אליפות אירופה בכדורסל 2007- רוסיה אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י לירן, ‏3/9/07.

1. samoel Member

שגיא קצת סתרת את עצמך אומר ששחקני האן בי איי הם שווי ערך לשחקני ספסל אבל מצד שני מדבר על הנבחרת הסרבית כמי שמייחלת שמיליצ'ץ' יקח את הכדור מהריבאונד ויעשה את הסל. בנוסף לקח אני חושב שהגזמת ראו ששני הסרבים הללו הם רמה מעל כל שחקן אפשרי בנבחרת שלנו, אם כל הכבוד ללחימה המדהימה של כוח צביקה עדיין מיליצ'ץ' ויאריץ' לא רואים איש בנבחרת שלנו ממטר וראו זאת בסלים הקלים של מיליצ'ץ' ובחדירות הקלות של יאריץ' ואיך שכל ההגנה נלחצה.

מזלנו - המאמן הסרבי, אידיוט מוגמר, הרבה הודות לו ניצחנו את המשחק(בלי להוריד מההישג פשוט החבורה שלו יותר מוכשרת והוא בכל זאת הפסיד) הוא לא ידע לעצור את המפולת ברבע השלישי, הוא לא חשב על להדביק לפניני עבירות כאשר היה המפתח לשיתוק גורוביץ'(אם אינני טועה) שהוא בערך הנשק הכי טוב שלו באותו ערב(מיליצ'ץ' חגג מתחת לסלים אבל אני כבר לא מדבר על שיטה שהייתה מפיקה בערב כזה ממיליצ'ץ' 30 נקודות) וכמובן להשבית את יאריץ', השחקן עם היכולת האישית הטובה ביותר על המגרש ואפילו בבית, לדקות ארוכות מאוד.

ההישג נהדר ההגרלה אפילו משאירה אותי עם אופטימיות זהירה בטח אחרי שפורטוגל עלתה על חשבון לטביה. הצחון בשני המשחקים הראשונים לדעתי יבטיח לנו בוודאות את המקום בין 8 הגדולות של היבשת. ואני בכלל לא הייתי מסתפק בהפסדים צנועים, עדיף לי לקבל 40 מרוסיה ולנצח את סרביה ולעבור שלב מאשר להפסיד ב- 10 ליוונים לרוסים ולסרבים(שהם בהחלט מעצמות גדולות מאיתנו וכל הפסד כזה ישאיר אותנו עם המחמאות).

יש לי רק דבר אחד שלילי להגיד:
    ליאו אליהו- כל כך מאכזב אותי, בטח אחרי שנה שהוא קיבל דקות במכבי ולא מעט, בטח אחרי שאומרים שהוא התקווה שלנו, האנמיות משהו(לא סתם צביקה לא נותן לו דקות) ההססנות המובהקת בכל נסיון זריקה שלו, או מחשבה כזו, הפחד והכבוד שהוא נותן לשחקנים שהם לא אמרוים להיות בליגה שלו(אם הוא מתכוון מתישו להגיע לאן בי איי שיוכיח שהוא לא מפחד מאף אחד) פשוט גורמת לי להגיד דבר אחד: ליאור אליהו לא מתאים לאן בי איי, יש מאות כמוהו ובשביל להיות שחקן 12-13 ביוסטון אין לו מה לחפש שמה. בכלל אני חושב שליאור לא שווה יותר משחקן 7-9 במכבי. העונה האחרונה לא הבינו את זה בגלל היעדר גבוה דומיננטי אבל זה יתברר לכולם כאשר פייזר ומוריס יכנסו לעניינים, וזה בלי מילה אחת על כספי שהוא גם לא פראייר ויתן את הפייט.

2. שגיא Guest

קודם כל ההערה שלי לגבי מיליצ'יץ' ויאריץ' והייתה כמובן בנימה מליצית. ברור לי שהם רמה מעל כל שחקני הנבחרת שלנו, אבל אתמול עשו הרבה שטויות שלעיתים עלו לנבחרת שלהם בנקודות, ועל כן כביכול תחושת הזלזול שבאה מהמשפט שלי, רק כדי להאדיר את גודל ההישג והניצחון. סרביה נבחרת עם פונציאל גדול לדעתי, אבל מאמן שהורס לה הכל.

