אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. טל. Member

כל הדברים האמורים לעיל יפים לעניין היהדות החרדית המתועבת הזו. לא לעניין הכיפות הסרוגות כמובן.
    ובהקשר זה גם לדבריו של סיונרה על כוכבית יהודים חילונים.

כיפות סרוגות הם מלח הארץ אין לי בעיה איתם בכלל. עושים צבא מהנדסים רופאים עובדים עוסקים במחקר מדעי. להסיר בפניהם ת'כובע שמצאו את דרך המלך לשלב את זה עם חיי תורה.
    יש גם קיבוצים של כיפות סרוגות. חיי מלאכה עבודת אדמה.

לא כמו הזבלים האלה הכת החרדית הפרזיטית.

2. טל. Member

3. yonmu Member

@טל. אני באמת מקווה שהצעת בצחוק את עניין הילד האחד. מדינה שמתערבת בדבר כזה היא מדינה חולנית.

אני לא מבין מה ההבדל בין לבחור להיות עני לבין לבחור להיות פרזיט.
    החרדי הסטיגמתי שאנחנו דנים בו זה משק בית עם הרבה ילדים (5+, נניח) והוצאות נמוכות מאוד בהשוואה למקבילו החילוני (או דתי לאומי).
    המדינה באופן מכוון לוקחת יותר מעשירים ונותנת לעניים, אז מה החרדי אמור לעשות?
    חובה על אדם במדינה לעבוד? חובה עליו להרוויח כמה שיותר כדי לשלם כמה שיותר מיסים? מאיפה ההמצאות האלה?
    אם סתם אדם מחליט לעבוד מעט מאוד ולבזבז מעט מאוד הוא בעייתי לחברה?

לא. יש הבדל גדול בין לקחת כסף מהעשירים ולתת לעניים שלא מצליחים להתפרנס ,
    לבין המצב הנוכחי שבו המדינה לוקחת כסף מהעשירים ומחלקת אותו חופשי. המצב הזה חולה.

אגב, יש מעט מאוד מאוד חרדים שלא משתמשים בMRI או בחשמל ולועגים למדע ולשכל.
    רובם פשוט כמו 'אנשי התרבות' בארץ - מאמינים בהכל אבל חושבים שמה שהם מתעסקים בו חשוב יותר ולכן צריכים לממן אותם. לא משנה אם זה תיאטרון, כדורגל או לימוד תורה.

ואין לי מושג מאיפה ראית שהחרדים הם בעיה פוליטית. כחול-לבן פוסלים את נתניהו, לא את החרדים. ליברמן זה היחיד שכאילו-קונטרה להם, וגם אותו אף אחד לא מבין וגם אם הוא מתכוון לזה הוא שווה חצי מהם במנדטים, ולא נראה שגרף ההתקדמות לטובתו.

4. VAR Member

הוא לא הציע להגביל ילודה, הוא הציע לבטל את הקצבה שמשפחה מקבלת החל מהילד השני. זה שני דברים שונים לגמרי, אבל הדוגמה של סין היא לא טובה כי שם באמת מגבילים ילודה.

5. טל. Member

אין בסין הגבלת ילודה. לא מסרסים אותם ולא מגרשים אותם מחוץ לסין. חס וחליה אני גם לא מציע דברים שכאלו.
    אתה מוזמן לקרוא על עיקרי המדיניות הסינית בויקיפדיה אם אתה רוצה. ב 30 שנה האחרונות לפחות. המנופים הם חברתיים וכלכליים גרידא.
    סוגרים להם את הברז. בקיצור. באזורים הכפריים גם לא מטילים קנסות. לא לוקחים מהם שום דבר.
    פשוט גם לא נותנים. סוגרים את הברז.

ואצלנו בישראל המצב הוא יותר מובהק ויותר חד כי להבדיל מסין אנחנו בסכנת קיום.
    אין שום דבר חולני במדינה חפצת חיים (בטח לא כשהמדינה הזו גם מוקפת אוייבים). ואין שום דבר חולני בגוף אורגני שרוצה להתנתק מפרזיט שמוצץ את דמו.
    בטח לא בנק' זמן שבה הפרזיט כבר כמעט עולה במסה שלו על הפונדקאי.

