אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הידיעות שמגיעות מאיטליה שבאזור ה 99% של אלו שנכנעו לוירוס היו עם מחלות רקע, הן נורה אדומה לכל האבסורד שמתרחש כאן.
    חשוב לציין שבכל שנה נפטרים 17 אלף איטלקים מוירוסים וגם מרביתם אנשים עם מחלות רקע וקשישים. אז בעצם כל כך חריג שקורה כאן?

בישראל אגב נפטרים 5000 אזרחים בשנה מוירוסים (שפעות למניהן).

שי ו-alexshw אוהבים את זה.
  2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יש פוסט של ניר קיפניס שאולי יתפרסם גם כטור במעריב על כך שהתקשורת נהנית לשדר אפוקליפסה ולא משמיעה את הנתונים שהבאת.

3. alexshw Member

גם סתם מזיהומים שקיימים בבתי חולים. אף אחד לא עוצר מדינה ולא מדווח יום יומית.

4. yonmu Member

אני לא מבין למה מוות של אנשים מבוגרים או עם מחלות רקע זניח בעיני מישהו.
    כן, לאדם צעיר-בריא-ולא מעשן הוירוס הזה כנראה לא יהיה הרבה יותר גרוע מאשר שפעת.

אז מה? אנחנו אקסימוסים ששולחים את החלשים למות בקור כי אין לנו מספיק אוכל בשבילם?
    החלשים האלה כוללים את הקולגה עם בעיית לחץ דם, את החבר שעובר כימותרפיה, את האבא\סבא בן ה80 ואת השכן המעשן.

5. סיונרה Member

זה לא קורה בפרק זמן של שבועיים. כשזה קורה מערכת הבריאות פשוט לא יכולה להתמודד עם העומס, וזה כולל גם הצלת חיים של בן 21 שנפגע בתאונת קורקינט.

אמיר ע, LFC-Gerrard1, Clichy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בהנחה ההזויה שלא מפריע לך קטל של אנשים עם מחלות רקע כי הם גזע נחות או משהו - 99% הם עם מחלות רקע? סבבה, נשאר אחוז. כמה זה אחוז אחד מ2 מליון? 4 מליון?

הנתונים ידועים. אתם פשוט מפרשים אותם בצורה לא נכונה ומסיקים מסקנות שגויות.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה יגידו יפי נפש כאשר יתחילו להתאבד אנשים בגלל הסגר וההשלכות הכלכליות שלו?

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

17 אלף בשנה, אוקיי. איטליה בקצב של בערך 90 אלף בשנה כרגע. נגיד שבקיץ יהיה פחות וזה ידעך עם הזמן, אז יש מצב ש-50 אלף. בכל מקרה יש לך גידול היסטרי.

9. alexshw Member

ההשוואות עם איטליה, מזכירים לי את ההשוואות עם רונאלדו ומסי בקשר לכל כישרון מבטיח.
    איטליה משהו אחד, רוב המקומות בעולם משהו אחר.

10. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אענה לכולם ביחד: מה שהורג את כל המבוגרים הללו היא אותה פאניקה שתופסת מיטות של חולי קורונה שמרגישים טוב ובכל עונה אחרת היו יושבים בבית כחולי שפעת רגילים אבל עכשיו בגלל ההיסטריה תופסים מיטה בבית חולים לאנשים מבוגרים שבאמת צריכים אותם.

בסך הכל, סיונרה, בפרק זמן של שבועיים, 3000 נדבקים בשפעת, ש 98% מהם במצב קל, זה לא שונה מכל עונה אחרת ואם כל אלו ישבו בבית, הרי שהעולם יהיה כסדרו ובית החולים יוכל לתפקד במתכונת רגילה עבור ה 2% שבאמת צריכים בית חולים.

11. LFC-Gerrard1 Member

הקצב באיטליה גבוה בהרבה מ-17,000 מתים בשנה. וזאת למרות כל המאמצים חסרי התקדים שנעשו למנוע את התפשטות המחלה.
    אני לא מבין איך אפשר להתעלם מזה. אם לא היו עושים את כל המאמצים, ופשוט נותנים לזה לחלוף.. על כמה המספר הזה היה עומד לדעתך? להערכתי, כמה מאות אלפים.

אני פשוט לא מבין אותך. באמת. ניכר שאין לך שום ידע בנושא.
    לא מבין את ההתעקשות שלך פעם אחר פעם להגיד דברים חסרי ביסוס במקרה הטוב ומוטעים לחלוטין במקרה הרע. (למשל כשטענת שעקומת גידול ההדבקות אינה אקספוננציאלית)

אף אחד לא יודע את מידת הנזק שתהיה במדינות אחרות.
    אתה מדבר על איטליה כאילו היא חריגה בעוד נדמה כי ספרד בדרך הבטוחה להגיע אליהם. גם בריטניה ואולי אפילו אנחנו (תסתכל על עלייה בקצב ההדבקה).
    הנתונים שאנחנו מדברים עליהם היום מייצגים נאמנה את המצב לפני שבועיים +- (זמן דגירה וכו') לכן אין לנו את היכולת לקבוע את חומרת המצב כרגע.

