אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Gass12 Member

לכבוד איימן עודה,יוסף ג'אברין,מסעוד גנאים,אחמד טיבי,חנין זיבי,ג'מאל זחאלקה ושאר הצבועים..

https://scontent.fsdv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/33491412_2189863447707525_1071037923043835904_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=28adcfb998df9e3e31fdd13ac76357bf&oe=5B78DA07

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סיונרה
    בסכסוך הפלסטיני/ערבי/מוסלמי ישראלי האו"ם כבר מזמן עברה את כל הגבולות. הם יכולים להתעסק בעניינים המוניטריים, אבל בשטח הם גם עוזרים לחמאס בעזה, וגם משאירים כבר עשרות שנים בחיים את עניין ה"פליטים הפלסטיניים". כמה שנים כבר עברו מאז 1948? אני מעולם לא אכחיש שישראל אולי לא הבריחה אנשים הרי במלחמה קורים דברים נוראיים, אבל מתי שרעיון ה"פליט הפלסטיני" עדיין חי מה דעתך על היהודים שברחו מארצות ערב? למה הם לא מקבלים את אותה הכרה?

בקיצור, האו"ם הפכה עם השנים גם לגוף פוליטי מאד לא מאוזן. מדינות העולם השלישי בשיתוף המדינות המוסלמיות הפכו את הארגון לצחוק אחד גדול. אני לא מומחה באפריקה, ואין לי מושג מה קורה שם, אבל היבשת לא משתנה לטובה. בשלב מסויים צריכים לעשות חשבון נפש. ברור שהמערב לא נקי מפוליטיקה מלוכלכת ולכן המצב עוד יותר גרוע.

אני תמיד אומר, אירופה גם יצאה מימי הביניים. אין פה נפט, אבל היבשת שינתה את פניה. היא לא עשתה את זה עם בגלל האו"ם אלא בגלל שינוי מנטליות. גם הפלסטינים וגם מדינות אפריקה יכולות לצאת מהמצב הקשה שלהם, אבל ברגע שהארגון העולמי ממשיכה לספק כסף לארגונים הלא נכונים חלביות מקלט לנשק אז מה אתה רוצה שיקרה? האו"ם משתף אחלה פעולה עם אלה שאין בהם שום רצון להתקדם בחיים אלא לשנוא ולהרוג.

Gass12 אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

אני לא אטען שהארגון מושלם, אבל השאלה היא מה היה קורה לולא הארגון. אתה חושב שאין לו קשר לעובדה שלא הייתה מלחמה רצינית בין מדינות כבר די הרבה זמן?
    אירופה עברה הרבה מאוד שלבים (הרג של עשרות ואפילו מאות מיליונים של אנשים) עד שהפכה למה שהיא היום, שלבים שעדיף מאוד שלא ישוחזרו על ידי אוכלוסיות אחרות.
    אתה לא צריך לשכנע אותי לגביי אופן הטיפול שלו בישראל, אבל זאת אחת מני הרבה פשרות שהארגון צריך לעשות על מנת לתפקד. זה ממש לא מובן מאליו למישהו שלא נולד ב-70 השנים האחרונות שיש ארגון שיושבת בו מדינה כמו צפון קוריאה באותו חדר כמו ארה"ב, למרות כל מה שקורה. אני לא יודע כמה אתה בקי בהיסטוריה של חבר הלאומים, אבל הארגון הזה כשל מהר מאוד, פה זה עוד לא קרה.
    אם בשביל שזה יקרה אז כל מדינות העולם צריכות איזה שעיר לעזאזל כמו ישראל, אז הן יעשו את זה בלי למצמץ בכלל.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מלחמה רצינית בין מדינות מאותה סיבה שהמלחמה הקרה לא הפכה לחמה, הרתעה גרעינית. הידיעה שמלחמת עולם שלישית כנראה תחזיר את כל האנושות לימי הביניים עוזרת מאוד למנוע אותה.

האו"ם עם כל הכשלים שלו, עדיף המצב נוכחי מאשר כזה שבו הוא לא קיים, אבל אם מישהו ירצה להתחיל מלחמה רצינית האו"ם לא יעניין אותו. אלה סנקציות כלכליות ממעצמות כלכליות כמו ארה"ב שמביאות משטרים כמו צפון קוריאה ואיראן להתיישר ולשתף פעולה עם שאר העולם, לא האו"ם.

בסופו של דבר הדבר היחיד שצריך לעניין את ישראל באו"ם זו מועצת הבטחון ושם לישראל יש וטו אוטומטי של האמריקאים ברוב הדיונים שעולים שם בהקשרה. את מועצת זכויות האדם אף אחד לא לוקח ברצינות וגם הGA חסר שיניים.

5. Gass12 Member

זאת ועוד.הפליט היחיד שעובר בירושה הוא הפלסטיני.רוצה לומר סבא רבא שלו ברח על פי הוראת הערבים במדינות שיצאו נגדנו למלחמת שמד.
    מאז זו מניית זהב שהוא וכל הסובבים אותו לנצח נצחים נקרא פליט.
    מאות מליוני פליטים בעולם התיישבו,התאזרחו והתחילו חיים חדשים כולל 850,00 יהודי ארצות ערב ,למעט סוחרי הבכי והנהי.
    מאות מיליארדים של העולם נשפכו עליהם.הם סוחרים מעולים שקיבלו תרנגולת שמטילה ביצי זהב,אז למה לוותר? מי הטיפש שיוותר על "העסק" הזה שאין בו הוצאות ותשומות רק הכנסות? ואם על הדרך ניתן ללכלך על היהודים? הנה מה טוב.
    קיים משפט בערבית שתרגומו :"מי שמצא את הרווחים בשיגעונו אין לו צורך בהגיון"

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  6. סיונרה Member

גם כמעט ולא היו מלחמות בין מדינות שאין להן נשק גרעיני. יש גם 190 מדינות בעולם, רובן לא מעניינות של ארה"ב מספיק בשביל סנקציות.
    הדיפלומטיה היא ב90% לא מה שאתה רואה באו"ם, אבל ארגון כזה הוא הכרחי על מנת להושיב אנשים מכל מני מדינות בחדר אחד ולתת להם לדבר אחד עם השני.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סיונרה
    עם האו"ם היו מלחמות וגם בלעדיו יהיו. האנושות לא יכולה בלי מלחמות.. אל תשכח את מה שקרה בוויאטנאם. מלחמת אירן עירק. מלחמת האזרחים בלבנון. הבעיות של הרוסים באפגניסטן במשך שנים. מלחמת הקוראיות בתחילת שנות החמישים. יכול להיות שהאו"ם מנע מלחמות נוספות, אבל בסכסוכים שהבאתי עכשיו נהרגו המון אנשים גם כשהארגון העולמי היה מציאות.

אני לא אומר לפרק את הארגון, אבל אני לא משוכנע שאיתו יותר טוב מאשר בלעדיו. בכל מקרה האו"ם לא ייעלם לטוב ולרע.

8. סיונרה Member

לא אמרתי שזה מונע בכלל, זה קצת טיעון איש קש. אבל האו"ם מאפשר למדינות פתרון דיפלומטי שלא היה מתאפשר בלעדיו.
    כל המלחמות שאתה ציינת אלו פלישות של ארה"ב, ברית המועצות/רוסיה או מלחמות אזרחים, לא מלחמה בין שתי מדינות.
    אתה יכול להשוות בין אלו לבין מה שקרה באירופה עד לפני הקמתו של הארגון?
    חוץ מזה שהאו"ם הוא אחד מני רבים של ארגונים בינלאומיים, שלא הופכים את העולם למקום מושלם אבל אנחנו כרגע פחות או יותר בתקופה הכי שלווה בהיסטוריה, למרות כל מה שקורה בסוריה ומדינות אחרות באיזור.

9. Gass12 Member

זה טיעון שלא מחזיק מים בהינתן ששתי מלחמות העולם התרחשו כשהגוף הזה (האומות המאוחדות ) והקודם לו היו קיימים (חבר הלאומים ).
    כמובן שתמיד עדיף לפתור סכסוכים בדרכי נועם ובשיחות . הגוף הזה כ"כ מסואב כ"כ מחמיץ את יעודו בשיטתיות כך שאיני בטוח שנזקו לא רב מתועלתו.
    ישנם שגרירויות ונציגויות בין מדינות ותמיד ניתן לשוחח.לא אומר שלא צריך מתווכים,חייבים כאלו אבל לא הגוף הזה.

10. סיונרה Member

מה שרשמת שקול לטענה שההון המשותף של ג'ף בזוס וההומלס שגר מתחת לבית שלי הוא 127 מיליארד דולר, שמיכה וקרטון של מקרר.

Scouser אוהב/ת את זה.
  11. Gass12 Member

התרגלתי שצריך להסביר לך יותר מפעם אחת.(למרות שהגופים היו קיימים המלחמות לא נמנעו)
    המשפט שכתבת אינו יכול להתקיים כי אין לך בית.מילא אם היית כותב בית הוריך .

12. DRORIKO Member

13. סיונרה Member

השאלה היא כמה אתה מזלזל באינטילגנציה של כותבי אייסוקר, ולפי הרמה הנמוכה של הטיעונים שלך הייתי אומר הרבה.

14. Gass12 Member

הנה התחלת שוב בתרגילי ההתחמקות הקבועים שלך .איני מזלזל באף אחד מאידך איני אוהב מאחזי עיניים וחרטטנים כמוך.
    נטען שהגוף הזה חשוב לעולם ושתפקידו בין היתר לפשר/לגשר/למנוע סכסוכים ומלחמות. אני טוען שהגוף הזה לא הצליח בעבר ולא מצליח בהווה למנוע
    מלחמות ובעובדה למרות שהיה קיים במתכונתו הראשונה בשמו "חבר הלאומים".לא הצליח למנוע את מלחמת העולם הראשונה והיו לו ארבע שנים לשם כך. אני מוסיף וטוען שגם בחליפתו החדשה בשמו "האומות המאוחדות"הוא כשל שוב משלא הצליח למנוע את מלחמת העולם השניה.
    אוסיף ואטען שהגוף הזה נכשל שוב ושוב ומחמיץ את יעודו המאוד חשוב בגלל שהוא הסתאב לחלוטין ובגלל חוסר המידתיות בהחלטותיו.חשוב שתהיה במה פורמלית לנסיונות גישור וישוב סכסוכים,זו לא הבמה הזו במתכונתה זו.

15. סיונרה Member

עברנו מדמגוגיה זולה לטעויות עובדתיות (וזה בגלל שאני לא מאמין שאפילו אתה תנסה לשקר על משהו שניתן לבדוק תוך 2 דקות בויקיפדיה) שאני לא אוריד מהרמה שלי בכלל כדי להתווכח עליהן.
    עובדתית, לא הייתה מלחמת עולם בזמן קיומו של האו"ם. השאלה היחידה היא האם זה בזכותו או שזה לא היה קורה גם ללא קשר אליו. אם הייתי נוהג באותה חוסר יושרה שאתה נוהג כשאתה מציין את הישגיו של המעסיק שלך, אז הייתי אומר שזה בזכותם.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 68)

1. yonmu