אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. Roy t Member

אתמול ברדיו אמר אחראי תיק הספורט בעיריית ת"א, שהמחזור הראשון ישוחק בבלומפילד גם אם לא הכל יושלם בקוסמטיקה של האצטדיון

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

2. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

אז אמר.

Jakur אוהב/ת את זה.
  3. צ. שיף Member

4. צ. שיף Member

בסופ"ש הקרוב יפורסם במוסף של ישראל היום ראיון עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. אבל כבר עכשיו הראיון עלה באתר שלהם וזה מה שהיה לו לומר לגבי האצטדיון הלאומי. (והתוספות בסוגריים הן פרשנויות שלי)
    פסגת הכרמל: שאמה הכהן הגיע לרמת גן | ישראל היום

"אם תהיה דרמה בעיר - למשל, חנוכת פרויקט משמעותי כמו באזור אצטדיון רמת גן - וזה יגלוש לשנה ה־11 שלי - עדיין ארצה להיות באירוע הזה". (הכוונה שהוא ישמח להיות ראש העיר אף יותר מ2 קדנציות).

מה באמת יקרה עם האצטדיון הנטוש והארכאי הזה?
    "היתה לי הבטחת בחירות שלא נוריד אותו, אבל אני לא הולך ראש בקיר. אם אבין שצריך לעשות שינוי, אלך עם השינוי. מצד אחד, המדינה רוצה להקים באזור הזה עוד מתחם כמו בבורסה. על מיליון מ"ר שייבנו שם, שליש הוא שלנו, וזה אומר חצי מיליארד שקלים ארנונה בשנה, שיהפכו את רמת גן לעיר אחרת, ונוכל לבנות ולשדרג כל דבר שנרצה.

ברגע שתתמלא הקופה הריקה שקיבלתי, נקבל החלטה סופית על אופיו של האזור. אני רוצה לבנות ארנה חדשה באזור האצטדיון או באצטדיון וינטר, ליד הספארי. יש בתכנון גם הקמה של מגרש כדורעף חופים תקני בפארק הירקון.
    (אני חייב לומר שהשימוש במילה "ארנה" קצת מבלבל אותי, כי אני יודע שהעיר רוצה אצטדיון חדש, אבל גם רוצה היכל כדורסל עירוני חדש, ולכאורה גם היכל כדורסל יכל להשתלב גם ליד וינטר ואולם זיסמן וגם באזור האצטדיון הלאומי ובקרבה למרכז הספורט בהדר יוסף).

גם משרד הפנים מעורב בנושא השטחים סביב האצטדיון. הוא רוצה לשתף גם את בני ברק, ופה יש לי ויכוח קשה איתם. ההכרעה תהיה שלי, ואני מאמין שעד ראש השנה נקבל החלטה. (בקיצור עד תחילת אוקטובר כביכול, תכריז עיריית רמת גן מה תהיה התוכנית החלופית למתחם איילון שכולל את שטחי אצטדיון רמת גן, וייתכן אף שיהיה מדובר בתכנון הפיתוח כמתחם אזורי כולל שחורג מגבולות רמת גן אל השטחים המסחריים שליד תחנת הרכבת בבני ברק הסמוכה).

מעבר לזה, מצב הקבוצות הרמת־גניות בהרבה ענפי ספורט הוא ירוד. הכיוון שלי הוא ללכת על איחודים. מי שיסכים לתהליכים האלה יתוקצב, ומי שלא - יצטרך לחפש עזרה במקום אחר".
    (נשמע כמו לחץ על קבוצות כמו הכח והשקמה ואולי אפילו הכח והפועל רמת גן להתאחד לקבוצה אחת בתקווה שתהיה חזקה מספיק אף לשחק בליגת העל).

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/19
  5. ~Omri~ Member

איחוד של הכח והפועל ר"ג יכשל בדיוק כמו האיחוד שהיה באשדוד. חבל על הזמן של כולם.

Bluekipper אוהב/ת את זה.
  6. צ. שיף Member

התקנת קופות בביתן ברחבה ליד אזור הצפון המערבי בבלומפילד לאוהדי האורחות. ככה הם נראים מבפנים (כניסת העובדים)
    https://srv214.Xxx.co.il/images/246144IMG_20190718_WA0006.Xxx

וככה מבחוץ (האשנבים)
    http://i68.tinypic.com/9bj3x4.Xxx

הקופות ומאחור הפינה הצפון מערבית באצטדיון
    http://i64.tinypic.com/2cyfsxz.Xxx

ומה שלהבנתי הוא הקופות לאוהדי הבית (ולכן ישנם יותר אשנבים) שממוקמים בפינה הדרום מזרחית
    http://up419.siz.co.il/up2/zned2zammdwn.Xxx

הקופות ומאחור הפינה הדרום מזרחית באצטדיון
    http://up419.siz.co.il/up3/mg2q2nmmda05.Xxx

וגם מחסומים להסדרת הכניסה ביציע המערבי (לאורחי יציעי הכסף והזהב?), חלק קטן ממערך הבטיחות שכולל גם שערים אלקטרוניים לספירת קהל וגדרות חיצוניים.
    https://srv214.Xxx.co.il/images/480194IMG_20190718_WA0008.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/19
  7. Mahranlala Member

זה אורחים ומארחים במקרה של מכבי ת"א, במקרה של הפועל הפוך.
    אבל נראת התקדמות משמעותית (הייתי באיזור לפני שבוע)

8. צ. שיף Member

על פי מנהלת הליגות בכדורגל, בעונת 2019/20 באו למגרשים 41,481 צופים בממוצע במחזור, שהם 1,430,652 צופים בסה"כ בכל העונה. אבל העונה עם בלומפילד החדש המנהלת רוצה לשבור את השיא הזה, ע"י קמפיין למשיכת משפחות שלמות למגרשים.
    מעל ל-40 אלף אוהדים הגיעו בכל מחזור למגרשים, המנהלת רוצה להגדיל את המספר - כדורגל ישראלי
    הקמפיין של המנהלת: "המשפחה עולה למגרש"

חלק מהמאמצים מתמקד בקיום משחקים בשעות אחה"צ והערב המוקדמים יותר כדי שיסתיימו בזמן סביר גם לילדים ומשפחות. כמו כן גם בשלל אטרקציות סביב המשחק כמו אזור FAN-ZONE לפני המשחקים ואיזשהם
    פעילויות אטרקטיביות בזמן המחצית (למשל תחרות גולים לקהל ומופעי עידוד).
    מנהלת ליגת העל: העונה שעות המשחקים יותאמו למשפחות

המנהלת גם תומכת במהלך המנויים המוזלים של עירוני קריית שמונה (מוזלים במיוחד לנשים וילדים) או ההצעה לפיצוי אוהדים בחלק ממחיר המנוי של בית"ר ירושלים במקרה שלא תצליח בליגה להגיע לפלייאוף העליון ובאי העפלה לאירופה ואף מקווה כביכול שקבוצות נוספות ישיקו מנויים זולים ואטרקטיביים בתקווה למשוך עוד מנויים.
    עירוני קרית שמונה פרסמה מחירים מוזלים למנויים - וואלה! ספורט
    בית"ר תחזיר כסף לקהל אם לא תגיע לאירופה

צריך לזכור שקבוצות כמו רעננה ונס ציונה וכפר סבא וחדרה לא יפתחו את העונה באצטדיונים העירוניים שלהם, וזה צפוי להשפיע על מספר הצופים במשחקיהם בהשוואה לאם היו מתקיימים באצטדיונים העירוניים (גם אם נניח שאכן בלומפילד ייפתח בזמן ולפחות הקבוצות התל אביביות ישובו לשחק בו "ליד הבית").

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/19
  9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

@צ. שיף יש חדש עם האצטדיון העתידי בחדרה?
    הבנתי שהתוכניות אושרו כבר.

10. צ. שיף Member

מחפש כבר הרבה זמן מידע עדכני עליו אבל לא מוצא שום פרסומים והדמיות וכו'. ככל הידוע לי עד כה עדיין לא גויס כל התקציב לבנייה (חסר כ33 מיליון שקלים) וגם אין עדיין תכנון סופי (האישורים למיטב הבנתי ניתנו לתוכנית המתאר למקום האצטדיון וחלוקת השטחים לאצטדיון, מגרשי אימונים, חנייה ומסחר אך לא הוגשה תוכנית סופית לאצטדיון עצמו) וגם לא הגיעו לשלב מכרזי עבודות העפר כמו אצטדיון רחובות למשל. גם לא בטוח עדיין איזה שיטה יוקם האצטדיון כי העירייה התעניינה בשיטת הבנייה המודולרית של חברת nussli הגרמנית המבוססת על שלד פלדה שאמורה להיות מהירה יותר לביצוע מבנייה בבטון המקובלת כאן, וייתכן בכלל שהחברה תיבחר להקים את האצטדיון במקום לפתוח מכרז בין חברות הקבלן בישראל. ניחוש שלי העירייה מעדיפה גם לסיים קודם עם הקמת היכל הכדורסל העירוני (ה"אנרבוקס") לפני שתמשיך לביצוע האצטדיון העירוני.

לא שזה אומר לי הרבה. גם תכנונים אחרים של אותו משרד שכבר נחשפו (למשל לאצטדיונים ברהט ובאשדוד) עדיין לא הגיעו לבנייה בפועל ורחובות בקושי קיימה מכרז לעבודות עפר לאצטדיון העתידי שגם תוכנן במשרד.

11. HHFC1924 Member

שירדו מ12 אלף מקומות ישיבה ל8 אלף ובכן יחסכו המון כסף

12. צ. שיף Member

יש לציין שמדובר גם באיחודים בענפים נוספים כמו בכדורסל, ואפשר לראות שהניסיון של עיריית ר"ג לאחד את עירוני ר"ג ואת הפועל ר"ג גבעתיים כבר גורם לעיריית גבעתיים לא לתמוך בו.
    ?????? ???????: ?? ????? ?????? ?????? ??"?

13. צ. שיף Member

חדרה עיר גדולה מרעננה ומתוכננת לגדול תוך כ16 שנה לכ185,000 תושבים (לשם השוואה באותו הזמן רעננה מקווה לגדול לכ120,000 תושבים וכפר סבא ל150,000 תושבים). אז לבנות בה אצטדיון ל8000 בלבד זה קוצר ראות לפוטנציאל שלה (8000 זה יותר לפוטנציאל של רעננה או כפר סבא שגם לה הייתי מציע לעגל ל10,000, ו8000 זה למשל האצטדיון שמתוכנן ביישוב כפר קאסם הקטן בהרבה, ואני לא מדבר שזה רק בניתוח הקבוצות הנוכחיות, בלי לדעת מה יקרה אם קבוצות כמו רעננה וכפר סבא יאוחדו, או אם אף ערים בשרון יאוחדו וייצרו עיר בגודל של חיפה שיכולה לפנטז כבר על אצטדיון ל20,000 לפחות). ואף שחדרה מתכננת לבנות אצטדיון של 8000 צופים, אבל בתכנון מדובר על 2 יציעים שיאפשרו ביצוע שלב ב' להרחבה ל12,000. ואם ייבנה בשיטות המודולריות של nussli, גם יהיה קל להרחיב אותו בשלל פתרונות נוספים כמו יציעים פינתיים או יציעים עליונים, בניגוד למשל לאצטדיון טרנר שהרבה יותר קשה להרחיב אותו.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  14. כינוי כי הכח זהו כח

זה לא באמת איחוד, זה יותר מחיקה של עירוני רמת גן, לקבוצה "המאוחדת" יקראו הפועל ר"ג עירוני והיא תשחק באדום ולא יהיה לה כל קשר למכבי רמת גן. בכדורגל זה נראה פחות הגיוני שזה יקרה כי שתי הקבוצות החלו בהכנות לעונה הבאה

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

למי אכפת מהעיר? באמת, זה פשוט לא רלוונטי. הצורך באיצטדיון בחדרה הוא עבור קבוצה אחת ויחידה שלא מסוגלת למשוך, גם בראייה שנים קדימה, ממוצע של יותר מ-5000 אוהדים.
    בראשון לציון יש 250 אלף תושבים. אין לי מושג מה התכנון העתידי, אבל מעריך שתוך עשור בערך יגיעו לכ-300 אלף. יקום האמיץ ויגיד שיש שם צורך באיצטדיון עירוני גדול מהברפלד.

גודל העיר לא צריך להוות שיקול, בשום צורה. גם איחוד ערים לא משפיע על מועדוני כדורגל ברמת האוהדים, התפיסה שאתה מציג היא מאוד אמריקאית, ואנחנו לא שם ולא נהיה שם לעולם.

abcd אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 5, אורחים: 78)

1. zohar
  2. katamoni
  3. yuvalu
  4. o.b.