה שביבי עושה או החרדים,או כל אחד אחר בממשלה.אתה בוחר לראות את זה כהסתה כיוון שזה בא מהצד אשר אתה מתנגד עליו.
    מה זה אין מה להציע בפוליטיקה?אם לא היה להם מה להציע אף אחד לא היה בוחר בהם והם היו כמו אורן חזן וכדומה...
    זה שהם צועקים לו שהוא אשם ושולחים אותו לגרדום,לא ברור לי מה הבעיה?לא טוב לך,אתה מוזמן לתבוע אותם.

שוב ,אינך סותר שום דבר ממה שכתבתי.
    הוא נשפט במשפט שדה,אבל הוא עדיין נשפט.
    עלוב שאתה מנסה לצאת חכם,אבל כמו תמיד אתה כושל.קבל ח"ח על הניסיון.

13. WHITERM Member

מקודם אתה שואל מה הבעיה בהתהלות,עכשיו לא יודע מה יש להתנהל.
    טוב אחי,תסגר על עצמך תחזור אלי.

14. WHITERM Member

הימין חי על אהבת חינם,שלום ואחווה?

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  15. סיונרה Member

העלות של כוח האדם מגולגלת על מחיר המלון. אם היה כוח אדם זול יותר אז המחיר היה מתגלגל לצרכנים.