אלופות: גומלין רבע הגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏27/3/12.

1. golding מנהלים

אני חושב שזו דווקא אפשרות מעניינת. הוא סוג של סמל במועדון ואולי איש מבפנים זה בעצם הפתרון לבעיית המאמן שלנו. העניין הוא שלא משנה מי יגיע, הסבלנות של רומן קצרה מאוד והראייה לטווח הרחוק לא ממש קיימת אצלו. אני לא רואה אפשרות שמשהו בגישה שלו ישתנה משמעותית, ולכן סביר להניח שגם המאמן הבא שימנה בסופו של דבר יפוטר. גם אני לא בדיוק אופטימי בנוגע לעתיד המועדון.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/50x50/52748.Xxx מארסיי - באיירן מינכן http://www.france24.com/en/files/element_multimedia/image/logo-bayern-munich_0.Xxx

סטאד וולודרום, 20:45.

לראשונה מאז הזכייה בשנת 1993, מגיעה מארסיי לרבע הגמר של המפעל החשוב ביבשת. למרות שני הפסדי בית בשלב המוקדם, מארסיי מגלה אופי עצום ואחרי העלייה המדהימה מהבתים, אחרי ניצחון חוץ אצל אלופת גרמניה, הגיעו צמד המפגשים מול אינטר שהוכיחו שמארסיי היא לא רק קבוצה טובה, אלה עם מנטליות עצומה, פרט חשוב מאוד בשלבי הנוק אאוט. אחרי הניצחון בדקה ה-90 בבית על אינטר, הגיע בגומלין שער של בראנדו בדקה ה-92 כדי להעניק למארסיי את הכרטיס הנחשק לשמונה האחרונות. קבוצה עם אופי, כבר אמרנו?

מדהים איך המצב באירופה שונה ב-180 מעלות מהמצב של הקבוצה בליגה. מאז המשחק מול אינטר הפסידה הקבוצה בבית לדיז'ון וסיימה רק בתיקו מול ניס. מארסיי מציגה עונה נוראית, היא ממוקמת במקום ה-9, וכרטיס לאירופה בשנה הבאה יהיה הישג כביר במצב הנוכחי. כדי להוסיף חטא על פשע, הודחה הקבוצה מהגביע הצרפתי אחרי הפסד בהארכה 2-3 לקבוצה מהליגה השלישית.

החדשה הרעה למארסיי היא ללא ספק פציעתו של שחקן ההגנה דיאורה, שגמר את העונה לאחר פציעה בקרסול בשבת האחרונה.

http://www.camping-marius.com/articles_alentours_photos/stade-velodrome_1.Xxx
    חייב להיות במלוא הדרו, הוולודרום

באיירן מינכן נכנסה לשיא כושרה בדיוק בזמן. לאחר סדרת ניצחונות בחודש מרץ המלוות בכדורגל דורסני, מגיעה הקבוצה הבווארית עם ראש מורם לדרום צרפת.
    אם תמצא עצמה באיירן מחוץ למפעל בתום שלב רבע הגמר מול הקבוצה הצרפתית, מצב הרוח במינכן יקבל כמובן מפנה חד של 180 מעלות וכמה ראשים 'יערפו', כך שלפעמים נוח יותר ומלחיץ פחות עבור הבווארים, לא להגיע כפייבוריטים למפגשים כה מכריעים. יופ היינקס ימשיך כפי הנראה לרוץ עם ההרכב המנצח שלו, כאשר גומז בחוד, מולר מאחוריו, רובן וריברי בצדדים וקרוס וגוסטבו במרכז הקישור. שווינשטייגר שרק לאחרונה חזר לאימונים סדירים, יהווה כאופציה מהספסל. במינכן רוצים ללכת עד הסוף ולהניף את הגביע עם האוזניים הגדולות אצלם בבית ולשם כך בתור התחלה, יצטרכו השחקנים לחזור ממארסי עם תוצאה טובה.

http://www.fcbayern.telekom.de/media/images/spieler_11_12_/schweinsteiger/270/schweinsteiger_ima_270312.Xxx
    צפוי לפתוח על הספסל, שווינשטייגר

http://www.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50058.Xxx מילאן - ברצלונה http://www.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50080.Xxx

סן סירו, 20:45

מוליכת הליגה האיטלקית תארח בסן סירו את ברצלונה בפעם השנייה העונה ומפגש לשישי בין שני המועדונים העונה. בשני המפגשים הקודמים בשלב הבתים השיגה מילאן תיקו והפסד וכעת הגיע הזמן לניצחון. קל בטוח שלא יהיה אבל עדיין אפשרי. במילאן יכולים להיות מעודדים בעקבות רצף הניצחונות בליגה, אותה היא מוליכה בפער ארבע נקודות מיובנטוס. יחד עם זאת סיבה פחות מעודדת היא הפציעות המרובות של שחקני הקבוצה. במשחק האחרון בו הרוסונרי גברו על רומא, נפצע טיאגו סילבה, אחד השחקנים החשובים ביותר בקבוצה אם לא החשוב ביותר וייעדר למשך החודש הקרוב. שני שחקני הרכב נוסף שלא ישתתפו במשחק הם ואן בומל אשר צבר את כמות הכרטיסים הצהובים המרבית בטורניר ואבאטה הפצוע שיחזור רק בשבוע הבא. מנגד, החדשות המשמחות יותר הן שנסטה ורוביניו ערכו אימון מלא וצפויים לפתוח בהרכב. בואטנג שהחלים מפציעה ממושכת רק בשבוע שעבר נכנס כמחליף נגד רומא ויפתח מאחורי רוביניו וזלטאן. אותו זלטאן הוא המפתח לניצחון. מלך השערים של הליגה נמצא בתקופה מצוינת שלא היתה מביישת את ימי הזוהר שלו בקבוצה מעבר לכביש. נגד האקסית הוא ללא ספק יהיה נחוש לכבוש ולסיים בצד המנצח. בפעם האחרונה שבה מילאן הגיעה לרבע הגמר, בעונת 2006/07, היא סיימה כאלופה. האם היא תעשה זאת שוב ותדהים את אירופה? קשה להאמין, אפילו קשה מאוד להאמין, אבל הכדורגל של ימינו רגיל להפתעות גדולות יותר, אז מי יודע?
    לאלגרי, מאמנה של מילאן היו מספר דברים לומר על המשחק: "אנחנו רגועים. הגענו לשלב שמונה הגדולות, דבר שלא קרה לקבוצה הרבה זמן. אנחנו יודעים שרבע הגמר יהיה מאוד קשה ולכן נהיה חייבים להיות מוכנים. שני המשחקים הקודמים עם ברצלונה היו שונים, בראשון שיחקנו יותר הגנתי ובשני שיחקנו עם יותר אמונה ומחר נצטרך לשחק באותה גישה שוב".

http://i1093.photobucket.com/albums/i439/naorp8/ZlatanIbrahimovicParmaFCvACMilanSerieQhMJ7Fxbq01l.Xxx
    לקטאלונים כדאי לחשוש מהאקס, השחקן החם באיטליה.

"אני מקווה לא לשחזר את מה שקרה נגד אינטר" אלה היו מילותיו של שוער ברצלונה ויקטור ואלדס במסיבת העיתונאים שלפני המשחק, בברצלונה זוכרים היטב את מה שקרה עם אינטר וזה מאוד דומה למה שקורה עכשיו עם מילאן, לפני שנתיים מול אינטר ברצלונה ניצחה אותם בבתים פעם ויצאה איתם בתיקו בדיוק כמו שקרה עם מילאן השנה רק שהפעם הקטלונים מקווים לא להפסיד לאיטלקים במפגש הנוק אוט. עוד המשיך שוער ברצלונה ואמר "זה הרבה יותר מסובך כאשר אתה פוגש יריבה שכבר ניצחת אותה בבתים, אבל בכדורגל אין לדעת מה יקרה במשחק הקרוב".

בברצלונה נמצאים במצב הרבה יותר טוב בליגה ממה שחשבו שיהיו לפני כמה שבועות, הקבוצה הצליחה לצמצם את הפער מריאל מדריד ל 6 נקודות בלבד והתחושה בבירת קטלוניה כי הקבוצה חזרה למאבק האליפות. עדיין מטרת ברצלונה היא היתה ונשארה להיות הזוכה הראשונה בליגת האלופות שעושה את זה פעמיים ברצף ולשם כך הקטלונים חייבים לצאת עם תוצאה טובה בסן סירו.
    מסי מגיע בכושר שיא למשחק הזה ואין ספק כי הוא השחקן המסוכן שבקבוצה שכאשר בכל שבוע הוא שובר שיאים.

כמו שציין זוביסטרה "אנחנו לא יכולים לבחור בין הליגה לליגת האלופות" ברצלונה הולכת חזק על כל המפעלים.
    ביום שבת האחרון ברצלונה ניצחה 2:0 במאיורקה והשחקנים מגיעים במצב רוח מרומם ועם סגל מלא לקראת המשחק מול האיטלקים, לא ברור אם הקטלונים יחפשו ניצחון מהרגע הראשון או שישחקו במטרה להעביר את ההכרעה לקמפ נוא.

http://tintucbongda.vn/imagesnews/20110221_victor%20valdes.Xxx
    לא מקל ראש באיטלקים - ויקטור ואלדס

תודה לכל המעורבים בכתיבת הסיקורים

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/3/12
  3. Raulito Madridista

http://s4.as.com/prom/201203/pro_photo1332880850.Xxx

יאללה סמבה. מאוד מרוצה מאקורד הסיום של המשחק. ברור ששיחקנו טוב מהפתיחה וניקוסיה לא עברה את החצי למרות העידוד והדחיפה של הקהל - אבל היה משהו חסר וביזבזנו יותר מידי זמן עד שהגול הראשון הגיע. מרסלו וקאקא היו נהדרים והיה חשוב לראות את ריאל מדריד משוחררת לקראת הסיום - קצת יותר מהירה, קצת יותר זריזה, קצת יותר מעניינת. כוח הפריצה של מרסלו היה מאוד חסר לעומת ההססנות של קונטראו, וקאקא - הגיע לו לכבוש. התוצאה המכובדת מאפשרת לנו לחזור להתרכז במאבקים בליגה ואני מאמין שבמשחק בברנבאו לא נעלה עם ההרכב החסר - אולי די-מאריה יוריד חלודה ורונאלדו ישחק(חייב לכבוש הרי), אבל יהיה אפשר לתמרן. צריך לזכור נגד מי שיחקנו, אבל 70% שליטה בכדור אלו מספרים נהדרים, גם 24-0 בבעיטות לשער. קסיאס לא צריך לכבס בכלל את החולצה.

באמת מרגיש שגילינו 'מחדש' את שאהין במשחק הזה, החיסרון של אלונסו שהוא שחקן משמעותי - לא הורגש ולו לרגע. שאהין חילק כמה כדורים לאגפים, היה נייד וגם הזין את קונטראו בכדור עומק יפה. מפתיע שהוא משחק כל-כך טוב אחרי ייבוש ארוך(גם במשחקים בהם הובלנו 5:0 הוא לא קיבל אפילו פירור). גראנרו יותר לא ייראה דשא, אין לי ספק בכך. מקווה שתיהיה לזה המשכיות, מוריניו כל-כך לא צפוי.

קצת חורה לי על מה שקורה בגזרת היגואין ובנזמה: שיוויוניות כבר מזמן אין כאן, מאז חודש נובמבר למעשה. היגואין לא היה טוב אבל רואים שמוריניו נוטה בבירור לטובת הצרפתי. היגואין היה משלם על החמצה עלובה כמו של בנזמה מול שער ריק ובמחצית הראשונה בנזמה נראה כמו השחקן שקיבל הלם תרבות בחודש הראשון במדריד. כל-כך הרבה איבודי כדור ובעיטות שבקושי הגיעו לשער. בסוף בנזמה חגג צמד והיגואין סביר להניח היה מאוד מתוסכל ואפשר להבין אותו.

4. skyday20 Member

במידה והחמצתם את החטאת השנה באירופה. יותר גרוע מזאת של טורס או של רוביניו.

5. Keyser Söze Member

בוא לא נגזים. שים לב שהכדור קופץ רגע לפני הבעיטה ופשוט מגיע לו לא טוב לרגל. זה אמנם לא תירוץ לחלוץ בסדר גודל כזה, אבל כבר ראיתי החמצות גדולות מזו.

6. Civil Anti Madridista

ריאל שטה לחצי הגמר, עד עכשיו שום יריבה אמיתית. שיחק לה המזל בגדול השנה

משחק החם של רבע הגמר, בארסה מגיעה לסן-סירו אחרי שכבר ביקרה שם השנה וניצחה. אין ספק שאי אפשר לזלזל ברוסונרי, אבל בארסה פייבוריטית מובהקת. יהיה משחק קשה, מעניין יהיה לראות מה יהיה הסגנון משחק של מילאן. למזלנו, המשחק הראשון בסן-סירו, ככה שהתבנקר ב16 לא יבוא בחשבון הערב.

7. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראוליטו,

אני אמנם מסכים עם הקביעה שבנזמה לא סיפק משחק לפנתיאון אתמול (בלשון המעטה), אבל אין זה אומר שהיה עדיף להשאיר את היגוואין על הדשא במקומו. בעוד ש"החטאים" של הצרפתי הסתכמו בחוסר דיוק ובהחמצה מסמרת שיער במחצית הראשונה, פיפיטה לא ביצע שום פשע, מסיבה פשוטה אחת: הוא לא נע ולא נגע בכדור בכלל. במילים אחרות - אם לתצוגה של בנזמה מגיע ציון 4.5 בעיתון, הרי שהיגוואין ראוי לחצי נקודה, לכל היותר. ככה זה כשאתה מתפקד כעציץ.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/3/12
  8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קצת לגבי בארסה-
    במשחקי הליגה פפ עולה לפעמים במערך של 3 בהגנה, אני מקווה שהפעם הוא יוכיח שליגת האלופות זה מפעל מספיק חשוב כדי להפסיק עם הניסויים ולתת לטובים ביותר לפתוח. חשוב לציין שמלבד אבידאל שפצוע, גם אדריאנו ייעדר 10 ימים, מה שלמעשה גורם לכך שאין לנו מגן שמאלי טבעי. פפ כבר ניסה פעם את קייטה בעמדה הזו, אבל הפעם נראה שהוא ימשיך עם פויול, שכבר במשחקי הליגה האחרונים הוצב בעמדה הזו. אלבס כרגיל בימין, פיקה ומסצ'רנו במרכז.
    צ'אבי קיבל מנוחה במשחק הליגה האחרון, בעיקר כדי שיגיע חד, ואולי ינצל את החיסרון של ואן בומל. צ'אבי טרי, בוסקאטס ואינייסטה בכושר טוב, זה קישור שאני לא רואה איך מילאן תסדר איתו, בטח עם החיסורים הצפויים.

9. skyday20 Member

בארסה לא ממש הבריקה במשחקי חוץ השנה, זה המשחק חוץ הכי קשה שהיא נתקלת בו העונה. הם הוכיחו בשנים האחרונות שהם יכולים לנצח כל יריבה בצורה משכנעת.
    אבל כמו שארסנל הצליחו לעצור אותם, במשחק הראשון. מילאן ירגישו שאם הופעה מושלמת של כל ההרכב שלהם, זה אפשרי גם בשבילם לעצור את בארסה לפחות במשחק 1.
    ההרכב הצפוי של בארסה.
    Valdes
    Dani Alves, Mascherano, Pique, Puyol
    Xavi, Busquets, Iniesta
    Cesc, Messi, Sanchez
    ההרכב הצפוי של מילאן.
    Abbiati
    Bonera, Nesta, Mexes, Antonini
    Aquilani, Ambrosini, Nocerino
    Boateng
    Ibrahimovic, Robinho

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/12
  10. skyday20 Member

אנשי הצוות בסאן סירו, עם הטאץ' האחרון לדשא לקראת הביקור של בארסה. :aaarofl:
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/301887_332019383518420_193081280745565_836553_1425127624_n.Xxx

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק ענק צפוי בסן סירו, מילאן לא מציגה יכולת גבוהה השנה באלופות אבל קבוצה עם המון עוצמות שיכולה להקשות על ברצלונה... מנגד הקטלונים יכולים רק להפסיד מהמפגש הזה, כולם יודעים שהם כמה רמות מעל מילאן וחייבים לקחת את ההתמודדות, הטראומה מהמפגש האחרון עם אינטר עדיין מהדהדת לשחקנים ויהיה מעניין לראות אם בארסה תלחץ ותחפש את השער או תניע את הכדור בסבלנות ותעביר את הדקות.

אני מאוד מקווה לראות שבאיירן יוצאת עם תוצאה טובה היום, הצרפתים כבר יותר מחודש לא מנצחים ונראים על הפנים.. גם מול אינטר היו חלשים ובנס העפילו ולדעתי כאן יגיע סופם בטורניר, לבאיירן יש הרבה מה למכור ואני מקווה שלא יסתבכו כמו שקרה להם בבאזל

12. Raulito Madridista

יופי של ערב הולך להיות היום, הרבה עניין לצופה הנייטראלי, רק האמת שהשעה קצת מוקדמת ולא מספיקים להתארגן. אגב, אם עניין הבית-חוץ היה מתהפך הייתי אומר שיש קצת פחות ענייין כי עדיין ברור מי שתי הפייבוריטיות ואני לא פוסל לחלוטין אפשרות של ניצחון חוץ הערב.

מילאן נגד בארסה זו קלאסיקה אדירה, החל מגמר ליגת האלופות ההוא, המפגשים הנהדרים באמצע העשור הקודם(שבשנקו, רונאלדיניו) וגם העונה המשחקים היו ברמה גבוהה מאוד, דבר לא שכיח בשלב הבתים של ליגת האלופות בעונות האחרונה. אויי, כמה שזלאטן רוצה להוכיח ונראה אותו יותר נחוש מבדרך-כלל(אדיש משהו), ומעניין אם ילחץ את ידו של גוארדיולה שבסה"כ ממש לא הייתה לו כוונה רעה, הרי הוא ויתר על אטו ועל ים כסף בשבילו. בכל-אופן, למרות שאיברה בעונה הטובה בקריירה שלו והוא לחלוטין לא תלוי בקישור מאחוריו - בארסה קבוצה טובה יותר שכבר ניצחה בסאן-סירו העונה וההיעדרות של טיאגו סילבה עלולה להתברר כקריטית מאוד, מה גם שואן-בומל לא משחק. מילאן תגיד תודה גם על 1:0.

פראנק ריברי לא היה עילוי יותר מידי גדול במארסיי לטעמי, באיירן קצת 'הימרה' עליו כשרכשה אותו ובגדול ההחלטה התבררה כמצויינת. היום הוא חוזר לצרפת וזה מפגש טעון בשבילו. באיירן השתפרה מאוד לאחרונה ורובן מחלק את הכוחות יחד עם ריברי, הסכנה מגיעה משני האגפים. אבל, אולי מארסיי יכולה לגרום לבאיירן לנמנם קצת ועניין הביתיות יביא למשחק שווה כוחות. אבל ברור שבאיירן לא חלשה כמו אינטר. נזפזפ למגרש מידי פעם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/3/12
  13. riquelme1 Member

מפגש מרתק היום מאוד בסאן סירו, אני מצפה לקרב חזק מאוד, מילאן קבוצה חזקה למרות הפציעות, היא מוליכת הליגה האיטלקית ונמצאת בכושר מצויין, הסן סירו זה איצטדיון שתמיד הקשה על הספרדיות ולמרות שבארסה כבר ניצחה אותה שם העונה, זה לא אומר יותר מדי לגבי המשחק היום.

מילאן תבוא בטירוף, היא יודעת שהכבוד האיטלקי עלייה, הנציגה האיטלקית היחידה באירופה. החיסרון של טיאגו סילבה הוא משמעותי, אבל עם נסטה יפתח היום אני לא חושב שהוא כל כך קריטי, נסטה למרות גילו הוא עדיין מהגדולים בעולם בתפקידו, גם בגילו המופלג ועם יתן תצוגה עילאית כמו בקמאפ נאו בארסה תסבול היום.

החיסרון של אבידאל בבארסה קריטי במשחק היום, כמובן היכולת ההגנתית שלו, הפיזיות והסגירת שטחים במגרש, פויול כנראה יתפקד כמגן שמאלי שזה לא התפקיד שלו, ולמרות שזה פויול אני די חושש, גם בגלל שאם יספוג צהוב היום הוא יעדר בגומלין.

שחקן שאני חושש מימנו במילאן הוא אקיוולאני וגם נוצ'רינו המצויין, שחקן לא מפסיק לעבוד באמצע וגם יכול לבוא מאחור ולכבוש.

14. riquelme1 Member

ההרכב של גוארדיולה:

ואלדז
    פויול, מסצ'רנו, פיקה, אלבס
    קייטה, בוסקטס, צ'אבי
    איינסטה, מסי, אלכסיס.

ההפתעה: ססק על הספסל, לטובת החייזר קייטע, לא מובן, ססק מוסיף למשחק של ברצלונה מיימד אחר, וההצטרפות שלו קדימה, ואת איינסטה אני אף פעם לא אוהב בשמאל.

נראה איך יעבוד.

15. Vanitas Member

אולי הוא חושב קצת הגנה ובעונה עמוסת משחקים חושבים גם קצת מנוחה (רוטציה).

מה ההרכב של מילאן?

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/12