אלופות: אין הפתעות, בארסה ושחטאר בשלב הבא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏7/3/11.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר לאואן בכלל חוץ מזה ששניהם אנגלים? אואן נשען המון על המהירות בסגנון המשחק שלו, כשהפציעות פגעו לו במהירות זה פגע בו מאוד. ווילשייר שחקן טכני ופיזי, יש הרבה יותר סיכוי שייצא ממנו שחקן על מאשר מה שיצא בסופו של דבר מאואן. הוא נותן עונת פריצה נהדרת ויש עוד הרבה למה לצפות ממנו, כולל ברמה הבינלאומית.
    ארסנל קבוצה טובה מאוד, לא חושב שאני אמור לחדש פה משהו, היא עשתה מצמד המשחקים האלה קרב אמיתי למרות שהיו הרבה אנשים שחשבו שזה גמור מראש וזה כבר משהו שצריך לציין. היום יהיה לה קשה מאוד כמובן, אני אופתע אם הם יעברו.

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/11
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה לא רוצה לקחת מהמשחק ההוא שום דבר? זכותך. אבל אחרים יכולים לקחת מהמשחק האלו דברים - בין אם אלו שרואים בברסלונה קבוצה שלא ניתנת להכנעה בביתה, או אלו שטוענים שצריך להסתגר מאחור בשביל לנצח את ברסלונה וגם אלו שטוענים (ללא הרבה קשר לנושא הדיון תאכלס) שאף קבוצה בלה ליגה לא מנסה לשחק איתם שווה אל שווה.

זה קרה, למרות שאתה בוחר להסביר את זה בכך שהיה מדובר בתחילת עונה וברסה לא התאמצה, יכול להיות שאתה צודק באמת, אבל זה קרה.

דבר שני, אם זה לא קרה עדיין (נניח), אז זה אומר שזה לא יקרה? ברסלונה התמודדה סה"כ פעם אחת העונה במשחק חשוב עם קבוצה ברמה של הטופ באירופה, ופירקה אותה אמנם, כך שלא היו הרבה מקרים לבחון את זה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאני אומר שהוא נתן בסך הכל משחק אחד אני מתכוון לבסך הכל משחק אחד ברמה הזאת. עם כל הכבוד שאני רוחש לקבוצות כמו סנדרלנד, פולהאם, ווסטהאם ואחיותיה, שהן לא נופלות מקבוצות באיטליה וחלקן גם עולות עליהן כמובן, זה לא כמו לשחק מול ברצלונה על בסיס קבוע. נכון הוא יציב, נכון הוא באנקר בהרכב של ארסנל, אבל תסכים איתי שלשחק נגד בולטון ולשחק נגד יונייטד/צ'לסי/ריאל/בארסה/מילאן/אינטר/ולנסיה/ויאריאל/סביליה ועוד מספר קבוצות שנמצאות כמה רמות מעל הקבוצות הבינוניות בכל ליגה, זה לא אותו הדבר? וכשאמרתי שלא יגמור כמו אואן, אני מתכוון מבחינת הציפיות לא מבחינת שום דבר אחר... כשאני דיברתי על זה שהוא נתן משחק אחד, התכוונתי ברמה הזאת, לא במסגרת הליגה.

---

למה אם יש לכם פחות פציעות זה אומר שאתם קבוצה יותר טובה? מה הקשר? אולי זה אומר שיש פחות עומס על השחקנים? אולי שינו את התוכנית אימונים? אולי זה פשוט צירוף של מזל? זה לא בהכרח אומר שארסנל קבוצה יותר טובה...זה כן אומר שבהיבטים שציינתי כנראה שעובדים נכון וזה מה שחשוב.

זה לא שהקהל של ארסנל מלא בפראיירים, יש לארסנל קהל תומך, אבל זה לא שזה רק ארסנל, זו כל התרבות האנגלית (למרות שהיום יש הרבה יותר תיירים מבעבר בעשרות אחוזים שתופסים את מקומם של אותם אוהדים, גם בגלל הכסף).

