אלופת העולם לשעבר - איטליה

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Nesta, ‏24/5/10.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

את כל יום אתמול הגדיש ליפי לעבודה אינטנסיבית על המערך 4-2-3-1. ליפי השתמש בכמה וכמה שחקנים, ובכל זאת, היה הרכב אחד שליפי עבד עליו יותר מכל, ונראה שגם שבונה עליו והוא: בופון - מאג'יו, קנבארו, בונוצ'י, זמברוטה - דה רוסי, מרקיזיו - קאמורנסי, פירלו, די נאטלה - ג'ילארדינו. (קייליני פצוע). כמו כן, בחלק ההתקפי ליפי תרגל את יאקווינטה בעמדה של קאמורנסי, את פפה בעמדה של די נאטלה ואת פאציני בעמדה של ג'ילארדינו.

2. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי המערך 4-2-3-1 יכול להתאים לנבחרת ולממש את מלוא הפוטנציאל. כדי שהמערך יהיה מושלם ליפי צריך להציב במקום קאמורנסי (שלדעתי צריך להחתך) את יאקווינטה או אפילו את קוואלירלה. אפשרות אחרת היא להציב את מאג'ו במקום קאמורנסי ואת קסאני כמגן.

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: הגאזטה: צ'זארה פראנדלי יחתום היום על חוזה בן 4 שנים בהם ישתכר 1.2 מיליון אירו לעונה.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת באיחור אבל..כל הכבוד על ההשקעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לגבי הנבחרת..את איטליה אני מאוד מסמפט,נבחרת שאני תמיד בעד,שחקנים שהם קלאסה,קהל מדהים..הכל יש בנבחרת הזאת

במונדיאל האחרון הרבה קנאים אמרו שלאיטליה לא הגיע התואר וששיחקה משעמם אבל ממה שראיתי זה היה הצגה של נבחרת מבחינה הגנתית והתקפית עם השוער הטוב בעולם בזמנו והבלם הטוב בעולם(קנבארו) שאני מאוד מקווה שיתן מונדיאל אחרון שנזכור אותו כאחד הבלמים הגדולים בכל הזמנים(ממה שראיתי הכי גדול בתקופה שלי) והבלם היחיד שאני זוכר שלוקח את כדורגל השנה..

אני מודה אני לא ממש בקיא במה שקורה עכשיו בנבחרת ולא ממש מעודכן...אבל אני תמיד בעד הנבחרת הזאת(כשזה לא נגד ארגנטינה/ספרד) ומקווה שהנבחרת תלך הכי רחוק שאפשר ותאכיל הרבה אנשים כובעים

5. M_T_A Member

למרות שאני לא אוהד גדול של הכדורגל האיטלקי איטליה תמיד היתה מהנבחרות המועדפות שלי בטורנירים למיניהם מאז יורו 2000.
    נבחרת שמשלבת הגנה חזקה וגם התקפה חזקה ותמיד משחקת עם הרבה שכל וסטייל.
    היציאה המהירה מהגנה להתקפה, החלוצים הקטלניים שתמיד היו לאיטלקים בשפע וגאוני כדורגל כמו טוטי ופירלו תמיד משכו אותי לנבחרת הזאת ועד היום 2 מהימים הכי מעצבנים שזכורים לי בתור אוהד כדורגל קשורים אליה. הביזיון השיפוטי במונדיאל 2002 מול דרום קוריאה וה2-2 של דנמרק ושבדיה ששלח את איטליה הביתה ביורו 2004. מונדיאל 2006 לא היה יכול להוציא אלופה ראויה יותר אחרי שאיטליה היתה אחראית יחד עם גרמניה למשחק הכדורגל הגדול ביותר שהיה בעשור האחרון, בחצי הגמר.
    למונדיאל הזה איטליה שוב מגיעה עם הגנה חזקה והתקפה אימתנית, אבל עם כמה שמות לא מוכרים. אין לי ממש מושג למה לצפות ממנה בטורניר הזה אבל לדעתי הצלחה של איטליה חשובה למונדיאל טוב.
    יהיה מעניין לראות שחקנים שעברו את שיא הקריירה שלהם כמו קנאברו ופירלו וגם כאלה שיכולים לעשות פה את הפריצה כמו בוריילו ופאציני.
    אז שיהיה בהצלחה לאזורי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק הראשון מול רוסי נגמר בניצחון 8-0, וכלל בעיקרון את ההרכב הראשון של ליפי, במערך 4-2-3-1.

הכובשים: די-נטאלה (X3), יאקווינטה (X2), ג'ילארדינו (X2), זמברוטה
    ההרכב: בופון, מאג'ו, בונוצ'י, קנאברו, זמברוטה, גאטוזו, פירלו, יאקווינטה, מארקיזיו, די-נטאלה, ג'ילארדינו

לאחר המשחק ההרכב הראשון הלך למקלחות כדי להתרענן, בזמן שההרכב השני עלה כדי לשחק מול סטימה טורינזה. איטליה ניצחה 2-0 משערים של פפה ופאציני, כשהנבחרת שיחקה במערך 4-2-4. לא הצלחתי להבין מי בדיוק עלה בהרכב - אולי יואב יעזור לנו בזה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה דה רוסי לא שיחק? עם כל החיבה שלי לגאטוזו אני מקווה בשביל הצלחת הנבחרת שליפי לא בונה עליו. אם דה רוסי לא שיחק מכל סיבה שהיא אז למה פאלומבו לא החליף אותו? ליפי מעדיף את רינו על פני פאלומבו?

