אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

@רוברטו באגיו31 הטענה שלך שקולה לטענה שכל הצלחה של קבוצה זה כי המאמן שלה טוב. ברור לכולנו שזה לא נכון. אם אתה טוען שזה בזכות נתניהו, אתה צריך לגבות את זה בפעולות שהוא עשה על מנת להגיע למצב הזה, ולשכנע שהאלטרנטיבה לא הייתה מביאה אותנו לשם. לדוגמא, היחסים הנהדרים של נתניהו עם מנהיגים שמצביעים נגדנו פעם אחר פעם באו"ם באה על חשבון העובדה שאין לנו שר חוץ שיכל להתמקד ביצירת וחיזוק קשרים.
    חלק גדול מהמצב הבטחוני שלנו מגיע מגורמים שלא קשורים לנתניהו, כמו האביב הערבי שפירק דה-פאקטו את הצבאות מסביבנו ושינה את מאזן הכוחות והבריתות בין המדינות האחרות באיזור. סעודיה לא הייתה מתקרבת אלינו עם איראן לא הייתה בוחשת בעיראק וסוריה ואלמלא דאעש. מה החלק של נתניהו? אפס.
    לגביי הכלכלה, מר כלכלה לא באמת עשה משהו. המצב הכלכלי של ישראל נובע בעיקר מזה שכמעט ולא הושפענו מהמשבר הכלכלי העולמי, עוד דבר שלנתניהו אין שום חלק בו, ומנגד ההתאוששות הכלכלית בשאר העולם מגיעה גם אלינו. כמו כן, אנחנו רואים את פירות הצעדים של תוכנית הייצוב, ההפרטות של רבין, הגזירות של נתניהו שר האוצר ושרון ראש הממשלה שגיבה אותו (האם גיבוי כזה יינתן לאיזשהו שר אוצר על ידי ראש הממשלה היום? כמובן שלא) וההצטרפות של ישראל ל-OECD. בתור מישהו שמכיר קצת את עבודת הממשלה, די ברור לי שאלמלא ההתקדמות שנעשתה בכל התחומים ב-20-30 השנים האחרונות בקרב הדרג המקצועי, הפוליטיקאים היו מדרדרים אותנו לרמות של רוסיה ותורכיה. פה אני אסתייג ואומר שכנראה פוליטיקאים מהשמאל והמרכז כנראה היו עושים דברים דומים, ואולי אף גרועים יותר. לפיד העלה מיסים לא פופולריים מה שנותן לו אצלי כמה נקודות אבל קלקל עם מע"מ אפס. אבל בסוף, העובדה שלכל בני בן זקן שלא מועיל קיים איזה גיא לוזון שאשכרה מפריע לשחקנים לא אומרת שבני בן זקן הוא איזה מאמן דגול.

אחרי עשרות הודעות וויכוחים עם @yonmu מסתבר (לפחות על פי כתבה בוואלה) שביום כיפור ייחסמו רק ערוצים ישראלים ותוכניות עם כתוביות בעברית יוחלפו בכאלו בלי כתוביות בערוצים הזרים.

Lebron אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

מה זה שולט בתקשורת

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עזוב, זו כבר אובססיה.
    יש לי משהו מקומי בעניין המשילות. ציפיתי שהליכוד, מפלגת שלטון והמפלגה הגדולה היחידה בישראל תריץ מועמד לראשות עיריית באר שבע. ואם הוא ייראה לי סביר, אצביע לו בתקווה שיחליף את רוביק דנילוביץ', השמאלני שמנהל את העיר עכשיו. אבל במקום זה אני רואה שלטים "רוביק צריך ליכוד חזק". יש יותר עלוב מזה? מפלגת שלטון, אני מזכיר.

4. סיונרה Member

מה זה משנה מה דעתו של ראש עיר על סוגיות שאינן נוגעות לניהול העיר?

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני חושב שהשקפת עולם שמאלנית מזיקה בכל מקום.

6. Lebron Member

יש לך דוגמאות לתת למדיניות מזיקה שלו בעיר?

7. מזגן Member

מה יכול להיות כל כך שמאלני ברמת העיר? בטח סביב מסים ועובדי עירייה וכדומה. בעניין כלכלי.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הפיכת אחד הכבישים המרכזיים ליותר צר, נתיב אחד לכל כיוון, לטובת שביל אופניים. ובקטע אחד של אותו כביש מרכזי לשעבר פסי האטה.

9. סיונרה Member

זה לא קשור לשמאלני. גם ימניים יכולים להאמין בחשיבותם של אופניים למרחב הציבורי וכאלטרנטיבה לרכב. אין שום סיבה להאמין שראש עיר ראוי שיגיע מהליכוד או מהבית היהודי יקבל החלטות שונות בנושאים הללו.

10. מזגן Member

אני חייב להודות שצחקתי בקול. אני לא חושב שיש מחלוקת לגבי זה שאני ימני. אני נוסע באופניים כל השנה (אני גר בפאקינג טורונטו). ואני ממש בעד ״הקרבת״ כמה רחובות מרכזיים בעיר לטובת שביל אופניים. אני חושב שזה דבילי בעיר קרה כמו טורונטו לעשות את זה בהרבה שדרות מרכזיות אבל 1-3 לרוחב וכמות זהה לאורך זה בהחלט סביר.

זה נחשב ״שמאלני״ כי זה כאילו ירוק. אין שום קשר בין שמירה על איכות הסביבה ולבין השימוש היומיומי שלי באופניים זה נטו כי אני לא רוצה להחזיק ברכב בעיר. כשגרתי בפרברים היה לי רכב.

Mellow29 אוהב/ת את זה.
  11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אומר שהוא סוגר - או מנסה לסגור - דילים עם בכירים בתקשורת כדי שכלי התקשורת שלהם יוטו לטובתו או לא יהיו לרעתו. די פשוט.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא ראיתי אף רוכב אופניים בשביל הספציפי הזה. הצרכים של התושבים לא נלקחו בחשבון. וכן, ירוק זה שמאלני,

13. סיונרה Member

ההגדרה של שמאלני זה כל דבר שאתה לא אוהב?
    נגיד ימי ראשון? כאבי גב?

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

כפיה. כל דבר שמושג בכפיה. הפרדת אשפה, שכיות סופר, פסי האטה.

15. סיונרה Member

גם כביש מכריח אותך להישאר בתחומו כשאתה נוסע... כבישים הם שמאלנים.