אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

אתה ממשיך לדבר על הטקס כאילו זה רלוונטי, ומה זה משנה למה אני מסכים ולמה לא, אתה לא מבין את מהות חופש הביטוי לצערי.
    גם אם זה דבר נתעב, זה לא בסמכותו של ליברמן למנוע את זה. אין מקרה קלאסי יותר של התערבות בג"צ.

עם כל הכבוד למשפחות, רגשות של אנשים הם לא סיבה למנוע מאנשים אחרים לעשות משהו.

מזגן אוהב/ת את זה.
  2. מזגן Member

כמו שזכותם של חרדים לא לעמוד בצפירה. היום אין טקס של ערבים מחר מי שלא עומד בצפירה בכלא ומחרתיים מי שלא מדקלם הוד מעלתו ליברמן לפני שפונה אליו לתא לצידם.

3. Gass12 Member

נסכים שלא להסכים אבל אנצור את תגובתך
    ע״מ להשתמש בה בעיתוי הנכון

4. סיונרה Member

יש טענה של הימין ש"בג"צ חשוב לדמוקרטיה אבל הוא הגזים". הדוגמא שגאס12 הביא לפה רק מדגימה שהטיעון הזה הוא שקרי. הימין שמתנגד לבג"צ לא באמת יודע מה תפקידו של בית משפט במדינה דמוקרטית אלא פשוט רוצה ממשלה שעושה מה שבא לה.
    אין תפקיד קלאסי יותר לבג"צ מאשר הפסיקה הנ"ל. מי שמתנגד אליה מתנגד לבית משפט חופשי.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  5. Gass12 Member

לקחתי את זה מן החלטת הבג״צ בעתירה.

"שיקול הדעת הנתון לשר הביטחון להחליט בדבר מתן היתרים לתושבי האזור שאינם אזרחי ישראל להיכנס אליה, הוא שיקול דעת רחב. בהפעילו את שיקול דעתו זה רשאי שר הביטחון להביא בחשבון מגוון של שיקולים ביטחוניים, מדיניים וציבוריים, ובכללם השיקול הנוגע לפגיעה אפשרית ברגשות הציבור כתוצאה ממתן היתרי כניסה לארץ.

"עולה בבירור מן העמדה שהביע לביסוס החלטתו בקבעו כי מדובר ב"מפגן של טעם רע וחוסר רגישות". עמדתו זו של שר הביטחון שמה את כל כובד המשקל על רגשותיהם של המשפחות השכולות ושל הציבור אשר הטקס המשותף יש בו כדי לפגוע ברגשותיהם".

ליברמן הסביר את עמדתו ואת הסיבה להתנגדותו
    אבל שופטי העליון, ירום הודם חושבים אחרת מנבחר הציבור, ולכן למרות ששר הביטחון "רשאי להביא בחשבון מגוון של שיקולים" בפועל כאשר שופטי העליון סוברים אחרת ממנו, הוא רשאי לבצע רק את המדיניות שלהם ואת השקפתם, ולזנוח את ערכיו והשקפתו.

תמשיך לספר לעצמך שמדובר במשפט. אין שום דבר בלימודי המשפט או במומחיות המשפטית שמעניק לשופט את היכולת לאזן בין רגשותיהם של חלקים בציבור.
    אבל כפי שהבטחתי. אני אשתמש בתשובתך בזמן ובמקום הנכון.

6. סיונרה Member

משחק חדש: שקרן או עצלן

במקרה שלך אני ארמה קצת, גם וגם.

וסתם משהו מכמה שורות לאחר מכן:

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ליברמן כשר ביטחון יכול היה לטעון שאין לסמוך על בני המשפחה של מחבלים ומסוכן להכניס אותם. אבל הוא בחר לדבר על רגשות הציבור וכאן הוא עם חמשת המנדטים שלו לא רלוואנטי.

8. סיונרה Member

ממליץ שתקרא את הציטוט לפני שאתה כותב דברים לא נכונים. ליברמן לא יכל לטעון דבר כזה בלי לשקר ביודעין.

9. Gass12 Member

גב"ח האגדית
    Dalia Laub Souter

יש אנשים שקוראים אותי משתלחת בשמאל חושבים שאני מונעת מתוך שנאה לשמאלנים. אני מתכבדת לבשר להם שמהיום בבוקר, הם לגמרי צודקים. עד היום, ביקרתי את השמאל בחריפות, עומדת בהתשאות ולא ממש מצליחה לתפוס את ההדרדרות של התנועה הזו, שאחראית על החינוך שלי, על ילדותי פה, שכמו ב"שיעור מולדת" (כן, היה פעם שיעור שחינך לאהבת הארץ ולא לנרטיב הפלסטיני) שהיתה יפה. לנעורי בשומר הצעיר. למרצ, המפלגה שלי מאז ומתמיד, שהצבעתי לה כמו בשיר של עלי מוהר על הפועל ת"א - למרות שתמיד הפסידה. ואהבתי אותה אולי דווקא משום כך , יותר.

אתמול האסימון כולו נפל. לא סתם לטלפון, לתוך האגם.
    התעורתי עם בחילות בוקר, וגיליתי שבזמן השינה, הנפש שלי עשתה הפלה והשמאל ואני נפרדנו לנצח .

זו אולי בשורה טובה לשמאל, כי מי שהתייאש מהם סופית , לא להוט יותר אפילו להשתלח בהם.
    אבל אולי בכל זאת, טיפת הלהט האחרונה, לפני שאשקול את הדרכים האחרות להלחם בכם:
    אתם מגעילים אותי.
    מגעילים, פיסית ממש
    אני מבינה עתה, בצורה ברורה יותר מתמיד, שרומיתי כל חיי. על ידי חבורת שרצים אוכלי נבלות. חבורת נבלים חסרי כל תקנה, תקוה וחנינה

במשך השנים האחרונות, ההתפכחות המאוחרת שלי, צפיתי בכם, חבורת צבועים נכלולית נאלחת - בשנאתכם הצרופה, בשקרים שלכם. בצדקנות המתממת, בזילות כל מה שמוסרי בשם המוסר. באספסוף המוסת, המתלהם, נטול המוח, בנאומים הצרחניים שלכם בככרות, בגזענות האיממניטית שלכם שמחזה לאאטי-גזענות, בסנטימנטים הפאשיסטים שלכם שמתחזים לאנטי-פאשיזם. במערכת המשפט המטורללת שלכם שהולכת שבי אחר מגלומן לא חכם במיוחד שחיווט את כל החוקים בישראל במעגליות -לעצמו. הקשבתי לחברות המפלגה שלי מרצ, הולכות ומיטמטמות בהצהרות, שכל אחת מהן סותרת את המשפט שקדם לה, כשרק השטנה משמשת להן קרטריון שיפוט- לגברים, לדתיים, למתנחלים, לחרדים, לימין, לנתניהו ומשפחתו.
    צפיתי גם בהתמכרות אוטו-אנטישמית לכספים מקרנות אנטישמיות מכספים שמגיעים ממדינות כמו נורבגיה - שמימנה פה מחקר המקדם שימוש בפלסטינים כך שיתקוממו כנגד ישראל. וימותו, אמנם, אבל על שם קידוש האנטמיות הפרו-נאצית הנורבגית, ושבאותו שבוע שהדבר נחשף, הנשיא המטומטם הנערץ עליכם רץ להיפגש עם נציגם.
    קראתי בעיתון הארץ, עיתון שלקח לעצמו שותף נאצי ממש, ומהוה שופר תעמולה אנטישמי לכל העולם דרך המהדורה באנגלית ע"י שקרים, סילופים ,עיוותים ודמגוגיה זולה, שנהגתי לחשוף פה את אמצעיה הרטוריים,משתוממת על התופעה
    וכל הזמן הזה חשבתי שאתם טפשים
    טעיתי
    אולי אתם גם טפשים אבל לא הטפשות הניעה אתכם לטעות ככה כל הזמן.
    אלא זה, שאתם חרא של בני אדם
    אתם מתועבים. ממש.
    איבדתם את הכבוד, העצמי, הלאומי, האנושי. לגמרי
    אין לכם טיפת בושה כשאתה מטנפים, מתלהמים, מציקים ללא לאות בלי לחדול לעולם, על כך דבר קטן, על כל פרט שולי, מפרשים מחדש את הטוב, כרע, מלכלכים על מה שנקי, מחרבנים על כך מה נותר טהור. בפומבי, באופן קולקטיבי, בלי שום מראית עין לכאורה של סממני ציוויליזציה - כמו עדת חיות קטנות ומרושעות עם שיניים חדות ופה מטונף. האוזרים אומץ לתקוף רק כשהם יחד, בחבורה של צבועים.

ראיתי אתכם כשאתם לבד , אחד מול אחד, אין אחד בכם, פחדנים עלובים שלא התכחש לרעיונות שלו , למי שהוא, כשהוא עומד מולי בלי עדר שלם להגן עליו, להתלהם יחד, לתקוף יחד.
    אבל כשאתם יחד, ולתופעה הזו יש אח ורע גם מעולם החיות וגם כפי שפרויד כבר ניסח ב1921 - אתם קבוצה סוגסטיבית שדעתה נתבלעה עליה מרוב אהבת רוע , שמעודדת אחד מהשני לפרוק כל עול נהציווילזציה שנואה עליכם - או אז אתם הופכים לחיות טרף שחוגגים חגיגה בכחנלית וסוגדים לאל הרוע הצרוף. המונע אך ורק מתוך עוינות מופשטת ותאוות שלטון שלעולם לא תגיע לסיפוקה, הו לא. לא אתם, ברברים מבהילים
    לא יהיה חלקי עמכם לעולם, תועבות.
    הגועל מאמש הכריע אותי סופית
    התבהמות שכזו קורית רק אחת ל80 שנה. ואיחולי - מרוב חשש שהאחר נאצי, הפכתם בעצמכם לאספסוף של שנות ה-30

ואין לכם תקנה
    אתכם, צריך להכניע
    לא לדבר איתכם, לא להתווכח, אין עם מי. לא להכנס מדא ומתן - אתכם צריך להקיא, להדיר, למדר, למגר.
    מבחילים אומללים ומסוכנים!

10. Gass12 Member

אנחנו העם
    תראו. טקס אלטרנטיבי ביום הזיכרון לחללינו ולמשפחות הטרור יחד זה מקומם מאד, אבל זה רק סימפטום ולא הבעיה. הבעיה היא שבזמן שרובנו ישנו, הצליחו להפוך את כל ישראל למדינה אלטרנטיבית, שבה הישראלים הציוניים הרגילים הם בבחינת מיעוט קיצוני מושתק אך הנחשב ל"פריבלגי" ולכן גם נטול זכויות בשיטת המשפט הנוכחית.
    הרעיון ש"דמוקרטיה אינה רק שלטון (על פי רצון) הרוב" - נובעת מהנחה בסיסית - שהיא, שהעם בכללותו מסוכן, אלים ונבער.
    המסקנה, שפעם היתה מושמעת כהלצה "אז צריך להחליף את העם" הפכה להיות למשימה.
    העם הוא הריבון, אך בכל מקום הוא נתון בכבלים:
    *הרשות השופטת העבירה חוקה ללא אישור או אפילו ידיעת העם, על פי ערכים אלטרנטיביים של עם מדומיין. לכן זה מכונה "מהפכה". שינוי רדיאקלי. אכן מאות עמותות קרן לישראל החדשה, מחליפות פה כל קבוצה על פי קטגוריות מסודרות:
    *קולם של תושבי דרום ת"א הוחלף בהפגנות מטעם הקרן - שמתחזות להיות בשם התושבים הממשיים (אין שום צורך להוכיח זאת. אין אדם שרוצה לחיות בישראל ולחוות איכות חיים של אפריקה)
    *האירגונים היהודים הדתיים המסורתיים - הוחלפו זה מכבר בכל מיני סוגים של מתחזים לדתיים - רפורמיים שחוגגים ברק מצווה לכלב ותובעים את מקומם בכותל .
    *הדמוקרטיה הוחלפה ב"דמוקרטיה מהותית" שזה כמו דרבי שהוחלט בו מראש שהפועל ניצחה
    המכון האחראי לשווק את השקר הזה הוא "המכון הישראלי לדמוקרטיה" - עוד הצלחהשל הקרן להחליף את הישראלים בקולות של תורמים מארהב
    *שוברים שתיקה, מתחזים ללוחמי צהל ו"מתוודים" בשם חיילי צהל על פשעים שעשו, כביכול. כך מחליפים את חיילנו - בפושעי מלחמה בוגדניים
    *ארגונים פמניסטיים הוחלפו בארגונים קיקיוניים שפועלים באלימות כנגד מעמד האישה
    *את מוסד המשפחה - עמלים ארגונים אחרים לרסק, תוך השלטת בלבול אפילו בזהות המוצקה ביותר - הזהות המינית . המשפחה האלטרנטיבית הפכה להיות הנורמטיבית, והנורמטיבית - לפרימטיבית "דתית"
    *יום השואה הפך ליום קסטנר האלטרנטיבי, ומדליקת משואה היתה ניצולת שואה אלטרנטיבית - אשתו של צורר היהודים קסטנר, שנולדה לאחר השואה
    *פליט דרפורי הוזמן למוסד חינוכי להרצות על חוויותיו בשואה האלטרנטיבית
    *ארגוני הקרן הפכו את ה"נכבה" לשואה האמיתית, ולא ירחק היום - שהשואה תתגלה כפשע של הציונות .
    *האוייב הפך להיות אזרח אלטרנטיבי כשהאזרח - הוא אוייבו. ראו איך המשפט שלנו מתייחס בעדינות למחבלים - לעומת הנקמנות שלו כלפי חיילים ומתיישבים. כאילו הם האזרחים ואנחנו - האוייב
    *הממשלה הנבחרת הפכה ע"י תעמולה תמידית בשיתוף התקשורת - לפשע כנגד המדינה. הממשלה האלטרנטיבית היא הקרן שהחדירה את שלוחותיה לכך התארגנות חברתית - ושהאידאולוגיה האלטרנטיבית שלה הפכה להיות לשיטה השיפוטית - שבה גם הכל שפיט ולכן -היא שולטת בנו גם פוליטית.
    *הלכודניקים החדשים מציפים את המפלגה הנבחרת במתפקדים שמאלניים קיצוניים, אנטי ציוניים - כדי להחליף את הפתק האחד שלנו בחירות - בבחירה שהם יבחרו לנו
    אינסוף דרכים יש לקרן בחסות הבגצ והתקשורת - ובטיפוח באקדמיה - להחליף את העם בעם אלטרנטיבי

