אלופות: צ'לסי מדיחה את בארסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏23/4/12.

1. Landon Donovan Member

אתה מפספס את הנקודה - שחקנים לא מקומיים, כמו אינייסטה או למשל תיאגו - יעדיפו להגיע לברצלונה כי שם הם יקבלו יותר הזדמנויות מאשר בריאל. כמובן שאני עושה פה הכללה אבל אני חושב שהיא תהיה נכונה ברוב המקרים ושיש יותר סיכוי בעת הזאת ששחקן גדול יצמח בברצלונה מאשר בריאל.

אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון: מה שאתה אומר בעצם זה שלייצר כוכבים זה יותר טוב מלקנות אותם אבל אין הבדל בין ייצור שחקנים משלימים לקנייה שלהם.

1. פדרו ובוז'אן על חשבון זלאטן ואנרי לא נחשב?
    2. אלקסיס הובא להרכב.
    3. אפלאיי נרכש בסכום מאוד מאוד נמוך.

מעולם לא טענתי פה שגישה אחת יותר "מוסרית" מהשנייה. אני אעדיף לזכות באליפות בלי שחקני בית בכלל מאשר לסיים במקום השני עם 11 שחקני בית בהרכב. לא ברור לי מדוע אתם נכנסים פה למגננה כאילו הצעתי לשלול לריאל את תואר האליפות בגלל שהיא לא שיתפה מספיק שחקני בית.

2. WellNeverDie Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

האמת, אם כבר תזכו - יהיה נחמד שג'ון טרי לא יהיה חלק מזה. את לאמפרד כמובן שקל לי יותר להעריך.
    בכל מקרה אם תזכו זה יהיה מדהים - הייתם מאוד חלשים לאורך כל העונה ובסופו של דבר התעלתם על עצמכם בכמה רגעי שיא - מול ולנסיה, מול נאפולי ואפילו מול ברצלונה בביתה.

והצעקה של גארי נוויל אתמול תזכר לעד :aaa021:

3. אלי מתחן Member

אינייסטה הגיע לברצלונה בתקופה שבה דווקא לא שיתפו יותר מדי שחקני בית, הוא בין הראשונים שהתחילו בתקופה הזאת.
    אני אומר שלייצר כוכבים זה מזל, לייצר שחקנים משלימים זה מעבודה קשה ושילוב טוב שלהם, אבל שחקנים משלימים תמיד אפשר לקנות, ולא בהרבה כסף.
    פדרו אמנם נכנס להרכב במקום הנרי, אבל זה לא החלטה אסטרטגית אלא פשוט ירידה ביכולת של תיירי. זלאטן לא הסתדר עם גווארדיולה, הרי אם זה באמת היה ככה, וייה לא היה מגיע, גם לא אלקסיס.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

התגובה הכי שפויה כאן! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אז שוב אני אחזור במילים יותר משמחות. שמחתי לשמוע, שמחתי מאוד. בעיקר בשביל לירן ידידי ושאר אוהדי צ'לסי. אני לא אוהד צ'לסי, אני "אגניסט דה מודרן פוטבול" מובהק, וצ'לסי של אברמוביץ' החלה את המסע הזה שריאל ובארסה שולטות בו היום. ככה שבטח שאני לא מחסידי צ'לסי, והיי, אני אייאקסיד, ואם יש כדורגל שמושתת על מה שאייאקס עשתה, זה של בארסה (ויש שיאמרו שהיא הרבה יותר, וזה בסדר גמור).

אני שמח כי אי שם ב2009 ישבתי וצפיתי בקבוצה במשחק כמעט מושלם. משחק שבו היא כביכול אנדרדוג אבל שיחקה מושלם. שיחקה בדיוק כמו שהיא רוצה ועם כל הכבוד למאתיים אחוז הנאת כדור, וארבע מאות פעם שדני אלבס מגביה אבטיחים לרחבה של צ'לסי, צ'לסי באמת באחד ממשחקי הנוק אאוט הטובים שראיתי מקבוצת כדורגל.

והיא עפה. כי יד הגורל, מאתיים מצבים או שופט נוורוגי אחד, יו ניים איט, וזה מדהים, מדהים איך שדברים מסתדרים איכשהו. גם מילאן קיבלה את ההזדמנות לנקום בליברפול, אפילו באיירן זכתה לנקום ביונייטד כמעט מיד אחרי אותו גמר. איכשהו, זה פשוט דסטני.

והגורל של צ'לסי, למרות שהיא נחותה בהמון מהקבוצה ההיא של הידיניק ופי כמה מבארסה הגדולה של היום, הגורל כבר היה כתוב.

