אלופת העולם נבעטת החוצה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Raulito, ‏22/6/08.

1. Andrea21 Member

א.אני כותב באנגלית כי אני נמצא באוסטרליה ולפעמים אני נמצא על מחשבים שאין בהם עברית ולכן אין לי ברירה,כמו כן,השפה האנגלית היא ממש לא טינוף,זה שאתה לא מבין אותה זאת לא בעיה שלי,אולי מידי פעם תנסה לקרוא את אותם תגובות ולהבין אותם,אולי תשכיל,משהו שבאמת לא הייתי מתנגד לו במקומך.

ב.לא רק שלכתוב אתה לא יודע,עכשיו אתה מוכיח שגם לקרוא אתה לא יודע?תראה לי איפה כתבתי שנקרע אותכם?אני רק אמרתי שספרד מפחדים.

ב.2
    אני תמיד בטוח בקבוצה או בנבחרת שלי,לא משנה באיזה מצב אנחנו באים ואיך אנחנו ניראים במשחקים של לפני.

ג.התלונה שלי אל ההנהלה היא לגיטימית ומוצדקת,והסברתי למה בתגובה הקודמת.

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולכם נדפקתם לגמרי.
    כתבתי לפני המשחק קטע קצר שמהווה מעין נאום שידרבן את האוהדים שלנו פה וידליק אותם אפילו עוד יותר לקראת המשחק. מה עושים השונאים? באים ומנתחים כל שורה בניסיון להוכיח מה נכון, מה לא נכון ומה סתם לא קשור.

אין לי שגעון גדלות. אנחנו לא מושלמים...
    אם יש נבחרת שמפחדת מארגנטינה, פורטוגל, ספרד או אנגליה - יש לה בעיה רצינית בראש והיא מושפעת קשות מגורמים חיצוניים! מילא ארגנטינה, אבל כל שאר הנבחרות לא עשו כלום מבחינה היסטורית כדי להצדיק פחד מהן. לא משנה כמה חזק הסגל שהן מעמידות, הן כמעט תמיד נכשלות.
    אף אחד לא צריך לפחד מאנגליה... חוץ מזה שיש לה כמות אדירה של אוהדים ושיש תקשורת מקומית אצלה שחייה בסרט שהנבחרת שלה שווה משהו, אנגליה לא מאיימת.
    וזה כל העניין - אם מישהו לא מפחד מאיטליה, ברזיל וגרמניה - יש לו עודף ביטחון והוא צריך לפתוח עיניים. אם זאת ברזיל שבאה עם כישרון בלתי מוגבל, גרמניה שבאה עם אופי שבלתי אפשרי לשבור ואיטליה עם משחק הגנה שקשה מאוד לפרוץ - כל נבחרת והסיבה שהיא מצליחה כל כך מבחינה היסטורית.
    נבחרת איטליה, היו לה נבחרות יותר טובות, כמה פחות טובות ובכל זאת - בכל עשור אנחנו מגיעים לפחות פעמיים לחצי גמר של טורניר גדול. כמה פעמים אנגליה יכולה להגיד על עצמה שהיא עשתה את זה? 2? 3? 4?

אז בסדר, אל תקראו לזה פחד. אף שחקן לא עולה על המגרש וצועק "אמא'לה" כשהוא רואה שחקן איטלקי/גרמני/ברזילאי. אבל יש חשש כשאתה עולה מול אחת מהנבחרות האלה, כי כל אחת מהן באה עם משהו שמוכיח את עצמו לאורך השנים.
    אני מסתכל על זה ככה: ספרד באה עם אחת הנבחרות החזקות שלהם, מול נבחרת איטליה אולי הגרועה ביותר בעשור האחרון, שחסרה גם 3 שחקני מפתח במשחק הזה - ועולה רק בפנדלים. אז תגידו ששיחקנו מגעיל, בונקריסטים, אפורים, הגנתיים - זה לא משנה, התוצאה אומרת הכל.
    עדיף לנו... אל תפחדו, אל תחששו. לפני משחק מולנו תגידו שזו בסה"כ איטליה הבונקריסטית. שההדחה תבוא לכם בבום. יותר כיף.

3. THE STRETFORD END Member

בגלל שלפורטוגל,ספרד,ארגנטינה,הולנד ואנגליה אין רזומה של תארים כמו לאיטליה,גרמניה וברזיל
    כאשר הן נפגשות אחת מול השנייה אין לגרמנים או לאיטלקים או לברזילאים ממה לחשוש
    בגלל רזומה התארים ולא משנה מה הסגל שהנבחרות האחרות מעמידות מולן?

