אלופות: ליברפול כובשת את הברנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏25/2/09.

1. Raulito Madridista

תומר,
    בקשר למשפט האחרון שלך - פגעת בול. השמות לבד לא משחקים תפקיד, אלא הדרך בה הקבוצה נראית, שיתוף הפעולה. ריאל מדריד של קאפלו הרכיבה הגנה כזאת: ראמוס, קנבארו, הלגרה(באותה עונה הוא הצטיין) ורוברטו קרלוס. ולמרות שעל הנייר היה מדובר בשחקנים מהרמה הגבוהה ביותר, זה לא עבד מספיק טוב והקבוצה סיימה עם אותו מספר ספיגות כמו בדרך-כלל - בסביבות ה-40 שערים.
    כל מה שכבתי, הכל, זה עניין יחסי. יש הגנות שהרבה יותר קשות לפרוץ אותן מאשר ההגנה של ליברפול. לדעתי הקישור האחורי והצורה בה הקבוצה עושה לחץ על כל המגרש, הם המפתחות מבחינת ליברפול ולא הרביעייה האחורית. ארבלואה הוא מגן מעולה, אני זוכר שהוא שיתק את מסי לפני שנתיים, באחת מתצוגות ההגנה הטובות ביותר בשנים האחרונות. אבל בניגוד אליו, אאורליו לא נראה לי שחקן ברמה המתאימה, סקרטל הוא פוטנציאל וקארקגר לדעתי לאחרונה מזייף, הוא בירידה.

אוהד,

כל שחקן מציג יכולת טובה מתי שיש לו יותר שטחים. גם מסי מעדיף שייתנו לו לרוץ ולא יישמור אותו על המטר. הנקודה היא שאם רובן ביום טוב, פשוט אי-אפשר לעצור אותו, הוא עובר את המגן פעם אחר פעם. מה הוא יעשה אחר-כך, האם הוא יימסור או יהיה אגואיסט? האם הוא יהיה מתואם עם שאר השחקנים? - זה כבר סיפור אחר. יובנטוס בטורינו עשתה הכל כדי לסגור את רובן ופשוט לא הצליחה, הוא סיפק מחצית אדירה. הבעייה היא שהוא סיים אותה בלי שער או בישול.

2. Joel Gion Member

3 שנים ארוכות, מתישות ומלאות ציפייה לרגע שבו נחזור סוף סוף למקומינו הטבעי. כולה שמינית, משחק חוץ קשה, ראניירי לוזר, הידינק ווינר... כל אלה מחשבות שביום רגיל אמורות לצנן לי את ההתלהבות, היום כלום לא מצליח. אחרי 3 שנים שתחושות תסכול וקנאה ליוו אותי בערבי שלישי ורביעי, אנחנו שוב פעם על הבמה המרכזית באירופה.
    ההתרגשות משוגעת, הציפייה הכל כך ארוכה אוטוטו מגיעה לסיומה. בכוונה משכתי את הלילה הקודם כמה שיותר, הלכתי לישון ב6 בבוקר וקמתי ב3 בצהריים, הכל בשביל להעביר את היום הזה עד המשחק כמה שיותר מהר. מקווה שכל הציפייה תהיה שווה ושהחבר'ה יספקו את הסחורה היום. פורצה יובה!

3. Igi Member

המלצות באיזה משחק יהיה עדיף לצפות היום?
    אתמול לדוגמא ראיתי יונייטד עם מעברים כל פעם שהכדור יצא לחוץ ערוץ הקיבוץ , הכי טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי תחושה שלנייטרלים הכי כיף יהיה לצפות בספורטינג-באיירן, לדעתי הולך להיות שם משחק התקפי מאוד.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נראה לי זה מה שאני אעשה בסוף, למרות שגם ליברפול ריאל מדריד מושך.

6. פול סקולס Member

כל פעם שאח שלי רוצה להעביר למשחק אחר (אנחנו כמובן צופים ביונייטד) כי היה חוץ או כי VDS בדיוק מכין את הכדורא לבעיטת חמש אני צועק עליו שאשבור לו את הראש.

