אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Gass12 Member

Michael Carrick אז אתה טועה ואני מקווה שאתה באמת לא יודע נקסט!

אני שמח שלא השלמת את כהונתך.אם היתה בך טיפת כבוד היית מבקש בפגישה הזו גם דגל ישראל.
    כי שלום לעולם לא היינו מקבלים אבל עמוק בתחת ללא וזלין מקבלים גם מקבלים
    ובכלל מר עבריין מורשע את מי אתה מייצג?

https://scontent.fsdv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42448718_2267571913272832_7574953031620362240_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=92a7b4f03d6f1818b758bd5efbe863f9&oe=5C14618D

2. רוברטו באגיו31 Member

אחד המנוולים הגדולים ביותר שידעה מדינת ישראל...בן אדם שהשחית במשך שנים את המערכת הפוליטית והציבורית...איזה כתם הייתה התקופה שלו כראש ממשלה .
    מילא הפשעים הכלכליים שלו, הוא לא הפוליטיקאי המושחת היחידי, אם כי הבכיר שבהם, אבל על הפשעים הפוליטיים שלו הוא היה צריך לקבל מאסר עולם .
    48 חיילים מתו על גבו המושחת...לא הייתה שום סיבה בעולם להכניס את החיילים שלנו כל כך עמוק ללבנון 48 שעות לתום המלחמה, כשגם הפושע בעצמו חתם כבר על הפסקת אש .
    לא מפתיע שלאולמרט לא היה אכפת מחייליינו הקדושים...מה הוא עשה בכלל בצבא ??
    שלא נדבר על אישתו המנוולת, שפעלה נגד החיילים והפריעה לתיפקוד שלהם ביהודה ושומרון עם החברות החלאתיות שלה, וכמובן גם 2 הילדים המשתמטים שלו .

2006-2009 ייזכו כשנים הנוראיות ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל...מזל שקיבלנו לאחר מכן ראש ממשלה שגאל אותנו מעונשו של הפושע .

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי לא היו מלחמות שגבו כמות גבוהה פי כמה וכמה של הרוגים, לא היו פיגועים שגרמו לאנשים לפחד להסתובב ברחובות ובתחבורה הציבורית, לא היה משבר כלכלי עצום בשנות השמונים.

השנים הנוראיות בהיסטוריה, כי אשתו של אולמרט!

נו באמת.

4. alexshw Member

32 חיילים.
    אבל כל המלחמה נוהלה בצורה אידיוטית לגמרי.
    במחיר ששולם כלכלי וחיי אדם וגם לאור הגיבוי הבינלאומי, היה צריך להכריע את חיזבאללה.

ישראל ב 2006 הייתה צריכה לחזור על מבצע שלום הגליל אבל בניגוד ל 82 לחזור לגבול שלנו אחרי הכרעת האויב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

5. benos Member

הכרעת החיזבאללה איך בדיוק? כל עוד יש מתואלים בלבנון להכריע את החיזבאללה במבצע של חודש זה סתם סיסמא.

6. alexshw Member

כמו שהכריעו את פתאחלנד(רק לא צריך לתת לשאריות לברוח), כולל חיסול נסראללה. בכלל חיסולו תהיה מכה מאוד חזקה.
    כמובן לבנון הייתה צריכה לצאת חרבה אחרי מלחמה כזו.

לא תכריע אויב אם אין לך כוונה הזו ואתה לא מפעיל כוח לכך ורק מחפש הפסקות אש.
    חיזבאללה הרבה יותר דומה לצבא מאשר לגרילה, וכך היה כבר ב - 2006. זה מעשית צבא לבנון.

7. Lebron Member

מה שאני אוהב אצל הישראלים, זה שכל אחד ממנה את עצמו למומחה צבאי

8. alexshw Member

מומחים צבאיים טענו ב- 5.10.73 שהסיכוי למלחמה נמוך מאוד.
    מומחים צבאיים לא חזו את ה"אביב הערבי" וכפועל יוצא מלחמת האזרחים בסוריה והיה רמטכ"ל בדימוס שטען שאסד יפול תוך שבועות.
    עוד רמטכ"ל, הפעם בתפקיד באותה עת, טען שהטילים של חיזבאללה יחלידו במחסנים.
    שמעתי גם מומחים צבאיים שאמרו שאחרי התנתקות לא יפול טיל אחד מעזה וגם שצריך לרדת מרמת הגולן.

לצורך העניין אין אירוע אחד משמעותי במזרח התיכון שאמ"ן חזה בעשורים האחרונים. אולי גם אי אפשר לחזות, למרות שבמקרה של מלחמת יום כיפור זו הייתה התעלמות פושעת מסימנים, אבל גם לא צריך לספר לי על מומחיות המומחים.

