אסון כבד בג'ירו ד'איטליה (רכיבת אופניים)

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏9/5/11.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://reviews.roadbikereview.com/files/2008/09/corvos_weylandt_17e.Xxx
    וואטר וויילנד היה רק בן 26 במותו

בצל אירועי הספורט השונים בעולם התרחש בצהרי יום שני דרמה גדולה במורדות ההר האיטלקי 'פאסה דל ברוקו'. בשביל חובבי הרכיבה על אופניים הג'ירו הוא הטור השני בטיבו בעולם. איטליה, מדינה שמשוגעת על הספורט הזה נמצאת כמעט באבל לאומי.

25 ק"מ לפני סיום הקטע השלישי בג'ירו נאלצו הרוכבים לראות את הטרגדיה שכל רוכב לא רוצה לראות. וואטר וויילנד הבלגי היה שרוע ללא הכרה על הכביש. הרוכב בן ה-26, נגע ככל הנראה עם הדוושה של רגל ימין בהר, איבד את שווי משקלו והוטח במהירות רבה על האספלט החם.

לוויילנד שאיבד מיד את ההכרה, הגיעו אינספור רופאים שניסו להציל את חייו. במשך שעה ניסו בכל דרך להחיות אותו. אם לא מספיק הדרמה שקרתה על הכביש, המסוק שהיה צריך להביא במהירות את הרוכב פצוע הקשה לבית החולים, לא יכל לנחות באזור. קשיי השטח מנעו מהרופאים כל נס, אחרי כשעה לא נותר הרבה מה לעשות ועולם הרכיבה על אופניים עומד לקבור עוד גיבור...

במהלך השנים מצאו יותר רוכבים את מותם על ההרים השונים ברכבי מרכז אירופה. 19 רוכבים מקצועיים מצאו את מותם במהלך תחרויות רשמיות ומוכרות. האחרון שמצא את מותו על הכביש היה הקזחי אנדריי קיפילב שבמרס 2003 מצא את יומו במרוץ המוכר פריס - ניס. היום הצטרף אל הרשימה בחור בלגי מוכשר שהיה במשך שנים עוזר מסור של טום בונן (וויילנד היה ספרינטר שבונן השתמש בו בשביל לזכות במרוץ)

הג'ירו ימשיך כמו במקרי מוות אחרים כרגיל, אבל לפני פתיחת הקטע הרביעי ייערך טקס אזכרה. ממה שהבנתי הוחלט שמחר הרוכבים נוסעים את כל הקטע ביחד ובקצב איטי. במהלך הק"מ האחרון תסע הקבוצה של וויילנט בראש הפלוטון על מנת להפרד באות יוקרה לבלגי שמצא היום את מותו.

חברתו של וויילאנט תטוס לאיטליה, היא נמצאת בהריון...

2. Muurad Member

יצא לי לראות את זה בשידור ישיר כשחיכיתי לאליפות עד גיל 17.. העבירו לכמה שניות את התמונה אליו כשהוא דימם מהראש והרופאים ישר ניגשו לטפל בו ומיד שקלטו מה הם מצלמים העבירו את זה ממנו, היה פשוט נוראי.

השדר לא הצליח להתאושש ולחזור לשידור כמה דקות, ובאמת אחרי התמונות לא היה טעם - היה אפשר לראות שהסיכוי בוא נגיד קלוש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

RIP.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/11
  3. shlomydavid מנהלים

מקרה עצוב מאוד. כ"כ חבל שספורטאי צעיר כ"כ נהרג בספורט שהוא כ"כ אהב..

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיש הג'ירו הודו היום לרשת הממלכתית RAI שהם מהר מאד הבינו שמדובר בתאונה מאד קשה. מצד אחד אני מבין שכולם רוצים לראות מה קרה, אבל מצד שני הבחור נאבק על חייו. דבר אחד עדיין לא ברור לי, האם וויילנד חבש קסדה? אחרי המוות של פאביו קאסרטלי בסוף שנות התשעים הכריחו את הרוכבים גם בקטעי ההרים לחבוש קסדה. אני לא מומחה בעניין הזה, אבל צריך לזכור שהחבר'ה האלה יורדים במהירויות מפלצתיות למטה. לא פעם ולא פעמיים הם מתקרבים למאה קמ"ש, כל זה על שני גלגלים מאד צרים. החבר'ה האלה לא מכירים מה זה פחד, אבל אני מקווה שהמוות הזה לא מיותר.

