אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Gass12 Member

מקרה קיצון של זיכרון שגוי.אתה צודק באופן חלקי משום מה זכרתי שחבר הלאומים הוקם ב1910 כשהוא הוקם בפועל רק ב1920 .טעיתי לחשוב כך בגלל הסכמי סייקס פיקו שסוכמו ב1916 בהחלט בתוך ובמהלך מלחמת העולם הראשונה .חבר הלאומים סיים את דרכו עם פרוץ מלחמת העולם השניה בדיוק בגלל הסיבות שציינתי (לא הצליחו למנוע את המלחמה)

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/18
  2. Gass12 Member

3. סיונרה Member

אתה טענת שהאו"ם לא הצליח למנוע את מלחמת העולם השנייה, אתה צודק, אבל גם נתניהו לא הצליח. לשניהם היה את אותו החלק בכישלון.

4. Gass12 Member

חבר הלאומים.
    נתניהו שרד את אובאמה ושרד את אברמוביץ' אך יותר מכל שרד אותך. זה חתיכת הישג אתה חמוץ בדרגת PH מינוס3 וזה לפני עמבה

5. Gass12 Member

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

טורקיה...האמן לי @Gass12 שארדואן מסוכסך עם כל העולם. עם רוסיה כבר רב. גרמניה והולנד כבר מונעות מהדיקטטור הקטן לקיים פה אסיפות בחירות. יש במערב אירופה המון בעיות עם הטורקים (והמרוקאיים). הקטע הוא, ואת זה האיסלמיסט יודע היטב זה שטורקיה שוכנת במקום מאד חשוב. היא מקשרת בין מזרח למערב והדבר הזה יודע ארדואן היטב. יש ימים שאף צד רוצה אותו, אבל בסוף היום כולם צריכים אותו. "האויב של האויב הוא החבר שלי". פתגם שמשתמשים פה הרבה ומתאים אחלה לנושא הטורקי. בין פוטין למרקל/מקרון יש את החבר ארדואן שמצליח באמנות יתרה לשרוד ולהתנהג בצורה יותר קיצונית מאויביו בירושלים...

על טורקיה, ארדואן והטורקים באירופה אפשר לכתב שעות רבות. מצב מאד מסובך. הסכסוך הערבי ישראלי הוא טלנובלה, אבל יש עוד כמה כאלה בעולם...

7. Gass12 Member

ביננו? האיש הזה גאון!!
    בשלב מסויים בעברי עסקתי ביבוא מטורקיה.
    היו לי חברים טובים מאוד שם. נהגנו לצאת לבלות באיסטנבול.המדינה הזו שהיתה חילונית ומעריצת אתאטורק הופכת לחשוכה מבחינה תרבותית.
    הוא עשה בטורקיה כמעט את ההעתק של תהליך ההדתה שהתרחש באיראן.הוא קנה את האנשים
    על פי המודל של האחים המוסלמים. לשכת רווחה ענקית שמרעיפה הון גדול בשבילם שהוא כסף קטן בשבילו .
    הוא מתנהל במנעד של רפיסות מתחנחנת כלפי החזק ממנו(פוטין) וכוחנות סחטנית כלפי הרכיכות
    מרקל מקרון ושאר החלזונות במערב אירופה.
    כמי שמודע לכוחה של טורקיה שמשתרעת גם באסיה וגם באירופה עם מיצרים ומעברי זהב כמו הבוספורס והדרדנלים
    הוא מקבל אליו את הפליטים ממדינות ערב ושולט במגוף. מאיים ,מקבל שניים שלושה מיליארד מהרכיכות. לא נותנים? מציף את היבשת.
    לדאבוני רוחו של אובאמה. מנוול מנשבת מעל
    מנהיגי מערב אירופה עדיין. עד שלא יחוו התפכחות כואבת לא ישתנו.

8. DRORIKO Member

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/18
  9. DRORIKO Member

במידה וחמאס ישבור את הכלים ויסלים את המצב אין מנוס מלצאת למלחמה בעזה,עם כל מה שמשתמע מכך, ולהפיל את שלטון החמאס. לא פוסל גם להכניס לשם את אבו מאזן אחרי זה. זה חשוב גם לבטחון שלנו אבל גם כדי לאותת לחיזבאללה שאנחנו משוגעים ולא כדאי להתעסק איתנו.

10. yakov_y YNWA

ריקלין משתולל באולפן וצועק כמו בנאדם מהשוק, בושה וחרפה שיורים עלינו טילים, אנחנו נותנים לזה לקרות.
    אראל סגל: אתה מאשים את ראש הממשלה ?
    ריקלין: מה פתאום, הצבא אשם.

