אליפות שביעית לדורטמונד!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏29/4/11.

1. riquelme1 Member

זה עדיין לא סגור רישמית, אבל זה כמעט בטוח יסגר בסיום העונה.

נורי שאהין כשרון ענק, אני עוקב אחריו כבר כמה שנים, והעונה הוא באמת נתן עונה אדירה על הקבוצה שלו. הוא אומנם מזכיר טיפה את אוזיל, אבל הם לא ממשחקים על אותה משבצת, אוזיל הוא יותר פליימקר, ושאהין הוא יותר 50-50 שגם חוטף כדורים ותומך בהגנה. יש לו שמאלית אדירה, מסירות נהדרות, הוא חכם וגם מהיר.

לריאל יש 3 שחקנים בעמדה של שאהין, קדירה, אלונסו ודיארה, נראה שהטורקי יחליף את דיארה שכנראה יעזוב בסיום העונה.

2. Andrei Kanchelskis Member

הליגה הגרמנית אטרקטיבית מאוד, הכדורגל שמשוחק בה הוא לטעמי היפה ביותר באירופה(אפילו יותר מאנגליה),השחקנים מצויינים וכמות גדולה של כשרונות פורחים בה,הקהל ממלא את האצטדיונים ובכל זאת יש בעיה לקבוצות שם כבר המון שנים בעיה שלא מצליחה להיפתר והיא כמובן השליטה של באיירן בליגה והנחיתות הכלכלית המרובה של הקבוצות שם ממנה ובנוסף לקבוצות הגרמניות יש גם בעיה מנטלית קשה (וזה כולל גם את באיירן מבלי להחשיב את עלייתה לגמר האלופות אשתקד)...הן לא מצליחות לרוץ ולהגיע רחוק בשתי מסגרות בו זמנית שאלו הליגה ואירופה:דורטמונד למשל וויתרה העונה על המאבקים המעייפים בשלבי הנוק אאוט של היורוליג כדי לרוץ כמעט לבד לאליפות בגרמניה יכול להיות שאם היא הייתה עדיין באירופה זה היה יכול לפגוע בה בליגה, שאלקה לעומתה סבלה מעונה גרועה מאוד בליגה והלכה לים כבר בפברואר וזה עזר לה לתת עונה מעולה בליגת האלופות.
    הדברים הללו לא תקפים רק לעונה הנוכחית אלא גם לעונות קודמות אבל מי שראה ועקב יודע על מה מדובר ושוב אני לא מכליל פה את העלייה של באיירן לגמר אשתקד כי גם באיירן ידעה המון כשלונות צורבים באירופה כולל העונה ולפני הגמר בעונה שעברה.

לדורטמונד יהיה קשה מאוד בעונה הבאה להצליח כמו בעונה החולפת:שהאין כבר בדרך לעזוב ואני מאמין שעוד כמה כוכבים יחטפו אחריו,הקבוצה היא אינה אימפריה כלכלית שתוכל לרכוש כובים ברמה גבוהה ושני משחקים בשבוע יהיו עבור הקבוצה נטל רב מאוד וזה יהיה עלול להגיע למצב שבו היא תצטרך להחליט באיזה מסגרת לנסות להצליח(למרות בשניהן יהיה לה קשה מאוד)
    באיירן כמו תמיד אחרי עונה ללא אליפות תשתולל ברכש ותחליש את הליגה והאמת שאין הרבה מה לעשות נגד זה.

3. eran levy Member

אי אפשר להתעלם מהשינויים הגלובליים שמתרחשים בעולם, לא רק בכדורגל. באיירן מינכן תמשיך להשקיע, אבל גם הקבוצות האחרות ייכנסו למעגל ההצלחות. מכבי ת"א שלטה ביתר שאת בליגת הכדורסל. כשהיא הפסידה שתי אליפויות לגליל ואחת לחולון אמרו שמכבי איבדה אותן. והנה, ליגת הכדורסל ממשיכה וגם מכבי ממשיכה. גם באיירן תמשיך לעשות הכל כדי לזכות באליפות, אבל בגרמניה יכולות קבוצות אחרות לזכות גם כן. באנגליה? בספרד? מישהו מאמין שולנסיה או אסטון וילה יזכו באליפות בעשור הקרוב?

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דווקא ולנסיה זכתה בעשור הקודם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

זה אבל בהחלט נדיר ותלוי כמובן בשתי המעצמות המובילות.

קיצר לדיון אחר...

5. Haimazulay06 Member

דורטמונד זכתה בצדק באליפות ה-7 שלה!

מתחילת העונה ראינו שהיא באמת העונה משהו מיוחד!

6. johnnie walker Member

אתה יודע שזה לא חובה לסיים כל משפט שלך בסימן קריאה נכון?

זה סתם כואב בעין ומרגיש כאילו מישהו צועק עלייך במקום לדבר.

7. Haimazulay06 Member

אני יודע,אבל ככה אני רגיל לדבר.

ובשבילך שמתי נקודה בסוף משפט.