אל' אפריקה: מצרים אלופה בפעם השלישית ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏10/1/10.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מביך לראות את האיצטדיון בלואנדה היום...אתמול 50 אלף איש, היום אני באמת לא מגזים, כמה אולי 200 איש בלחץ...פשוט בושה, אין מה להגיד אפילו השדרים ביורוספורט HD אומרים את זה...מקווה שאולי הכוכבים של חוף השנהב יגרמו לכך שהמגרש בקבינדה יהיה מלא (ונקווה גם שלא יפחדו מיריות...). בכל אופן אני צופה טיולון לאלג'יריה במשחק הראשון מול מאלאווי.

עריכה: טוב אני מפסיק לתת תחזיות למה כל מה שאני אומר קורה הפוך. 16 דקות מהפתיחה ראסל, השחקן היחידי שמשחק באירופה ממדי מאלאווי, משחק בנורפוקינג השוודית, מעלה את מאלאווי ל-0:1 אחרי טעות קשה של ההגנה והשוער האלג'יראים. 50 אוהדים ביציע שמחים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/10
  2. c_web Member

תודה על המידע עומר, רק תיקון קל: אתה רושם אלג'יריה מארחת, וחוף השנהב מארחת. כמובן שהאליפות היא באנגולה ואין יתרון לאף קבוצה מבחינת ביתיות. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

בנתיים מאלאווי מפתיעה את אלג'יריה ועולה ליתרון מוקדם. מעניין...

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן תוקן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx נראה שכל מי שלא נמצא באיצטדיון הפסיד משחק נחמד, שאומנם מתנהל בקצב של משחק אימון ב-12 בצהריים אבל מאלאווי כל כך נחושה ושוב מראים על הדרך את הטעות הקשה של השוער האלג'יראי בגול...וראסל חוגג, מאלאווי מובילה. אגב עוד פרט קטן מאלאווי השתתפה רק פעם אחת באליפות אפריקה, בשנת 84, כשזו נערכה בחוף השנהב. במשחק הפתיחה שלה היא נוצחה 0:3 על ידי...אלג'יריה. היום הנקמה? אגב שמועות אומרת שבעקבות השער יש באיצטדיון משהו כמו 500 איש אולי אפילו אלפייה חחח

4. המבין Member

זה אחד הקאמבקים הכי גדולים בהיסטוריה (גם אם ממול יש שוער עם בעיות...). מ4-0 ל 4-4 זה מדהים, אבל כשבדקה ה80 הקאמבק הזה קורה, זה נשמע לא הגיוני.
    אחד המשחקים הכי גדולים בהיסטוריה.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה יופי של שער! כן, מי שלא מבין או יודע על מה אני מדבר, מאלאווי 2, אלג'יריה 0! איזה שער נפלא, ובאמת מגיע למאלאווי, משחקת בשקט, מסודר, יפה, מניעה את הכדור מרגל לרג, לאט, בביטחון, והשער הזה תענוג לצפייה. סחט מכל יושבי האיצטדיון כפיים ותשבוחות משדרי יורוספורט. שימשיכו ככה, קדימה מאלאווי. עכשיו תארו לכם מצב שאנגולה היתה מנצחת אתמול? אם הייתם שואלים מישהו אם אנגולה ומאלאווי יהיו בראש הוא היה נותן לכם מחבת בראש בשביל שתצלצל לכם הרבה זמן...

6. U&U Member

המשחקים משודרים איפשהו? :O

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביורוספורט כמובן.

האליפות הכי הזוייה ,אתמול אנגלוה מצליחה לכבוש רביעיה .
    היום מאלוואי מובילה 3-0 על נבחרת שרק לפני כמה חודשים ראינו איזה יכולות יש לה מול מצרים.

8. RealStretford Member

רמת הכדורגל עד כה זוועתי. אנגולה-מאלי אתמול היה כמו ליגת החובבנים של יום ראשון באנגליה. גם היום רמה נמוכה, בדיחה של שוערים, ואי-יכולת להעביר כדור אחד נורמלי. אבל זה בדיוק מה שעושה את האליפות הזה לכיף. אי אפשר לדעת מה יקרה בכל משחק. יכול להיות שקבוצה תנצח 4-0 ובאותה הקלות להפסיד 7-0. בכל מקרה אני מאד נהנה לצפות בה. שמחתי כאוהד של אנגליה מחולשתה המדהימה של אלגריה לקראת המונדיאל.

גם עם הרמה לא משהו, ויש המון בעיות אירגוניות וכ"ו, להתחשב בכל בעיות היבשת השחורה המפעל הזה ראוי ונחמד.

9. Ariel Member

איזה משחק מזעזע בין בורקינה פאסו לחוף השנהב. אם נבחרת החלומות הכי מבריקה בטורניר לא מצליחה להשחיל שער אחד לרפואה לזו החלשה ביותר- אפשר לסגור את התחרות.

זה נראה ממש רע, הלוואי וזה סתם יום רע של חוף השנהב ולא ניסיון לשמור על רגליים, או חלילה מכירה.

האופי השכונתי ששולט עד כה בימי התחרות הוא לרעת אפריקה. הפיגוע, הקאמבק, היציעים הריקים, ונבחרות חזקות שנופלות בלי קרב (אלג'יריה וחוף השנהב).

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לא מובן לי מדוע ההתאחדות האפריקאית רוצה להעניש את נבחרת טוגו במידה ולא תתייצב למשחק מול גאנה.
    אחרי המקרה הטראגי שקרה אין להם שום סיבה להשתתף בטורניר, שבהתאחדות היבשתית יגלו קצת יותר התחשבות.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בטורניר האחרון של אפריקה מאוד נהנתי, היו רגעים של כדורגל איכותי, רגעים של כדורגל מזוויע ורגעים של צחוקים - מבחינתי המעבר המהיר בין רגעים כאלו הופך את הטורניר למשהו מיוחד ולא ברור, בהבדל של חמש דקות שחקן אלמוני יכול לדפוק דריבל מדהים ומייד אחרי להכשל בעצירת כדור פשוטה...

לצערי אני עדיין לא מצליח להגיע לצפות במשחקים השבוע, אני מקווה שבקרוב אני אצליח, עד אז תודה לכל מי שלקח חלק בסיקורים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. SeRgInHo Member

אני לא יודע מה ציפיתם, אבל כל תחרות זה אותו דבר. מי שאוהב כדורגל שכונתי ובלי הרבה כישרון ושכל (ויסלחו לי חוף השנהב), יאהב טורנירים כמו קופה או אפריקה לאומות... אני אישית לא כ"כ מתחבר לזה

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אתייחס לכמה דברים שכתבתם פה:

1. קהל - זה ידוע שבאליפות אפריקה הקהל מגיע לשלבים המאוחרים או למשחקי של הנבחרת ובד"כ כאלו שמגיעים למשחקים שהם בשלבים המוקדמים ולא מעורבת בהם הנבחרת המקומית זה נספחים, ואני אפילו לא מתחיל לדבר על אנשים שמגיעים מארצות אחרות, אבל אני גם יכול להבין את זה, כי אחרי הכל רוב אפריקה היא ענייה, והסיכוי שפתאום יגיעו לפה גדודי אוהדים מכל מיני חורים הוא די קלוש, למרות ששוב זה גם תלוי איפה זה משוחק, מבחינתי המאכזבת מבחינת הקהל זו אלג'יריה, שלמשחק עלייה למונדיאל הביאה 25 אלף אוהדים לסודן ועוד כמה אלפים למצרים אבל לאנגולה לאליפות היבשת, שלא יודע איך הם מתייחסים אל זה, אבל מבחינתי זה הדבר החשוב יותר כי יש להם סיכוי לזכות בזה, הם בקושי מביאים 100-200 אוהדים. מה שכן מאכזב אותי זה העובדה שהמשחק של חוף השנהב נגד בורקינה פאסו המגרש היה חצי ריק, ועדיין הייתי מצפה מהקהל שיבוא לראות את נבחרת הכוכבים של חוף השנהב כי זו נבחרת כוכבים, כנ"ל מאלי, קמרון ומצרים. נקווה שיהיה יותר טוב, בכל אופן מה שהיה היום בלואנדה במשחק בין אלג'יריה לבין מאלאווי זה ביזיון מבחינת קהל.

2. רמה. בואו נגיד את האמת, התרגלנו יותר מדי ליורו, ליגת האלופות, הליגה האירופאית ושות', שאנחנו שוכחים שפרט לגדולות שהן משהו כמו 5-6 נבחרות יש פה עוד 10 שהן לא בדיוק נבחרת אנגליה או איטליה, הן יותר בכיוון של נבחרת ישראל (ואני לא חושב שנבחרת ישראל היתה זוכה באליפות אפריקה בקלות אם בכלל). אז נכון יש נבחרות שהטכניקה שלהן, יותר נכון של שחקניהן היא בריצפה כמו נבחרת מאלאווי ועדיין היא הצליחה לתת שלישייה לאלג'יריה, כשהגול השני יפהפה. אלג'יריה עם כל הכוכבים שלה למרות שרואים שמבחינת רמת משחק וצירופים היא ברמה גבוהה מזו של מאלאווי, אין ספק שהיא זלזלה וחשב השהיא הולכת לטייל, מאלי ואנגולה, יותר נכון אנגולה הציגה במשך 80 דקות כדורגל נהדר, אין לי מושג למה מבלבלים פה בשכל על הרמה אתמול, זה שהם נכנסו לסחרור בדקות האחרונות ועד שהבינו מה הולך קיבלו רביעייה זה הכל עניין של ניסיון לא יותר מזה, ובכלל מאלי אתמול נראתה אשפח יותר בגלל אנגולה ששיחקה מעולה ואני רק אגיד ששני השערים של אנגולה הראשונים היו יפים, ותיהיו בטוחים שבליגה שלנו אנחנו לא רואים כאלה שערים. בנוגע לחוף השנהב נגד בורקינה פאסו, אני חושב שחוף השנהב שלטה ללא עוררין היום ובורקינה באה להוציא נקודה שמבחינתה נותנת לה יופי של תקווה להעפיל לשלב הבא בהתחשב בעובדה שמדובר בבית משולש, אין לי ספק שהיא תבוא ותנסה להוציא נקודה גם נגד גאנה, אבל מצד שני נקודה גם עשויה לא להספיק לה במידה וגאנה וחוף השנהב יסיימו את המשחק ביניהן בתיקו עם שערים, בית קטן אבל חוף השנהב סיבכה אותו לעצמה. אגב זוגבו לא שיחק למי שמתעניין.

14. JR-Riquelme Member

בקופה אין כישרון?
    רק עולים לי לראש המבצעים שהומברטו סואזו עשה נגד ברזיל בטורניר האחרון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה באמת חושב שלנבחרות מהקופה אמריקה או הטורניר הזה באפריקה חסרות כישרון?

לדעתי זה דווקא אחד הדברים שפחות חסרים בשני הטורנירים הנ"ל, לדעתי אחת מהאלופות האחרונות של הטורניר האירופאי הגדול הייתה פחות כשרונית ממרבית הנבחרות בקופה ופחות מאלו שאני מכיר באפריקה (לא מכיר את כולן), אבל זו רק דעתי...