אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

ואתה לא מבין את המושג "טיפה בים". אז בוא אני אסביר לך כמו לילד מיוחד. נתתי את זה בתור עוד דוגמא לבזבזנות של השירות הציבורי. אתה יודע מה זה דוגמא נכון?

2. DRORIKO Member

כן ראינו כמה הועדה הזאת עזרה כאשר כמה שנים אחרי שהוקמה התחילו המהומות מחדש

3. סיונרה Member

טיפה בים הכוונה היא למשהו שלא משנה מה תעשה זה לא באמת ישנה, אם זה מה שאתה חושב, אז מה הקשר לתקציב הנכים?
    ככל הידוע לי, הועדה לא הייתה "הועדה למניעת אלימות של אתיופים" אלא לשיפור מעמדם.

4. DRORIKO Member

המחאה האחרונה לא היתה רק על האלימות כלפי האתיופים אלא על המעמד שלהם בכלל. ההריגה של אותו אתיופי היתה רק הטריגר. כלומר, הועדה הזאת נכשלה בתפקידה(אם ניסתה למלא אותו בכלל ולא התעסקה רק בהודעות יח"צ כמו זאת).

כן אבל ברגע שתחבר את כל הטיפות האלה תקבל וואחד מבול. ברגע שתחבר את כל הועדות המיותרות, ואת המשכורות והפנסיות בצה"ל, ובנמלים וברכבת ובכנסת עצמה וכל המיליון מפקחים במשרד החינוך שאף אחד לא יודע מה התפקיד שלהם ועוד ועוד. ברגע שתחבר את כל אלה תקבל כמה מיליארדים טובים שבהחלט אפשר לעשות איתם משהו מועיל יותר. הבעיה בישראל שמצד אחד לקחנו את החולי של הסוציאליזם(מגזר ציבורי מנופח) ומצד שני את החולי של הקפיטליזם(השירות שאותו מגזר צריך לתת) המדינה הזאת מתפרקת מרוב סיאוב.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/19
  5. סיונרה Member

אתה בעצם לוקח את הביטוי טיפה בים ומוציא אותו מהקשרו. אתה פשוט לא מבין כמה כסף הנכים דורשים ואיפה נמצא הכסף הגדול. רמז: תקציב המשרד הגדול ביותר הוא חינוך ואם אני לא טועה, רובו המוחלט זה משכורות למורים.

6. Clichy COYG

אתה בטוח בנתון הזה? זה לא מסתדר לי -
    יש כיום במערכת החינוך בערך 130,000 מורים (גננות, יסודי, חטיבה, תיכון), ופה אני די מנחש אבל גם אם בממוצע משכורת חודשית היא 15K (מה שלא נראה לי סביר אבל עדיין) אתה מגיע ל23 מיליארד שקל בערך, וזה קצת יותר משליש התקציב השנתי של המשרד.

7. סיונרה Member

גם אם הפרזתי, המספר הרבה יותר גדול ממה שנראה לך. יש עוד עלות העסקה של מורים, ובעיקר, פנסיות תקציביות.
    רק התוספת שכחלון והליכוד שילמו למורים לפני הבחירות שווה בערך 15 מיליארד ש"ח. ודרוריקו מדבר איתי על איזה עובד במשרד המשפטים שלכאורה מיותר.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/19
  8. DRORIKO Member

מה בין כל הדוגמאות שנתתי זה "עובד במשרד המשפטים שלכאורה מיותר"? למה אתה בורח מדברים שלא נוחים לך? יש לך משפחה ברכבת? או שאולי אתה סתם נודניק חסר חיים שמחפש לריב בכח

9. סיונרה Member

ברכבת מה הקשר?
    אתה לא יודע מה העובד הזה עושה ומה תפקידו, אתה בסך הכל יודע שאתה לא מאמין שיש לו חשיבות או תרומה לחברה.
    אתה רוצה לבטל לאנשים את הפנסיות, אני דווקא סבבה עם זה, זה פשוט לא מעשי. בגדול אתה מציע לקחת כסף מאנשים שעבדו בשבילו, ולתת אותו לאנשים שאולי יכולים לעבוד אבל יעדיפו שלא.

10. DRORIKO Member

לא לבטל את הפנסיות, אבל אולי כן לקצץ אותם. אני מאד בספק אם המשכורות והפנסיות של אנשי הרכבת או אנשי הקבע באמת תואמות את התרומה שלהם והן לא תוצר של כח פוליטי גדול מאד. לנכים למשל אין את הכח הפוליטי הזה, הם מה שמכונה "השקופים", הם צריכים לצאת לרחובות בשביל שישימו לב אליהם בכלל. אצל הקשישים העניים זה אפילו יותר חמור כי להם אין את הכוחות לעשות אפילו את זה.

קבל למשל דוגמא(אני מקווה שבינתיים הבנת מה המושג הזה אומר). לח"כים ולשרים כנראה מפריע שהם מרוויחים רק כמה עשרות אלפים אז כל חצי שנה מגדילים לעצמם את השכר, למה? כי הם יכולים, כי הם קרובים לצלחת. כנ"ל מנכלי המשרדים שעשו את אותו הדבר לפני שנה. שי באבד שנלחם על כל שקל מול הנכים פתאום מצא את הכסף בשביל לתת עוד 4000 שקל בחודש למנכלי המשרדים(שמרוויחים 40 אלף שקל לחודש). אנחנו חיים במדינה שככל שאתה יותר רחוק מהצלחת ככה נשאר לך פחות לאכול. זה מצב מעוות ומושחת שחייבים לתקן אותו. הבעיה שזה לא יקרה, אלא אם תהיה פה מהפיכה צרפתית.

נערך לאחרונה ב: ‏31/8/19
  11. סיונרה Member

שוב, אלו לא אותם סדרי גודל.
    מצחיק שכל התלונות האלו, ואתה עדיין ממשיך להצביע לאותם אנשים שאתה טוען שאחראים למצב שלך.

12. DRORIKO Member

אני לא נכה. אני גם לא קשיש. אני גם לא אתיופי. מותר לחוש סולידריות גם עם אנשים אחרים אתה יודע.

13. סיונרה Member

אז למצב של אחרים. מילא הייתה משנה את ההתנהגות, אבל אתה מתנהג באותה צורה ובא בטענות לאחרים. מתאים לגישה של נתניהו במערכת הבחירות האחרונה, אז כנראה שלא אמורה להפליא אותי ההתנהגות שלך.

14. DRORIKO Member

מי אמר שאני מצביע לו?

15. סיונרה Member

אם אתה לא מצביע לו ורק בא לקדם פה את המסרים שלו מאז שגאס הלך מאיתנו, אז זה אפילו עוד יותר גרוע.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 127)

1. Sturridge