אף אחד לא חושב שאתם אוסאסונה אבל כשמסתכלים על ההתקפה המצוינת של ארסנל ומסתכלים על ההגנה שלה, אי אפשר שלא לתהות איך זה שיש הבדלים כל כך גדולים, בין השחקנים בחלק ההתקפי ובין אלה שבחלק האחורי, ועדיין ארסנל נמצאת בצמרת של הליגה האנגלית ומעפילה בקביעות לשלבי הנוק אאוט של הצ'מפיונס, זה רק מראה שארסנל לא מגיעה לרמה שהיא מסוגלת, אולי ממניעים כלכליים, אולי מסקאוט לא נכון, כי מן הסתם לאורך שנים ארסנל הוכיחה שהיא מסוגלת להביא שחקנים איכותיים, אבל דווקא בהגנה ובשער כל הזמן נופלת, זה למה קשה לי לראות את ארסנל עושה משהו היום, כי אם היתה לה הגנה חזקה ב-50 אחוז ממה שיש לה, הייתי אומר לך שיש לה סיכויים מצוינים לעבור את ברצלונה, גם אם זו מגיעה בלי 2 הבלמים שלה. אבל כשאתה מסתכל על זה ששצ'ני בשער (עם כל הכבוד) ויש לך את קוסיילני, קלישי, דז'ורו ואבואה בהגנה אז אתה יודע שלא מדובר פה ברביעייה עוצמתית שבדיוק מקשה על היריב. אם יש שחקן שלדעתי הגנתית נמצא רמה מעל לשאר זה תומאס ורמאלן כמובן אבל הוא עדיין שחקן אחד שלא יכול לחפות על כל שאר חבריו ומאחוריו שוער חסר ניסיון ולא ברמה גבוהה מהצמרת העולמית.

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר - לא התכוונתי שאנחנו בכללי קבוצה יותר טובה בגלל הפציעות, התכוונתי שהקבוצה שתעלה הערב לקאמפ נואו תהיה יותר טובה (על הנייר לפחות). צריך לזכור גם שברצלונה תבוא ברוח קרב ולדעתי ביותר פוקוס מאשר במשחק הקודם.

המדד שלך לשפוט את ווילשייר זה רק משחקים נגד ברצלונה, אני מבין? הוא היה מצוין כמעט בכל המשחקים שבהם הוא שיחק. היה נפלא נגד צ'לסי בבית, השחקן אולי הכי טוב שלנו כששיחקנו באולד טראפורד... אין לי ספק שאלא אם כן יהיה מחטף מצד בייל, ווילשייר יבחר לשחקן הצעיר של העונה. מדברים על כך שוידיץ', נאני ונאסרי מועמדים לתואר שחקן העונה בפרמיירליג - אם אתה שואל אותי, ווילשייר צריך להיות שם במקום נאסרי. אולי הוא לא הבקיע גולים וירטואוזים כמוהו, אבל הוא הרבה יותר יציב ביכולת שלו, בקבלת ההחלטות, הדומיננטיות שלו במרכז... אין דברים כאלה. כישרון על.

מסכים איתך שיש בעיות בהגנה, ההודעה האחרונה שלך הרבה יותר הגיונית, רואה? לא צריך להתלהם לגבי ארסנל עם זילזול מופגן שלא קשור למציאות.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאני אוכל לשפוט את ווילשייר ב-2013 כשהוא יבוא לפה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

הלוואי שהוא ייתן תצוגת על הערב, יסתום לי את הפה, ויעיף את בארסה מליגת האלופות, אני יהיה מאוד שמח על כך...

מתנצל אם זה היה נשמע שאני מזלזל כל כך בארסנל, אני ממש לא, פשוט גם מהצד, זה מצחיק לראות שארסנל שפעם היתה עם הגנה נהדרת אנגלית (קיאון, אדאמס, דיקסון, ווינתרברן ושות'...) והיום היא מורכבת מחבורת שחקנים שאם נעז להשוות אותם לרביעייה ההיא, צריך להרביץ לנו מכות.

6. alexshw Member

גם הגנה הזאת אכלה 4 מברסה ועוד בהייבורי(איזה מסירות של פפ). http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    אבל בהחלט זה לא מקרי שארסנל מחכה עדיין לאליפות, מאז שאחרון המוהיקנים האלה פרש מכדורגל.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם הרבה מאוד מזל וחוסר מזל מהצד השני, ארסנל היתה הרבה יותר טובה מברצלונה באותו משחק ואיכשהו ירדה בהפסד 4:2. ברגקאמפ היה במשחק ענק

8. Rudess Member

המשחק כמובן היה בוומבלי ולא בהייבורי.

9. aloneli Member

מה שמיוחד בווילשר זה שהוא גם גרזן במרכז הקישור וגם טכני מאוד.
    המשחק היום הוא המבחן האמיתי בשבילו לעצור את צ'אבי ואינייסטה-זאת ההזדמנות של חייו..

10. riquelme1 Member

אוי וי איזמיר.

אדריאנו פותח כמגן שמאלי, בוסקטס ואבידאל כבלים. אדריאנו כמגן שמאלי זה חור הגנתי, הוא לא מגן שמאלי אלא קשר, וכמגן הוא לא מפסיק לעשות חורים והוא לא טוב בהגנה, לדעתי מאקסוול היה עדיף עליו.

אצל ארסנל כצפוי ואן פרסי בהרכב, ונגר שיחק משחק מלוכלך ואמר לפני שבוע שלא ישחק.

הרגשה לא טובה, ההגנה של בארסה מפחידה אותי.

ויסקה קטלוניה!

11. Ian Wright Member

זה לא משנה איזה משחק הוא יציג היום. כמו שלא נכון לבחון אותו לפי המשחק שהוא נתן מול ברצלונה באמרייטס אז זה גם לא נכון לשפוט אותו לפי מה שיתרחש היום. יש אנשים שכבר עוקבים אחריו מהנוער(בכל זאת הוא מגיל 9 במועדון) ולא צריך להבין הרבה שמדובר בשחקן האנגלי הכי מבטיח מאז ווין רוני.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכבים:

ברצלונה

ואלדס, אלבס, אינייסטה, וייה, צ'אבי, מסי, מאסצ'ראנו, בוסקטס, פדרו, אדריאנו ואבידאל.

ארסנל

שצ'ני, דיאבי, סנייה, פברגאס, קוסיילני, רוזיצקי, נאסרי, ואן פרסי, ווילשייר, דז'ורו וקלישי

------

שחטיור דונייצק

פיאטוב, ג'אדסון, לואיס אדריאנו, וויליאם, דגלאס קוסטה, מחיטאריאן, ראט, צ'יגרינסקי, סרנה וראקטיצסקי.

רומא

דוני, חואן, מקסה, פיזארו, ווצ'יניץ', טאדיי, דה רוסי, ריסה, פרוטה, בוריילו, בורדיסו.

------

FORZA ROMA COME ON ARSENAL http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. Mellow29 Kopite

האמת שזה רחוק מלהיות מובן מאליו, כלומר מי קבע שדווקא הוא הכי מבטיח? אני אישית מחזיק ממנו, אבל אין מה לעשות את זה כ"כ obvious שהוא קשר וורלד-קלאס. פוטנציאל יש, אבל להרבה מאוד חבר'ה בארסנל יש פוטנציאל...

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא אמר שהוא לא סופר מוכשר ושהוא לא בדרך להיות אחד השחקנים האנגלים הגדולים בהיסטוריה, שכמובן חובת ההוכחה עליו, אבל גם לא צריך להפוך אותו למשיח כרגע, עליו לא תיפול ותקום ארסנל הערב.

15. Ian Wright Member

מתי אמרתי שהוא משיח? אלוהים? וורלד קלאס? איך אפשר להגיד וורלד קלאס אחרי עונה וחצי בפרמיירליג(השאלה בבולטון). כל מה שאמרתי שהוא השחקן האנגלי הכי מוכשר (לדעתי) שהיה מאז ווין רוני. אל תכניסו לי מילים לפה.