אסטודיאנטס מחזיקת גביע הליברטאדורס 2009

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏1/2/09.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

5 שערים, אבל מי סופר......................... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תוקן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

משחקי חמישי:

קולו קולו 3 - ליגה דה קיטו 0 (בית 1) - האלופה הצ'יליאנית מביסה את אלופת הליברטאדורס של 2008 בתצוגה מרשימה, כמו בשבוע שעבר מול פאלמייראס גם אתמול קולו קולו הראתה שבבייתה היא אחת הקבוצות החזקות בגביע. מקנלי טורס (המצטיין) ניהל היטב את משחק ההתקפה של קולו קולו שלפניו צמד החלוצים הארגנטינאים קאראנסה ובאריוס עושים את העבודה, תמיכה של מיאר וסאלסדו מהאגפים הופכת את חוליית החוד הזאת לאחת מהמרשימות בגביע. מחזיקת הגביע היוצאת תחפש את הנק' במקום אחר בבית שמסתמן כמעניין ביותר בגביע.

א.סאן מרטין 2- נאסיונאל (פאר) 1 (בית 3) - המקומיים ממשיכים את המוטמנטום החיובי ומנצחים שבוע שני ברציפות 2-1 בביתם (שבוע שעבר את ריבר פלייט), השג יפה לקבוצה הקטנה מפאראגוואי שלה יש ממוצע צופים של 2000-3000 בלבד במשחקי הליגה (על אף כניסה חופשית לסטודנטים). הפאראגוואים סיימו את דרכם בגביע ככל הנראה אחרי שלושה הפסדים, לקבוצה ששסועה מבעיות שלא קשורות לכדורגל זה דווקא יכול להיות לטובה.

אחרי חמישה שבועות, כשברוב הבתים אנו עומדים על המחזור השני או השלישי מלבד שתי חריגות עם 4 משחקים, עדיין אין שום דבר וודאי, למי שרוצה לעקוב אחרי מצב הטבלאות שילחץ כאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/3/09
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קולו קולו סה"כ נראית נהדר, לאחר הפסד הפתיחה לספורט, הם ניצחו בבראזיל את פאלמייראס וזה נתן להם דחיפה לדעתי. עדיין מוקדם לקבוע אבל יש לי הרושם שיחד עם ספורט הם יעפילו לשלב הבא. גם סן מרטין מפתיעה ובגדול, ואם חשבנו שנאסיונל וריבר ידלגו בקלילות מהבית הזה, באה הפרואנית הקטנה הזו והוכיחה שלא כ"כ מומלץ לזלזל בהם. לדעתי הפאראגואים סיימו את הסיפור שלהם בטורניר, הם כבר לא ינצחו את 3 המשחקים הנותרים וגן אם כן, לא בטוח שזה יספיק. גם ריבר עדיין לא הבטיחה כלום, בטח לא לפי איך שהיא נראית. עדיין ריבר ונאסיונל הפייבוריטיות, אבל קל זה בטוח לא יהיה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לאן השבוע בליברטאדורס?

משחקי יום שלישי:

אינדפנדיינטה מדיין-אמריקה קאלי (בית 4)-ללא ספק, משחק ההזדמנות האחרונה של אמריקה. אחרי 2 הפסדים ותיקו וכשנותרו לה 3 משחקים ששניים מהם בחוץ, כל תוצאה פרט לניצחון של אמריקה היום יותיר אותה תיאורטית ללא סיכוי להעפיל לשלב הבא. טורניר מאוד מאכזב עוברת אמריקה כשרוב השחקנים שהוליכו אותה לאליפות רק לפני 3 חודשים, פשוט לא הגיעו לשנת 2009. לא בליברטאדורס ולא בליגה.
    גם אינדפנדיינטה לא ממש נכנסה לעונה כמו שצריך והיתה לקבוצה האחרונה בקולומביה שהצליחה לרשום ניצחון בליגה, בסופ"ש האחרון בבית מול הוילה. בליברטאדורס מדיין טרם ניצחה וטרם הפסידה ב-3 משחקים כך שמצבה קצת יותר טוב מאמריקה. בנוסף, יש לה 2 משחקי בית מתוך ה-3 שנותרו. ניצחון היום ייתן למדיין פוש אדיר לקראת העפלה לשלב הבא, כל תוצאה אחרת לא תוסיף אבל גם לא תסתום את הגולל עבורה.
    אמריקה תעלה בהרכבה החזק ביותר, בעוד שמדיין תחסר את כוכבה הגדול ומלך שערי הקבוצה, החלוץ ג'קסון מרטינז, שייעדר לתקופה של חודש ימים עקב פציעה ברגלו הימנית באימון של יום שני שעבר. זוהי מכה קשה למדיין, שתשחק במערך של 4-5-1 כאשר החלוץ הבודד יהיה הבוליביאני, דייגו קאבררה.

