אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏21/1/04.

1. AFC Member

וכשאתה אומר לשחקן שהוא בן זונה, אתה מקלל את אמא שלו! מה ההבדל כאן? אתה רואה שחקנים קופצים ליציע ומכסחים לאוהדים את הצורה?

נכון, הנער צריך להיענש על הקללות ואני לא מצדיק אותו, וזו כבר בעיה של איגוד הכדורסל שלא קבע שמרחיקים אוהדים על קללות. אבל להצדיק את שלף שפיצץ אותו? הוא לא אמור, בתור קפטן נבחרת ישראל, להבליג ולא לתת לאדיוט את תשומת הלב שהוא מחפש? לא, נו, יצא גבר, זה מה שחשוב. מי יעשה לו משהו, הוא הרי משחק בקבוצה של דון שימון.

נראה לי שזו שאלה רטורית. הרבה זמן לא שמעתי טענות כל כך מטומטמות.

2. Forza Sampdoria Member

בני , שאתה אומר " בן זונה " למישהו , אתה אומנם מקלל את אמא שלו . ובד"כ , זה קורה גם כשיש איתך עוד אנשים ואתה " זורם עם הזרם " וזה חמור מאוד .
    אבל , כשהילד מקלל לבד את עמי שלף ז"ל , הוא ראוי לכל ה"מחמאות" שקיבל ומגיע לו מה שקיבל מגור עצמו .

3. AFC Member

Ok, this conversation is over.

4. שגיא Guest

?!?!

על פי הנוסחא שלך, כל מי שמקלל חובה עליו לחטוף מכות, גם אם זו אישיות ציבורית שאמורה להוות דוגמא חיובית.
    על פי הנוסחא שלך, אם אני אבוא אלייך ואקלל אותך, הרי שהעונש המיידי שעליו לקבל הוא בובמה לפרצוף? כך אמורים להיפתר הדברים?
    על פי הנוסחא שלך, כל מי שזורק לאוויר קללה, צריך לקחת בחשבון שבחור של שני מטר גובה יבוא אליו וינחית לו סטירה מצלצלת בפנים?
    על פי הנוסחא שלך, איקס ועוד איקס שווה שלושה איקס. הנוסחא שלך שגויה, ידידי.

5. Forza Sampdoria Member

מי שמקלל אדם מת , חייב להיענש ( על ידי מכות או על ידי עונש אחר ) .
    חו"ח , אם מישהו שאני מכיר ויודע עליי דברים , ייקלל את סבא שלי ז"ל , אני אפוצץ אותו , גם עם אגרופן , כי מגיע לו .

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/04
  6. שגיא Guest

מה אני אגיד לך, בתור בנאדם שעשה צבא, בתור בנאדם שעבר קצת דברים בחיים, אתה בסך הכל בנאדם בוגר, לפחות מבחינת הגיל, אז הייתי מצפה שתבין.

יש את המשפט "אלימות זה לא הדרך". אני מבין שאתה דוגל במשפט ההפוך? מה שרק אפשר, לפחות אותו באלימות?

חוץ מזה, אנחנו מדברים על מקרה בין ילד שהתחילו לצמוח לו זיפים, לילדים קצת קשה לשלוט על העצבים שלהם. ומצד השני, קפטן נבחרת ישראל בכדורסל. אמור להיות דמות מייצגת, ויותר מכך, דמות שנותנת דוגמא, וצריכה לתת דוגמא חיובית.

עזוב, אין טעם להמשיך את הויכוח עם הדעה הקיצונית הזאת שלך....

7. Forza Sampdoria Member

אני לא אומר ש"אלימות זו הדרך" . אני אומר שמי שקילל בצורה כ"כ קיצונית , צריך להיענש .
    נגיד , חס וחלילה , סבא שלך נפטר . ומישהו מהחברים ( הלא הכי טובים שלך ) מקלל אותך אחר כך " סבא שלך היה שתיין וכו' למשל " => אתה לא תפוצץ אותו במכות !?

8. שגיא Guest

אבל איך זה קשור?

זה לא מקרים דומים. שוב, ואני מדגיש, גור שלף קפטן נבחרת ישראל בכדורסל ואף השוואה למקרה דומה כזה או אחר לא מוציאה אותו צודק מכל זה. אפשר אולי להבין, אבל אי אפשר להצדיק. אני ממש מצטער.

ולשאלה שלך, אני חושב שאפילו אני הייתי מצליח לשלוט על עצמי, ולא, ולא הייתי מרביץ לו.

