איתי שכטר בצומת דרכים:: האם תיעצר הנסיגה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏29/8/15.

1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד עכשיו נראה זועה. שחקן מהנוער עושה יותר ממנו. רואים שהבטחון שלו נפגע וזה הכול עיניין מנטלי,שזה לפעמים בעייה קשה יותר מפיזית. מה גם הזיגזג שלו מהספסל להרכב לא תורם. הוא צריך לשחק כל משחק 90 לקבל ביטחון,גם אם זה בא על חשבון שחקנים אחרים. הימור גדול אבל אני מאמין בו.

2. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכטר אחד השחקנים הכי אהובים עלי בליגה הישראלית עוד בימי נתניה ומאוד קיוויתי שיחתום אצלנו לפני שחתם בהפועל

- מה דעתכם על איתי שכטר באופן כללי ומה מקומו מבחינת החלוצים האחרים בעשור האחרון - כישרון אין ספק בכלל אבל ערכו ויכולתו נפלו בצורה דרמטית שאין לי מושג איך אפשר להסביר את זה.
    - האם שכטר מסוגל בכלל לחזור למרכז הבמה של הכדורגל ולהציג אפילו 50% מהיכולת בעונת הדאבל? הוא נמצא בחיפה מספיק זמן כדי להוכיח שבינתיים הוא לא מסוגל לחזור למרכז הבמה, אני רוצה להאמין ש"חזרה" לשורשים שזה אומר חזרה לקבוצה כמו נתניה, בני יהודה, מכבי פ"ת תחזיר לו משו לקריירה.
    - האם לדעתכם שכטר הוא מסוג השחקנים, איך נקרא לזה 'שחקן של עונה אחת' בה הכל התחבר? רק בפרישה שלו נדע
    - האם יש נסיבות מקלות? האם מכבי חיפה פתאום לא מועדון שכל-כך קל להצליח בו? האם העמדה במגרש בעייתית? עד כמה אפשר לדבר על 'חוסר מזל?' הלחץ בחיפה תמיד היה קיים בלי קשר, אין נסיבות מקלות ועובדה שעטר כן הצליח לתת משו בחצי עונה שעברה.
    - האם שכטר היה בנוי להצליח בחו"ל מבחינה מנטאלית? להצליח כן אבל כנראה כמו 99% משחקני הליגה שלא בנויים לליגות הגדולות של אירופה
    - איך יכול להיות שהיכולות הפיזיות נעלמו כלא היו? שכטר היה בעבר שחקן הרבה-הרבה יותר מהיר עם מהירות מתפרצת. אימונים אישיים לא נכונים ואי התמדה בהרכב גרמו לכך שיאבד את היכולות שלו.
    - לגבי מכבי חיפה - האם כדאי בכל-זאת להמשיך לתת עוד צ'אנסים או שהקבוצה צריכה להתחיל להריץ את הצעירים. צ'אנס לא יזיק כאן, שכטר שחקן פחות בעייתי מעטר ויוסי וכן צריך לתת לו את הגב ולפתוח בהרכב

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

10 עונות יש לשכטר כשחקן בוגרים(העונה מתחיל את עונתו ה-11) ורק פעם אחת בעונת הקיזוז הוא הגיע למספר דו ספרתי של שערי ליגה וזה כאשר היו לנו 6 עולות חדשות מהלאומית כולל נצרת של גרגורי ועוד כל מיני הזיות, למעשה כמעט את מחצית מהשערים בקריירה שלו שכטר הבקיע בעונה אחת - זה אומר בעצם הכל עליו ועדיין הוא נחשב בארץ לחלוץ בכיר, מוזמן כמעט קבוע לנבחרת כבר 5-6 שנים למרות שהספיק לעבור מאז עונת הדאבל 5 קבוצות ב-5 שנים ולא הצליח באף אחת מהן, כנראה שהבחור הזה עובד על כולנו ועובדה שעדיין פותחים עליו דיון באייסוקר כאילו עוד רוגע הוא חוזר לשחוט כאן את הליגה, אז זהו שלא. שכטר לא יחזור להבקיע בצרורות בדיוק כמו שברק יצחקי לא יחזור להיות רזה.

חייב להגיד שאחד הדברים שאני לא אוהב בו זה שהוא מרבה להתראיין ואף פעם לא מאשים את עצמו, לא בקייזרסלאוטרן, לא בסוואנזי, לא בהפועל, לא בנאנט, לא בחיפה, לא בנבחרת, תמיד שכטר לא אשם.
    תשב בשקט קצת, תתחיל להבקיע, תפסיק להתחזות כמו אהבל ואז נחזור להתעסק בך ברצינות.

EsheD ו-Bluekipper אוהבים את זה.
  4. Raulito Madridista

יפה שספרת לשכטר עשר עונות בבוגרים אבל אני מציע לך לעבוד על המתמטיקה שלך. בוא נפעיל ביחד את שיטת הקיזוז האהובה עלייך:
    שכטר לא שיחק בארץ בין 2011 עד 2013. כמוכן עונה אחרי הדאבל הוא פתח בסערה ואז נפצע, בקושי שיחק. תוסיף לו עוד שתי חצאי עונות בלבד - 2013/14 כשנמכר לנאנט בינואר וכמובן חצי העונה שעברה. הסטט' של שכטר לא טובה אבל קצת אובייקטיביות לא תזיק. או שציפית שבעונת הבכורה בליגה בנצרת עילית הוא גם יגיע לדו-ספרתי? מעניין אגב כמה שנים ברק יצחקי למשל עבר את הדו-ספרתי. אני לא חושב שיותר משלוש עונות. אני מגיב מהפלאפון בזמן העבודה אבל נבדוק בהמשך. שכטר ויצחקי לצורך העניין שחקני שכונה בעל סגנון דומה והגולים מעולם לא היו הצד החזק שלהם.
    אגב להוריד מהערך של היכולת שלו בעונת הדאבל זה פאתטי. נכון שהיו קבוצות מביכות אבל תראה את חלוקת הגולים שלו. הוא היה גדול על הליגה כאן. הוא נתן הצגה גם נגד המבורג בחוץ, נגד סלטיק וכבש בליגה האירופית.

מסכים לגבי עניין הדיבורים, דיבורים, דיבורים. עם איך שהוא נראה - עדיף שלא יתראיין בכלל. שיסתום את הפה ויידבר על המגרש. לא אוהב את זה ששכטר כלכך פתוח וסחבק עם העיתונאים וכל זה.

לא מבין איך חוסר ביטחון יכול להיגרר על פני שנים. אולי קבוצה בינונית שתשחק התקפי תהיה מקום טוב עבורו. אבל לדעתי חיפה כן צריכה להריץ אותו, בטח אם עטר בדרך החוצה. שיישחק חודש בהרכב ואז ישפטו אותו. לא חושב שהאחרים טובים ממנו משמעותית. פנדליסט טוב אגב הוא מעולם לא היה וחבל.

5. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

אובייקטיביות באמת לא תזיק...

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפילו שכטר לא היה מגן על עצמו בצורה כזו.
    שורה תחתונה שכטר פגע רק בעונה אחת מתוך 10.
    וגם בגרמניה, צרפת ואנגליה משחקים כדורגל ומנסים להבקיע, מה יש לקזז כאן בוא תסביר לי.
    העונה ההיא שהוא נפצע והחמיץ חצי עונה, נו בסדר נוותר לו.

בוא נראה מה שכטר עשה בקריירה?
    עונת בכורה סבירה בנצרת עילית עם ירידת ליגה, בסדר, הראה ניצוצות.
    3 עונות סבירות עם נתניה בצמרת שבכולן לא הבקיע יותר מ-7 שערים, בינוני פלוס.
    עונה אחת גדולה עם הפועל שהסתיימה בדאבל, שאפו.
    חצי עונה טובה בהפועל עד שנפצע עם ההעפלה לצ'מפיונס, היה טוב ופתח לעצמו את הדרך לבונדסליגה.
    קייזרסלאוטרן - 3 שערים וירידת ליגה, נכשל.
    סוואנזי, שער ליגה אחד ובעיקר לא שיחק, נכשל.
    החזרה להפועל, חצי עונה עם המון החמצות ושערים בעיקר לא חשובים, סוג של נכשל.
    נאנט, עונה אחת במצטבר עם שער אחד והחמצות לא הגיוניות, נכשל.
    מכבי חיפה, קצת יותר מחצי עונה עם 2 שערים המון החמצות והתחזויות, נכשל בינתיים.

תארים? דאבל בהפועל וזהו.
    שחקן של עונה אחת כבר אמרנו?

יצחקי לא מעניין כי לא השוויתי ביניהם ואין מה להשוות ביניהם, הדיון כאן הוא על שכטר.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  7. Civil Anti Madridista

הפנדל אתמול מול כפ"ס משקף את שכטר בדיוק כמו שהוא.

8. Raulito Madridista

- שכטר בינתיים כן מצטייר לצערי כשחקן של עונה אחת. מצד שני זו הייתה חתיכת עונה, אחת הגדולות שהציג חלוץ בשנות ה-2000. שהצדיקה את הבאז סביבו. הוא היה מהיר יותר מכולם, חזק פיזית, ערמומי, השפריץ ביטחון והיה חלק מקבוצה ששיחקה כדורגל עצום. גם לורמוט וזהבי היה נורא קל לשחק איתו. הוא כבש בראש, בימין ושמאל, בדריבל, היו לו גם בעיטות מרחוק. אז אל תהפוך אותו לאיזה יניב אברג'יל או שמעון אבוחצירא, כי הוא לא.
    - השוואה ליצחקי באה מסגנון המשחק. שניהם לאו דווקא שחקנים של מספרים. ממתי המדד הוא רק כמה עונות ברצף שחקן כובש מספר דו ספרתי?
    - אני דיברתי על מה ששכטר עשה בליגת העל. כמובן שהוא נכשל באירופה, אין על כך עוררין. מצד שני לא כל שחקן טוב מצליח בחו"ל, יש לכך אלף ואחת סיבות. אבי נמני הצליח בחו"ל? שכטר כנראה חלש מנטאלית. הוא לא מצליח להרים את עצמו.

אגב, למה מי שואל אותך אם לפתוח דיון על איתי שכטר או לא? מה כואב לך? לא בא לך להשתתף אז אל תגיב. אף אחד לא מכריח אותך. תודה רבה.

9. DRORIKO Member

בהפועל של רב"ש הוא פתח קבוע, זה הפך אותו לשחקן טוב יותר? לא

10. Luis Suárez Member

אני עדיין זוכר את הגול שלו בהמבורג שממש הופתעתי מהיכולת שלו. דרך אגב עצוב לראות שעומר אדם חופר כבר משנת 2010.
    אני מסכים עם ראוליטו שמבחינת יכולת אין לו בעיה והוא הראה את זה. הבעיה שלו היא מנטלית בעיקר. גם בן בסט היה שחקן הרכב בליגה הצרפתית והיום הוא לא מבקיע מול בוני גינצבורג.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/15