לגבי ליאור אליהו, סוגיה מעניינת. מיד אחרי שחזר מחתונת אחיו משהו לא עובד שם. דווקא במשחק שהיה סגור הרבה מראש (מול רוסיה) הוא היה טוב וקלע 17 נקודות. אני ציפיתי שזה דווקא מה שיכול להחזיר אותו לעניינים אבל הוא שוב איכזב. למען האמת, גם שרף לא נותן לו יותר מידי דקות ותמיד מוציא אותו מהר. אנחנו נהיה חייבים את אליהו, הוא הגבוה הכי אתלט שלנו. מה גם שגרין לא יכול לשחק ברמה הזאת לעד.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע אם זה נכון לשייך את זה לחתונה של אחיו, בסך הכל אירוע... זה לא אמור לשנות יותר מדי והאימונים והמשחקים אחרי זה צריכים להיות כרגיל.

אבל ליאור אליהו נעלם באליפות הזאת, המשחק הכי טוב שלו היה בגארבג' טיים מול רוסיה וזה אומר הכל. הוא לא פאקטור באליפות הזאת, אם הוא לא היה בסגל אף אחד לא היה מרגיש וזה עצוב מאוד. דווקא השחקן שמירב התקוות היו בו מאכזב וממש מקבל פי ברכיים במה הכי מרכזית. הכי מאכזב זה זה שכל הקיץ ליאור אליהו מדבר על האנ בי איי ועל הרמות הכי גבוהות ומי שישפוט אותו ע"פ הטורניר הזה ינחש שהוא לא יותר משחקן לאומית ב'. אם יש סקאוטרים באליפות המניות שלו ירדו מאוד אני בטוח.

4. samoel Member

שגיא אם כך, אני מקבל את ההערה שלך לא הבנתי את דבריך נכון.

עוד בקשר לליאור, זה לא פעם ראשונה שזה קורה, גם במכבי, בכל פעם שמכבי פגשה קבוצה עם גבוהה אמיתי(למעט המשחק נגד צסק"א ביד אליהו שכולם חשבו שהנה ליאור התבגר) או גבוהה שחזק ממנו פיזית משעמותית אבל חלש ממנו ברמה האתלטית וברמה של הבנת המשחק(אני מדבר על העצום ההוא מפרטיזן) הוא נעלם ונבלע לו, וזה עם 25 הדקות שקיבל. ליאור פשוט לא מתאים עד שהוא לא יעשה את ההסבה הזאת זה לא יקרה הוא לא מספיק חצוף הוא לא רואה מספיק את הלבן בעניים של היריבים שלו וככה לאן בי איי לא יגיע , כמוהו יש שם מספיק.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שינויים לגבי הנבחרת: המשחק יום שישי נגד קרואטיה שהיה אמור להיות משוחק ב-22:30 הוזז לשעה 20:00 מכיוון שנבחרת ספרד ביקשה לשחק ב-22:30 שזאת שעת המשחק המרכזי כביכול. המשחק של ישראל ישודר בערוץ 10.

6. Broshi Member

בקשר לליאור, הבעיה שלו הוא שאין לו שום זריקה שהוא מצטיין בה. משלוש- לא קולע. מחצי מרחק- מקרי לגמרי. תנועה או משהו שמאפיין אותו- שוב, מקרי. כל המשחק שלו נראה כמו אילתור גדול. הוא לוקח כדור על קו השלוש, חודר, ומשם יהיה מה שיהיה, ואין לזה צורה.

בקשר למשחקים הקרובים, אני חושב שיש לנו צ'אנס ענקי לעבור עוד שלב. שתיים מתוך שלושת הנבחרות שנשחק נגדן בימים הקרובים לא מתקרבות ברמתן לקבוצות הבית המוקדם. ניצחונות על קרואטיה ופורטוגל זה לא בשמיים. אפשר לעשות את זה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יש הרגשה שאפשר.... כמו שציינו צריך 2 נצחונות, מה שאומר שהמפתח הוא מחר נגד קרואטיה. איזה משחק חשוב..... ניצחון על קרואטיה וישראל תהיה מרחק נגיעה מרבע גמר. ניצחון על ספרד זה לא בראש בכלל ואת פורטוגל יהיה צריך לנצח.
    קרואטיה נבחרת גדולה, אסור לשכוח נגד מי אנחנו עומדים, קרואטיה הדהימה את הספרדים וזה מספיק כדי להבין את העוצמה של הנבחרת הזאת. מרקו פופוביץ' 2 עיניים וידיים על הגארד הזה, יש לו ידית, הוא חגג על ספרד עם שלשות חשובות, אסור יהיה להשאיר אותו לבד. עם הסנטר שלהם, מאריו קאסון אני כבר צופה בעיות.. קאסון משחק בברצלונה, ויש לו גובה.. יש לו נוכחות... דבר שהנבחרת שלנו מתקשה להסתדר איתו כבר מהמשחק הראשון, ראינו שפאפדופולוס ומיליצ'יץ' מתי שרצו שמו את הסלים מתחת לסל ולגרין קשה להתמודד איתם בהגנה.