לאנוס-אברטון (בית 6)-משהו מוזר קורה בלאנוס. מוליכת הליגה הארגנטינאית, כן כן, מוליכת הליגה הארגנטינאית נמצאת במקום האחרון בבית 6 של הליברטאדורס עם 2 נקודות בלבד מ-3 משחקים. יתרה מזאת, יריבותיה בבית (קאראקאס, אברטון וגואדלאחארה) הן לא מאריות היבשת שיכולות לסבך את לאנוס אבל בכל הקבוצה טרם רשמה ניצחון במפעל. בשבוע שעבר סיימה בצ'ילה ב-1:1 מול אברטון וכמו אמריקה, מדובר במשחק של להיות או לחדול. כל תוצאה פרט לניצחון ארגנטינאי היום ולאנוס יכולה להתמקד בליגה המקומית. לאנוס סומכת על חלוצה, חוסה סאנד, והיא כמובן פייבוריטית היום.
    אברטון לעומתה, עם 4 נקודות מ-3 משחקים, אבל עם 2 משחקי חוץ מתוך ה-3 שנותרו. תיקו היום תהיה תוצאה גרועה ל-2 הקבוצות (לאברטון אולי פחות) שכן גואדלאחארה וקאראקאס (המפתיעה) עם 7 ו-6 נקודות בהתאמה ונראות בעמדה מצויינת להעפיל לשלב הבא.

דפורטיבו קואנקה-דפורטיבו טאצ'ירה(בית 2)-טאצ'ירה ניצחה את המשחק הקודם בביתה בפער מינימלי אבל פתחה פער של 3 נקודות על קואנקה, שמצידה חייבת לנצח היום כדי לא לתת לרכבת לברוח. בהנחה ובוקה תעפיל ללא קושי (6 נקודות מ-2 משחקים) וגואראני סיימה את הסיפור (עדיין לא מעשית אבל 0 נקודות מ-2 משחקים), אסור לאקואדוריאנים לתת לטאצ'ירה לברוח היום.

משחקי יום רביעי:

גואראני-בוקה ג'וניורס (בית 2)-אין כ"כ מה להכביד במילים על המשחק הזה. בוקה, למרות פתיחת עונה לא מי יודע מה שלה, פייבוריטית ברורה מול הפאראגואים שעדיין מחפשים נקודה ראשונה במפעל ולמרות שהם מארחים, לא הייתי נותן להם יותר מדי סיכוי מול הבוסטרוס.

דפנסור ספורטינג-סאו פאולו (בית 4)-לא הרבה נתנו סיכוי לאורוגואים לשרוד את הבית הזה (כולל עבדכם הנאמן) הכולל גם את מדיין ואמריקה, אבל גם מבלי לשחק יפה צוברת ספורטינג 4 נקודות מ-2 משחקים וכל עוד היא לא תפסיד בבית לסאו פאולו בחזקה, היא תבסס מעמדה כקבוצה במקום השני ועם סיכוי מצויין להעפיל לשלב הבא. סאו פאולו תחסר כנראה 2-3 שחקנים, אבל גם כך היא פייבוריטית לניצחון במשחק ומגיעה אחרי ניצחון חוץ לפני שבועיים בקאלי מול אמריקה 3:1. בחוד הקבוצה ישחקו החלוצים וושינגטון ובורגס, שכבשו שני שערים כ"א ב-2 המשחקים הראשונים של הקבוצה.

קרוזיירו-אוניברסיטאריו דה סוקרה (בית 5)-גם על משחק זה אין מה להכביד במילים, כל תוצאה פרט לניצחון ברזילאי ורצוי בהפרש שערים על הקבוצה הבוליביאנית יהווה הפתעה ענקית. סוקרה כמעט ועשתה הפתעה זו במחזור הקודם מול אסטודיאנטס בארגנטינה כאשר הפסידה רק 1:0 אבל מצד שני, אין יותר ממה להתלהב מאסטודיאנטס של השנה וקשה לי לראות את הבוליביאנים חוזרים מבראזיל עם נקודות. הפסד של עד 2 שערים לדעתי יהיה מכובד לסוקרה. קרוזיירו מוליכה את הבית עם 7 נקודות מ-3 משחקים בעוד שסוקרה נועלת את הטבלה עם 1 מ-3 משחקים.

בויאקה צ'יקו-אוניברסידד דה צ'ילה (בית 7)-בויאקה צ'יקו, החולקת את המקום הראשון בליגה הקולומביאנית, קיוותה להמשיך את המומנטום הטוב שלה במשחק הקודם בליברטאדורס כאשר אירחה את גרמיו. לצערה זה לא כ"כ עבד והבראזילאים ניצחו 1:0. עם נוציא מסיכויי ההעפלה את אורורה הבוליביאנית, הרי שצ'יקו חייבת לנצח את הקבוצה השלישית המתמודדת איתה על העלייה, אוניברסידד דה צ'ילה, שכבר הראתה כי משחקי חוץ אינם מפחידים אותה לאחר שחילצה 1:1 בבראזיל מול גרמיו. אוניברסידד וגרמיו עם 4 נקודות מ-2 משחקים וצ'יקו עם 3 מ-2 משחקים וללא ספק ניצחון קולומביאני ייתן לקבוצה קצת אוויר לנשימה לקראת משחקי ההכרעה. הפסד לעומת זאת, כנראה יסתום את הגולל על צ'יקו, שעוד תצטרך לשחק בצ'ילה ובבראזיל ואני לא רואה איך היא תחזיר את הנקודות שהפסידה.

סן לורנצו-ליברטאד (בית 8)-הארגנטינאים רוצים לנקום בפאראגואים על ההפסד במשחק הקודם וגם להיות הקבוצה שסוף סוף תעצור את ליברטאד, שצברה 9 נקודות מ-3 משחקים ולמעשה הבטיחה את עלייתה לשלב הבא. סן לורנצו מעודדת מהניצחון על באנפילד והיא תהיה פייבוריטית לנצח, אך ליברטאד כבר הראתה את כוחה גם במשחקי חוץ בגביע. במידה וסן לורנצו לא תנצח, היא תצטרך לפזול לכיוון משחקה של אוניברסיטאריו ולקוות שהיא לא תברח לה.

סן לואיס-אוניברסיטאריו (בית 8)-סן לואיס לדעתי האכזבה של הבית הזה. הקבוצה הזו שווה יותר מנקודה אחת ב-3 משחקים אבל זה מה שהיא השיגה ובעצם איבדה סיכוי להעפיל (צריכה לנצח את כל 3 המשחקים). אוניברסיטאריו לעומת זאת, השיגה 4 נקודות מ-3 משחקים וניצחון שלה בתוספת איבוד נקודות של סן לורנצו, ייתנו לה פוש אדיר בדרך להבטחת העפלה לשלב השני.

משחקי יום חמישי:

נאסיונל מונטבידאו-ריבר פלייט (בית 3)-ריבר לא יכולה היתה לקבל כזה משחק בעיתוי גרוע כ"כ. הקבוצה הרקגנטינאית לא נמצאת בכושר טוב, הובסה 5:1 לפני שבועיים ע"י סן לורנצו, הפסידה 2:1 לסן מרטין הפרואנית בליברטאדורס ומחרתיים מחכה לה נאסיונל האורוגואית החזקה באצטדיון הסנטנאריו. נאסיונל עם 6 נקודות מ-2 משחקים לעומת 3 מ-2 משחקים של הארגנטינאים ולי יש הרגשה שריבר תפסיד את משחקה השני בליברטאדורס, מה שיכניס את הקבוצה ללחץ אטומי. (ניצחון של סן מרטין בפאראגואי בעוד שבועיים יכול לגמור לריבר את הסיפור במפעל). ריבר בונה על הצמד-חמד פלקאו את פאביאני ועל מרסלו גאז'ארדו שנמצא בכושר טוב.

אסטודיאנטס-דפורטיבו קיטו (בית 5)-אסטודיאנטס רוצה לשמור על סיכויים להעפלה ולכן צריכה, חייבת, לנצח את האקואדוריאנים ולגמול להם על ההפסד בשבוע שעבר, 1:0 , 6 דקות מהסיום. אסטודיאנטס לא הרשימה באף משחק העונה גם כששיחקה בבית אבל אין לה יותר ברירות. הפתעה אקואדוריאנית תהווה מכה אנושה לחבריו של המכשפה ורון בעוד שניצחון יחזיר אותם לחיים ויפתח מחדש את המאבק על 2 המקומות הראשונים. קיטו תסתמך על החלוץ הקולומביאני, ליידר פרסיאדו, האיש שנתן לקבוצה את 3 הנקודות במפגש הקודם, אבל אין ספק כי אסטודיאנטס פייבוריטית במשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/09
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סחטיין על ההשקעה והפירוט עידו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

כמה תגובות:
    * ג'קסון נפצע ? יש לי אותו בנבחרת חלומות של אי אס פי אן לגביע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx באסה...
    * לאנוס לא כ"כ תעלומה, יש לה סגל קצר ומרובה בפציעות יחד עם חוסר נסיון בגביע. מה גם שנותרו לה שני משחקי בית וגם אם היא לא תעלה אני מאמין שנראה מאבק יפה.
    * סאן לורנסו לא פייבוריטית לדעתי במידה ובשער לא יפתח הילאריו שהגיע השבוע, אני לא בטוח אם הוא יכול לשחק בגביע כבר עכשיו. מה גם שהם סובלים מהרבה העדרויות.
    * בריבר לא סתם בונים על גאז'ארדו, ביום חמישי הוא צפוי לפתוח בהרכב לראשונה מאז חזר לריבר.

תחזית:
    האורוגוואים מוציאים תיקו ביתי מגעיל מול סאו פאולו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה רבה..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx (אני משתדל).

*לגבי ג'קסון מרטינז, (אכן באסה, תמצא לו מחליף לליברטאדורס ב-ESPN http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) הוא נפצע ביום שני שעבר ומתברר שהוא ייעדר כחודש ימים ולדעתי יחד איתו ייעדרו גם סיכוייה של מדיין להציל משהו מהעונה הזו. לשמחתי (רק שמחה ספורטיבית, לא שמחה על הפציעה שלו כמובן) הוא ייעדר מהדרבי נגדנו ביום ראשון.

*לגבי סן לורנצו, אני דווקא אחלוק עליך, אני חושב שהם פייבוריטים מאחר והם משחקים בבית (וראינו אחרי ה-5:1 על ריבר שהם יכולים גם לפרק קבוצות בבית) מול קבוצה שכבר הבטיחה את עלייתה ב-99%, כך שאני מאמין שסן לורנצו תתאבד על המגרש בשביל 3 הנקודות האלו, אבל קל זה בוודאי לא יהיה.

*לגבי חזרתו של גאז'ארדו, תקן אותי אם אני טועה, הוא אמור לשחק מאחורי פאלקאו ולדעתי השיתוף פעולה ביניהם יביא הרבה מהלכים יפים ושערים לריבר, אני חושב שפאלקאו יכול להצטרף לאוהדי ריבר ולברך על חזרתו של אל-מונייקה.

*אני למדתי שבנושא של דפנסור ספורטינג כדאי לי להקשיב לך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ואם אתה אומר שהאורוגואים יוציאו תיקו מגעיל מול סאו פאולו אתה כנראה תהיה צודק בסוף אבל פעם אחרונה אני אנסה שוב את מזלי ואהמר על ניצחון של הבראזילאים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/09
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גאז'ארדו-פאביאני-פלקאו זה טריו מעניין שעושה הרבה נזק בשבועיים האחרונים ליריבות (רק בסיום המשחק כשגאז'ארדו נכנס מחליף בינתיים), ההרכב, מלבד גאז'ארדו, עוד לא אושר אבל אני מאמין שזה מה שנראה. בקשר לסאנלו אני אומר לשים לב כי יש לה הרבה פצועים ואם בנוסף יעמוד השוער המחליף זה מתכון להפתעה (בשני המשחקים שהוא שיחק הם הפסידו בין היתר באשמתו)...יכול להיות שהגזמתי אבל נראה (במידה והילאריו נאבארו לא ישחק כמובן).

תוצאות יום שלישי:

לאנוס 1 - אברטון 2 (בית 6) - לאנוס הייתה עדיפה בהרבה על האורחת והגיעה להרבה מצבים שלא השכילה לנצל, אפילו הגול של ביגליארי היה מריבאונד של פנדל מוחמץ של פפה סאנד...תאורטית יש לארגנטינאים עוד סיכוי אבל אני אצטרף לדעתו של סובלדיה מאמנה של לאנוס שאמר שהסיפור גמור, בנוסף להדחה הצפויה אתמול גם נפצע בלאנקו אחד מכוכבי הקבוצה ומועמד קבוע בשנה האחרונה לנבחרת. הצ'יליאנים הציגו תכנית משחק חכמה בראשות מאמן הנבחרת לשעבר נלסון אקוסטה, כאשר על המתפרצות הקטלניות אחראים מיראלס, וידאנגוסי ורוברטו גוטיירס שעל פי יכולתו בגביע עוד יכול לשחזר את יכולתו מלפני הפציעות ולשוב לנבחרת. את השוויון אגב - בשיגה האורחת עמוק עמוק בתוספת הזמן. במחווה יפה לאנוס אישרה כניסה חופשית לאוהדי האורחת.

http://img27.imageshack.us/img27/8571/lanusk.Xxx
    בלאנקו מדלג מעל שוער אברטון במהלך שיסתיים בפנדל, הכוכב של לאנוס סיים פצוע

דפ.קואנקה 3 - דפ.טאצ'ירה 1 (בית 2) - הקבוצה הקטנה מאקוואדור מפתיעה את אלופת ונצואלה שעד כה הציגה יכולת טובה בגביע ובליגה השנה, הקבוצה מאקוואדור נמצאת בעמדה נוחה להעפלה מאוד מפתיעה. מעבר לתוצאה כבש אתמול החלוץ הברזילאי של קואנקה, טשאירה, את שערו החמישי בגביע והוא מלך השערים לבינתיים. האורחת נראתה רע ואף הפסידה שחקן באדום לקראת סיום המשחק...

אינדפנדיאנטה 0 - אמריקה דה קאלי 0 (בית 4) - תוצאה שמשרתת בעיקר את שתי הקבוצות האחרות בבית, סאו פאולו ודפנסור, להן יש משחקים חסרים. הדרבי הקולומביאני היה בעדיפותה של המארחת שאולי לא השכילה לכבוש עקב העדרותו של ג'קסון מרטינס המצויין, שמנגד האורחת עסוקה בעיקר בלשבש את משחק יריבתה ונותרת רק עם הנקודה והצהרת המאמן שכרגע הליגה בעדיפות ראשונה. הרבה כרטיסים נשלפו במשחק הזה שהיה חם למדי, 9 צהובים ואדום. פצוע אחד במשחק, השופט רואיס מתח שריר והוחלף ע"י השופט הרביעי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/3/09
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אמריקה קאלי ואינדפנדיינטה מדיין חייבות לי שעתיים של שינה. קמתי ב-4 בבוקר בשביל המשחק הזה ושוב 2 הקבוצות נתנו משחק חלש. הייתי מצפה מ-2 קבוצות שרק ניצחון ישרת אותם לתקוף בחמת זעם, אבל למעט פתיחת המחצית השנייה, לא היו יותר מדי אירועים מרגשים במשחק ולטעמי אמריקה כבר איבדה כל סיכוי. לגבי מדיין אני עדיין נזהר, אם כי ביכולתה הנוכחית היא לא תצליח לנצח את דפנסור ולא לדגדג את סאו פאולו. אני מאוד מאוכזב מהרמה שהקולומביאניות מראות השנה, אחת הגרועות של המדינה בשנים האחרונות.
    לטעמי גם לאנוס מחוץ לסיפור, מאוד הופתעתי מהתוצאה של אתמול. אולי זה עדיף להם ועכשיו כשהם גם מוליכים את הליגה הם ישקיעו בה את כל מאמציהם ואולי ינסו לזכות באליפות.

אגב אליאס, זה באמת נראה כמו נושא שיחה ביני ובינך..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx , הת'רד הזה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם בתקופה שהגביע שודר בישראל פה ושם לא גילו פה התעניינות מרובה במשחקים, מלבד אולי הגמר ובוקה ג'וניורס. לא נורא, הפסד שלהם.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כמו שאמרת, הפסד שלהם. אנשים כמוך וכמוני שרואים הרבה כדורגל דרא"מ ולא רק בוקה, ריבר והגדולות, מבינים ששם נמצא הכדורגל האמיתי ולא רק מבחינת היופי. עם כל הכבוד לאוהדי ליברפול, אני אוהב את הטירוף של הקהל הארגנטינאי, הקולומביאני והבראזילאי, כל הסיפורים היפים, המוזרים והמשוגעים קורים ברובם בדרא"מ. אני לא מתלהב מהצ'מפיונס בלשון המעטה, רואה משחקים פה ושם, אבל הליברטאדורס מרגש אותי הרבה יותר. אם אתה שואל אותי, לדעתי חלק מהחוסר התעניינות זה בגלל השעות שבהן משודרים המשחקים וכך קשה לרוב הציבור שאוהב כדורגל לראות את המשחקים.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיכום משחקי יום רביעי בליברטאדורס:

יום עמוס של 6 משחקים היה אתמול במפעל ולהלן התוצאות והתקצירים בלחיצה על המשחק:

גואראני-בוקה ג'וניורס 3:1 (בית 2)
    בוקה משיגה את ניצחונה השלישי בשלושה משחקים ובעצם מבטיחה את עלייתה לשלב הבא. זה לא כ"כ התחיל טוב לארגנטינאים ואף הלך די קשה במפתיע ולאחר 35 דקות התוצאה היתה 1:0 למארחים משער של חוסה נגריירוס. רק בדקה ה-67 מצליחה בוקה להשוות וגם זה מפנדל שנוי במחלוקת, אבל חואן רומן לא נכשל מהנקודה הלבנה, 1:1. כניסתם של פאלרמו ופאלאסיו בבוקה הוסיפה עוד מחץ בהתקפה ובדקה ה-76, מסירת רוחב ברחבה של וארגאס מוצאת את פאלרמו ל-2:1 בוקה. בדקה ה-85 מסירה נפלאה של ריקלמה לפאלאסיו, שעוקף את השוער ובקלילות קובע 3:1 בסיום.

דפנסור ספורטינג-סאו פאולו 1:0 (בית 4)
    המשחק הטוב ביותר של האורוגואים עד כה במפעל, אבל זה לא מספיק להם בשביל לקחת נקודות. למרות כל ההזדמנויות, סני לא נכנע ומנגד, החלוץ בורגס כובש את שערו ה-3 בשלושה משחקים, טיל אדיר מ-10 מטרים לחיבור הקרוב כדי לקבוע ניצחון חוץ 1:0, 7 נקודות מ-3 משחקים וכרטיס כמעט בטוח לשלב הבא.
    לדפנסור ומדיין 4 נקודות כ"א אבל לאורוגואים משחק חסר. המלחמה על הכרטיס השני תהיה בין שתי הקבוצות הללו.

קרוזיירו-אוניברסידד דה סוקרה 0:2 (בית 5)
    המשחק היה אמור להיות קל על הנייר עבור הבראזילאים, אבל הבוליביאנים עשו להם חיים קשים, הסתגרו בהגנה וחיפשו רק איך לא לספוג תבוסה. לאחר סדרת החמצות, כבשה קרוזיירו את השער הראשון בדקה ה-57 בכדור עונשין מ-11 מטרים מוצדק לאחר שהחלוץ מגראו הוכשל ע"י השוער הבוליביאני. וולינגטון פאוליסטה כבש את הפנדל, 1:0 לקרוזיירו. בדקה ה-62, מכה נוספת לבוליביאנים שנותרו ב-10 שחקנים לאחר שמרטין אגירה פגע ללא כדור בטיאגו ריביירו. בדקה ה-90 כובש פאוליסטה את שערו השני במשחק וגם קרוזיירו יכולה לראות עצמה בשלב השני עם 10 נקודות מ-4 משחקים, 5 יותר מהשנייה, דפורטיבו קיטו, לה משחק פחות.

בויאקה צ'יקו-אוניברסידד דה צ'ילה 0:3 (בית 7)
    אולי זה מפתיע ואולי לא, בינתיים בניגוד למצופה בויאקה צ'יקו היא כנראה התקווה היחידה השנה של קולומביה במפעל הזה. הלילה הגיע ניצחון ביתי מרשים מאוד על אוניברסידד דה צ'ילה, 3:0, תוך כדי תצוגת כדורגל יפה. הקולומביאנים פתחו בבליץ ב-20 דקות הראשונות. בדקה ה-4, שער יוצא מן הכלל של הקשר אדווין מוביל לחיבור הרחוק תוך כדי סיבוב. בדקה ה-7, שער שכובש החלוץ הצעיר, מרקו פרז, נפסל משום מה ע"י השופט שטען כי פרז דחף את המגן ששמר עליו (לא ראיתי, לדעתי היה צריך לאשר את השער). צ'יקו המשיכה במתקפה ובדקה ה-18 נוגח החלוץ הצעיר, ווינסטון חירון, את השני. המשחק הנהדר של צ'יקו נחתם בדקה ה-71 עם שער של חואן חילברטו נונייז, 3:0 מרשים לבויאקה שחוזרת ובגדול למאבק עם גרמיו ואוניברסידד על 2 הכרטיסים לשלב הבא.

סן לורנצו-ליברטאד 1:0 (בית 8)
    עוד ניצחון חוץ במחזור הזה ומה כבר אפשר לומר על ליברטאד. ללא ספק הקבוצה המפתיעה של השלב הראשון, שמבטיחה סופית את עלייתה עם 12 נקודות מ-4 משחקים. אליאס ידידי ראה את המשחק ולטענתו הפאראגואים שיחקו זוועה ומשכו בעיקר זמן וסן לורנצו לא היו טובים יותר ושיחקו עצבניים. המשחק היה קריטי לארגנטינאים מאחר והסיכויים שלהם להעפיל הולכים ופוחתים, בטח לפי איך שהם משחקים. בדקה ה-50 הגיע השער היחיד במשחק, חואן סאמודיו מעביר כדור רוחב משמאל והמגן הארגנטינאי, גסטון אגירה, דוחק את הכדור לשערו שלו, 1:0 ליברטאד. ליברטאד כאמור מעפילה ואף מהמקום הראשון, סן לורנצו עם 3 נקודות ואוניברסיטאריו עם 5 ייאבקו על הכרטיס השני, כאשר במפגש הישיר בין השתיים בן לורנצו תארח, מה שייתן לה כנראה יתרון קל, או שלא לפי איך שהם משחקים....

סן לואיס-אוניברסיטאריו 2:2 (בית 8)
    הפרואנים מחלצים נקודה יקרה מאוד במכסיקו ועושים זאת בדקה ה-90. בדקה ה-25, הגבהה של הקולומביאני חאירו פאטיניו מוצאת את חוסה רייס שקובע 1:0 למכסיקנים. בדקה ה-39, הגבהה של נולברטו סולאנו הבלתי נגמר ונגיחה של פיירו אלבה קובעת שיוויון 1:1. סן לואיס מחזירה לעצמה את היתרון בדקה ה-77. טרסור מורנו מגביה ומייקל אורוזקו נוגח פנימה, 2:1. במהלך האחרון של המשחק מצליח ג'יאפרנקו לאבארטה להשוות אחרי שעשה קצת דפיקות לב לאוהדי קבוצתו, ומקנה לאוניברסיטאריו נקודה יקרה ומקדמה קטנה על סן לורנצו במאבק על הכרטיס השני.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/09
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התמונה מתחילה להתבהר בחלק מהבתים למרות שאם ההבדלים הפנימיים בכמות המשחקים קשה להעריך במדויק, הגביע ממשיך להיות רע מבחינת הארגנטינאיות והאמת שאני לא מופתע יותר מדי שכן רובן לא עושות כמעט רוטציה בליגה ומשלמות על כך בגביע (להוציא את אסטודיאנטס שפשוט גרועה). בסאן לורנסו יש כבר 8 פצועים אחרי המשחק אתמול, בלאנוס המצב רק טיפה יותר טוב אבל עדיין זו קבוצה חסרת נסיון בגביעים.

אגב הפנדל המומצא שקיבלה בוקה, במקום הפאראגוואים לא הייתי מתלונן יותר מדי כי לפני כן נפסל שער חוקי למהדרין של מואוצ'ה המצוין, פעם למעלה פעם למטה...

אז פגעתי בסאן לורנסו שהימרתי שלא תהייה פייבוריטית מוחלטת (למרות שהילאריו אושר לגביע ושיחק אפילו לא רע) אבל פיספסתי אצל האורוגוואים החביבים שרק נאיביות מנעה מהם נק' בייתית מאוד חשובה מול סאו פאולו.

תחזית: סאנלו תעלה בסוף (הכסף מדבר...) וריבר לא תעלה אחרי שתפסיד היום.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

משחקים יום חמישי בליברטאדורס:

נאסיונל מונטבידאו-ריבר פלייט 0:3
    אז אליאס יודע כנראה על מה הוא מדבר לאחר תבוסה של ריבר באורוגואי, מה שמסבך אותם כרגע עוד יותר. ידעתי שלריבר יהיה קשה מאוד האורוגואי, מה גם שנאסיונל מפגינה כושר נהדר וצברה עד כה 9 נקודות מ-3 משחקים (גם היא כבר בין העולות), בעוד שריבר עם 3 בלבד מ-3 משחקים ובקרב הישיר מול סן מרטין במונומנטל היא תהיה חייבת לנצח. למרות התוצאה, המשחק לא היה קל לאורוגואים אבל ברגע להצליחו לנטרל את גאז'ארדו, אספקת הכדורים לחלוצים פאלקאו את פאביאני היתה פחותה. בדקה ה-41 עולה נאסיונל ליתרון אחרי מהלך יפה ברחבה שבסיומו בועט אלבארו פרננדז לקורה ופנימה, 1:0 בהפסקה למקומיים. ריבר עלתה אחרת למחצית השנייה, החלה לתקוף וחיפשה את השיוויון. כמה הזדמנויות נהדפות ע"י שוער נאסיונל, רודריגו מוניוז, אבל דווקא כשריבר לחצה על הגז, הגיעה מתפרצת של נאסיונל שבסיומה בעיטה מחוץ לרחבה של בלאנקו, השוער בארבוסה משום מה הדף לא טוב והכדור פגע בקורה, הסתבכות של בארבוסה ברגע שהוא מנסה להציל את הכדור ובסוף ניקולס לודיירו דוחק ממש מהקו, 2:0. לדעתי הכדור היה נכנס בכל מקרה, לודיירו רק עשה "וידוא הריגה". הגול השלישי הגיע עמוק בתוספת הזמן, דקה 95, כדור חופשי נהדר של מאוריסיו ויקטורינו שהקפיץ את 50,000 האוהדים באיצטדיון. 3:0 בסיום לנאסיונל על ריבר פלייט.

אסטודיאנטס לה פלאטה-דפורטיבו קיטו 0:4
    אסטודיאנטס של השנה פשוט משחקת גרוע ואמש אני חושב הכל יצא החוצה והתפוצץ על דפורטיבו קיטו המסכנה, אלופת אקואדור. קיטו, שניצחה לפני כשבוע בביתה 1:0, קיוותה לפחות להוציא את הנקודה היקרה שתיתן לה דחיפה במאבק בין השתיים על הכרטיס השני לשלב הבא. אבל כל התכנונים נמוגו כבר בדקה ה-4, מסירת רוחב בהקפצה של ה"מכשפה" ורון לכיוונו של בוסלי, שנוגח באין מפריע פנימה, 1:0 מוקדם של הארגנטינאים. בדקה ה-25, בוסלי מוצא עצמו מול השוער אחרי מסירה מדהימה של לאנדרו בניטז, שחתכה את כל הגנת האורחים ובוסלי לא נכשל ובעט שטוח לפינה הרחוקה, 2:0. בדקה ה-44, קרן לטובת קיטו נעצרה אצל השוער אנדוחאר, ששלח מסירה מדהימה לאורך שלושת-רבעי מגרש לכיוונו של אנזו פרז שהתקדם מעט והפעם הקפיץ מול השוער האורח, גארסיה, 3:0 מדהים של אסטודיאנטס במחצית הראשונה. במחצית השנייה המארחים קצת נרגעו אבל עדיין הוסיפו את הרביעי בדקה ה-69 עם נגיחה חזקה לחיבור של בוסלי, שהופך לגיבור הערב ומסיים עם שלושער. אסטודיאנטס מגיעה ל-6 נקודות מ-4 משחקים ועוברת את קיטו, לה 5 נקודות ב-4 משחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/09
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דווקא ביום שלא היה לי זמן לראות משחקים אני מפספס הצגות מדהימות ומתי שאני רואה יוצא זבל של משחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx
    משנה מאמן משנה מזל אומרים, אצל אסטודיאנטס זה פגע בול, ריבר חשבתי שיפסידו בקטנה...

עידן אמנם מצבה של נאסיונאל האורוגוואית כמעט ומבטיח עלייה אך היא עדיין לא שם, היחידה שהבטיחה בוודאות את מקומה בשלב הבא היא ליברטאד.

באיחור קל- ברכות לחואן פאבלו סורין הארגנטינאי ששב לשחק בגביע אחרי קריירה ארוכה באירופה ופציעה ארוכה ממנה התאושש סופית רק לאחרונה, פתח בהרכב של קרוזיירו שלשום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/3/09
  15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קשה לי מאוד להאמין שהם לא יעלו. הם גם נמצאים בכושר מצויין וגם צריכים לארח את נאסיונל הפאראגואית שלא צברה נקודה עד כה, קשה לי להאמין שיעשו זאת באורוגואי כך ש-12 נקודות יבטיחו לה עלייה בוודאות. כנ"ל לגבי בוקה שגם אפשר לסמן אותה כעולה בטוחה וגם קרוזיירו. סאו פאולו רק עם 7 נקודות אבל איך שהקולומביאניות נראות ובהתחשב בכך שנותרו להם 2 משחקי בית משלושת המשחקים, גם אותם הייתי מחשיב בשלב הבא.