המדינות שהתמודדו עם הקורונה הם לכל הפחות מדינות עם ניסיון קודם במיגור מגיפות ובמקרה של סין גם שימוש באמצעיים לחלוטין לא מקובלים בדמוקרטיות מערביות.

הורג אותי כל צעקות ה"פאניקה" הזאת. אתם צריכים שיהיו מונחים לכם ערימות של גופות מול העיניים כדי להבין את הפוטנציאל ההרסני?

ועוד לא אמרתי מילה על מה יקרה כש-10,000 איש בו-זמנית יזדקקו למכונות הנשמה אם פשוט נחליט לתת לכולם להדבק.
    אני לא חושב שאני יפה נפש. אני מכיר בצורך האדיר שיש למגר את המחלה הזו.
    יחד עם זאת, אני גם לגמרי מסכים שהנקודה שלך היא חשובה לאין שיעור.
    המדינה צריכה להתנהג בזהירות יתרה ולדאוג שיש ביכולתה לתמוך בכל מי שצריך.
    זה כמובן לא ימנע לחלוטין התאבדויות וכו' אבל צריך למצוא דרך איך לגרום לאנשים לא לאבד את שפיותם ואת הכסף שלהם.

הנושא הזה כל כך מורכב, כך שאיני טוען כלל שאני יודע מה בדיוק צריך לקרות.
    יחד עם זאת, אני עומד על כך שיש לעשות ככל הניתן לחסל את הוירוס הזה.

EuropeGuy ו-רוברטו באגיו31 אוהבים את זה.
  12. WHITERM Member

עיקרי התוכנית הכלכלית להתמודדות עם הקורונה: דמי אבטלה משופרים ומענק לעצמאים

מדינת ישראל ממשיכה להשתין על העצמאים.

13. סיונרה Member

מערכת הבריאות לא עד כדי כך מטומטמת.
    חולי קורונה שמרגישים טוב או נשלחים הביתה לאשפוז ביתי או מאושפזים באגף נפרד. בכל הזמן הזה הם עדיין מדבקים והחמרה יכולה לקרות בכל רגע. בניגוד לשפעת, אדם שנתקל בוירוס הקורונה יידבק בוודאות והדבר היחיד שלא ברור זה האם יגלו או לא יגלו אצלו סימפטומים.
    הבעיה היא שרוב חולי הקורונה הקשים זקוקים למכונות הנשמה לאורך פרק זמן ארוך יחסית. יותר משזה בעיה רפואית זו בעיה לוגיסטית. זה כמו בית קפה

מה שאמרת זה בערך כמו הסטטיסטיקות כיבוש של האלאנד מדורטמונד שבקצב הזה של שערים לפי דקות יגיע ל500 שערים בעונה.

LFC-Gerrard1 ו-Clichy אוהבים את זה.
  14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Uli Hoeness מעל 1,000 חולים בישראל לדעתי נמצאים בבית כרגע או במלוניות האלה שפתחו. מה זו ההנחה המוזרה הזאת שכולם תופסים מיטות בבית חולים? מי שמחליט איך לטפל בכל חולה אלה רופאים. אף אחד לא מכניס אנשים עם תסמינים של שפעת קלה לטיפול נמרץ. ועדיין במערכת הבריאות מאוד חוששים.

3,000 נדבקים - כרגע. לאיזה כמות חולים בו זמנית תגיע בלי הצעדים שנעשים? אני לא יודע למה לאנשים כ"כ קשה לתפוס את הקונספט של ציר זמן, אפילו המהנדסים המדופלמים בינינו. כאילו כל בוקר קמים מקבלי ההחלטות והמומחים ומחליטים מה המדיניות לפי מספר החולים הנוכחי. מרגיש כאילו זה היה רק אתמול שאלכס סיפר לנו שלא משביתים מדינה על 100 חולים. לא מפתיע כי זה היה כולה לפני איזה שבוע. היום כבר לא משביתים מדינה על 3000.

נערך לאחרונה ב: ‏26/3/20
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין תשובה קסומה ופותרת-כל לאף אחת מהשאלות שהמשבר מציב בפנינו. ועם זאת, כנראה ש"עזבו, הם גם ככה כנראה היו מתים בקרוב" היא הגרועה שבהן.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 8)

1. אמיר ע