יש הבדל עצום בין להיות עני - לבין להיות עני ופרזיט. כי התרחיש האחרון כבר נוגע גם באחרים. בשביל התרחיש האחרון דרוש גם נשא. דרוש פונדקאי.

נכון, יש לאדם את הזכות לבחור על דעת עצמו (מבלי לשאול אף אחד אחר) לבחור להיות עני.
    זו זכותו.
    אבל אין לו זכות לבחור להיות עני ופרזיט.

זה כבר מצב שהמדינה חייבת למנוע. עד היום המדינה טיטאה את זה מתחת לשטיח רק בגלל סיבה אחת: מבחינה כמותית, הפרזיט היה קטן.

לפני שמדברים על עניינים פיסקאלים-כלכליים, צריך להבין את הלוגיקה.

עכשיו, למה העלתי את עניין הילודה? -כי זה שורש העניין.
    הפרזיטיות - עצם קיומה הוא אך ורק כדי לשרת מטרה אחת: התרבות.

אני מזהה את הקשר הזה.
    ואני מנתק אותו בצורה הכי הומנית שאפשר.
    הבאת יותר מילד אחד או בוא נאמר 2 ילדים כדי שיהיה לך יותר נעים לאוזן: אז אני סוגר לך את הברז.

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/19
    VAR אוהב/ת את זה.
  6. טל. Member

בקשר לאספקט הפוליטי לא נראה לי שאתה קולט את המציאות.
    וממילא יש הבדל בין להקים ממשלה לבין להחזיק ממשלה.

יכול להיות שכחולבן יתפשרו ויקימו עם חרדים ממשלה. אבל כמה זמן היא תחזיק...? בסוף גם זה יתפוצץ. ואז לא יהיה אפשר לא להקים ולא להחזיק.

המצב הזה של פרזיטים שעוד מעט עולים במסה שלהם על הנשא הוא לא מצב שיכול להתקיים. תבין.
    הביטויי הפוליטי הוא רק אספקט אחד.
    יהיו גם ביטויים חברתיים. יהיו גם ביטויים מסחריים. אני הס מהלזכיר גם ביטויים פליליים.

7. yonmu Member

אז זהו, שאני לא רואה את הסיבה לקשר בין ילדים לבין עבודה.
    בהנחה ש'פרזיט' עבורך זה אדם שמקבל כסף מהמדינה, הפתרון הרבה יותר פשוט -
    הפסקת המצב שבו המדינה מסבסדת כל דבר.
    המדינה לא תסבסדר ילדים ולא חינוך ולא שום דבר כזה. לא לסגור את הברז לאדם פרטי (מה זה אומר בכלל? קצבת ילדים זה חלק קטן מאוד מהסיפור), אלא בכללי לוותר על הברז האוטומטי הזה.

כסף צריך לתת למי שצריך, לא סתם לחלק לפי קריטריונים שלא בודקים אם המשפחה צריכה את זה בכלל.
    אם זוג מכניס 60א בחודש אין שום סיבה שהם יקבלו קצבת ילדים גם אם יש להם 7 ילדים,
    ואם זוג מכניס 10א בחודש הם צריכים לקבל קצבה גם אם יש להם רק 2 ילדים
    (נקודות זיכוי למס וכו' כדי לעודד ילודה זה סיפור אחר וזה רעיון מצוין לדעתי).

שוב, אני לא בא להצדיק את החרדים אלא רק להראות שהם מקרה פרטי בתוך התנהלות כלכלית שגויה כללית של המדינה.
    גובים הון עתק לקופה הציבורית ואז נותנים לפוליטיקאים להחליט מה לעשות איתו הוא שורש הבעיה, וזה לא משנה לאן הכסף הולך.
    זה מצב שיוצר תלות כלכלית בין אנשים ולכן לא מאפשר לאנשים להיות אחראים לעצמם וממילא עניים מבחירה.

ובחייאת, תפסיק להתנשא.
    אתה לא יכול להגיד 'לא נראה לי שאתה קולט את המציאות' ואז לדבר על כחולבן יסכימו להקים עם החרדים ממשלה, כי לכולם ברור שכחולבן הציעו לחרדים הכל והחרדים הם אלה שסירבו. אתה לא יכול לפנות שוב ושוב ב"תבין" ולשפוך תאוריות וקשרים כשאתה מביע בורות מוחלטת ביחס לחברה החרדית, כי מה שתיארת בעמוד הקודם פשוט לא מחובר למציאות.

ואגב, הבאת את סין כדוגמא ושלחת אותי לקרוא בויקיפדיה, אז הנה -

The Family Planning Policy was enforced through a financial penalty in the form of the "social child-raising fee", sometimes called a "family planning fine" in the West, which was collected as a fraction of either the annual disposable income of city dwellers or of the annual cash income of peasants, in the year of the child's birth. For instance, in Guangdong, the fee was between 3 and 6 annual incomes for incomes below the per capita income of the district, plus 1 to 2 times the annual income exceeding the average. The family was required to pay the fine.
    As part of the policy, women were required to have a contraceptive intrauterine device (IUD) surgically installed after having a first child, and to be sterilized by tubal ligation after having a second child. From 1980 to 2014, 324 million Chinese women were fitted with IUDs in this way and 108 million were sterilized. Women who refused these procedures – which many resented – could lose their government employment and their children could lose access to education or health services. The IUDs installed in this way were modified such that they could not be removed manually, but only through surgery.
    אם זה מה שרצית להציע כאן - זה טירוף חולני.

Roma אוהב/ת את זה.
  8. מזגן Member

ובחזרה לעולם האמיתי. אתה לא סוגר שום ברז לאף אחד. אתה פותח יפה ארנק ומתכופף. החרדים מתרבים הרבה יותר ממך וכבר לפני עשור אי אפשר היה להקים ממשלה בלעדיהם אז עכשיו אתה סוגר את הברז? :lol:
    תתחיל להכניס את זה לעצמך טוב טוב לראש. מדינת ישראל מדינה חרדו-ערבית. בהצלחה לכולם.

9. סיונרה Member

ב"יצרני" אני לא מתכוון לפועל במפעל זיעה בויטנאם, אלא לאדם שהתרומה שלו לחברה נטו היא חיובית. החרדים הספרדים היו שם, והיום הם לא שם. כל פעם שהייתה פגיעה בקצבאות של החרדים ראו עליה בשיעור ההשתתפות, ובכל פעם שהייתה עלייה, ראו ירידה מקבילה. כך שלא ניתן לטעון שזה רק בחירה חופשית, אלא מערכת שמזינה את עצמה. הנזק שהחרדים גורמים לחברה הוא בכך שלא מספיק שהם לא יצרניים, אלא הם ממשיכים לנסות לתחזק ואף להרחיב, מודל שהוא לא בר קיימא בטווח הבינוני, בין אם במישור הכלכלי ובין אם במישור הבטחוני.
    אתה טוען שהכל זה בחירה אישית, אז זה רחוק מלהיות המציאות. בנאדם בן 25 עם 4 ילדים בלי השכלה בסיסית לא יכול לעזוב את החברה גם אם ירצה. וגם אם ממש ירצה ובסוף יעזוב, הסנקציות שהממסד יחיל עליו יהפכו את המשימה לעוד יותר לא סבירה.
    עצם העובדה שאדם בוחר משהו, לא הופכת את הבחירה לרצוייה על בסיס החברה. מתנגדי חיסונים זאת עוד דוגמא למודל שאינו בר-קיימא בעולם שבו הם הרוב או אפילו קבוצה גדולה מספיק כדי לבטל את חסינות העדר, ולפגוע בין היתר גם בפרטים בתוך הקבוצה, שנהנו עד שלב מסויים מהעובדה שכל מי שמסביבם מחוסן ולא יכול להדביק אותם.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  10. benos Member

@מזגן

כמה מנדטים היו לש"ס וליהדות התורה בבחירות ב-99? כי עם כל הדיבורים על הילודה וכדומה בסוף שתי המפלגות נשארו פחות או יותר עם אותו מספר מנדטים.