אין כזה דבר להעביר ערוץ.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אפילו בפרסומות אני לא מעביר מטעמי נאחס. מקסימום בודק את התוצאות במחשב.

8. Ohad_Glr Member

אני אישית חושב שהמגן יצמד היום לרובן, כשמסצ'ארנו וכנראה גם שחקן האגף יעזרו לו (באמצע ישחקו גאגו ולאס שלא מהווים בדיוק איום התקפי מהאמצע וגם אם ישחק באגף שמאל, לקאוט לא תיהיה בעיה לרדוף אחריו במקום אחרי היינצה). זאת הייתה הכוונה שלי ב"לא יתנו לו שטחים" .
    במצב כזה אגב, אני לא רואה את רובן עושה הרבה. אבל הלוואי שאני טועה...

9. GRANDE LAZIO... Member

יובנטוס תבוא לשחק סגור הערב בלונדון, אני אופתע מאוד אם אמאורי ישחק לצד דל פיירו בהתקפה, אלא רק הנסיך יפתח לבדו במערך של קישור מעובה. לדעתי יובה עדיפה וכמובן שגם הניסיון משחק פה תפקיד רציני. הימור שלי: 0-0 ויובה עוברת בגומלין.

ריאל מדריד טובה יותר מליברפול, אבל לך תדע באיזה מצב רוח יגיעו ראול והחבר'ה ואיזה יום הם יתפסו. משחק שהכל יכול להיות בו, גם ניצחון ליברפולי. לדעתי, ניצחון מינימלי לריאל ועדיין הכל פתוח באנפילד. קרב חזק ביותר צפוי בכל מקרה.

ספורטינג ליסבון יכולה להפתיע את באיירן, אבל זה ייגמר ב-1-1 או אפילו ניצחון קטן לגרמנים. לא מכיר בכלל ת'פורטוגלים, אבל באיירן פשוט גדולה עליהם, והמשולש ריברי-קלוזה-טוני צפוי לחגוג.

ויאריאל-פנא משחק פתוח לגמרי, הכי פתוח בשמינית. כל תוצאה אפשרית, אבל היתרון היחיד של ויאריאל זה שהיא באה מליגה טובה בכמה דרגות. 1 או 0-2 לספרדים אבל אני דווקא מהמר שפנא תעבור בסיכום.

10. King Kenny Member

אאורליו תומך בצורה טובה בהגנה, עם מסירות טובות, הרמות טובות וגם בעיטות טובות. בהגנה הוא פחות טוב ושם אני פחות סומך עליו, הייתי הרבה יותר רגוע אם אינסואה היה משחק היום (כשהוא שיחק העונה כשאאורליו היה פצוע הוא היה נפלא). לגבי קרא, זה מאוד הגיונ שהוא בירידהי כי הוא שיחק 90 דקות בכל המשחקים העונה (לא זכור לי משחק בו הוא לא פתח או משחק בו הוחלף). למרות זאת, אני חושב שהירידה שלו העונה כבר הייתה ועכשיו הוא חזר לשחק טוב כרגיל, לדעתי בגלל הפגרה של הצ'מפיונס שללא ספק תרמה לעניין.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סטיבי על הספסל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

ריינה
    אאורליו סקרטל קראגר ארבלואה
    ריירה מסצ'ראנו אלונסו קויט
    בניון
    טורס

12. Raulito Madridista

גם חואנדה ראמוס מפתיע עם ההרכב שהעלה:
    מרסלו ממשיך לקבל קרדיא באגף שמאל, כאשר סניידר וגוטי על הספסל. שאר ההרכב כרגיל.
    ריאל מדריד: קסיאס; ראמוס, קנבארו, פפה, היינצה; לאס, גאגו, מרסלו, רובן; ראול והיגואין.

אני לא מרוצה. מרסלו לא מתאים לרמה הזאת והיום אנחנו נראה את זה. גוטי רק חזר מפציעה ואם חואנדה מתעקש לספסל את סניידר שבכושר רע, אז המשבצת בהרכב הייתה צריכה להיות של רפאל ואן דר וארט.
    מצד שני, טוב לנו מאוד שג'ררארד על הספסל. אני חושב שבמקום בניון היה עדיף לבניטס לפתוח עם באבל, שחקן יותר זריז וגם אתלט טוב יותר, למרות שאני לא מזלזל בבניון שכבר כבש נגד ריאל מדריד בברנבאו פעמיים. השאלה היא האם קאוט יישחק בצד ימין או שהוא יישחק קרוב לטורס, שאז יהיה לו יותר קל, כי כחלוץ חוד בודד הוא מתקשה.
    ראול וטורס, שכיכבו בשער האס, כבשו אגב את אותו מספר שערים מאז ש'אל ניניו' עזב את אתלטיקו לליברפול - 42 שערים. אוהדי ריאל, שימו לב - עוד כמה דקות תיהיה כתבה על ראול באולפן.
    ההתרגשות בשיאה! שיהיה לנו בהצלחה!

הסנטיאגו ברנבאו לפני דקות אחדות -
    http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2009/02/1235588180.Xxx

הרכבים נוספים - צ'לסי נגד יובנטוס - חוס הידינק פותח עם דרוגבה ואנלקה בחוד, מעניין.
    צ'לסי: צ'ך; בוסינגווה, טרי, קרבאליו, קול; מיקל, לאמפרד, באלאק; קאלו, אנלקה ודרוגבה
    יובנטוס: בופון; מולינארו, קייליני, לגרוטליה,מלברג; סיסוקו, טיאגו, קאמורנסי, נדבד;דל-פיירו וטרזגה;

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/champions/2008-2009/fotos_directo/octavos-ida/chel_juv/01.Xxx
    ראניירי שוב בסטמפורד ברידג'

עוד תמונה מעניינת -

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/champions/2008-2009/fotos_directo/octavos-ida/chel_juv/02.Xxx
    שני שוערים ענקיים בתמונה אחת

בשורות ויאריאל אנו מקבלים אילתור מאולץ בעמדת המגן השמאלי, לנוכח היעדרותו של קאפדוויליה - ברונו, קשר אחורי במקור, יימלה את המשבצת. פואנטס יישחק כבלם לצידו של גודין, כגונזלו רודריגז אינו בסגל בכלל. איבאגאזה יישחק באגף שמאל עם בריחות לאמצע, במקומו של רוברטו פירס.
    ויאריאל: דייגו לופז; אנחל, פואנטס, גודין, ברונו; אגורן, סנה, קאסורלה, איבאגזה; רוסי וליורנטה

שום הפתעות בהרכב של באיירן. אותם 11 קבועים.

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/09
  13. REAL MADRID Member

אני לא מרוצה מכך שמרסלו בהרכב אבל כנראה שראמוס החליט שגאגו ולאס מספיקים מול מסצ'ראנו ואלונסו. אני משוכנע שכאשר מאזן הכוחות ישתנה וליברפול ישחקן על שלושה קשרים (השניים שבהרכב+ג'רארד) גם ראמוס יעשה את השינוי המתבקש ומרסלו יפנה את מקומו לגוטי, סניידר או אולי ואן דר וארט.

יהיה מעניין.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובן בצד ימין מאוד מפחיד אותי, אם כשהוא בשמאל סמכתי על ארבלואה וקראגר שיסגרו אותו - עכשיו התמונה שונה כי סקרטל לא ממש חזק במשחקים האחרונים ולאאורליו יש לעיתים סגירות רעות בהגנה. נקווה שנסתדר.

CMON YOU REDS

15. Igi Member

אז אתה אוהד שרוף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ברור שלא בכל פעם שהכדור יוצא לחוץ מעבירים, אבל כן מעניינות אותי גם תוצאות של משחקים אחרים.