מוראד, ראית במקרה קסדה?

5. Muurad Member

אני לא יודע אם בקטע הספציפי הזה הם שמו קסדות, התמונה איתו הייתה ממש כמה שניות ככה שקשה לי להיזכר, אבל סה"כ שאר המירוץ שהראו הרוכבים כן היו עם קסדות.

וכן אני זוכר שהייתה לו קסדה כשהעבירו אליו עכשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/11
  6. guyholl Member

מקרה מצמרר. ראיתי את הקטע בשידור ישיר ועדיין קשה לי לעכל את התמונות. כנראה לבמאי לקח כמה שניות להתאושש מההלם ולהעביר את התמונה(מדבר באמת בתמונות קשות), אבל בכמה שניות האלה היה ניתן לראות עד כמה קשה הייתה ההתרסקות של ווילנדט. הוא דמם בצורה קשה מאוד מהאף ומהמצח ואני מקווה לפחות שהוא מת מוות מידי ולא נאלץ לסבול. רק כמה דקות לפני התאונה שון קלי ודיויד דיברו על הסכנות בירידה בכביש צר כמו אתמול ועל כמה הרוכבים צריכים להיזהר שהם יורדים שם.

de Middenweg, מאז המוות של קיפילב ב2003, הרוכבים מחויבים לחבוש קסדות בכל מרוץ, ולא משנה אם הוא הררי, מישורי או TT. המהירות של הנפילה והעוצמה שלה הייתה כל כך גבוהה, ששום קסדה בעולם לא הייתה עוזרת לבלגי הצעיר, והתמונות דיי מדברות בעד עצמן.

היום נערך קטע אשר התוצאות בו לא נרשמות, ובו כל קבוצה רוכבת בקדמת הפולטון כ10 קילומטרים עד לסיום, שלפרד-טראק קבוצתו של ווילנרט תהיה האחרונה ותחצה את קו הסיום. המירוץ עצמו, יתחדש מחר.

נערך לאחרונה ב: ‏10/5/11
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי המוות הטראגי של וויילאנט הגיעו גם דיווחים מצמררים על כל מיני נושאים שקשורים לרוכב. מתברר שוויילאנט שלח SMS בו פחד מהקטע האחרון בחייו. גם מנעו מחברתו כמה שעות את דבר מותו של ארוסתה בגלל שהיתה בדרך לקו הסיום...

בנתיים גם דיווחו שוויילאנט כנראה מיד מת ולא סבל מהנפילה הקשה. מהניתוח שאחרי המוות גילו הרופאים שהרוכב סבל משבר בגולגולת שמיד גרם למוות הבלגי הצעיר. הדוח של הרופאים גם תואם את החקירה של המשטרה במקום.

בנתיים אמר הרוכב המצטיין של המרוצים בתחילת העונה, הבלגי פיליפ ג'ילבר, שהספורט כבר לא בטוח. הוא אמר שלדעתו מרוצי המכוניות של ה-F1 אפילו יותר בטוחים מהרכיבה על האופניים. "אנחנו נוסעים בכל סוגי מזג האוויר, יש לנו למעשה רק קסדה על ראשינו..." ג'ילבר שלא משתתף בג'ירו היה בהלם ממותו של בן ארצו.

בשביל להמחיש את היום הקשה בשביל חובבי הספורט הבאתי קטע שמסכם את הקטע הרביעי:

8. Muurad Member

כמו שגיא אמר הודעה מעל, זו גם ההיתה האבחנה שלי בהצצה שנתנו לנו בטלוויזיה האיטלקית בטעות.. הספק שלי היה כי אמרו שניסו להצילו במשך כמעט שעה, אבל לפחות יודעים שהוא לא התייסר וזה נגמר מהר.. כואב הלב על ארוסתו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

9. cazzo Il Capocuoco