11. מזגן Member

@benos אם היית שואל את השאלה הזו ברצינות ולא כמו כטרול פאסיבי-אגרסיבי לא היית בוחר בשנת 1999. האם הטיעון שלך עומד במבחן באותה הצורה אם נחליף את השנה מ-1999 ב-1984?

12. yonmu Member

@סיונרה
    יש לך מספרים כלשהם שמגבים את הטענה שלך?
    איזה אחוז ממצביעי שס יוצאים לעבוד היום ואיזה אחוז יצא לפני 20 או 30 שנים?
    איזה אחוז ממצביעי שס הם אנשים 'בלי השכלה בסיסית'? (לרובם לדעתי יש תעודת בגרות, מה שאין לאחד המועמדים פה לראשות הממשלה)
    זה שהחיים שלנו כרוכים באלה של מתנגדי החיסונים זו קביעה של הטבע.
    זה שהחיים שלנו כרוכים כלכלית באלה של אנשים אחרים זו קביעה טיפשית של המדינה.

ואגב, כל התחזיות לטווח הארוך מביכות את עצמן.
    כל פעם לוקחים בחשבון נגזרת ראשונה ולא נגזרת שנייה, ויוצאים מנקודת הנחה שהמצב הנוכחי ימשיך בדיוק בקצב הנוכחי 100 שנים קדימה.
    בדיוק כמו תחזיות על זה שלונדון תטבע בחרא של סוסים שהיו 'מבוססות מדעית' לגמרי. זה אף פעם לא פוגע.

13. benos Member

אתה הזהרת אותנו בקשר לדמוגרפיה החרדית, לא אני, ואתה אמרת שאי אפשר להקים ממשלה פה בלי החרדים כבר עשור למרות שהקימו כבר ממשלה כזו, שלא כללה מפלגות עם יותר מדי פערים אידאולוגים. אז אולי הבעיה היא לא כזו גדולה כמו שאתה מתאר וראשי הממשלה חיים בסדר עם הדרישות התקציביות של המפלגות האלו? בייחוד שלטעמי המגזר הממשלתי וההסתדרותי שומני פי כמה מכל תקציבי הישיבות וקצבאות הילדים. אני כן רואה בדמוגרפיה משהו שצריך לשים אליו לב, שלא תטעה. אבל "איום" וכל מיני מילים מפחידות זה סתם פופליסטי בעיניי.

בקשר ל-99. זה כן חשוב כי זו הייתה שנת השיא של ש"ס ומאז עד 2015 כמדומני מספר המנדטים שלה ירד. ו-20 שנה במונחים דמוגרפיים זה כן פרק זמן משמעותי מהיום.

14. Lebron Member

ש"ס זכתה ל-17 מנדטים ב-99 כי קיבלה הרבה קולות של מזרחים מסורתיים כתגובה על הרשעת דרעי,כנראה על חשבון הליכוד שהתרסק ל-19 מנדטים. ככה שזה לא מדד

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

15. yonmu Member

הסיבה היחידה שאי אפשר להקים ממשלה בלי החרדים זה כן-ביבי-לא-ביבי.
    ציר המרכז של ליכוד-כחולבן-ביתנו הומוגני למדי מבחינת דעות (מדיניות, כלכליות, דתיות), ואפשר לצרף את הימין החדש או העבודה בקלות.

@Lebron וגם בשנים אחרות חלק גדול מהקולות של שס זה מצביעי ליכוד-כחלון בעבר.
    הדמוגרפיה כן מקדמת את החרדים, אבל זה לא קרוב לתיאורים האפוקליפטיים שמתארים פה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 13)

1. SaSa