אלימות בספורט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י נדב, ‏15/1/04.

1. אלי מתחן Member

מזה שמתייחסים לכדורגל כספורט מדרגה שנייה יש משהו לא בסדר, למה בבתי ספר מלמדים כדורעף וכדורסל ואין שיעורי כדורגל? הסיבה שאני לא יודע למה מתייחסים לכדורגל כאל ספורט שכונתי שלא מתאים לבית ספר, וזה לא צריך להיות ככה.
    "ליל הצינורות", בחצי גמר הגביע פרצו אוהדי בית"ר ירושלים למגרש והכו את שחקני היריבה, הפועל פ"ת עם צינורות ההשקיה, ואז השוטרים לא יכלו לעשות כלום. מספרים שהשופט ברח לפרדסים ליד האיצטדיון והתחבא שם עד שמצאו אותו בבוקר למחרת. חוץ מהמקרה שפרצו כמה אוהדי בית"ר למגרש בטדי במשחק שנה שעברה מול מכבי ת"א לא קרה דבר בסדר גודל הזה וגם לא יקרה.

המשטרה תפקידה לא להרביץ לגרעין הקשה של האוהדים, אלא לוודא שכל האוהדים שלא מחפשים מכות ימצאו את הדרך הביתה בצורה בטוחה, בקשר לקמצים למיניהם, שהמשטרה תיתן להם להמשיך לריב אחד עם השני ולא תתעסק בהם אלא בהגנה על מי שצריך אותה.

אם רוצים להפחית את האלימות חייבים, אבל פשוט חייבים לסדר לאוהדים תנאים נוחים לראיית משחק כדורגל, ברגע שאבא וילד יוכלו ללכת למשחק כדורגל ולחזור בריאים ושלמים ולשבת ולראות משחק בנוחות כמו שצריך, יותר אנשים יבואו, כי רעב לכדורגל יש, ורוב האנשים יעדיפו לראות כדורגל במגרש, רק שהתנאים שיש עכשיו מרחיקים קהל גדול מאוד מהמגרשים.

אחת ההצעות שלי, זה לקיים מספר משחקים במחזור באיצטדיון איכותי אחד אחרי השני, למה לשחק בפ"ת שאפשר לארגן הצגה כפולה עם הפועל ת"א ולשחק 2 משחקים בבלומפילד? ככה גם מרוויחים הרבה צופים מעל הממוצע למשחקי 4 הקבוצות המעורבות וגם יותר אוהדי הפועל פ"ת שסולדים מהאורווה, יבואו.

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

למשטרה יש רק תפקיד אחד (עשיתי שלשום בגרות באזרחות אני יודע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) והוא לשמור על החוק. לפי החוק אלימות פיזית מותרת? אין כזה דבר להניח למי שמחפש מכות ללכת מכות! מי שמחפש ללכת מכות צריך לקבל צו שמחייב אותו להתייצב כל שבת מ-3 עד 9 בערב בתחנת משטרה ואם הוא מפר אותו שיילך לכלא.

3. אלי מתחן Member

לשמור על החוק וגם על בטחונם של האזרחים.
    אני יכול להגיד לך שילד קטן שיראה את אבא שלו מקבל מכות משוטרים מכיוון שכביכול הוא עבר על החוק יהפוך את הילד שלו להיות אלים כי הוא יאבד את הביטחון באבא שלו, כבר עוד חוליגן פוטנציאלי נוסף או עוד 2אנשים שלא יבואו לכדורגל יותר.

אני מאמין שביטחון האזרחים חשוב יותר מלעצור ילד שהדליק אבוקה או לעצור 2 אוהדים שרבו בגלל שלאחד יש צעיף צהוב ולאחד אדום

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קדם כל אתה צודק בקטע של הבתי ספר.
    באמת בית הספר יכולים לתת קצת יותר כבוד לכדורגל.
    למרות שדווקא בשנים האחרונות הנושא הזה משתפר.

אי אפשר לקיים כמה משחקים באיצטדיון אחד.
    1-כי זה יהרוס את האיצטדיון,כל משחק הורס קצת יותר את הדשא באיצטדיון ואם יקיימו כל שבוע 2-3 משחקים באיצטדיון הדשא יהרס שם.
    2-כי זה ייפגע בביתיות של הקבוצות,פתח תקווה לא תשחק בחיים בבית[וככה יירדו לה בצורה משמעותית כמות האוהדים]

בקיצור הרעיון השני לא יישומי.

5. burning soil Member

ג'ו קול,אתה מדבר כ"כ הרבה שטויות,אתה באמת חושב
    שאם יהיו תנאים טובים במשחק כדורגל האלימות תיפסק?
    ממש לא,

לא בטוח שאפשר למנוע את האלימות לגמריי,זה קורה בכל מקום,
    אבל אפשר למזער אותה ע"י עונשים,והכי חשוב,חינוך,זה
    פשוט ככה,הכל מתחיל מחינוך.

6. אלי מתחן Member

עובדה שבאנגליה זה הצליח, אחד הסיבות להפחתת האלימות שם זה ביטול יציעי העמידה ושיפוץ האיצטדיונים.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא חצי צודק..
    אפשר להקטין את האלימות ע"י זה שיגרמו לאוהדים להבין שהם הולכים למקום מכובד יותר ממה שזה עכשיו.

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חצי צודק- צודק וחצי ואנגליה היא דוגמא מצוינת עם שיפור האיצטדיונים כמו שג'ו אמר. האיצטדיונים בארץ נראים כמו מכלאות של חיות- בטון מגעיל עם סדקים, שירותים מטונפים ומעל הכל- גדרות בכל מקום- ימין ושמאל רק ברזלים! ולא פלא שאוהדים שמתיחסים אליהם כמו אל חיות יתנהגו כמו חיות. כשהלכתי למשחק של חיפה מול סכנין ליד הקופות רכבה שוטרת על סוס אבל כמובן שהסוס התפרע ואף לא יכל להתאפק ולשמור בבטן מה שהיה לו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx . כל הכבוד לאוהדי סכנין שלא התנגדו לכך שישמרו עליהם סוסים מתפרעים אבל עד מתי? עד שאחד מהם יבעט באוהד? זה פחד מוות.

9. אלי מתחן Member

לא רק בקרייה, בטדי כל משחק זה ככה. במשחק מול ב"ש השוטרים עבדו בקצב של עופר טלקר, שכל הזמן אנשים ממשיכים להגיע לתור, בסוף כמעט לפני שנכנסתי אחרי שנמחצתי על ידי איזה סוס שהוריד לי מרפק ובמזל אנשים שהיו לידי החליטו לדחוף אותי פנימה. מגיעה שוטרת ומורה לאחרים לסגור את השער.

10. burning soil Member

יכול להיות ששיפור בתנאי הריאות במשחק כדורגל,יפחית במקצת
    את האלימות,אבל לדעתי זה הרבה תלוי בחינוך וובתרבות.