מה השלב הבא? תטען שאהוד יערי אמר בחדשות?

אני מודה לאל שאני לא מומחה צבאי.

9. סיונרה Member

גם רופא יכול לטעות, זה אומר שמעכשיו אין בהם צורך?

Mamadu אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

אם רופא יטעה כל כך הרבה אוי ואבוי.
    אין צורך להקשיב לשטויות שהם אומרים. כי זה מבוסס על שום דבר.

מלחמת לבנון שנייה וצוק איתן הן 2 מלחמות שנוהלו בצורה הרעה ביותר מכל המבצעים שהמדינה ניהלה. בחוסר הגיון מוחלט יחסית לאבדות בנפש ובכסף. מה שהושג בתום הלחימה היה ניתן להשיג ללא כל האבדות.

ב - 2006 יכלנו להשיג שינוי אסטרטגי מצפון. וגם ככה נדרש למלחמה גדולה בצפון. רק שחיזבאללה חזק יותר.

11. סיונרה Member

נניח לרגע שאה צודק והם מומחים לכלום. על מה אתה מבסס את מה שאתה אומר? האם העובדה שיש לך פחות מידע ופחות ניסיון בתחום הופכת אותך לסמכות שמתעלה עליהם?

12. alexshw Member

יש לי ראש על הכתפיים והגיון בריא. לשבת 3 שבועות בחיבוק ידיים ולספוג טילים על כל הצפון סתם ככה זה מגוחך. לא צריך להיות מומחה צבאי.
    גם היה גיבוי מוחלט מארה"ב לפעול, כי חיזבאללה בעצם זה שיזם את העימות. כל התנאים להכרעה.
    כמובן גם מה שועדת וינוגרד מצאה.

אף אחד משלושת הקברניטים באותה עת - שר ביטחון, ראש ממשלה ורמטכ"ל אינם ראויים להיות בתפקידי הנהגה אחרי מבצע כזה.
    כנ"ל צוק איתן.

כל האבדות במלחמת לבנון שנייה היו לשווא. כנ"ל צוק איתן.

13. סיונרה Member

אתה מניח שלאף אחד מהם אין ראש על הכתפיים והיגיון בריא? וזה יחד עם ניסיון צבאי, היכרות עם תנאי השטח, הבנה של חלק גדול מהשיקולים שלי ולך אין. זה שקול לזה שבגלל שמוריניו נכשל, אז אפשר לקחת כל אוהד כדורגל שיאמן קבוצה וזה יהיה בעל סיכויים דומים להצלחה.

14. benos Member

אתה צודק בעניין הזה שאולמרט ישב יותר מדי ודגר. אתה גם כן צודק שהכניסה הקרקעית הייתה מאוד מבולבלת, הססנית ושבמקום להכנס לשטח, לכבוש אותו נכנסו ויצאו בצורה רעה מאוד.

אני לא מסכים שאפשר היה פשוט להכנס ללבנון ולגרש את חיזבאללה כמו שעשית עם אש"ף. אש"ף עם כל הכבוד הוא לא היה בעל הבית בלבנון ורוב האוכלוסיה בדרום המדינה שנאה אותו. חיזבאללה זה ארגון שקשור לאוכלוסיה בדרום לבנון הרבה יותר מאש"ף ככה שגם אם היית רודף אחריו עד ביירות ברגע שיצאת החיזבאללה היה חוזר פשוט לאן שנסוגת ממנו.

15. alexshw Member

לא פשוט. בצבא עובדים עם תוכניות. צריכה להיות תוכנית ויש ים זמן להכין אותה. ידוע שיש קשר לאוכלוסיה, לכן צריך להשמיד את הכפרים בדרום שמזוהים עם חיזבאללה עד היסוד. גם להרוג את הפיקוד הבכיר במהלך הקרבות, לפגוע בכל תשתית של לבנון. מלחמה מול מדינה לכל דבר.
    מלחמת של"ג נוהלה טוב ממש, רק שעשו טעות נוראית בהשארות בלבנון אחרי גירוש ערפאת. התוכנית שם הייתה טובה, ועזבו את הויכוחים על מה שרון סיפר או לא סיפר לבגין.

לא אכפת לי מה יש להם או אין. במבחן התוצאה ההתנהלות שלהם הייתה חסרת הגיון.
    מי שסומך על מה שמספרים מומחים צבאיים דמו בראשו. מטרת הצבא להציג ולממש את התוכניות להשגת המטרות שהדרג המדיני יקבע.