אלו 2 המפתחות לדעתי, לעצור את 2 השחקנים האלה, למזער את הנזקים מהכיוון שלהם ואז זה יהיה אפשרי.

8. Dimitar Berbatov Member

לא יודע, אני לא אופטימי יותר מידי לגבי המשחק...
    אנחנו צריכים מחר את מאיר טפירו ויותם הלפרין בכושר שיא, וברור לכולנו שזה לא יקרה. מאיר מאוד מאוד עייף, הוא כבר בן 32 הוא לא יכול לשחק כל-כך הרבה משחקים בשבוע, הוא לא יחזיק. חייבים היום את דרור חג'ג' במשחק טוב הרבה יותר, בנתיים הוא חלש מאוד בכל האליפות. חייבים מחר יום גדול של הגארדים שבנתיים הם הבעיה. לקרואטיה יש קו האחורי נהדר, שהוא החלק החזק שלה.

9. samoel Member

אתה צודק, רק שטפו טפו כרגע הגארדים עושים עבודת הגנה מעולה וזה מוריד מהערך ההתקפי העובדה שכמעט בלי נקודות של מאיר (לאורך 3 רבעים) ניצחנו את סרביה שראינו מי הגארדים(ועדיין גורוביץ' קלע 19!) אם יהיה מישו שיחפה עליהם מבחינת נקודות( גרין עשה א ת זה נגד סרביה) אז המשימה עדיין אפשרית, אופטימיות זהירה קיימת לא יותר.

10. שגיא Guest

העניין הוא באמת כמה יותם וטפירו יכולים להחזיק בלי מנוחה. ראינו כבר שצביקה איבד את האמון בדרור חג'ג' ומורן רוט מראש הגיע על תקן השחקן האחרון בספסל. גם במשחק מול סרביה, בדקות שטפירו ישב בחוץ, הוא העדיף לשחק עם רוברטס או פניני כמספר 2 ולא להשתמש במוביל כדור שיש לו על הספסל (חג'ג'). מול סרביה זה עבד בסופו של דבר, השאלה האם זה יכול להמשיך לעבוד.

11. ניז Member

חגג לא יהפוך פתאום לכוכב, נגד סרביה היה על המגרש 3 שניות ונפצע, זה לא התקופה שלו לא יעזור כלום.
    כדי לנצח הערב נהיה חיבים יום שיא של יותם ומאיר ויום רע שלהם..אם ניגרר ל70-70 נוכל לנצח לדעתי

אל אל ישראל

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רוסיה הבטיחה באופן רשמי את ההעפלה שלה לרבע הגמר, ניצחה 78-65 את פורטוגל ונמצאת בעמדה מצויינת עם מאזן של 3-0. קירלינקו שעד עכשיו הוביל את הטורניר עם מאזן של 14 ריבאונדים למשחק הוריד קצת מהממוצע שלו עם 4 ריבאונדים בלבד אבל הוביל את הרוסים עם 16 נקודות. חרייפה היה המצטיין אצל הרוסים עם 11 נקודות ו-11 ריבאונדים.

בכלל, הרוסים נראים מצויין.

13. George Best Member

מחצית לא רעה בכלל של הנבחרת, מלחמה אדירה, יתרון עצום בריבאונדים,
    גרין שואב כל כדור חוזר אבל מחטיא יותר מדי מתחת לסל ולוקח זריקות שהוא פשוט לא צריך לזרוק,
    רוברטס מצוין, פניני גדול(איך סחט פאול תוקף בדקה האחרונה, רק אלוהים יודע), הלפרין עדיין לא נכנס לעניינים ואליהו פשוט מזיק.

14. ניז Member

איך אליהו כזה כוכב במכבי בנבחרת הוא אבק?!
    גרין חוזר לסורו עם החטאות דנקים
    תאמינו לי פספסנו פה הולכה של 5 לפחות
    משחק מסריח שנפסיד בו 4הפרש

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יותר מדי החטאות מתחת לסלים, קרואטיה לא קטלנית בינתיים והיה צריך לנצל את זה יותר, קוז'יקרו וגרין היו צריכים להוסיף לפחות עוד 6-8 נקודות. גרין יוצא מן הכלל, רואים שהוא קיבל ביטחון, כל התקפה הוא רוצה את הכדור ולא מפחד לקחת אחריות.

קרואטיה באחוזים גדולים מהשלוש, אני מקווה שגם הפעם כמו בדרך כלל הסטטיסטיקה תתיישר בחצי השני. צריך להיות מרוכזים בהגנה, לא לתת לקרואטים לפתוח מבערים.