הם עושים את זה כי הם חושבים שאנחנו לא רואים ולא מבינים
    לכן חשוב מאד לומר להם "אנחנו העם" אנחנו הריבון - לא אתם!

חגיגות יום העצמאות יכולות להפוך למפגן הכוח הזה, שישדר מסר ברור לכל האלטרנטיביזם - אנחנו רואים אתכם ואנו תוסעים את הריבונות , להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון ירושלים.

רגע לפני שמחליפים את ההימנון, בהימנון אלטרנטיבי.

11. FelaKaT Member

הפסיקה של בג"ץ בעניין הטקס זו הדוגמא הכי טובה לדיקטטורה המשפטית במדינה הזאת - אין להם שום ביסוס משפטי, אין כאן פגיעה בחופש הביטוי של אף אזרח והם החליטו להתערב רק מסיבות פוליטיות .

12. Gass12 Member

אני לא מתנגד לבית משפט חופשי. אני מתנגד לצורה והדרך בה "נטלו" לעצמם משפחת הבג"צ את השלטון בעורמה ובכחש.
    אני מתנגד לדרך בה חברי החונטה בוחרים את עצמם בתוך "המשפחה".
    אני מתנגד לכל ההחלטות ההזויות של הבג"צ
    עמדתו של יריב לוין כפי שמשתקפת בראיון הזה הולמת אחד לאחד את תפיסת עולמי

13. DRORIKO Member

אור רייכרט מעלה כרזה סאטירית שבה הוא משווה את יום הזכרון האטלנטיבי ליום זכרון להרוגים נאצים. הסמול כמובן יוצא מכליו. איך הוא מעז הם שואלים, איך הוא מעז. אלה אותם אנשים שהיללו את ארץ נהדרת אחרי שהשוו את ליברמן להיטלר, אבל כשעושים להם את אותו הדבר הם זורקים את הליברליות הצידה ושולפים את החרבות.

14. סיונרה Member

כל הפלסטינים שנהרגו על ידי ישראל היו מחבלים?

15. alexshw Member

כינון חוקה וכינון בית משפט חוקתי היה יכול לפטור הרבה מן הבעיות האלה.
    בג"צ בהחלט חורג מסמכויותיו אבל שוב זה נעשה בברכת פוליטיקאים סטייל ביבי שלא באמת מעוניינים באחריות על ההחלטות אז נוח שמישהו אחר ימשול.