אליפות העולם לנבחרות עד גיל 20: גאנה זוכה בתואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏24/9/09.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קצת באיחור, אחרי המשחק הקצבי של ניגריה וגרמניה התאכזבתי מאוד מאיך שנפתח איטליה-הונגריה, משחק איטי בשליטה יחסית של האיטלקים שבניגוד לשמינית יצאו לשלוט במשחק ויכלתי להתרשם יותר (לטוב או לרע) מהקישור וההתקפה שלהם. אני כבר לא זוכר את השמות היום אבל נראה לי שהיה זה מס' 16 שהרשים מאוד עם הרבה עבודה במרכז השדה + בישול ואולי אף גול, חוץ ממנו היה גם את מוסטאקיו המתחזה שלצד מהלכים של חוסר טכניקה מוחלט מראה רגעי גאונות (שחקן לא ברור) ומס' 10 שהכל עבר דרכו ויש לו טיפול מצויין בכדור. ובהקשר לדיון הקצר שלי עם יואב - אלברטאצי הרשים אותי הרבה יותר ברבע למרות ההפסד ושלושת הגולים שההגנה ספגה, סגירות בטיימינג מצויין ותיקולים מוצלחים, כמו שאמרת לדעתי, הוא סבל משותפו להגנה.

אחרי דק' ארוכות של כדורגל איטי קיבלנו דרמה ענקית בסיום, תצוגת השיפוט המחפירה גם תרמה לכך, אחרי שהאיטלקים איבדו שחקן באדום שלדעתי היה מוגזם הם התחילו לשחק על השופט, מחאות (לא אופייניות בגיל הזה) על כל שריקה, התחזויות וכו'... השיא לדעתי היה "המרפק העצמתי" שקיבל מוסטאקיו שלאחריו הוצמד לשקית קרח לכמה דקות כדי "להתואשש" ממשב הרוח החזק או הליטוף הקל מידו של ההונגרי המסכן שהורחק. לדעתי צהוב שני למוסטאקיו היה מסכם את האירוע בצורה מוצלחת יותר.

מאותו שלב ליבי היה עם ההונגרים (תאכלס נבחרת לא מרשימה) והחלוץ נמת' שהראה פונטציאל ולדעתי היה גם זה שסיים את העבודה אחרי הקאמבק המרשים של האיטלקים שהיו בחיסרון מספרי משמעותי.

שאני דיברתי על כך שזה יותר סטיגמות הכוונה הייתה לגיל של הביניים כמו במונדיאליטו, גיל בו אני לא רואה חלוקה ברורה בין היבשות כמו שנהוג לחשוב. אליפויות נוער אני לא רואה כמעט, אבל יכול להיות ששם זה אכן היתרון הפיזי של הילדים האפריקאים שמקנה להם יתרון יחסי. בגילאי המונדיאליטו ההצלחה (מבחינת זכיות) מתחלקת כמעט שווה בשווה בין אירופה ודרא"מ (שתי היבשות המצליחות בכדורגל) עם יתרון קל לדרא"מ - לא דבר שצריך למצוא לו הסבר מיוחד לדעתי.

לסטיגמות\הסברים הללו יש בסיס כלשהו ממנו הם צמחו, זה לא תלוש מהאויר, אני פשוט לא חושב שזה מאוד מדוייק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/10/09
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בחצאי הגמר כתוצאה מההגרלה וממספר הפתעות בשמינית וברבע קיבלנו שני מפגשים בין פייבוריטית ברורה לנבחרת מפתיעה, לפחות כך על הנייר.

ברזיל אמנם לא נבחרת מרשימה כקבוצה, אבל יש לה מספר כשרונות שגדולים על מרבית החברה שמשחקים באליפות, זו אחת הסיבות לסגנון המשחק האיטי למדי של ברזיל, שמניעה את הכדור בלי הרבה תנועה ובונה על בידוד הכשרונות מקדימה מול מגנים נחותים. סגנון שעבד לה מצויין מול אורוגוואי וקצת יותר בלחץ מול גרמניה. מול קוסטה ריקה המפתיעה זה צפוי להראו קצת אחרת ואולי הברזילאים ירימו את הקצב?
    אם אני לא טועה אחד השחקנים הטובים של האליפות, דאגלאס, יחסיר את המשחק עקב צהובים.

כמו ברזיל, גם גאנה הייתה אחת הנבחרות החזקות בטורניר גם אם לא הרשימה תמיד בכל האספקטים של המשחק, ושוב פעם כמו הסלסאו גם הם פייבוריטים בחצי מול הונגריה, גם אם פה הפערים על הנייר פחות גדולים.

מקווה לחצאי גמר איכותיים, עד כה הטורניר לא מאכזב מבחינת הרמה ומספק לנו גם הרבה הפתעות ודרמות חזקות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

דאגלאס אכן לא ישחק בחצי הגמר. ג'וליאנו ממשיך להרשים אותי במרכז השדה, ושמתי לב גם לקוסטה שהוא שחקן מעניין שדיברו עליו לא מעט בהקשר של כמה מהענקיות של אירופה. יש לו עדיין הרבה מה ללמוד לדעתי, למרות שדי ברור שיש לו את התכונות הפיזיות (בעיקר דריבל ומהירות). הוא מזכיר לי גרסה שהיא אפילו עוד יותר בוסר מזאראטה (אם דבר כזה אפשרי) והילד יצטרך ללמוד שלהיכנס בקיר זה לא כל-כך מרשים, גם אם עברת 3 שחקנים בדרך לשם.

את גאנה אני חושב שעוד לא יצא לי בכלל לתפוס באליפות הזאת. חצי גמר... אני חושב שהגיע הזמן לראות במה מדובר. הצלחה של ההונגרים תתקבל אצלי רק במקרה שקומאן "האיטלקי" יככב.

בנוגע לאלברטאצי - הוא מוכשר מאוד. בגלל זה התלהבתי ממנו גם במשחקים הקודמים, למרות שטויות שהוא עשה (תפיסות מעצבנות בחולצה, תיקולים מיותרים, התמזמזות עם הכדור כשצריך להרחיק וכו'). זה פחות הזיז לי, כי התלהבתי מהראש שלו ומהעובדה שהוא חושב כמו שבלם צריך לחשוב. אז כן, הוא עשה שטויות, אבל היה כיף לראות את היכולת שלו להתמקם והעירנות שהוא הפגין כמה פעמים. הוא כבר יקבל כאפות במילאנלו על התפיסות המיותרות בחולצה - חוש מיקום איכותי בגיל צעיר זה בונוס אדיר לבלם שמחפה על כך לדעתי.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גאנה נראתה מאוד עייפה ברבע הגמר. הקוראנים החזיקו בכדור פי שניים יותר.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתי חצאי הגמר?

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מחר, אחד בצהריים ואחד בערב לדעתי, שידורים ישירים ביורוספורט

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פתיחה מצויינת של גאנה, ההונגרים כבר הראו שיש להם אופי אבל כמו שזה נראה יצטרך לקרות פה משהו במיוחד בשביל שהאפריקאים לא יעפילו לגמר, הבדלי הרמות נראים כרגע גדולים למדי. להתחשב במשחק החד צדדי שצפוי לנו בחצי השני אני מקווה שההונגרים יתנו פה פייט ושנזכה לאיזו דרמה בסגנון השמינית ורבע הגמר.

8. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין טעם לחכות לשריקת המחצית: לא כוחות. אני אקווה שהברזילאים יעלו גם הם לגמר כדי לקבל גמר מעניין שיהיה כוחות.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

התוצאה מטעה. זה היה הניצחון הכי קל של גאנה מאז הטיול מול אנגליה. אבל אם להתאחדות היה את היושר לבטל את האדום לאג'יאנג השמן, הוא היה הופך גם את חצי הגמר לקל. ואם הוא לא היה מקבל את האדום...

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ברזיל תעלה בוודאות, אם אני לא טועה היא הביסה את קוסטה ריקה 5-0 בבתים ואני לא רואה סיבה למה דווקא עכשיו משהו ישתנה...

ההונגרים בסופו של דבר כם הראו הרבה אופי בניגוד לגאנאים שמסתבכים כל משחק מחדש, צריך גם לזכור שהונגריה חסרה 2-3 שחקני הרכב עקב צהובים ואדום במפגש מול איטליה. המשחק הזה היה צריך להגמר בקלות רבה יותר אבל גאנה שוב פעם בגמר ואולי בפעם הראשונה בהיסטוריה תהייה לנו אלופה אפריקאית במונדיאליטו :aaa021:

קשה לציין שחקן ספציפי אצל גאנה, דווקא הכוכב הגדול היה בינוני והוחלף (אייאו), מבלבד כובש הצמד אהבתי את ראביו (13) ששיחק נהדר אבל בתאכלס זו חבורה מאוד מוכשרת ללא יוצא מן הכלל.

שאני רואה את גאנה וברזיל, נבחרות נהדרות כשלעצמן, נותר לי רק להצטער שניגריה לא הגיעה הנה בגלל שתי שטויות...חבל

11. חל יל Member

הגמר ישודר ב5 לייב
    יש סיכ שבגלל זה לא ישדרו אותו ביורוס'?