ברכות לפנסיונרים.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/12
  6. alexshw Member

פיקה שחקן הרכב בברסה, שני אלה לא.
    ריאל זרקה אותם אחרי גיל נוער או אחרי קבוצת מילואים, ואילו יונייטד רכשה את פיקה מברסה בגיל צעיר.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/12
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

8. riquelme1 Member

ראיתי עכשיו את השידור של נדב ואוחנה, כרגיל נדב במקום לשדר לא מפסיק לקשקש, ואוחנה שמצטרף אליו, אבל מה שיותר מדהים, זה המילים שלהם אחרי הגול של איינסטה והאדום של צ'לסי, כמו כל העולם הם לא האמינו.

ואז הגול הזה של טורס, ואני עדיין לא מאמין שזה באמת קרה למרות שידעתי מה היה.

incrible!

9. Landon Donovan Member

ריאל מדריד (ובארסה) דוחפות את הסעיף הזה כמעט לכל קנטראנו שהן מוכרות ומדובר בלא יותר מכסת"ח, למקרה שהוא פתאום יתברר כיותר טוב ממה שהן חשבו. אם ריאל הייתה רוצה להשאיל את גראנרו היא הייתה משאילה אותו. הניסיון להציג את הסעיף הזה כ"כאילו השאלה" הוא עיוות של המציאות.
    אני לא זוכר אף שחקן בית חוץ מטורס שקיבל הזדמנות רצינית כמו שקיבלו בוז'אן או אולגר, אבל אני לא סגור על זה ואתה מוזמן להעמיד אותי על טעותי אם אכן יש כזאת. מקרה דה לה רד זהה למקרה גראנרו (אם כי צריך לציין שהוא כן קיבל כמה הזדמנויות לפני שהוא נמכר).

שוב, הדיון הוא לא על מה עדיף, אלא על ההבדלים בין הקנטרות. מעבר לכך, כמו שכבר כתבתי, לא רק המאמן אחראי על שיתוף צעירים, זאת צריכה להיות מדיניות של ההנהלה.

אני אנסח את השאלה אחרת - למה אין לריאל ראול או גוטי?
    כלומר - למה אף שחקן מהנוער לא נכנס להרכב בעשור האחרון? (ואני לא מדבר על כניסה דרך חטאפה)
    אני לא מדבר על הקנטרות לפני 15 שנה. אני מדבר עליהן היום. לריאל מדריד אין אף שחקן שמראה על פוטנציאל רציני להשתלב בהרכב.

שוב, הדיון פה הוא לא על פילוסופיית הרכש אלא על איכות האקדמיות של שתי הקבוצות. זה ששחקן כמו פדרו אפשר גם לקנות לא רלבנטי לדיון.

חג עצמאות שמח! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

10. Ohad_Glr Member

מה זה השטויות האלה?!

פיקה פשוט שחקן יותר טוב ובגלל זה הוא שחקן הרכב. מבחינת סטטוס של שחקן בית הם בדיוק אותו דבר.

11. alexshw Member

נכון, אבל נתנו לו את הבמה גם.
    לא טריוויאלי שהיו מהמרים בעמדה כזו במועדון כזה על נער פוסטר ביונייטד.
    ריאל הייתה קונה בלם ב - 30 מליון יורו.

12. xavi6 Member

שון, אני שמח לראות אותך פה יותר. שאלה לי אליך. האם פליפה לדוגמא, שהיה כוכב במחלקות הנוער של ריאל מדריד וכבר אז סומן כיורש של רוברטו קרלוס, לא יכל להיות היום בהרכב של ריאל מדריד? האם סולדאדו שהיום נהיה חלוץ נבחרת ספרד לא יכל להתפתח בריאל מדריד של היום? או נגרדו? אולי בעצם הם היו אף יותר טובים? זה לא משהו שאפשר לקבוע בנחרצות, כי כל שחקן מגיב אחרת ללחץ. לדוגמא גם לדעתי פדרו לא היה מככב בצורה יותר דופן באוססונה, אבל בברצלונה הוא השתלב בצורה מושלמת והיא קבוצה שמבליטה את הצדדים הטובים שלו שהופכים אותו לשחקן כה חשוב במערך. אז אולי שחקנים כמו פליפה, נגרדו וסולדאדו היו כאלה בריאל.

לדעתי יש לריאל שחקני נוער עם פוטנציאל גבוהה, ועובדה שמחלקת הנוער שלה בכל הגילאים לא נופלת משחקני ברצלונה, הבעיה היא העלאה שלהם לבוגרים, שם אולי כמו מה שאמרת-זה לא בהכרח תלוי במאמן, אלא במדיניות של ההנהלה, והמדיניות של ההנהלה היא לקנות שחקנים.
    אני כמעט בטוח שאם שחקן כמו גוטי ישחק היום בקבוצה הצעירה לא תהיה לריאל סבלנות והיא תבעט אותו אחוצה. ואולי אפילו גם ראול. המדיניות היא שונה, וזה לא בהכרח דבר רע כל עוד ריאל מביאה את התוצאות והתארים שלה, רק חבל על הכסף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx