אסטודיאנטס מחזיקת גביע הליברטאדורס 2009

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏1/2/09.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה תומר, אני מקבל הצעות למילוי לוטו משותף לכל המעוניינים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx.

לגבי הערתך על אסטודיאנטס, על זה בדיוק חשבתי. האם הקבוצה הנהדרת הזו תשאר ביחד ברובה, או שעכשיו קבוצות יעוטו על השחקנים ויפרקו את הקבוצה שתשתתף גם בליברטאדורס 2010. אני באמת התחברתי לקבוצה הזו לאחר הדחת הקולומביאניות בשלב המוקדם ופשוט נהניתי בכל משחק שצפיתי בהם, גם עם הכדורגל לא היה גדול, רק האווירה מסביב היתה שווה את זה. אין ספק שבסופו של דבר שתי הקבוצות הטובות המפעל הגיעו לגמר (קרוזיירו פשוט קבוצה מצויינת) אבל אני שמח שהגביע נוסע ללה-פלאטה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אפשר להוסיף לרשימה של תומר את סקיאבי שהגיע רק לארבעה משחקים וחוזר לניואלס. אבל אני מאמין שורון והבעלים יחדיו ישימו כסף בשביל שלדובאי תסע קבוצה תחרותית, מן הסתם העונה שלהם הסתיימה רק אתמול אז עוד מוקדם לדבר.

עידן - בלי קשר ללגיונרים או לא, בוסלי הוא פשוט לא חלוץ מספיק טוב, גם בליגה המקומית יש עדיפים ממנו לדעתי ולראייה שבליגה הוא לא כובש הרבה יחסית ל-9 של קבוצת צמרת.

פרט מעניין - אם אני לא טועה אסטודיאנטס העפילה לגביע דרך המוקדמות ולא נכנסה אוטומטית לבתים

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/7/09
  3. תומר22 Member

הראשונה בהיסטוריה שלוקחת את הגביע אחרי שהתחילה במוקדמות. ולחשוב שאסטרדה אימן אותם אז עד שהלך הביתה אחרי ההפסד לקיטו, וחואן ורון רמז על עזיבה. עברו בסך הכל ארבעה חודשים. לא נראה לי שהיה מישהו באסטודיאנטס שחלם שככה תסתיים העונה הזאת.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא רק שהם העפילו מהמוקדמות, הם עשו זאת בקושי רב עם הפסד בלימה 2:1 לספורטינג קריסטל וניצחון 1:0 בבית שהעלה אותם בגלל שער חוץ.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ולמי שלא ראה, תקציר נרחב של גמר הליברטאדורס מהלילה, משחק הגומלין:

http://www.bdfa.com.ar/imagenes/escudos/cruzeiro_p.Xxxקרוזיירו-אסטודיאנטס דה לה פלאטה 2-1 http://www.bdfa.com.ar/imagenes/estudianteslp_p.Xxx (2-1 לאסטודיאנטס בסיכום שני המשחקים).
    אחרי אווירה מדהימה בפתיחת המשחק, כמו שרק הדרום אמריקאים יכולים לספק, התחיל המשחק עם עצבים מצד שני הצדדים ומעט כדורגל, כיאה למשחק קובע לאחר ה-0:0 במשחק הראשון. למרות שקרוזיירו היתה הפייבוריטית לפני המשחק, לאסטודיאנטס לא היתה שום כוונה להתגונן ולהמתין לפנדלים. לאחר שליטה קלה של הארגנטינאים במחצית הראשונה שהסתיימה ללא שערים, נפתחה המחצית השנייה בצורה מצויינת עבור המקומיים, שעלו ראשונים על לוח התוצאות בדקה ה-52. בעיטה מרחוק של אנריקה פגעה בדרך בדסאבאטו, הכדור שינה את כיוונו והכניע את אנדוחאר, 1-0 קרוזיירו וחגיגות גדולות החלו ביציעים. אסטודיאנטס היתה חייבת להגיב ועשתה זאת מהר מהצפוי. 5 דקות חולפות מהשער של הבראזילאים ואסטודיאנטס משווה בדקה ה-57. ורון מוצא את סלאי באגף ימין, הכדור מוגבה לרחבה ופרננדס מנצל יציאה גרועה של פאביו כדי לכבוש מקרוב את שערו הקל בהיסטוריה-1-1. לזכותן של שתי הקבוצות ייאמר שהן ניסו לתקוף ולא לחפש את הפנדלים ובאופן לא מפתיע למהלך המשחק, היו אלו האורחים מלה פלאטה שביצעו מהפך נהדר בדקה ה-73 עם נגיחה אדירה של מאורו בוסלי אחרי כדור קרן של ורון. הכדור קיפץ פעם אחת, חדר פנימה ומלבד יתרון של 2-1 17 דקות לסיום, חגג בוסלי, מלך שערי הטורניר, את שערו ה-8 במפעל. ברבע שעה האחרונה ובאופן טבעי, "ישבו" הבראזילאים על שערו של אנדוחאר, כולל טיל אדיר שפגע במשקוף ממש דקות לקראת הסיום. השריקה האחרונה מצאה את שחקני, מאמני, וכל המשלחת של אסטודיאנטס חוגגים, יחד עם 3000 אלפים אוהדיהם שהגיעו מארגנטינה ועשו רעש יותר מ-62,000 האוהדים הבראזילאים שקיוו לראות את קבוצתם זוכה בפעם השלישית בתואר. בסופו של דבר הקבוצה הטובה ביותר בגמר היא זו שגם ניצחה ואסטודיאנטס זוכה בפעם הרביעית בתולדותיה בגביע הליברטאדורס והראשונה מאז 1971.
    ברכות לפינצ'אס על עונה קשה שהסתיימה בצורה הכי מתוקה שיכולה להיות.

!!!!BRAVO CAMPEONES

http://www.futbolred.com/contenido/libertadores/noticias/final09/IMAGEN/IMAGEN-5641192-2.Xxx
    כוכבה של אסטודיאנטס, חואן סבאסטיאן ורון, עם הגביע הנכסף. אין מישהו שמגיע לו יותר לזכות מאשר הקפטן של הפינצ'ה, "לה ברוחה" ורון.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/09