12. Cup of Tea Liverpool, UK

יכול להיות שיורוספורט יחסמו את השידור לישראל וישדרו בארץ משהו אחר במקום. אם הם יכולים, ונראה לי שכן.
    אני שונא את המדיניות של ערוץ הספורט עם הערוצים בתשלום יותר מלראות את נבחרת ישראל בכדורגל נופלת כל פעם במוקדמות בגלל נחיתות בכושר, ברצון ובגלל המערך הבונקריסטי של המאמן. וזה מעצבן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/10/09
  13. חל יל Member

ד'א באיזה שלב ישראל נפלה?איך בכלל מגיעים לטור הזה מאירופה?

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש את אליפות אירופה עד גיל 19 שכוללת 8 קבוצות (ישראל בדרך כלל עפה במוקדמות, כמו בבוגרים). ה-8 מחולקות לשתי בתים, כששלוש הראשונות בכל בית מעפילות לאליפות העולם (6 בסה"כ).

15. cazzo Il Capocuoco

http://www.fifa.com/imgml/flags/m/hun.Xxx הונגריה - קוסטה ריקה http://www.fifa.com/imgml/flags/m/crc.Xxx (16.10.09, 17:00)

מעט מאוד אנשים האמינו שהונגריה וקוסטה ריקה יגיעו בכלל לשלב כה מאוחר, למעשה ליום האחרון של המשחקים במונדיאליטו המצרי. אחרי ההפסד של הונגריה הצעירה 3-0 להונדוראס, שאנדור אגרווארי המאמן המנוסה הצליח לאחד את חניכיו ולגרום למדינה שלמה לדמיין על דור עתיד שאולי יביא את הונגריה להשגים שיזכירו את הכדורגל של שנות החמישים. הנבחרת המוכשרת בהנהגת ולאדימיר קומאן {בארי האיטלקית} ושל צעירי ליברפול קרישטיאן נמט ופטר גולאצ'י, הצליחה לנצח את צמד המשחקים הנותרים שלה באלכנסדריה נגד דרום אפריקה {0-4} ונגד אמירויות הערביות המאוחדות {0-2} וגם לעשות צעד נוסף ולהעפיל לרבע הגמר, דבר שמעולם לא קרה. ההופעה ההיסטורית בשמינית הגמר באלכנסדריה נגד צ'כיה כבר הייתה הצלחה, במשחק דרמטי שבו השכנים ממרכז אירופה היו פייבוריטית, שער מדהים של מאטה קיש בדקה ה15, ועוד בעיטה חופשית מרהיבה של ולאדימיר קומאן באמצע ההארכה הביאו לפנדלים ושם סימנו את פטר גולאצ'י כאיש המשחק שהודף את הפנדלים של הצ'כים. ברבע הגמר של סואס, הונגריה לא שיחקה בנחיתות גם מול איטליה, וניצחה 3-2 אחרי משחק מטורף בהארכה בו קרישטיאן נמט מנצל את השטחים המתים שהמורחקים מתאו ג'נטילי, מיכאלאנגלו אלברטאצי ופרנצ'נסקו ביני השאירו. בחצי הגמר הנבחרת הגיעה סוף סוף לקהיר אחרי ארבעה נצחונות הירואים, אבל ההתקפה הדורסנית של אלופת אפריקה הצעירה גאנה, לא השאירה לפטר גולאצ'י וההגנה סיכוי בהפסד 3-2. המדיארים ירצו לסיים את הטורניר הכי טוב שלהם אי פעם במקום שלישי אחרי שבארבעת ההופעות האחרונות הנבחרת ממרכז אירופה לא עברה מעולם את שלב הבתים.
    אותו דבר קוסטה ריקה, הייתה רק פעמיים בשמינית הגמר ב1999 וב2001 אך היא תרצה להפריע לנבחרת האירופאית ולהשיג את מדליית הארד בפעם הראשונה. קוסטה ריקה גם היא הפסידה במשחק הראשון, ברזיל הביסה אותה 5-0 בנמל סעיד. אך אחרי יומיים הטיקוס ניצחו את אוסטרליה 3-0 באותו איצטדיון, מה שהבטיחה להם כמעט את שמינית הגמר. באלכסנדריה הם הפסידו לצ'כיה 3-2 אבל הגיעו לשלב הבא עקב הופעות רעות יותר של נבחרות אחרות. מפה לטיקוס לא היה מה להפסיד, כל המשחקים הבאים היו באיצטדיון הלאומי בקהיר. בשמינית הגמר המארחת מצרים הייתה פיבוריטית ברורה לנצח, אך היא השתינה במכנסיים ובמצב נייח של נבחרת "סאפריסה", דוויד גוסמאן מרים כדור לחוסה מנה שבנגיחת דג מכניע את השוער עלי לופטי. מצרים ניסתה בכל הזדמנות לחזור, אך קרוב לסיום המשחק הטיקוס סיימו את המשחק בניצחון 2-0 אחרי שער של מארקוס אורנייה. ברבע הגמר באותו איצטדיון {ריק, אחרי שהמצרים נשארו באבל}, האמירויות הערביות ניסו להגיע לחצי הגמר ועלו ליתרון בדקה ה33 משער של אחמד עלי. אחרי מספר דקות חוסה מארטינס כבש בנגיחה אחרי כדור רוחב של בריאן אוביידו. המשחק נשאר שקול עד הדקה 122, שכולם חשבו שיהיה פנדלים, מארקוס אורנייה כבש שער ניצחון אחרי הרחקה גרועה של השוער יוסוף עבדולרחמן. בחצי הגמר שוב ברזיל ניצחה את הטיקוס, אומנם רק 1-0 משער יפהפה של אלאן קארדק, חלוצה של ואשקו דה גאמה. מי ייסים את הטורניר עם חיוך?

http://www.fifa.com/imgml/flags/m/gha.Xxx גאנה - ברזיל http://www.fifa.com/imgml/flags/m/bra.Xxx (16.10.09, 20:00)

זאת תהיה הפעם הרביעית שגאנה וברזיל יתחרו על מונדיאליטו בגמר מכריע אחד. באיצטדיון סידני FC האוסטרלית, ב20 במארס 1993 ברזיל זכתה בגביע העולם לנוער השלישי שלה, אחרי שכבר זכתה בזה של 1983 ושל 1985. באוסטרליה 1993, גאנה הופיעה לגמר עם שחקנים כמו מוחמד גארגו, ני אודרטי לאמפטי, אוגוסטין אהינפול, צ'ארלס קוואבלן אוקונור, דניאל אדו וסמואל קופור. עד הדקה ה50 גאנה הייתה ביתרון משער של עמנואל דואה {הפועל עכו למי שמכיר}. סגל נבחרת ברזיל של אותו טורניר הוציא לאירופה רק את דידה {אלוף אירופה עם מילאן} ואת מאריו ז'ארדל {חלוצה המיתולוגי של פורטו, ספורטינג וגאלאטסראיי}. למרות היתרון של גאנה, הסלסאו חזרה למשחק ועם שערים יאן קלייטון דג'י לימה ראזרה ושל ג'אנקרלו דיאש דאנטש זכתה בגביע.
    אחרי שנתיים באוגוסט 1995, הנבחרות שוב נפגשו בגמר גביע העולמי מתחת לגיל 17, זה היה בגואיאקיל שגאנה ניצחה 3-2 את ברזיל וזכתה בתואר השני שלה. אז שיחקו בטורניר שחקנים כמו סטפן אפיה, אוואדו איסאקה, כריסטיאן סאבה, אידריסו אבה, כריסטיאן גיאן ואפילו עמנואל באנטיל {הפועל נצרת עילית למי שמכיר}. השחקנים המפורסמים של ברזיל היו ז'וליו סזאר {שוערה של אינטר} וז'ואן {בלמה של רומא}.
    עוד שנתיים עוברות ומצרים מארחת את המונדיאליטו מתחת לגיל 17 של 1997 ושוב ברזיל וגאנה נפגשות בגמר באותו איצטדיון שבו יתקיים המשחק גם הערב ב20:00, הפעם רונאלדיניו ומאתוזאלם {שחקני מילאן ולאציו} כיכבו באותו טורניר ואז ברזיל נוקמת ומנצחת 2-1. זאת הפעם הרביעית שגאנה וברזיל ישחקו על אליפות עולם לנוער והפעם השנייה ברציפות שהמשחק יתקיים באותו איצטדיון בבירת מצרים. בטורניר הזה שיסתיים מחר לקראת הלילה, ברזיל וגאנה באות למפגש הזה בלתי מנוצחות עם מאזן של 5 נצחונות ותיקו לכל אחת וגם המפגש הזה עלול להסתיים בתיקו ובפנדלים או בהפסד המכריע בתוך 120 הדקות האפשריות. גאנה תרצה את זכייה ראשונה בקטגוריה ולהיות האלופת העולם האפריקאית הראשונה, ומצד השני ברזיל תרצה את הגביע החמישי שלה.

הרכבים משוערים:

4-4-2: רפאל; דאגלס פריירה, דאלטון מוריירה נטו, רפאל טולוי, דיוגו סילבסטרה ביטנקור; סוזה דיאש, מאילסון בארבוזה טיישאירה, פאולו הנריקי שאגס דג'י לימה, ג'וליאנו ויקטור דג'י פאולה; אלכס טיישאירה סאנטוס ואלן קארדק.

4-4-2: דניאל אדג'יי; סמואל אינקום, דניאל אדו, ג'ונתן מנסה, דיוויד אדי; מוחמד ראביו, עמנואל אגיימאנג-באדו, אנדרה אייו, אבייקו קוואנסה; ראנספורד אוסיי, דומיניק אדיאה.