ועזוב, אני סיימתי את הויכוח הזה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שגיא זה לא קשר אם בן אדם הוא בוגר או לא.

זה עניין של כבוד. וגם עניין של אופי.

יש אנשים שיכולים להתאפק כאשר מקללים את אבא שלהם המנוח (ופה אני לא מדבר על שלף שמייצג את הנבחרת אלא עלינו כאנשים רגילים) ויש אנשים כמוני למשל שאם מישהו ידבר על מישהו מהמשפחה שלי שמת אז... אני לא יכול להתאפק. מה לעשות זה עניין של כל בן אדם איך הוא ואיזה פיוז יש לו.

10. Forza Sampdoria Member

אני מצטרף ללירן ...
    טוב , רק שגיא : אל תעשה ממני מפלצת , אחרי הדעה שלי בעניין . או קיי , אחי ?! אני גדלתי בבית ( אצל הורים טובים ) ולא חונכתי על בסיס אלימות , גם לא הייתי אלים אף פעם בחיים שלי .

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/04
  11. שגיא Guest

אז על אחת כמה וכמה הייתי מצפה שלא תצדיק את זה.

המכות של שלף הן לא העונש שאותו צריך היה לקבל הנער.

12. Julian Joachim Member

וכל הדיון הזה לא רלבנטי מהסיבה הפשוטה שאפילו שלף לא טען שהנער קילל את אבא שלו, אלא אמר דברים לא מכובדים (שזה נכון). ולומר את האמת? אבא שלך היה יותר אדום מאדום, איך אתה מעיז לשחק במכבי יא חתיכת חרא זה אולי לא מכובד אבל זה אפילו לא מתקרב למה שעושים במגרשי הכדורגל לכל מיני שחקנים (כמו אדרי) או בכדורסל (לסמי בכר ופיני גרשון). שלף לא שלט בעצמו, שלף צריך להיענש, סוף סיפור.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר יש לי מבחן במתמטיקה ולכן החלטתי היום להישאר בבית וללמוד, התעוררתי מאוחר והלכתי לראות קצת טלויזיה בבוקר ופתאום אני הרגשתי את הספה זזה וגם התריסים, אמרתי "רוח חזקה", לאחר חצי דקה של "רוח חזקה" בא רעד חזק ביותר וחשבתי שבודאי מדובר בבום על-קולי, אבל עכשיו אני מבין שמדובר ברעידת אדמה. מסתבר שהרעידה הייתה בעוצמה של 4.5 בסולם ריכטר והמוקד היה בים המלח.
    שתי שאלות (במיוחד לירושלמים, 4 דירות קרסו שם כך הבנתי, בגלל הסמיכות למוקד הרעידה): איפה הייתם? איך הגבתם?
    ואפשר לדבר כאן גם על ההערכות שצריכה להיעשות בעניין, הרי ידוע שישראל נמצאת על קו שבר גיאולוגי (השבר הסורי-אפריקאי), וחלק מהתשתיות הקריטיות כמו מתקני פי גלילות ומפרץ חיפה שמכילים חומרים מסוכנים לא מוכנות לאירוע של רעידת אדמה חזקה.

14. burning soil Member

רעידת האדמה היתה בעוצמה של 5.1 בסולם ריכטר,
    אני הייתי בכתה,וחשבתי שמישהו דוחף אותי,או שיש רוח,אבל
    היתה הרגשה מוזרה,החלונות זזו ועשו רעשים
    ,ולא לקח הרבה זמן עד שהבנתי שמדובר ברעידת אדמה,הבית ספר
    הוציא אותנו פעמיים מהכיתות.
    אומרים שעשויות להיות עוד רעידות בזמן הקרוב,אבל יותר חלשות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/2/04
  15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוצים לשמוע משהו מעודד? אם חשבתם שהיחס בין עוצמה 5 ל- 7 הוא 5/7 טעיתם: מומחה ששמעתי היום בטלויזיה אמר שהרעש בעוצמה 6 חזק פי שלושים מרעש בעוצמה 5 ורעש בעוצמה 7 חזק פי 30 מאשר בעוצמה 6, כלומר רעש בעוצמה 7 חזק פי 900 מאשר בעוצמה 5 (סדרה הנדסית למי שיודע).
    עוד נתונים: עוצמה 3 היא העוצמה הכי נמוכה שבני אדם מרגישים.
    רעידה בעוצמה של 6-7 בסולם ריכטר צפויה באיזור בקע הירדן ב- 50 השנים הקרובות. כמה הרוגים יהיו, את זה אני לא אכתוב פה אבל זה בכל אתרי החדשות עכשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏11/2/04