אני מנסה למצוא את ההגיון מאחורי הטיעון הזה ולא מצליח,
    כלומר אם אנגליה היתה מעפילה ליורו הזה והיתה מתמודדת נגד איטליה אז איטליה לא היתה מפחדת/חוששת
    או איזה מילה שלא תבחר כי מה זה משנה סגל השחקנים האנגלי,הם גם ככה לא מגיעים למעבר חצי גמר ב 40 ומשהו שנה,
    זה היה מרגיע את שחקני נבחרת איטליה והצוות המקצועי שלה...
    אני עדיין מנסה להבין מאיפה בא הטיעון הכל-כך לא רציני הזה ולא מצליח.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/08
  4. JR-Riquelme Member

ולאורוגוואי יש 2 תארים ולספרד אין שום תואר, ממי יפחדו יותר?
    מפחדים מכל נבחרת גדולה, אם אתם באמת חיים בסרט שאיטליה לא פחדה מספרד לפני המשחק אז תמשיכו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/gives.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/08
  5. ManUtd Fan Member

איטליה לא שיחקה בונקר, אלא משחק הגנתי, וזה הרבה בגלל שיטת המשחק הדפוקה של דונאדוני להסתמך על כדורים ארוכים שיגיעו אל טוני (משחק רע, ובנוסף לקח שער בטוח מגרוסו. חבל בשביל האיטלקים שהוא לא שם לב שהוא פורץ מאחורה). בכל אופן, כשהכדור אצל הקבוצה היריבה, בדרך כלל הקבוצה השנייה צריכה להגן כדי למנוע מהקבוצה היריבה להיכנס לרחבה ולהבקיע שער. ועובדה שהם הצליחו בזה (משחק מצוין של קיילני וגרוסו, אבל בעיקר לראשון), שכן הספרדים בעטו יותר מדי בעיטות מרחוק במקום לנסות לעשות משהו חכם, במקום ללכת על הצדדים ולהפסיק ללכת מהאמצע. הספרדים לא עשו את זה ובכך יצאו טיפשים. מה גם, שהאיטלקים שיחקו ללא המנוע שלהם במרכז המגרש, ללא עושה המשחק הטוב בעולם לטעמי. אם פירלו היה משחק במקום אקווילאני שלא עשה שום דבר היינו רואים נבחרת איטלקית הרבה יותר טובה, שמצליחה ליזום בצורה יותר טובה והייתה גם מגיע להרבה יותר מצבים. עם אנדראה פירלו, לטעמי, היינו רואים משחק יותר טוב מצד האיטלקים.

בקיצור, שתי הקבוצות שיחקו בצורה טיפשית. איטליה בגלל שהסתמכה על כדורים ארוכים לעברו של טוני וספרד בגלל שהם שיחקו מהאמצע במקום לשחק מהצדדים.

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמת לב שלא הזכרתי את צרפת? אתה יודע למה? כי צרפת לפני כמה שנים באה עם סגל חזק והגיעה להישגים.
    אנגליה כמעט תמיד מציבה סגל חזק, בדיוק כמו ספרד ולפעמים גם פורטוגל. אבל מה... כמעט תמיד אנגליה נכשלת להגיע לשלבים הגבוהים. למה? אין לי מושג! אתה יכול להגיד שזה לא בסדר, אבל בתת מודע, אם איטליה/ברזיל/גרמניה צריכות לשחק נגד אנגליה, עוברות מחשבות בראש בסגנון של "יש להם שמות מפוצצים, אבל הם לא מתחברים. למה שנפחד מהם?".
    פחד אמיתי לא תראה מאף אחד - לא מאנגליה, לא מאיטליה ולא מספרד. אבל יש חשש, אפילו אם זה בתת-מודע, כשאתה צריך לשחק מול נבחרת שבקביעות (יחסית, עד כמה שאפשר) מגיעה לשלבים הגבוהים.
    הרי כמעט בקביעות האנגלים מציבים סגל יותר מרשים מבחינת שמות מאשר הגרמנים. ממי אתה חושב שנבחרת אחרת תנסה להימנע? גרמניה או אנגליה?
    נניח שגילו שרוסיה קנתה משחק מול אחת הנבחרות בבית המוקדם והחליטו להעיף אותה מהטורניר. אנגליה משובצת במקומה לחצי הגמר. אחרי רבע הגמר האחרון, את מי באמת היית מעדיף? את איטליה או ספרד?
    לפני המשחק המכריע של איטליה מול צרפת, היה סקר באחד מהאתרים המובילים בספרד. שאלו את הקוראים את מי הם מעדיפים לפגוש. לא זוכר את המספרים המדוייקים, אבל איטליה הייתה במקום האחרון, הרבה מתחת לרומניה וגם מתחת לצרפת (ולא בהפרש קטן של 2%).
    זה כמו שתשאל קבוצת כדורסל ישראלית את מי הם מעדיפים לפגוש, חולון או מכבי ת"א. נראה כמה יגידו מכבי, למרות שחולון אלופה.

ריקלמה - התחכמת. כל הכבוד. רוצה שקל?
    אם יש לך משהו קונקרטי להגיד, תגיד. סטרטפורד הצליח - גם אתה יכול (או שלא...).

7. yonmu Member

ריקלמה - איטליה, ברזיל, וגרמניה (לדעתי גם צרפת, אבל נעזוב את זה) נבחרות גדולות יותר מפורטוגל, ספרד ואנגליה. איך אני מגדיר גדולות יותר? יותר תארים, ושם גדול יותר. איטליה זה שם של נבחרת שהיתה אלופת העולם כמה פעמים, שמגיעה בדרך כלל לשלבים הגבוהים ביותר, ושהדחה נחשבת לא רק לאכזבה (זה מכוון גם אליך, xavi6 ), אלא לכשלון . בספרד\אנגליה\פורטוגל ךעוף ברבע גמר זה די מקובל, זה הגיוני, וזה כמעט לגיטימי. אנשים לא ירצו לצלוב את המאמן אחרי זה. באיטליה, גרמניה, וברזיל - כן.

8. JR-Riquelme Member

התייחסתי לחלק הזה של ההודעה שלך:

וזה ממש שטויות. איטליה פחדה פחד מוות מספרד וראו את זה על המגרש ולא מחוץ למגרש במסיבות עיתונאים וכאלה.

אז אמרתי לך, תמשיך לחיות בסרט שנבחרות לא פוחדות מספרד, ארגנטינה, אנגליה פורטוגל או הולנד.

בטח שנבחרות יעדיפו לקבל נבחרת כמו אנגליה על פני נבחרת כמו ברזיל, אבל זה בגלל שהיא יותר טובה לא בגלל שהיא יותר גדולה. יש נבחרות שיעדיפו לקבל את איטליה על פני ספרד ואני בטוח בזה.

9. THE STRETFORD END Member

Wigan_Athletic

מתי בפעם האחרונה אתה זוכר שאנגליה הובסה ולא רק מבחינת תוצאה בטורנירים?
    גם כשהיא מודחת היריבות ובשנים האחרונות היו אלה פורטוגל,ארגנטינה וברזיל,הקיזו דם
    והאם אתה חושב שהדחה מול חלק מהן או בכלל ב2 עשורים האחרונים של אנגליה בפנדלים
    בחצי או ברבע גמרים,לו אנגליה היתה מנצחת בדו קרב הפנדלים
    זה היה עושה את ההבדל לנבחרות היריבות כשהן צריכות להיפגש מול אנגליה פעם נוספת?

האם כשנבחרת עומדת להתמודד,השחקנים והמאמן שלה מסתכלים בכלל על רזומה או על מתי היא עפה ואיך בעבר או שמסתכלים על הסגל הנוכחי?
    לו אנגליה עכשיו ביורו ועומדת לשחק מול איטליה,
    על מה אתה חושב היה חושב דונאדוני מהספסל או בופון וטוני מהמגרש,
    בזה שאנגליה שוב הודחה בפנדלים בטורניר האחרון
    או בזה שהם מתמודדים מול ווין רוני,ריו פרדיננד,גרארד,ג'ו קול לאמפארד וכל השאר,
    אותם אלה שהם שחקנים מובילים בקבוצות שלהם בליגה האנגלית שהיא כיום המובילה באירופה
    ושהם שחקנים מובילים בקבוצות שלהם במשחקי גביע אירופה שבהם הם מדיחים את אותם בופונים או לוקה טונים למינהם לא מעט?

10. yoni10 Member

לדעתי, ככל שלנבחרת מסוימת יש יותר מסורת בטורנירים הגדולים, כך יותר מפחדים ממנה ומעדיפים פחות לפגוש אותה בנוק אאוט.

אבל זה לא אומר שנבחרת עם מסורת לא יכולה לפחד מנבחרת בלי מסורת. הכל תלוי בסגל השחקנים ששתי הקבוצות מציבות ובאיזה כושר הם נמצאים.

אני חושב שספרד כן פחדה מאיטליה בגלל מקרי העבר, עקב זה ש-88 שנה היא לא ניצחה אותה ועקב זה שלאיטליה יש סגל שחקנים טוב מאד.
    אני חושב גם שאיטליה חששה מספרד בגלל היכולת הטובה שלה בשלב המוקדם וגם בגלל שיש לה שחקנים טובים על המגרש.

שני הפרמטרים האלה שאמרתי הם אלה שמעוררים פחד, ולדעתי הפחד במשחק של איטליה מול ספרד היה הדדי.

11. פרנקו בארזי Member

סטרטפורד, זה לא יעזור לך כמה שתנסה.
    עובדה ידועה היא ששלושת הנבחרות הכי גדולות הן ברזיל איטליה וגרמניה.
    בין אם זה בגלל העובדה שבקביעות הן מציגות סגל איכותי (דבר שאי אפשר לומר על אנגליה ספרד וצרפת, למשל), בין אם זה בגלל כמות התארים שלהם (דבר שאי אפשר לומר על אנגליה, ספרד וצרפת) ובין אם זה בגלל השם שלהם.
    אני בהחלט יודע שתמיד אעדיף לפגוש את ספרד מאשר את גרמניה או את ברזיל.
    אוהדי ברזיל שאני מכיר אמרו אותו דבר. כנ"ל חברים שלי אוהדי הולנד ואפילו ספרד
    זה לא נתון להתווכח איתו. שלושת הנבחרות שציינתי הן הנבחרות הגדולות שאף פעם אף נבחרת לא רוצה לפגוש. ואם האלטרנטיבה של ברזיל איטליה וגרמניה הן אנגליה ספרד וצרפת, תאמין לי שאין אוהד - בוא נקח קבוצה קטנה ונייטרלית לדוגמא - שוויץ שהיא מעדיף לפגוש את ה3 הגדולות.
    לזה התכוונתי אני עוד קודם ולזה התכוונו וויגן וYONMWA

12. yoni10 Member

אפשר גם להוסיף את זה שלפני המשחק של נבחרת ישראל מול אנגליה התקשורת והשחקנים היו עם האף למעלה וחשבו שהם מסוגלים לנצח את האנגלים.

אם זה ישראל הייתה משחקת נגד איטליה האף היה למטה ורגשי הנחיתות היו בולטים.

כן, ישראל היא לא דוגמה אבל בכל זאת זה מראה על המעמד של אנגליה ונבחרות אחרות כמוה שלא מצליחות בטורנירים גדולים.

13. Andrea21 Member

זה כבר לא קשור לכדורגל,האף של הישראלים תמיד למעלה,בכל תחום.

14. xavi6 Member

yonmwa אני כבר לא יודע באיזה שפה להגיד לך. אומרים לך תשובה ואתה ממשיך. אני אכתוב לך שוב, ואני מקווה שלא תשאל או תגיד שוב.

אם נבחרת ספרד נכשלת בטורנרי הזה, זה מבחינתה כישלון! הטורניר שעבר שספרד הישתתפה בו ולא הצליחה היה כישלון! מונדיאל 02 היה מבחינת ספרד כ-י-ש-ל-ו-ן.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בארזי, אני לא מסכים איתך. אני לא חושב שלאורך השנים הסגלים של ספרד ואנגליה נפלו בהכרח מזה של איטליה.

סטרטפורד, לא יודע מה דונאדוני היה חושב, אבל אני הייתי חושב על דבר אחד:
    לאמפארד ורוני זה נחמד, אבל בעבר הסגל של אנגליה היה לא פחות טוב והיא תמיד העמידה סגל טוב ששיחק בקביעות באחת הליגות המובילות בעולם. לרוב זה לא נתן לא הישגים יוצאי דופן (חוץ מ-66', 90', 96') ואין לי סיבה לחשוש ממנה יותר מאשר החשש הרגיל כשאתה משחק מול נבחרת גדולה בשלב קריטי. הייתי לוקח מפגש מול אנגליה בכל פעם שהאלטרנטיבה הייתה גרמניה. לא בגלל שהסגל של הגרמנים טוב יותר או נשמע מפחיד יותר, כי הוא לא - אבל בגלל ההיסטוריה שלה.
    להגיד שבגלל תואר כזה או אחר צריך לחשוש מנבחרת זה לא נכון. צריך לחשוש בגלל הדברים שהובילו לכך שנבחרת מסויימת זכתה בתארים כאלו ואחרים.