- אלון מיזרחי, הדיון הרשמי -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏2/4/04.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא בדיוק 197 שערים, מודבר על שער אחד שהוא בעט, שיפשף שחקן יריב ונכנס. הוסט או לא הוסט זה אני לא יודעת(לא נולדתי אז), אבל מזרחי בעצמו אמר בתגובה שגם לו היו שערים כאלה, ואם מוסיפים למכנס אחד צריך להוסיף לו עוד 10...

נראה לי אלון מזרחי כבר במחזור הקרוב(אם הוא משחק) יכבוש את השער הנכסף, הבעיה היא שיכול להיות שהוא יתרכז רק בבעיטות לעבר השער, ואז זה עלול לפגוע בשאר הקבוצה. אבל מהמעבר לב"ש נראה כי הוא משחק יותר קבוצתי, וחושב פחות על שערים עצמיים, אז לכו תדעו.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כבר גל נגע בנושא, אני יודע שאלון מיזרחי בעבור הרבה אוהדי מכבי חיפה נמחק לגמרי.
    להזכיר לכם, לפני העזיבה לניס, הוא עזב את מכבי חיפה ליריבה הכי גדולה שלה באותה תקופה, מכבי ת"א.
    האוהדים של חיפה שנאו אותו על זה, אבל כשהוא התנצל וביקש לחזור, קיבלו אותו בידים פתוחות.
    ואז הוא שוב עזב את חיפה, הפעם לניס, והבעיה כפי שאוהד חיפה אמר לי "לא שהוא עזב, איך שהוא עזב".
    ולכן עולה השאלה, ויש לא מעט אוהדי מכבי חיפה בפורום, מגל ועד לאילן, במידה ומיזרחי כובש את שערו ה197 מול מכבי חיפה בקריית אליעזר, האם אתם, כמו שאוהדי בני יהודה עשו, תקומו ותמחאו לו כפיים?
    ומה תהיה התגובה של רוב אוהדי מכבי חיפה?

ועכשיו השאלה לשלל אוהדי הכדורגל בפורום - כיצד אלון מיזרחי נראה בעינכם?
    אני לא מדבר על האדם מחוץ למגרש, אלא על אלון מיזרחי השחקן.
    עופר נגע בנקודה מאוד חשובה בנוגע לקרירה של מיזרחי:
    האם לדעתכם, כפי שקיש רומנו טוען, הוא נעשה מלך שערים רק בגלל הרמה הנמוכה של הליגה, והקישור המעולה שהיה לו בחלק מהקבוצות.
    או שמיזרחי נעשה מלך שערים בגלל עצמו, בגלל התכונות והכישורים שלו.

וכמובן, השאלה הגדולה, האם כמו ראובן עטר למשל, שהרבה טוענים שהפיספוס שלו שהוא לא הגיע לאירופה, זה גם הפיספוס של האווירון.
    כי מצד אחד הוא נכשל בקבוצת תחתית בליגה השנייה בצרפת, מצד שני הוא אחד מהסקוררים הטובים שהיו לדעתי, ועומד להפוך למלך השערים.
    השאלה הזאת עולה כעת, כששחקנים כמו עידן טל ובאדיר, שלדעתי פחות טובים ממיזרחי, הגיעו לאירופה.
    מה דעתכם?

3. רון עמיקם Member

א. כמי שספר את השערים, למכנס יש 197 ולמזרחי 195 (ולא 196. שער אחד של איוניר נזקף בטעות לאוירון).
    ב. הוא אחד הסקוררים הגדולים שהיו, אבל לא הגדול מכולם. בעניין הזה קיש צודק, הוא הגדול מכולם, כי הוא היה אגואיסט גמור ושיחק בקבוצות זבל.
    ג. הסיבוב של אלון מופלא, אבל איפה הוא ואיפה עודד מכנס ואיפה הוא ואיפה חלוצים גדולים כמו רונן חרזי או אלי אוחנה.

4. אלי מתחן Member

אלון מזרחי האדם הצליח קצת לגרום לכם לשכוח שהוא גם שחקן גדול, אולי לא שולט בכדור כמו אוחנה ומכנס, אולי לא סקורר כמו קיש אבל לא סתם מגיעים לכזאת כמות. עדיין הסיומת שלו מול השער לא רואה שום חלוץ של הדור החדש.
    מעניין שאת ברקוביץ' אוהבים בגלל הפה שלו וקוראים לזה "ישראליות" אבל מה עם מזרחי? מזרחי אף פעם לא הכחיש את העובדה שמה שמעניין אותו זה לשים את הכדור ברשת, מי שרצה אותו ידע שככה הוא מקבל אותו, ובד"כ מזרחי גם לא איכזב אף אחד. כנראה שבארץ שלנו לא אוהבים במיוחד מטומטמים.
    הסיבה שמזרחי לא הגיע לאירופה היא בגלל היחסי ציבור שלו, בארץ לא החזיקו ממנו אף פעם שחקן גדול, אלא רק אחד ש"כובש ממצבים נוחים", בארץ שלנו באופן עקבי מזלזלים בתכונה הזאת ולא מחזיקים במיוחד משחקנים כאלה, לא מתייחסים ליכולת המיקום, התיזמון, הדיוק של השחקן שעושה את אותם הגולים במשך שנים. עובדה שבמצבים כאלה ארבייטמן ויניב קטן היו מחמיצים ומזרחי היה עושה את זה בטבעיות. זאת הסיבה ששחקנים בעלי שליטה בכדור עוברים בארץ שלנו ישר לקישור במקום לשחק בהתקפה.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה, העלית שאלה יפה, ואני מבטיח לך שאם אלון מזרחי יכבוש את השער ה- 198 שלו בקריית אליעזרבמחזור ה- 31 אם אינני טועה (למרות שאני מאמין שהוא יעשה זאת לפני- ב"ש תשחק בתקופה הקרובה נגד ההגנות החלשות של הליגה בית"ר, אשדוד, נתניה ונצרת), וכמובן שזה לא יהיה שער בדקה האחרונה שיגרום למכבי חיפה לאבד את המקום הראשון (ויש לי תחושה שגם זה לא יקרה), כל הקהל של מכבי חיפה יעמוד על הרגליים וימחא לו כפיים וגם הכרוז ודאי יכריז משהו בעניין. ניתן להשוות את זה לשער של מוריינטס נגד ריאל מדריד לפני שבוע וחצי. השער היה לא כל כך רלוונטי לתוצאה (4 - 2) וכל הקהל קם והריע. אני מאמין שגם בקריית אליעזר זה יקרה אם הוא יכבוש.

ובקשר להשוואה של הקישור בימיו של מזרחי ובימי מכנס- אני בטוח שלפחות במכבי חיפה, רק 50% מהקרדיט נזקפים לזכות התכונות של מזרחי ועוד 50% לקישור הענק שהיה מסביבו- קנדאורוב, ברקוביץ', עטר, רביבו, בניון. חלומו של כל חלוץ לקבל מהם את הכדורים. מזרחי כבר ידע מה לעשות איתם בדרך הטובה ביותר אבל אם ניקח את 28 השערים בעונת 93/94 כמדגם (פשוט יש לי את הקלטת עם כל המשחקים) ניתן לראות ששעריו של מזרחי הם ברובם פנדלים (שהוא גרם להם) ודחיקות מקרוב למרות שיש כמה מבצעי סולו ובעיטות מרחוק (כמו נגד בית"ר ירושלים במחזור הראשון של אותה עונה).

6. אלי מתחן Member

מוכיח את הטענה שלי, בארץ לא יודעים להעריך את התכונות של מיקום ותזמון, להיות במקום הנכון בזמן הנכון.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד כמה ציטוטים:
    פעם שאלו את מיזרחי:
    אלון,אם תעבור את עודד מכנס הוא ישמח בשבילך
    והוא ענה - "אני לא יודע אם הוא ישמח אבל הוא בטוח ישמח בישבילי"

" יש לי כל שני משחקים, ממוצע של שער למשחק " , ראיון עם אלון בגלי צה"ל 2002

-" אני מותג, אני מכונת גולים, אני קונקורד ", אלון מזרחי ידיעות אחרונות 2000

-" כמה שיותר פחות לאבד נקודות ולנצח את משחקי הבית ", אלון בערוץ הספורט 2002

-" לעלות ליגה זו גזירה קשה " 2002

-" אני מקווה שהמאמן הנוחכי הבא של הנבחרת יצליח יותר " - אלון על עזיבתו של ריצ'רד נילסן 2002

ואחד מהציטוטים היותר קרועים(תגיבו לי מה דעתכם):

- המראיין שואל - אם לא היית כדורגלן היית מתגייס לחיל קרבי?
    אלון עונה - אני לא חושב שהיתי הולך לחיל קרבי
    המראיין שואל - למה?
    אלון עונה - בכל זאת הייתי מחפש איזה ג'וב נוח שאוכל לצאת לאימונים
    אלון בראיון עם כתב שבועון חיילי ישראל 2002
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

ועכשיו לדיון.
    לאלון מיזרחי יש כרגע 196 שערים, מרחק 4 שערים מהגעה ל200 שערים, השיג מדהים לחלוץ בליגה הישראלית.
    השאלה הנשאלת - היא האם לדעתכם, כבר העונה, כשנשארו 7 מחזורים לסיום, הוא יכול להגיע ל200 שערים?

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי לוח המשחקים של באר שבע אפשר להגיד שכן.

כבר בשבת הקרובה יפגוש מזרחי את חניכיו המתחלשים של בני סכנין,ושבוע לאחר מכן בבית מגיע ה'אין הגנה' של בית"ר ירושלים,אבל כל זה תלוי בגוטמן,אם נשחק כמו נגד הפועל תל אביב בשני משחקים האלה אני אפילו יכול לחשוב שהוא יכול לעבור את המאתיים.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברה אני רוצה להציג בפניכם מישהו:
    מלך השערים החדש של ליגת העל, האווירון, אלון מיזרחי
    http://www.sport5.co.il/_Uploads/11225mizrahi1101.Xxx
    מיזרחי עם שערו ה197 בליגה הראשונה שבר את שיאו של מכנס.
    אין לי ספק שהוא יגיע ל200, אולי כבר העונה, וגם יעבור אותם.
    מדובר על חלוץ שמבין את המשחק וקורא אותו מעולה, יחיד במינו על המגרש, והאמת, גם מחוץ למגרש. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    באמת שהויכוח על השער של מכנס לא מעניין אותי(בעיקר כי ההתאחדות כבר אמרה שהיא לא הולכת להוסיף אותו למכנס).
    בשבת הקרובה מול בית"ר י"ם, אוהדי באר שבע מכינים למיזרחי הפתעה שלא נראתה מעולם במגרשי הכדורגל.
    יש למה לחכות...

http://images.one.co.il/images/d/gg40390.Xxx
    חוגג את מלכות השערים.

10. שגיא Guest

האמת שעדיין יש את הקטע הזה שלמכנס יש בעצם 197 שערים ולכן רק עכשיו אלון מזרחי השתווה לו, גם מכנס אמר זאת. האמת שזה גם לא ממש משנה, שער או שניים נוספים למכנס זה לא מה שימנע מהאווירון להיות מלך השערים של כל הזמנים, גם לאט לאט הוא יתחיל לפתוח פער על פני מכנס, יעבור את מחסום ה200 ויגיע לסכום כולל של שערים שבחיים לא ישבר פה.

11. Reyes Member

ציטוט של מזרחי מאתמול: "בכל המסגרות? כבשתי לפחות 350 שערים, פלוס מינוס.

אם זה לפחות 350, איך זה יכול להיות מינוס? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

12. LiverpoolFan Member

פשוט ביזיון ששחקן כזה אפס שאמור כבר ליפרוש ושיחק באין סוף קבוצות לוקח ככה מלכות שערים.
    מישהו פו זוכר מתי הוא הביא לאחת הקבוצות שלו תואר? הוא חושב רק על אצמו ולא משנה לו אם הקבוצה מפסידה.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן 0 הוא בטוח לא...197 שערים אומרים הכל..
    אולי הוא עכשיו קצת פחות טוב.
    זה שיש לו אופי דפוק זה נכון,אבל בתור שחקן הוא שחקן ענק.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם באתר של אופ"א דיווחו על השיא של האווירון:

http://www.uefa.com/footballcentral/news/K...sId=165245.html

LiverpoolFan, אתה מדבר שטויות.
    מחוץ למגרש אפשר לומר הרבה דברים על מיזרחי, אבל על המגרש, הוא סקורר ברמה מאוד גבוהה.
    בקשר לתארים:
    הוא לקח בשנת 89/90 אליפות עם בני יהודה.
    בשנת 91/92 הוא הוביל את בני יהודה למקום שני, שוב עם מלכות השערים.
    בעונת 92/93 הוא לקח אליפות עם מכבי חיפה, וגם לקח את מלכות השערים באותה שנה.
    ב97/98 הוא זכה עם חיפה בגביע, שוב היה מלך השערים.
    99/00 ו00/01 הוא היה חלק מבית"ר שעלתה לגמר הגביע שנתיים ברציפות.
    זה לא נחשב תארים?
    והתעלמתי מאיזה 3 או 4 גביעי טוטו שהוא גם לקח.
    יש הבדל ענק בין מיזרחי על המגרש למיזרחי מחוץ למגרש, אסור לך בגלל אישיותו מחוץ למגרש להגיד דברים רעים על יכולתו במגרש.

15. אלי מתחן Member

אתה בכוונה מחפש אותו?
    הוא מתכוון בערך 350 שערים, פחות או יותר