אם הייתי אברמוביץ'...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י רפאל, ‏19/1/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

יה יה איגור חלאס עם זה תקשיב לעצמך... כל הודעה שלך פה נוטפת זלזול כלפי הליגה האנגלית ובחיאת תפסיק כי ראינו העונה מספיק פעמים שהקבוצות האנגליות לא נופלות ברמת הביצועים מהקבוצות האיטלקיות וזו נקודה. איזה סגנון כל אחד אוהב זה משהו אחר.....

אתה מציג את העובדה שהנרי שולט ביד רמה בהגנות הליגה האנגלית כבר כמה עונות כעובדה זוטה שהופכת אותו בשל למעבר ללאציו/פארמה, שהן קבוצות קטנות מהרבה מארסנל. אני לא יודע איך אתה בכלל חושב אחרת אבל ארסנל היא קבוצה בסדר גודל של מילאן/יובה/אינטר, ואת זה ראו במשחקים שלה נגד שלושת הקבוצות האלה בשנים האחרונות. הקבוצה היחידה באמת שתיירי יכול לעבור אליה היא ריאל מדריד, שהיא באמת קלאסה אחת מעל כולן מבחינת גודל הקבוצה ויכולת המשיכה הכלכלית.

ושאלה: אם ואן-ניסטלרוי יצטיין העונה במדי יונייטד הוא יהיה בשל לעבור לשחק במדי סמפדוריה הגדולה אל מול הגנות הברזל של סיינה ואנקונה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

2. שגיא Guest

איגור, קודם כל - אני שגיא.

דבר שני, אני נאלץ להסכים כמובן עם איתי.

מצב אחד אתה שם את הליגה האיטלקית בדרגה אלוהית, שבה מעבר מקבוצת צמרת באנגליה לקבוצה בינונית באיטליה, פירושו התקדמות. בחייאת, זה לא לעניין. ואני פה נייטרלי לחלוטין, כי בכלל מעדיף את הליגה הספרדית. אבל האימרה שלך שהוא "יהיה בשל" לעבור לקבוצות כאלה היא מצחיקה, היא מצחיקה כי שוב אני אגיד שהנרי עשה את ההתקדמות שלו אצל ונגר, הוא זה שלקח אותו והפך אותו לחלוץ שפיץ, חלוץ שפיץ עם יכולות של קשר טכני, ושל קיצוני סופה. ונגר וארסנל אחראיים להתקדמות האדירה שלו ולהפיכתו לאחד משלושת החלוצים הטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם.

ואחרי ההודעה שלי כביכול פתחתי לך את העיניים לכיוון מדריד, ואתה מזכיר באותו משפט את ריאל מדריד יחד עם הביטוי "מעבר לאיטליה" שאותו פירשת קודם כמעבר לקבוצות בינוניות בסדר גודל של פארמה. הרי שני אלה לא אמורים להיכלל באותו משפט. ריאל מדריד, כמו ארסנל, נמצאת בשורה הראשונה של הקבוצות באירופה, יש בשורה הזאת יותר טובות ופחות טובות, אבל שתיהן בשורה הראשונה, ביחד כמובן עם קבוצות הצמרת האיטלקיות. הזלזול הזה מבייש ואף מגעיל. בחייאת, בוא נהיה רציניים, אתה באמת רואה את הנרי לובש את החולצה של פארמה\לאציו בשנתיים הקרובות? זה הרי אבסורד. אלה קבוצות שלא מגיעות להישגים בשנים האחרונות, וכרגע טוב לו בארסנל, וממש שאין לו סיבה ללכת, ככה שכל אלה מביאים אותנו שוב לעובדה שאם הוא יעזוב מרצונו זה כנראה יהיה רק לריאל מדריד.

3. ArsenalFan Member

יותר מכך, אלה שתיהן קבוצות שלא מסוגלות לשלם לשרוכי הנעליים של השחקנים שלהן כיום, קל וחומר את סכום הרכישה והמשכורת שיצליחו להוציא את תיירי הנרי מארסנל. ואם זה לא מספיק, הנרי אמר שהוא לא יחזור לליגה האיטלקית בקריירה שלו כשחקן (ואני לא מאשים אותו, אחרי שביובנטוס עשו לו את המוות, בעיקר אנצ'לוטי שהפך את יובה לבונקריסטית).

והרי זו עובדה שאין לחלוק עליה, שתיירי הנרי ירצה לעבור "לליגה טובה יותר" (Says who? אבי רצון?). ואין ספק שאינטר שעדיין יש לה סיוטים ממנו תראה בו שחקן נחות עבורה, והוא יבחר בפארמה המתפוררת או בלאציו, שם הוא יזכה לכל טוב של קללות גזעניות מהאוהדים הניאו-פאשיסטיים של הקורבה נורד, כפי שליווראני וארון וינטר ספגו... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

בקיצור, צא מהשנאה שלך, אתה לא חייב לאהוב את הנרי כדי להכיר בכך שהוא אחד הגדולים.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נאלץ להסכים עם השלושה שמעליי כאן..הנרי לא הצליח ביובה בגלל התיפקוד הלוקה שלו בחסות קרלו שהרס אותו..עכשיו הנרי מצליח לא רע בארסנל ואין לו סיבה לחזור במקום שלא הצליח בו וכנראה שיעבור לריאל מדריד בקיץ.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_Eyecrazy.Xxx
    אני חושב שזה לא היה במקום הנרי ממש לא מתאים לקבוצה בסדר גודל של לאציו(בית הקברות המשופר) או פארמה המתדרדרת (פיננסית) אם כבר היה עובר לאיטליה אז למילאן או יובנטוס.

אני רק מבקש לא להפוך את זה לעוד דיון "מי היא הליגה הטובה בעולם". תודה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אני לא זוכר שהנרי שיחק כקיצוני ימיני באיטליה, הוא שיחק (נכשל) בתפקיד החלוץ.
    "התקופה שלי באיטליה הייתה הגרוע בחיי, אני לא יחזור לשם בחיים." אמר הנרי לפני כמה שבועות.
    אם הנרי לא מתווכחים הוא יודע איפה קל לו ואיפה קשה.

עוד דבר קבוצה כמו לאציו ופארמה בחיים לא תוכל לשלם לו את מה שהוא מקבל בארסנל ובטוח שלא את מה שהוא צפוי לקבל בריאל.

6. Forza Sampdoria Member

סאמפדוריה היא לא ( כזאת ) גדולה ... כמו לאציו , יובה , אינטר , מילאן , רומא ופארמה .
    כן , בסאמפדוריה/אודינזה/לאציו/פארמה/ ואן ניסטרלוי יכול להיות טוב ( אפילו טוב מאוד ) עם 10-12 שערים לעונה . חח , ולמה דווקא " הגנת הברזל " של סיינה אמרת ? יש גרועות בהרבה : פרוג'יה , אמפולי וכו'.
    ואינני מסכים איתך שארסנל ( עם כה"כ ויש [הרבה] כבוד ) גדולה מלאציו ...
    איתי , אני לא יורד על שום ליגה כאן ... אחי .

ודבר אחרון , תזכיר לי מתי ( בשנים האחרונות , כפי שציינת ) ארסנל שיחקה מול מילאן או יובה ???

עדי :
    אני אוהב את הנרי , הוא שחקן גדול !!! מי אמר לכם שאני לא אוהב אותו ??? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

ובקשר לשלם להנרי , התכוונתי לא עכשיו ( שהמצב ה $ של לאציו ופארמה הוא עה"פ ) אלא עוד שנה שנתיים ואולי אז המצב הכספי ישפתר ...

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/04
  7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

חח איגור ואן ניסטלרוי לא מתאים לקבוצות מהדרג השני הללו בכלל אם ניסית להשוות.
    מהו הפרמטר שלפיו אתה קובע כך? אם ניקח את פרמטר האירופאי אין ספק שארסנל היא קבוצה גדולה מלאציו.. ארסנל הצליחה באירופה מאשר לאציו , כמובן שישנם עוד מספר פרמטרים.
    גם שהמצב של הקבוצות הללו ישתפר (אם ישתפר כי כרגע למי שלא בקיא שתי הקבוצות במשבר גדול) הוא לא יעבור אליהן מהסיבה הפשוטה שהוא שחקן גדול ולא מתאים לקבוצות הללו.

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מול מילאן באמת חלא שיחקנו כבר הרבה שנים, אבסל לפני שנתיים נפלנו בבית אחד בסיבוב הבתים השני עם יובה, לברקוזן ודפור (דפור ולברקוזן עלו למי שזוכר), וניצחנו את יובה 3-1 בהייבורי בתצוגת כדורגל גדולה, שממנה בעיקר זכור הגול של פרדי ליונגברג בהקפצה קטנה מעל בופון אחרי שדניס ברגקאמפ בישל לו באומנות לאחר שתיעתע בשלושה שחקני הגנה איטלקיים.

בכל אופן איגור בכל דרך שתסתכל על זה ארסנל היא ברמה של מילאן/יובה.....

9. ArsenalFan Member

אתה טועה בגדול, בשנה שלו ביובנטוס אנצ'לוטי לא תיפקד אותו כחלוץ. זה כל העניין. אנצ'לוטי האהבל, כשהוא נתן לו לשחק (וזה קרה בכל העונה רק ב-16 משחקים), שלח אותו לאגפים (בדרך כלל לאגף השמאלי) הושיב אותו על הספסל ותיסכל אותו לגמרי. החלוצים של יובנטוס היו דל פיירו ואינזאגי בכלל, והוא לא ויתר עליהם בהתקפה.

ולא ראיתי שלתיירי הנרי היו קשיים עד כדי כך גדולים מול ההגנות של יובנטוס, לאציו, אינטר ורומא בשנים האחרונות. אה, נכון, זה היה במקרה.

שחקן גדול, אבל כזה שיכול להגיע רק לפארמה?!

אני לא בטוח. אנחנו קבוצה גדולה באנגליה, ואנחנו באמת דרג ראשון, אבל באירופה אנחנו עדיין לא בטופ של הדרג הראשון.

10. Forza Sampdoria Member

עדי ... אני חושב שקרספו הוא חלוץ גדול !!! אתה מסכים ?
    הוא הגיע בגיל 21 - 22 לפארמה , עשה שמה 4 שנים נהדרות ( 61 גולים ! ) , ואז לאציו שילמו עליו המון $ מפני שהוא היה טוב ... והשאר היסטוריה .

אני חושב שהנרי גם ! חלוץ גדול , ואני אמרתי שיגיע ללאציו או פארמה ( ואם יהיה שם טוב ואני בטוח שיהיה כך ! ) אז יקרה לו מה שקרה לקרספו ( שהיה אח"כ באינטר => שזאת הרמה הגבוהה ביותר עם רומא , יובה ומילאן ) ... כי מלאציו , אפשר רק ! להתקדם ( בתוך איטליה ) ...

עדי היקר , אל תחשוב שיש לי משהו נגד ליגה מסויימת . אני , באמת , חולה על הנרי ויש לו את כל העתיד לפניו , הוא רק בן 26 ... אני מאמין שהוא ייעזוב בקיץ הבא ומקווה שלאיטליה ...
    יש לו מקום שם , אבל (בנתיים ) לא ביובה/מילאן/רומא .

* ואחי היקר , קבל ח"ח על ארסנל העונה !!! כה"כ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

* אני , כמו תמיד , סובל מליברפול ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/04
  11. Max Member

ההשוואה שלך לקרספו היא תסלח לי מטומטמת, קרספו הגיע לפארמה כאשר הוא היה צריך להוכיח את עצמו, אתה חושב שהנרי צריך להוכיח משהו? (סגן כדור הזהב וסגן שחקן השנה של פיפא צריך להוכיח משהו לדעתך?) ושוב, הנרי הוא החלוץ הראשון של צרפת, על זה אין עוררין, טרזגה רק השני, כרגע טרזגה החלוץ הראשון של יובה כאשר מאחוריו יש את די ואיו ודל פיירו, הנרי יותר טוב מטרזגה, נכון? אבל ליובה הוא לא מתאים??

12. Forza Sampdoria Member

אם אתה מתכוון בנבחרת , אז הם משחקים יחד בחוד .

אני לא אמרתי ( ולא מסכים ) שהנרי יותר טוב מטרזגול .
    וטרזגול מצליח ביובה ( 46 שערים בליגה ב 3 שנים וחצי !!! ) והנרי לא הצליח ( אפילו שהיה קשר ולא צריך לומר שאנצ'לוטי הרס אותו , הוא פשוט , לדעתי , היה לא טוב שם ) .

טרזול משחק עם דל פיירו ביחד בחוד של הביאנקונרי .

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/04
  13. Max Member

אני לא מתכוון כשחקן בהרכב כי גם נבחרת צרפת וגם יובה משחקות עם שני חלוצים, אני מתכוון למעמד שלו בקבוצה, בוא נקרא לזה החלוץ המוביל, למשל אם די ואיו יהיה בכושר נפלא ליפי כנראה יחליף את דל פיירו ולא את טרזגה (למרות שפה יכולה להיות השפעה מצד הקהל, עדיין דל פיירו הוא המלך ביובה בעיני הקהל המקומי), כנ"ל בצרפת.
    ונמאס כבר מהטענה שביובה הוא היה חרא וטרזגה היה טוב אז טרזגה יותר טוב ממנו, ורון היה שחקן פנטסטי בלאציו, עבר ליונייטד ואיפה הוא עכשיו? על הספסל של צ'לסקי, הוא לא עשה כלום באנגליה, ז"א שהליגה האנגלית יותר טובה וקשה מהאיטלקית? עכשיו אם למשל דג'מבה דג'מבה יצליח לעשות יותר ממנו זה יגיד שהוא יותר טוב מורון?
    חסר מקרים בהם שחקנים עוברים לליגה אחרת או אפילו לקבוצה אחרת באותה ליגה ונהרסים בגלל תפקוד של המאמן, תסכול או וואט אבר (ראה ערך ריבאלדו) או חסר מקרים בהם שחקנים שלא בלטו בקבוצה שלהם עוברים לקבוצה אחרת שמתאימה להם ומתפתחים בה והופכים להיות פי כמה וכמה ממה שהם היו? סתכלו אפילו על נדבד, הוא היה שחקן מצויין בלאציו אבל ביובה הוא הפך לשחקן שעומד באותה שורה עם זידאן, הוא הפך לסופר סטאר.
    אני יכול להראות עוד מאות דוגמאות כאלה (למשל מוניטיס שנהרס בריאל מדריד אחרי ששיחק במדי ספרד ביורו, עכשיו נשאר לו רק לחלום על מדי נבחרת).
    ונגר בנה את הנרי, אנצ'לוטי לא, ונגר ידע איך לפתח אותו כשחקן, אנצ'לוטי לא, תשלים עם העובדה שהבעלים של כל קבוצת צמרת איטלקית היה מוכר את הסבתא שלו כדי להביא את הנרי לקבוצה שלו ואם הוא טוב מספיק בשביל ריאל מדריד שרוצה אותו (אני מקווה שהם לא יקנו אותו, אין לו מקום בריאל למרות שהוא שחקן ענק) הוא גם טוב מספיק בשביל יובה ובשביל מילאן, או שמא תגיד שאינזאגי יותר טוב מהנרי? או דל פיירו? או די ואיו? או טרזגה? בליגה האיטלקית ברמה שלו יש רק את טוטי ואת שבצ'נקו.

14. Forza Sampdoria Member

כן , אינזאגי וטרזגול טובים יותר מהנרי והשאר , בערך איתו באותה הרמה .
    ויירי יותר טוב ממנו הרבה .

שב[ה]צ'נקו גם יותר טוב ( בהרבה ) ממנו ...

ופראנצ'סקו טוטי , שהוא פליימייקר , יותר טוב מהנרי גם !
    סורי , אחי , אילו הדיעות שלי .

15. שגיא Guest

איגור, עזוב דעות, לא משנה מי פחות טוב או יותר טוב.

הטענה שלך כאילו הנרי צריך לעבור ללאציו כדי להתקדם היא שגויה בבסיסה. הרני לא שחקן אלמוני שמגיע לקבוצה גדולה וצריך להוכיח את עצמו על מנת להגיע לדרגות הגבוהות באירופה. הנרי כבר כמה שנים שהוא מהשחקנים הבולטים בליגה האיטלקית, ובטח בין שני החלוצים הטובים שם, כך שאיך אפשר בכלל לדבר על מעבר לקבוצות בסדר גודל של לאציו או פארמה? איזה הגיון אתה רואה בזה? הנרי לא ירצה, אין להן את הכסף לשלם לו, וכמובן שלהנרי יהיו הצעות הרבה יותר טובות, מעבר לקבוצה כזו תיחשב ירידה בשבילו, אז איך אפשר לחשוב שהוא צריך לעבור לאחת הקבוצות הללו?