ערוץ 20 במיטבו, אתמול ראיתי תוכנית עם עם בועז גולן אני חושב, מעבר לכך שהוא מדבר כמו ילד ערס, הבנאדם מונע משנאה, השמאל אשם, השמאל טיפש.
    עכשיו אמיר איבגי עם תוכנית החירטוטים שלו, בחיים לא ראיתי תוכנית יותר שקרית מזאת.

Walkon, אמיר ע ו-alexshw אוהבים את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גר רחוק מגבולות ישראל, אבל די ברור עכשיו שיש פה קמפיין מאד רציני של ארגוני הטרור להכניס אותנו לסיבוב נוסף של הרבה הרוגים. לדעתי החמאס קיווה שהארועים בגבול עזה יגרמו לישראל הרבה נזק. זה לא קרה ויש לדעתי עכשיו ניסיון רציני נוסף לגרור אותנו למלחמה.

לא יודע, המצב מאד מסובך ולא יודע אם כדאי להכנס בשעה הזאת לרצועה. היה חשוב לקרוא היום שצרפת דווקא גינתה חד משמעית את החמאס. טראמפ לא יהסס לתקוף רק את החמאס, אבל לא נראה לי שהוא יתן לנו לחזור לבוץ העזתי. אני מסופק אם נוכל להחליף את שלטון הטרור של החמאס. בעיניי אבו מאזן גם לא פרטנר לשום דבר. האמירות האנטישמיות שלו לאחרונה רק מחזקות את זה.

לא יודע, לדעתי הכל פתוח. פיצוץ אמיתי או שקט מתוח כמו שאנחנו כבר רואים שנים בדרום. אני רק מקווה לשקט לתושבי הדרום ואם לא שאולי סוף סוף מישהו יגיד לחמאס, אירן וטורקיה שאם ימשיכו ככה שהם בבעיה רצינית.

12. DRORIKO Member

צריך להבניר לחמאס דבר פשוט. אם תשמרו על שקט גם אנחנו, אם לא אז שאלוהים ישמור על עזה.

אני גם לא מת על אבו מאזן אבל הוא פרטנר נוח להמשך הסטטוס קוו שמשרת את שני הצדדים. אני לא חלילה מדבר על מדינה פלסטינית.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/18
  13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גם אצלי בזמן האחרון יש בעיות עם הממיר של הוט ואני מתקשה להחליף ערוץ.

VAR אוהב/ת את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג מה יקרה היום, אבל כרגע נראה שהשקט המתוח יחזור. עד לתקרית הבאה.

על הנייר טוב אם אבו מאזן שוב ישלוט על עזה, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה בגללנו. העסק פשוט הסתבך בשנים האחרונות בעיקר מה שקורה בסוריה. אירן תמיד עמדה מאחורי החמאס וחיזבאללה, אבל הם למעשה כבר נלחמו נגדנו ישירות בתקופה האחרונה. יש את סעודיה שפתאום מחזרת אחרינו. אולי לא בפומבי, אבל לדעתי הם ישמחו אם אנחנו נטפל באיראנים. בסופו של דבר הם מאיימים גם על הממלכה הסעודית. שתי המדינות הערביות למעשה גם במלחמה דרך מה שקורה בתימן.

אז בגלל כל הבלאגן הזה אבו מאזן פתאום ישתמש בנו בשביל להחזיר את שלטונו ברצועה? שמע, אולי. אני חושב שהיום אנחנו לפחות יודעים שהגדה והרצועה לא נלחמים בנו ביחד. יש מדי פעם בלאגן בגדה, אבל בסה"כ יש שם שקט. אנשי הפתח רצים לאו"ם, מאשימים אותנו בטבח וטיהור אתני, אבל בשטח יש שקט. מה זה אומר? לדעתי שהפת"ח בגדה לא יילחם את המלחמות של החמאס.

שוב, המצב נעשה עם השנים יותר ויותר מסובך. ה"אביב הערבי" (תודה אובאמה, הילארי ואירופה השמאלנית) רק גרם לעוד יותר הרס באזור. השנאה השיעי סוני לא פחות משמעותי מהסכסוך הערבי ישראלי. לא יודע, אני רק מקווה שהשקט יחזור...

15. FelaKaT Member

נשמע שהם הגיעו מהר מאוד לרמה של ערוץ 2 ו10. שאפו.

VAR אוהב/ת את זה.