אליפות העולם לנבחרות עד גיל 20: גאנה זוכה בתואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏24/9/09.

1. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנבחרות הדרום אמריקאיות הן הכי מרשימות עד כה ולא ממש מרגישים שארגנטינה חסרה.
    למה נותנים לנבחרת כמו טהאיטי להשתתף בטורניר הזה. הייתי מציע שייתנו מקום נוסף לקבוצה מדרום אמריקה או מאפריקה ולהחסיר אחת מצפון אמריקה, הנבחרום שמה פשוט חובבניות. לדעתי התבוסות של טהאיטי רק מורידות מהרמה של הטורניר הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/9/09
  2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

טאהיטי מאוקיאניה... ובהחלט כדאי לשקול את הקצאת המקומות לאוקיאניה גם למונדיאליטו וגם למונדיאל של הגדולים לאחר שאוסטרליה עברה לאסיה.

מדהים לראות את ההתפתחות של ונצואלה בעשור האחרון. נראה לי שהכדורגל אט-אט רוכש שם מעמד ומשתווה לבייסבול כספורט הלאומי של המדינה הזו.

3. cazzo Il Capocuoco

אני חושב שההתאחדות של אוקיאניה מיותרת, עדיף שהם יסופחו לאסיה. אחרי שאוסטרליה הצטרפה לאסיה הכל השתנה. אפשר לעשות קונפדרציה משותפת בין אוקיאניה ואסיה ולארגן טורנירים שימנעו מאיתנו נבחרות כמו טהאיטי.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יואב, בעיקרון אתה צודק כי כרגע לאחר פרישת ה"סוקרוז", ניו זילנד נותרה הנבחרת הבכירה באוקיניה ועם כל הכבוד לקיווי'ס, הם צריכים להלחם על מקום במונדיאל עם נבחרות כמו בחריין, כך שגם לדעתי הגיוני יותר לאחד בין שתי הקונפדרציות, לתת לקיקיוניות לשחק את הסיבובים המוקדמים ואז להגיע לסוף עם הנבחרות הבכירות יותר, למרות שכנראה לאוקיניה לא תהיה שום נציגה (אם נוציא את אוסטרליה).

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מגיע לונצואלה מחמאות על ההשג הנהדר בהופעת הבכורה במפעל, אך מצד שני לדעתי הם נמצאים פה רק בגלל שאירחו את האליפות בדרא"מ ממנה העפילו. באותו טורניר הם הציגו יכולת חלשה ונהנו מטעויות שיפוט במשחקים שלהם ובאלו של האחרות שהשפיעו עליהם.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אליאס, מי שראה את הטורניר יודע על מה אתה מדבר. בשלב בית הגמר השיפוט שם בכלל גבל בשערוריה, אבל מצד שני מדובר בקונמבול, לא משהו חדש עבורנו חובבי הכדורגל הדרא"מ. אם כריסטיאן נאזארית שלנו היה כובש את הפנדל בדקה ה-90, ונצואלה היתה רואה את המשחקים בטלוויזיה.....אבל כמו שאמרת, עובדתית הם כאן ומגיע להם כל הכבוד על התוצאות שעשו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/09
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסלסטה פגשו את גאנה למשחק שלמעשה היה מאבק על המקום הראשון בבית. התפתח משחק מצויין לדעתי, גאנה נבחרת מאוד מוכשרת ואורוגוואי הציגה משחק לחץ מאוד גבוה ולא אופייני לגילאים כאלו. סגנון המשחק האורוגוואי הוביל אותם למס' מצבים רב יחסית אחרי חטיפות כדור בחצי היריבה, בעוד גאנה ניצלה את הלחץ הגבוה ויצרה גם היא מצבים רבים כשהצליחה לשבור אותו או פשוט לדלג על הרביעייה הלוחצת - מה שהוביל למשחק מאוד מהנה לדעתי.

הקפטן האורוגוואי לודאירו כבש אך לא היטיב לשחק, אני מצפה ממנו להרבה יותר ואני מקווה בהמשך שהוא יתמקד במשימות האגף, שם הוא מצטיין, ולא יכנס לנהל את המשחק במרכז. מיראבאחה עלה כמחליף ולא ראיתי ממנו מספיק אבל ממה שחברי מספרים ליו מדובר בשחקן מאוד מבטיח.

