אלופות: גמר כל אנגלי ראשון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏29/4/08.

1. XabiAlonso Member

לא שאני עצוב מההדחה של ברצלונה אבל המחשבה שהגמר יהיה כל-אנגלי לא מעודדת...
    המזל של האנגליות, שהקבוצות האיטלקיות והספרדיות תפסו עונה חלשה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/4/08
  2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מבין איך אחרי המשחק בינינו לבין צ'לסי בשבת אנשים אומרים שיהיה משעמם.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.uefa.com/ml/images/logos/50X50/52914.Xxx צ'לסי - ליברפול http://www.uefa.com/ml/images/logos/50X50/7889.Xxx

21:45, סטמפורד ברידג', לונדון

המשחק הזה היה יכול לקבל תפנית כל כך שונה ממה שהוא נמצא עכשיו. ליברפול, הייתה אמורה להגיע כפייבוריטית מעטה לאחר 0-1 קטן על צ'לסי ובעיקר בגלל העובדה שפשוט הייתה טובה ממנה. הכל היה מוכן למצב הנתון הזה, עד ששער לא מחויב למציאות (בלשון המעטה) של ג'ון ארנה ריסה בשנייה האחרונה של המשחק, הפכה את הקערה על פיה והציבה את חניכיו של אברהם גרנט בעמדת הנהג לקראת גמר ליגת אלופות ראשון. מי היה מאמין.

ליברפול וצ'לסי סיפקו קרב חפירות צפוי בחצי הגמר הראשון. המקומיים שלטו והיו טובים יותר וטורס אף החמיץ ממצב מצויין. לקראת סוף המחצית, דירק קוייט ההולנדי בעט מכל הלב אל תוך הרשת הצמודה ל"קופ" ושלח את ליברפול לשמיים. עד לאותה שנייה קריטית בשלהי הדקה ה-95, ליברפול עוד יכלה לחזור עם יתרון גדול יותר לגומלין. ואז...אתם כבר יודעים.

צ'לס,י שהודחה כבר פעמיים ע"י ליברפול בחצי הגמר תקווה סוף סוף לשבור את הנאחס. הפעם, הסיכויים הולכים לטובתה אחרי שבפעמיים האחרונות שני משחקי הגומלין נארחו באנפילד. הגשר לעומת זאת הוא זה שיערך את הגומלין בשנה הזו, ועם תוצאה שכזאת, אין ספק כי זאת תהיה אולי האכזבה הגדולה ביותר בתולדות צ'לסי אם גם עכשיו היא תמצא דרך לעוף מהמפעל ע"י האדומים של בניטז. מיותר לציין שלמורל הגבוה שהקבוצה נמצאת בו הוסיף כמובן הניצחון הענק 1-2 על מנצ'סטר יונייטד בליגה. ניצחון שהצמיד את הכחולים לשדים של פרגסון, והציב אותם בעמדה מצויינת לתואר כשנותרו עוד שני משחקים.

http://www.uefa.com/multimediafiles/photo/competitions/ucl/69/00/03/690003_biglandscape.Xxx
    רגע האמת . גרנט וחניכיו.

ליברפול, מהצד השני, עם הגב אל הקיר. היי, זה לא כל כך נורא לליברפול שיודעת שגם כשהיא חייבת לנצח (מארסיי) וגם שלא נותנים לה סיכוי (אינטר, ארסנל), בליגת האלופות לפחות - היא עושה את העבודה. הפעם נדמה שהדגש המיוחד הוא שליברפול חייבת לבוא במטרה לתקוף - שער אחד לפחות הוא מצטרך הכרחי. כל דבר אחר, וליברפול תסיים את דרכה באלופות. בניגוד לצ'לסי, ליברפול נתנה למספר מכוכביה לנוח בתיקו שתיים בברמניגהאם השבת. ליברפול כבר "עשתה את שלה" והבטיחה את המקום הרביעי בליגה. מקום ממנו חוזרים בשנה הבאה לליגת האלופות.

http://www.uefa.com/multimediafiles/photo/competitions/ucl/69/00/02/690002_bigportrait.Xxx
    גמר שלישי בדרך? בניטז .

אין יותר מדי מה להרחיב - גמר כל אנגלי בפתח, מנצ'סטר יונייטד האימתנית כבר מחכה בגמר, וצ'לסי או ליברפול יצטרכו להקיז דם אחת על השנייה, עד שתיוולד לנו העולה השנייה לגמר הגדול במוסקבה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/08
  4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנצ'סטר יונייטד גמר לגמרי בצדק. הם אמנם לא הציגו את צמד המשחקים הטוב ביותר שלהם השנה מול ברצלונה, אבל אם להיות כנים, דווקא משום שהתרגלנו ליכולת טובה שלהם, אנחנו מאוכזבים עכשיו וזה לא הוגן עבורם.
    כריסטיאנו רונאלדו אמנם לא עשה מהלכים אישיים, אבל כל מסירה שלו הייתה קלאסה. ברצלונה הקדישה לו תשומת לב רבה והוא השתדל שלא לכפות על עצמו על המשחק והפעיל טוב מאוד את קרלוס טבז וג'י סונג פארק.
    ההבדל המרכזי בין שתי הקבוצות היה בהתקפה. ברצלונה לא הצליחה להגיע למצבי הבקעה כשהכדור היה אצלה, בניגוד למנצ'סטר יונייטד שכמעט כל התקפה שלה עשתה דפיקות לב לקטאלונים.

מנצ'סטר יונייטד בגמר, בצדק. כל הכבוד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

5. Sergio Ramos Member

הדבר אמנם נכון, אכן קלישאלתי למדי. האנגליות הגיעו לאן שהגיעו בזכות עצמן, כל תירוץ כזה או אחר עשוי להישמע כקלישאה. בזכות ניהול מצוין בשנים האחרונות, הביאו את עצמן האנגליות למצב הזה. לא שאני שמח, מכוון שגם אני כמותך לא מתחבר לכדורגל האנגלי, אך חייב לומר את האמת לפעמים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/08
  6. Jack Wilshere Member

ברצלונה קבוצה טובה יותר מהיונייטד, אך היא לא מסוגלת לתרגם את העליונות הקבוצתית לשערים, מצד אחד, ומרבה לעשות שגיאות בהגנה, מצד שני.

בעיקרון, שיטת המשחק של ברצלונה לא יעילה מספיק נגד קבוצות שמתגוננות היטב. הסיכויים לפרוץ הגנה צפופה על-ידי חילופי מסירות נמוכים מאוד.

על אף שברצלונה לא מצליחה להבקיע שערים, הבעיה שלה היא לא בהתקפה. בטווח הארוך, ובסבלנות, אפשר לכבוש מספיק שערים על בסיס שיטת המשחק הזו. הבעיה היא, בעיקרה, בהגנה, היות וברצלונה נענשת על טעויות של שחקני ההגנה בו במקום. אין לי ספק שעם חיזוק נכון בהגנה הקבוצה הזו תגיע להישגים.

על כל פנים, אני, באופן אישי, חסיד של הכדורגל של ברצלונה, ואני מעריך מאוד את רייקארד. לכן גם אני חושב שהוא צריך להישאר בברצלונה.

ההגנה של היונייטד היא ההגנה הטובה בעולם. בלי וידיץ', עם וידיץ', ההגנה מתואמת להפליא, אף שחקן לא עושה טעויות, שחקנים נותנים מעצמם מעל ומעבר, יש שוער יוצא מן הכלל בשער. זו הסיבה העיקרית להצלחה של היונייטד העונה.

אני לא חושב שהיונייטד קבוצה גדולה, אבל היא משחקת כדורגל יעיל מאוד (להבדיל מברצלונה), ויש לקבוצה הזו המון אופי. טבז תמיד יהיה שם כדי לדחוק דרדל'ה, סקולס - שלא היה במיטבו העונה - ישחרר פצצה ברגע האמת, רוני יבקיע על קביים וכולי. אלו סממנים של קבוצה אלופה בצלמו של פרגוסון.

מחר ליבי עם ליברפול.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה פשוט מאוד. מדובר במשחק גמר שבו אף אחת לא רוצה להפסיד וכך אנחנו צפויים לשיעמומון אבל נחיה ונראה.

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא חושב שהיונייטד קבוצה גדולה יאיר... come on... לא זכורות לי הרבה קבוצות בהיסטוריה שיכולות לשחק בכל כך הרבה סגנונות כל כך טוב. הם יכולים לבוא למשחק ולהפעיל מכבש על היריבה מתחילתו ועד סופו במידה והם רוצים ולבוא למשחק ולעמוד בבונקר מתחילתו ועד סופו אם הם רוצים בלי לספוג (ראה המשחק הראשון בקאמפ נואו). חדים בהתקפה, חסרי רחמים בהגנה, הם כן קבוצה גדולה, הקבוצה הכי טובה באירופה.

9. SkiMan Member

ברצלונה הזאת חיה בבועת כדורגל מוזרה וורודה. כאילו הקבוצה לא באמת מבינה את המשחק, כאילו לא ראו מעולם איך נראה המפעל הזה שנקרא ליגת האלופות ואיך צריך לשחק בו. הנעת כדור יפה אבל חסרת כל תועלת או תכלית, התמסרויות מטומטמות על סף הרחבה ובתוכה, הרחקות כדור נאיביות לאמצע וליריב, והרשימה ארוכה. הכדורגל הזה יכול לחרפן אוהד כשהוא משוחק בצורה כל כך גרועה ומול הגנה כ"כ טובה - כי מה שנשאר זה ניסיונות פאטתיים שמניבים כישלון ידוע מראש. 180 דקות - 0 מצבים ממשיים לכיבוש שער. אפס. קונספציה שנכשלה העונה כישלון מחפיר ובלי שום ניסיונות גיוון מצד המאמן.

הקלישאה שברצלונה הנוכחית שווה שער בכל מגרש הוכחה כלא נכונה, משחק פשוט לא חכם שלנו. כבר 5 משחקים ללא שער. ההתקפות שלנו נשברו על שובר הגלים שנקרא הגנת היונייטד, ולא נעשה שום שינוי בשיטת המשחק לכל אורך 90 הדקות כדי לנסות ולשנות את גורלנו. צ'סלי בשבת כתשו את יונייטד מהאמצע, אנחנו - הקבוצה הנמוכה במפעל - הולכים על משחק אגפים חסר כל סיכוי. כרגיל השנה, אנחנו נשברים כמו ענף דק ואנחנו רכים כמו מרגרינה. רוב המחצית הראשונה יונייטד שטפו אותנו ונראנו כאילו אנחנו שורדים בעור שינינו - כל התקפה של יונייטד חצי התקף לב. ההגנה שלנו היתה בפאניקה תמידית עם הרחקות מטומטמות והתמסרויות מפגרות ליד הרחבה. לא עמדנו בלחץ וקצב של מנצ'סטר יונייטד בהתקפה. נשארות 45 דקות להציל את העונה, אבל למה שרייקארד יעשה חילוף וישנה את סגנון המשחק שכשל במשך 135 דקות? אם החילוף לא נעשה בדקה ה-60 בדיוק זה לא באמת רייקארד. אבל מה החילוף נתן? המשך לשחק באותה צורה חסרת סיכוי וכבר בדקה ה-50 היה אפשר לסגור את הבאסטה כי היה ברור שגם עוד 1000 דקות לא נבקיע.

זאמברוטה נותן את ה"חותמת" הקלאסית שלו לשתי עונות מחפירות. שיעוף כבר חזרה לאיטליה. ההגנה בלי מארקז לא שווה כלום ונראית היסטרית בכל התקפה של היריב בראשות פויול רב ההיסטרים. אבידל פשוט כלומניק מבחינה התקפית וכל כדור שהיה אצלו בהתקפה זה כישלון ידוע מראש. טורה עייף וגמור מהעונה הזאת, צ'אבי לא מסוגל תחת לחץ כבד של יריב להניע את המשחק קדימה בצורה יעילה. אטו במשחקו הגרוע ביותר בברצלונה. מסי לבד מול הגנה מושלמת כמו של היונייטד פשוט לא מספיק.

תמה לה תקופה בקול ענות חלושה, דרוש חריש עמוק. דרוש מאמן שיוציא את הקבוצה מהבועה הורודה שלה ויגרום לה לשחק כדורגל תכליתי. דרוש מאמן שיידע לעשות שינוי בזמן ושיבין מתי הוא טועה ושיעשה את השינוי המתבקש מייד. דרוש מאמן שלא יעשה את החילוף הקבוע בדקה ה-60 ולא שנייה אחת לפני. דרוש מאמן שיהפוך את הקבוצה לחזקה מנטלית ולא כזאת שנשברת כמו ענף. לטעמי המינוי המתבקש הוא מוריניו כשעוזרו גווארדיולה אשר יירש אותו בבוא העת. אני מצפה גם לשינוי בסגל השחקנים - לטעמי הקבוצה שלנו רכה מידי ואנחנו צריכים שחקנים קילרים באמצע ולא שחקנים רכים ונמוכים. הגיע הזמן גם למגינים שיתאימו לשיטת המשחק של ברצלונה - מגנים שיידעו לתקוף ולא רק לחרב לנו משחקים ועם תרומה אפסית בהתקפה.

העיניים רטובות מדמעות, הקבוצה הזאת מיצתה את עצמה, אולי אפילו עם מעט מידי תארים ממה שהגיע לה.

10. מילובאן 23 מירוסביץ' Member

ומה היה שנה שעברה? במקום נציגה ספרדית בחצי גמר היה נציגה איטלקית. ברבע הגמר היו 2 איטלקיות וספרדית אחת. השנה ברבע יש איטלקית אחת, וספרדית אחת.
    גם השנה וגם בשנה שעברה הספרדיות והאיטלקיות לא היו במיטבם, חוץ ממילאן כמובן.

בקשר למשחק, היה משחק מצויין לדעתי, עם הרבה מצבים לשתי הקבוצות. נראה שלבארסה חסר חלוץ חוד, כי הנרי כבר שנתיים לא מה שהיה פעם, ואטו עם מסי זה קצת קשה מול הגנה חזקה כמו של מנצ'סטר. היגע ליונייטד לעלות לגמר, ונקווה שהם יפגשו שם את צ'לסי, משחק מול ליברפול לא נשמע לי טוב.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כל הזמן שוכח להגיד את זה, אבל באמת שמישהו כבר חייב:

פול סקולס הוא אחד השחקנים הכי אנדרייטד בדורו. לא יודע אם זו העובדה שהוא אנגלי, הקריירה הבינלאומית הבינונית או מה שלא יהיה, אבל מדובר באחד הפליימייקרים הטובים בעולם שלא זוכה למספיק הערכה ע"י כל מי שלא אוהד יונייטד.

12. Gass12 Member

סוף סוף תגובה ראויה בין כל גיבובי השטויות. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגמרי מישה... וכל משחק כמו שהוא נתן היום רק מחדד מבחינתי את הפספוס שלו ברמה הבינלאומית, נבחרת אנגליה היתה חייבת להפיק מהג'ינג'י יותר. עוד משחק ענק (איש המשחק מבחינתי) לשחקן ענק, ואני אומר את זה כמעט בלי קשר לשער.

14. Jack Wilshere Member

איתי,

זה עניין של טעם...

אני חסיד של הכדורגל הקבוצתי, של הנעת כדור מרגל לרגל, שכל שחקני הקבוצה נוטלים חלק במשחק, משחק התקפי ויצירתי, מבלי יותר מדי הגנה, טקטיקה, לחימה. טקטיקה זה לשחמט; אוהדים לא באים לראות הגנה; ולחימה זה טוב בשדה הקרב, ולא על כר הדשא. אכן, בעידן המודרני של המשחק טקטיקה, לחימה והגנה זה מצרך בסיסי לשם זכייה בתארים, אבל מכאן ועד הקביעה שהיונייטד קבוצת כדורגל גדולה המרחק עוד רב. זו דעתי...

SkiMan,

אני מזדהה עם התחושה שלך, אבל אתה צריך להבין שההבדל בין הצלחה לכשלון בספורט הוא דק מאוד, ולא הכל רקוב בברצלונה, ההיפך הוא הנכון. זו קבוצת כדורגל מבריקה, עם שחקנים מבריקים, שמשלמת את המחיר על שיטת משחק שאיננה יעילה, מצד אחד, והגנה נרפית - מצד שני. עם חיזוק נכון בהגנה, הקבוצה הזו תהיה מכונה מושלמת כמעט. באשר לשיטת המשחק שאינה יעילה, זה עניין של קונספציה. רייקארד דוגל בכדורגל הסבלני, הנעת כדור סבלנית, משחק מסירות מרגל לרגל, ואני בהחלט מאמין שהכדורגל הזה ראוי להערכה, והוא הכדורגל שבטווח הארוך מניב פירות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/4/08
  15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה שאתה חסיד זה עניין שלך אישי.. לטעון שקבוצה היא גדולה או לא זה לא עניין של טעם, זה עניין כללי שאי אפשר לפספס, אם הכדורגל הוא יפה או לא זה כן עניין של טעם.

מנצ'סטר יונייטד העונה היא קבוצה יותר מגדולה, היא יעילה בטירוף, נותנת גם משחקים איכותיים ומהנים עבור האוהד הנייטראלי, אבל זה לא הפואנטה. הפואנטה היא שיש שם קבוצה חזקה, חזקה מנטלית ובאופי, קבוצה שסופר קשה להכניע אותה, לכן, אם יש העונה קבוצה גדולה באירופה זאת מנצ'סטר יונייטד, אם לא היה אז אין אף קבוצה גדולה.