8. cazzo Il Capocuoco

לפי המדווח, דניאלה דה רוסי סובל מבעיות בגב ובגלל זה לא שיחק היום בכלל.

המשחק נגד סטימו טורינזה נגמר ב2-0 כפי שיותם אמר, אבל אני אגלה עוד כמה סודות:
    ההרכב הסודי הזה ,היה: דה סנקטיס; קאסאני, פאלומבו, בוקטי, קרישיטו; קמוראנסי, קוסו, מונטוליבו, פפה; פאציני, בוריילו.

נגד סטימו טורינזה גם סיריגו קיבל דקות משחק, קוואליארלה נכנס במקום קמוראנסי וג'וזפה רוסי אחר כך נכנס במקומו של בוריילו.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/10
  9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שיותר מעניין היא הסיבה בגללה ליפי מתעקש על ה 4-2-3-1: "אני מאוד אוהב את מרקיזיו כטרקוורטיסטה, זאת כי מכל הקשרים הוא זה שעושה את התנועה הרבה ביותר ללא כדור. הוא חודר פנימה, קורא את המשחק ומוצא שטחים מתים, וכמובן עוזר לסגור בקישור."

בכל אופן, מחרתיים ליפי יצטרך להכריז על הרשימה הסופית של ה-23.

10. yonmu Member

פאלומבו בלם?

11. cazzo Il Capocuoco

נכון, כי גם קייליני נח היום בגלל בעיות שרירים באזור השוק.

12. gonzo18 Member

בלי לעקוב כמעט אחרי איטליה בשנתיים האחרונות אני יודע שליפי הוא אולי המאמן הטוב בעולם בלהתאים את השיטה לשחקנים ,ולא להפך. ומבט קצר על הסגל האיטלקי מראה שהוא בחיים לא ישחק ב4-4-2 אלא במערך הרבה יותר הגנתי,עם חוליה מרובה בקישור. אני הולך לזרוק הימור ומעניין אם אני אצא צודק, הוא הולך לשחק עם שני גרזנים בקישור מאוחרי פירלו ועם שני קיצונים עם אורנטציה לצופף לאמצע, וכמובן עם חלוץ בודד.

13. N כמוני Member

למה איטליה שיחקו מול קבוצות סרייה D? מה ליפי יכול ללמוד מכאלה משחקים? הרי גם אם ישים את דה-סנטיס חלוץ ופאציני בלם הוא ינצח. הרי ההצגות במשחקי ההכנה לא יהיו שוות כלום אם בגללם איטליה תודח בגלל הכנה לא ראויה.
    קיילני החל את הקריירה בתור מגן שמאלי עד שבגלל אילוצים עבר לשחק באמצע והיום הוא מהטובים בעולם. זה יכול לקרות גם לקרישיטו ופאלומבו, אם רק יתנו הזדמנות.

14. cazzo Il Capocuoco

אני מקווה שזה בכלל לא יהיה ככה.

הייתי רוצה לראות נאציונלה התקפית מאוד נגד נבחרות נוקשות כמו פאראגוואי וניו זילנד. המשחק הראשון, במיוחד המשחק הראשון, חשוב מאין כמוהו, ואני מאוד מקווה שליפי יפתח עם כבר במערך שהנבחרת רגילה לשחק בו, 4-3-3, כלומר עם שלישית קשרים כמו דה רוסי, פירלו, פאלומבו, ושלישיה התקפית עם די נטאלה, חלוץ מטרה (פאציני, ג'ילארדינו לדוגמה), ועוד קשר-חלוץ כמו סימונה פפה. אם קמוראנסי היה בכושר, אולי הוא במקום פפה. יכול להיות שמארקיזיו יהיה שינוי מרענן, אם ישחק בעמדה של פפה, או מאוחרי צמד חלוצים.

Nכמוני. אני מסכים איתך שעדיף משחקי ידידות רצינים נגד נבחרות מקצועניות, אבל משחקי הידידות האלה נותנים לליפי ולצוות הטכני לבדוק יותר מערכים וסגנונות משחק. לדוגמה ב12:00 התחיל משחק, לאחר חצי שעה מחליפים חצי מגרש ומסיימים אותו ב13:00. בדיוק מיד עושים עוד משחק של שעה, עם מערך אחר. לפי העיתונאים הבנתי שבוריילו וקוואליארלה לא ממש הרשימו, וגם זאמברוטה לא היה ממש נייד, למרות השער שהבקיע. התוצאות לא ממש חשובות במשחקים האלה.

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחכים לאיטליה עוד שני משחקי אימון מול שוויץ ומקסיקו, אבל אני בהחלט מסכים איתך שהיה כדאי לעשות משחק אימון רציני יותר לפני שליפי נצרך לקבוע את ה-23 הסופיים. אגב, לדעתי ההתאחדות פישלה בקטע הזה, כי גם שני משחקי האימון יערכו בהפרש של יומיים, כלומר ליפי לא באמת יוכל לבדוק ולתקן, אלא יצטרך לשחק עם הרכבים שונים בכל מקרה.