בסופו של דבר הסלסטה עולה מהמקום השני עקב הפרש שערים נחות משל גאנה, אך היכולת מבטיחה ויש תקווה להמשך.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אורוגוואי נופלת על ברזיל בשלב הבא.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למרות שבאליפות דרא"מ ברזיל סיימה ראשונה אני חושב שאורוגוואי הייתה עדיפה מהברזילאים, מן הסתם זו לא הגרלה קלה אבל בהחלט אפשרית לסלסטה.

10. cazzo Il Capocuoco

אני שונא את השיטה של 24 הנבחרות, ולעזאזל איתך פלאטיני, גם ביורואים הבאים זה מה שיקרה לצערנו. מתוך ששת הנבחרות שסיימו במקום השלישי ארצות הברית ואוזבקיסטן כבר מתכוננות לטיסה הביתה. בינתיים קוסטריקה בדרך נס תפסה את המקום של הגרינגוס ואם הייתה סופגת שער יותר אז ארצות הברית הייתה משחקת מול המארחת מצרים. זה העונש.

טוב ככה, הנה תמונת שמינית הגמר, ומפה אפשר להגיד שהטורניר מתחיל מחדש כבר מיום שני בערב:

פאראגוואי - דרום קוראה
    גאנה - דרום אפריקה

ספרד - איטליה
    הונגריה - צ'כיה

ברזיל - אורוגוואי
    גרמניה - ניגריה

ונצואלה - האמירויות
    מצרים - קוסטריקה

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק מוזר בין ספרד לאיטליה, היה ברור לדעתי שמבחינת איכות הספרדים עולים על האיטלקים ולא בקצת, למרותת ההרחקה המוקדמות הקבוצה מהאי האיברי החזיקה יותר בכדור והצליחה לסכן את השער לא מעט (גם אם פחות מהאיטלקים). איטליה ייצרה גם היא המון מצבים במתפרצות בזכות הדלילות בעורף הספרדי, אך אסנחו הצליח להציל מספר פעמים מצבים טובים לגול. בסופו של דבר ספרד יכלה לחזור למשחק בזכות פנדל (גבולי) ביום המשחק אך לאחר ההחמצה שלה מוסטאקיו (שחקן מעניין) סיים את הסיפור בצד השני.

יש לי הרגשה שהפעם נזכה לאלופה ראשונה שלא מאירופה או דרא"מ, ההדחה של נבחרת חזקה כמו ספרד וההעפלה של נבחרת בינונית כמו איטליה מחזקות (מהאירופאיות כמובן) מחזקת את ההרגשה הזאת.

12. cazzo Il Capocuoco

חכה עם ההרגשה, בחצי הגמר תהיה לך לפחות אירופאית אחת, אני מבטיח לך. ומי יודע אולי גם גרמניה.

אני מודה שנבחרת איטליה בינונית, חסרים הרבה שחקנים טובים שנשארו בבית, אבל מה שהיה עם הספרדים, זה חשבון שנסגר רק אתמול. במשחקי הים התיכון לא מזמן, בפסקרה, בגמר על מדליית הזהב, איטליה אירחה את ספרד ואותם שחקנים שיחקו גם אתמול. אמיליו אנ'סואה כבש את הראשון במחצית השנייה, ובמשחק אתמול הבנתי פחות או יותר, שמי שיכבוש ראשון גם יקח את הקופה. אז במשחק בפסקרה, מאתיה מוסטאקיו כבש את השוויון בדקה ה90, אך בתוספת הזמן מארקו קאלדרוני עם שער עצמי מביך הביא לספרד מדליית זהב. דרמה כזאת דומה הייתה אתמול, פיורילו עם הפנדל שעצר היה איש המשחק, כי ההגנה עשתה שטויות והקישור לא שמר על הכדור. החבר'ה רצו נקמה והם הוכיחו עם הרבה נחישות ורצון שאפשר, גם אם אין באלוטלי, אין פאלוסקי, אין פולי ואין ואין ואין...

נערך לאחרונה ב: ‏6/10/09
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שמע, אני מדבר על הרגשה ולא בגלל נבחרת אחת ספציפית, סתם הרגשה...אבל אם להיות יותר מדוייק אז האפריקאיות עושות רושם של נבחרת מאוד חזקות עד כה ויש לי הרגשה שהזוכה תבוא מבין מצרים או גאנה, מצד שני גם אורוגוואי וברזיל, שלצערי רק אחת מהן תמשיך הלאה, נראות מצויין. מבין האירופאיות להוציא את איטליה שממש לא הרשימה אותי עד כה, יש את גרמניה החזקה וצ'כיה שהיא לא פראיירית שיכולות ללכת עד הסוף.

לגבי איטליה ראיתי שדווקא פה בפורום (האיטלקי) הייתם מרוצים מההופעה יחסית, אני כנראה ראיתי את משחק שונה מרוב אלו שהגיבו בנוגע אליו כי ראיתי דברים אחרים.

גם ביתרון מספרי איטליה ויתרה על השליטה בכדור ולא לחצה על הספרדים שהגיעו בקלות יחסית לאיזור ה-30 מ' מהשער, יכול להיות שזו הייתה התכנית ואז אפשר להגיד שהיא הצליחה כי הכחולים יצרו המון מצבים בכדורים ארוכים ומתפרצות, אבל אני ציפיתי לראות קצת יותר יוזמה במרכז השדה ולא את איטליה הולכת כ"כ אחורה ומזמינה את הספרדים בזמן שהיא ביתרון שחקן.

לבלם העתיד של מילאן יש את הכל כמעט, שם מגניב, פוזה, תסרוקת ומבנה פיזי, אבל אותי הוא לא שיכנע ולא רק בגלל הפנדל, הרבה בעיות בסגירה. מצד שני הוא צעיר מהחברה שם בשנה שנתיים ככה שיש לו מספיק זמן להעלות את רמת המשחק שלו לרמת ההופעה החיצונית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. cazzo Il Capocuoco

אם תסתכל על ההודעות שלי, לא הייתי מרוצה מאיטליה בכלל, לא מההופעה, אלא מהתוצאה. אלברטאצי לא רע בכלל אם אתה מתכוון אליו, אבל תראה לי שחקני הגנה יותר משכנעים ממנו בטורניר, אני מתקשה למצוא. הוא גם הבקיע צמד שערים חשובים אז בכלל עושה רושם כי חוץ מלמוסטאקיו, לאיטליה אין שחקני התקפה מאיימים. השחקן הכי טוב בסגל לפי דעתי היה על הספסל אתמול, מדובר בסילבאנו ראג'ו של ג'נובה. לא הבנתי למה הוא לא שיחק.

לגבי שאר הנבחרות, אני עוקב אחרי הרבה הגנות בטורניר הזה, הנבחרת עם המאזן הכי נקי ומשכנע הוא של גרמניה וברזיל, כי גם לנבחרות האלה היו יריבות די חלשות {אולי חוץ מצ'כיה שאני מכיר די טוב מהטורניר של שנה שעברה שהם אירחו}. בגיל הזה חשוב להבין שאין הרבה משמעת, ושחקני הגנה טובים רק משתפרים עם הזמן ולוקח להם להתבשל. אמרת גאנה? תראה איך הם משחקים עכשיו נגד דרום אפריקה, משחק ממש בינוני בהגנה, כבר איזה 6-5 כדורים הלכו למסגרת, והם כבר לא בשער נקי, עדיין יצאו בזול עקב דרום אפריקה רעה. קמרון כבר הודחה אחרי רביעיה שארצות הברית השחילה להם, ניגריה בכלל לא הרשימו למרות ששחקני ההגנה שלהם משחקים באירופה. לא יעזור, בטקטיקה, האירופאים הכי טובים. לגרמניה יש את הקפטן פלוריאן יונגווירט שהוא בעיקר הרשים אותי, משחקים שם גם השוער רוברט צילר {מנצ'סטר יונייטד כבר חטפה אותו} גם שחקני ההגנה סבסטיאן יונג, ביורן קופלין, פאטריק פונק. בצ'כיה משחקים אונז'יי מאזוך של פיורנטינה, יאקוב היינדנרייך מסיגמה.

בקיצור תמונת רבע הגמר:

יום שישי ב16:30 - דרום קוראה נגד גאנה
    יום שישי ב20:00 - איטליה נגד הונגריה
    יום שבת ב16:30 - ברזיל/אורוגוואי - גרמניה/ניגריה
    יום שבת ב20:00 - ונצואלה/אמירויות - קוסטה-ריקה

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/09
  15. road runner Member

ראיתי את המשחק בין דרום אפריקה לגאנה.
    ההגנה של דרום אפריקה אגב בחלקים גדולים של המשחק נראתה די טוב.
    בשער של איו לעומת זאת הם פשוט לא תפקדו, עמדו ונתנו לו לנגוח חופשי.
    והשער של אדייאיה היה נהדר. בכלל עושה רושם של שחקן על הכיפאק.
    גם ארסמוס של דרא"פ עשה עלי רושם טוב. ובעיקר מצא חן בעיני אחרי שהוא כבש וראיתי שהשם הפרטי שלו הוא קרמיט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx