אלברטו ג'ילארדינו- מ"הדבר הטוב הבא" ל"פלופ הגדול"?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏18/8/06.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

חסרות לו איזה 20 קילו של שריר ומנוע עם 300 כוח סוס בשביל לירוש את 'הטנק'.

2. Jose Mourinho Member

אה?
    עונתו הטובה ביותר הייתה 2004/2005 באינטר, והשנייה בטיבה הייתה זו שקדמה לה, 2003/2004 בה הוא עבר מפארמה לאינטר בינואר.

אדריאנו המשיך להפציץ במשך שנתיים(57 שערים ו-10 אסיסטים) לאחר שהפסיק להתאמן תחת פראנדלי.

מה שכן, אצל פראנדלי הוא הפך למטרה עיקרית אצל הקבוצות הגדולות.

ג'ילארדינו עשה סה"כ עונה די טובה בליגה, וחוץ מזה - אל תשכחו שבמילאן, בניגוד לפארמה, הוא היה צריך לחלוק את חוד ההתקפה ואת השערים עם אנדריי שבצ'נקו. העונה, אם הוא יהיה החלוץ המרכזי(ואני לא מדבר על העמדה במגרש) - הוא יוכל לשפר את כמות השערים מהעונה שעברה בצורה די ניכרת.

אני בספק אם הוא יוכל להיות מפלצת שערים דורסנית כמו בובוגד בשיאו, נצטרך לחכות ולראות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/9/06
  3. 'Kaka Member

הוא לא כזה כישרוני... הוא יכול לתת תשערים שלו אבל הוא לא כישרוני.. אז הוא לא יכול להיות "הדבר הבא"

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/06
  4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא כשרוני מאוד. למה אתה אומר כך?????

כל עונה הוא מבקיע בסביבות ה20 שערים ואל תשכח שהוא החלוץ הסקורר היחיד שצעיר באיטליה.

5. 'Kaka Member

לוקה טוני שכחת ??? לא יודע הוא לא יכול לקחת כדור כמו חלוצים גדולים ולהתחיל להעביר שחקנים ולקחת על עצמו תמשחק יש לו מיקום חוץ מזה הוא לא כזה טוב

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מאותם הילדים שמפרש כשרון כשליטה בכדור.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/8/06
  7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

100% כולם חושבים שהשחקן המוכשר הוא שיודע לשלוט בכדור.

8. MHFC Member

כרגע אי אפשר לקבוע את זה, גילארדינו לא עשה עדיין חצי ממה שעשה ויירי, בעונה הקרובה ג'ילארדינו יצטרך להוכיח לנו שהוא חלוץ, כי עד כה במשחקי ההכנה של מילאן הוא איכזב אותי ועוד רבים.

ללא ספק.העונה הטובה ביותר לאדריאנו הייתה 2004/2005, כאשר הוא התחיל אותה כ"כ טוב, אי אפשר היה לעצור אותו אז, אבל לאחר מכן הוא כבר נרגע בכמות השערים שלו.בפארמה הוא עשה גם עונה מדהימה, אבל לדעתי שנה לאחר מכן באינטר הוא עשה עונה טובה יותר.

לא קשור, לוקה טוני עבר את גיל 30, ג'ילארדינו לא, ג'ילארדינו חלוץ צעיר וענן ויש עוד עתיד בפניו.

העונה ג'ילארדינו צריך להוכיח את עצמו לא רק בליגה, אלא גם באירופה כי מדוע אנחנו מאוכזבים ממנו? בגלל שהוא לא סיפק את הסחורה בליגת האלופות.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה אי אפשר לקבוע... מה השאלה הזו בכלל הויירי הבא... אם מדברים על סגנון המשחק אז לא הוא לעולם לא יהיה הויירי הבא כי כפי שציינתי חסר לו המון פיזיות ובגיל שלו הוא כבר לא יוכל פתאום להפוך לטנק שויירי היה. ויירי היה מתבסס על הכוח העצום שלו, השערים הכי מפורסמים שלו כמו השער מול קוריאה בו הוא ניתר לגובה של מטר בזמן ששני קוריאנים תלויים עליו. או השער מול רג'ינה כאשר שחקן של רג'ינה תפס לו בחולצה וויירי המשיך לרוץ 20 מטר עד שכבש בעודו גורר את הבלם היריב. ג'ילארדינו כבר חלוץ טוב מאוד, הוא יוכל להפוך לשחקן עוד יותר טוב, אבל ויירי הוא לא יגדל להיות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/8/06
  10. Roberto Baggio Member

L'allagatore,
    פראנדלי באמת מאמן מצוין ואני מאוד מעריך אותו, אך ג'ילארדינו המשיך להצטיין בפארמה גם בעונת 04/05, כשפראנדלי עזב את הקבוצה. אבל בכלליות אפשר להגיד שאתה צודק. הממוצע שלו ביחס למשחקים היה גם טוב יותר בעונת 03/04 בה הוא שיחק בערך חצי מהעונה וכבש 23, בעוד בעונה השניה הוא כבש 23 בכל העונה. סתם רציתי לציין את זה.

באשר לסוגייה שמדובר עליה, אני רוצה להסביר מאיפה מגיעה הביקורת על ג'ילא. 17 שערים לעונה ראשונה זה נשמע טוב ברמה מספקת, אבל היכולת של ג'ילארדינו, בעיקר מול קבוצות גדולות, היתה עלובה. המון החמצות ואיבודי כדור של ג'ילארדינו בהתקפה גרמו לכעס עליו וספסול שלו לטובת פיפו, שהפך כל דבר לשער. עקבתי אחרי ג'ילארדינו עוד מעונת 03/04, כשהוא התחיל להפציץ אחרי עזיבת אדריאנו, ושם ג'ילא היה וירטואוז וכבש מהמון מצבים בהמון דרכים. במילאן, לעומת זאת, הוא כובש לרוב בדחיקות מול קבוצות נחותות (הוא לא כבש העונה מול שום קבוצה גדולה) במשחקים לא כל כך חשובים. בנוסף, במשחקים החשובים, מלבד זאת שהוא לא מבקיע, הוא גם מציג יכולת רעה ומאבד המון כדורים + מחטיא. ציפו שהוא יהיה חיית רחבות כמו פיפו אינזאגי, אבל אחוז ניצול המצבים שלו לא קרוב אפילו לשל אינזאגי (שגם הוא מחמיצן).

ג'ילארדינו צריך לשפר את הסיומת שלו ולהיות יותר מגוון, כמו שהוא היה בפארמה. ההסתמכות של הקשרים עליו בפארמה היתה גדולה מבמילאן, אבל עכשיו כששבה עזב, זה הזמן האמיתי של ג'ילא להוכיח את עצמו. למרות זאת, אם טבז יגיע (את סוביס אני לא מכיר), אני חושב שאינזאגי וטבז צריכים להיות החלוצים הראשונים, בעוד ג'ילא מקבל הזדמנויות כמעט שוות לאלו של אינזאגי (כמו בעונה שעברה).

וג'ילא כרגע רחוק מלהיות הויירי של איטליה.

11. Shibhon Member

היכולות של ג'לה לא מוטלות בספק .
    הילד פשוט מתרגש , וככל שהמעמד יותר גדול כך גם כמות ההחמצות ( המשחק מול ברצולנה ומול גרמניה ) .
    אני מאמין שעם הזמן הוא יקבל את הביטחון ויתחיל להבקיע גם במעמדים הגבוהים כי הוא עולה על אינזגי בכל הפרמטרים ( למעט " ביצים מברזל " ונפילות ברחבה ) .
    חבל לראות חלוץ עם נתונים כאלה יושב על הספסל במילאן .

12. saviola Member

http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/i/fifa/gen/fifa/20050414/i/3209956006.Xxx

מה קרה לג'ילארדינו זה פארמה? לאן הוא נעלם?

13. מיכל3 Member

לאן? שאלה טובה.

הגבתי פה עוד לפני שהתחילה העונה הנוכחית וג'ילארדינו מבחינתי זאת ברירת מחדל. אין אופצייה אחרת ורק בגלל זה הוא בהרכב באופן קבוע כמעט. מכל העונה הזאת עד עכשיו, הייתה לו תקופה טובה שנמשכה חודש בערך, ממש לפני הפגרה וזהו. אחרי זה הוא חזר להיות אותו ג'ילארדינו, ז"א-החמצות החמצות החמצות. מילאן לדעתי גדולה עליו מבחינה פסיכולוגית, אין לי הסבר אחר. במיוחד בעונה הזו, אחרי ששבצ'נקו עזב והכל היה מוטל עליו בתחילת העונה. חבל, כשרון גדול שהתברר כאכזבה גדולה.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגע הוא באמת אכזבה ענקית.
    גם במונדיאל הוא היה חלש מאוד,הוא כבש שער אחד נגד ארה"ב וזהו..
    על הכישורים שלו אין ספק,רק להיסתכל על מיספרים שלו בפארמה,אפשר להבין לבד,ושם הוא כן שיחק חלוץ מטרה שכול הכדורים נישלחים אליו. ועכשיו במילאן שהוא משחק את התפקיד הזה הוא פשוט מאכזב,זה באמת לא מובן,בטח שמשחקים מאחוריו שחקנים כמו קאקא,פירלו וסיידרוף.
    אבל אולי שילוב שלו עם רונאלדו יצליח,בנתיים זה עובד עם אוליביירה,אולי אם אנצ'לוטי ינסה את ג'ילארדינו יחד עם רונאלדו הוא יחזור ליפרוח.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי אתמול את התקציר מהמשחק של מילאן מול סלטיק, ולא יכולתי שלא לחשוב איך מכונת גולים כמו שהוא היה בפארמה, עם כמעט 100% הצלחה מול השער, הוא הפך לתחליף החיוור במילאן, הססן וגמלוני מול השער, כבר בעונה שעברה הוא היה מחמיצן סדרתי ובמונדיאל גם כן סבל מבעייה קשה של ניצול מצבים. העונה הוא בכלל קטסטרופה.
    יכול להיות שהצעד קדימה קשה לו, העובדות הן שלפחות מבחינת משחק אני לא חושב שהוא עומד בציפיות.