איצטדיונים בישראל: האצטדיון החדש בב"ש בדרך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏14/7/08.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. AVISEY Member

אל תגיד לי שאתה רציני, כל כך הרבה שטויות בתגובה אחת, קודם כל לחיפה יש אוהדים לא רק בחיפה תפנימו את זה , 30 אלף מה אתה רציני ?!

"אבל אין שום טעם באיצטדיון כל כך גדול, שסביר להניח שאף פעם לא יהיה מלא" :aaarofl: אחח אוהדי מכבי ת"א תחיו באשליות ..

2. FC_Bayern Member

הקנאה, הקנאה אוכלת אותם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    בכל מקרה, צעד מבורך. מדינת ישראל צריכה אצטדיונים חדשים כמו חמצן לריאות, ולאו דווקא בשביל מכבי חיפה, אלא בכלל בשביל הליגה, בשביל הנבחרת אפילו (אני כמעט בטוח שיעבירו את משחקי הנבחרת לאצטדיון בחיפה, לא?)

3. Pele Member

משעשע שבתור אוהד של "הקבוצה של המדינה" אתה מעז לתייג אוהדים של קבוצות אחרות באמייתים או לא אמיתיים..

בכל מקרה עניין הגודל פה הוא ברור ומי שטוען אחרת עוצם עיניים. אין מקום בליגת העל לאיצטדיון 30,000 מקומות. על 25 עוד אפשר להתווכח, אבל 30 זה מוגזם.
    לא חסרים לנו איצטדיונים ריקים וקרים מאווירה.. חבל שיהיו עוד כמה, בייחוד אצל הקבוצות הגדולות שמביאות הכי הרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/08
  4. Giallorossi Member

איפה טענתי שלמכבי תל אביב אין אוהדים כאלה? לכל אחת מארבע הגדולות יש המון אוהדים "לא אמיתיים".

אבישי-
    לחיפה יש קהל רחב בכל הארץ, נכון, אבל אין מצב שיגיעו לכל משחק באצטדיון החדש מעל ל13,000 אוהדים (מעל לחצי אצטדיון ריק). במשחקים חשובים, יכול להיות שיבואו 20-25 אלף צופים, אבל יותר מזה?

אצטדיון של 25,000 היה בהחלט עדיף.

נערך לאחרונה ב: ‏18/9/08
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה בחור שהבין את העניין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    עם מגרש שכזה נוכל סוף סוף להפטר מאיצטדיון רמת גן, או פשוט שהאיצטדיון העלוב הזה יעבור שיפוץ רציני. אני בהחלט לא חושב שמכבי חיפה מסוגלת למלאות כל משחק ליגה את היציעים ב-32,000 איש, אבל
    מבחינת הנבחרת אני מאד מקווה שנראה אז הרבה יותר משחקים בחיפה.

אגב למה לא משחקים יותר משחקים בינלאומיים ב'טדי'? בגלל חוליגני בית"ר?

6. אבו Member

המגרש החדש שנבנה בחיפה עתיד להיות לשתי החיפאיות?

7. burning soil Member

סביר להניח שכן, מכיוון שקרית אליעזר עתיד לההירס עם תום בניית האצטדיון החדש.
    ולא סביר שהחיפאיות ינדדו מחוץ לעיר.

8. Giallorossi Member

אם אני לא טועה הפועל חיפה משחקת כרגע בנשר.

9. Dario Member

כולם פה נהיו לי אדריכלים " איצטדיון של 25,000 טוב" "אולי של 20,000" ,הייתם מתים שיבנו איצטדיון כזה לקבוצה שלכם. אתם פשוט מקנאים שלכם יש את בלומפילד שאותו אתם בקושי ממלאים (ע"ע המשחק החשוב מחר בגביע אופ"א).

האיצטדיון הזה שווה כל אגורה רק בשביל המשחקים באירופה שבעזרת השם יהיו לחיפה וגם למשחקים של נבחרת ישראל. ותפסיקו לזלזל כל כך הרבה בכדורגל הישראלי, נכון הוא עלוב אבל בחייכם, אפילו 30,000 אוהדים אין לקבוצה גדולה כמו חיפה?! אתם יודעים מה קורה לאוכלוסיות? הם גדלות ומהר, אז אם עכשיו לא ימלאו את האיצטדיון, עוד 10 שנים 100% ימלאו אותו במשחקים חשובים. בכל מקרה הוא ייחנך בעוד 4 שנים, אז לכו תדעו מה יקרה עד אז.

האוהדים פה בארץ פשוט מגעילים, הקנאה שרצה פה והחוסר פירגון והזלזול והרצון תמיד להישאר מילניום אחורה מאחורי הכדורגל האירופי.

בחייכם, נראה לכם שהכדורגל הישראלי יתקדם לאיפשהו אם הקבוצה הישראלית שמדורגת הכי גבוה באירופה משחקת בקרית אליעזר?!

10. AVISEY Member

בדיוק ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. Pele Member

זה שתתקוף את כולם לא יהפוך אותך לצודק.

נתחיל מזה שמה שבטוח שאנחנו (מדבר על אוהדי הפועל) לא מקנאים כי לנו יש את האיצטדיון הכי מוצלח בארץ ויגיד לך את זה כל בנאדם שנוסע מדי שבת למגרשים..

האיצטדיון הוא אמנם שווה כל אגורה, אבל זה עדיין לא שווה למשחקי הליגה. אל תשחק אותה תמים כאילו לחיפה יש כל עונה 20 משחקים אירופאיים, בדרך כלל זה 4-6 משחקים וגם זה במקרים הטובים.
    בשביל שלנבחרת ישראל יהיה איצטדיון נורמאלי הליגה לא אמורה לסבול מזה. ותקפצו כמה שאתם רוצים, גם אם הכסאות יהיו מזהב למשחקים של חיפה לא יגיעו יותר מ10,000 (משחקים ממוצעים כמובן).

בקשר לנתון המדהים שלך על אוכלוסיות - נכון שמי שאמר פה 30 אלף קצת הגזים, אבל תן לי לסדר לך את האוזן עם עובדה קטנה: במשך 20 השנים האחרונות ממוצע הקהל של חיפה לא עלה בכלל, הוא רק התנדנד קצת למעלה וקצת למטה. ככה שהתאוריה המופרחת שלך לא תעבוד וגם לא בעוד 10 שנים זה יהיה מלא..

עכשיו תקשיב לעוד משהו אחרון -
    בתור אחד שהולך למשחקים, אני ועוד רבים כמוני מתים כבר שישפצו את האיצטדיונים, שנקבל תמורה הולמת לכסף שלנו ושנראה משחק כמו שצריך. אבל לא בכל מחיר, מה זה שווה לי עכשיו לבוא למשחק בחיפה כשזה כמו איצטדיון רמת גן רק יותר נורמאלי?

צריך לבנות וזה מעשה מבורך, אבל צריך גם לחשוב ולא לקפוץ מעל הפופיק.

12. Don Joan Roman Member

מסכים עם PELE.
    אני מגיע לכל איצטדיון אחריי בית"ר בכל משחק ונמאס לי להגיע לחורבות כמו קריית אליעזר ולראות משחק בטלסקופ, או מקום עם ריח של צואת סוסים כמו האורווה בפ"ת אבל אין שום הצדקה לבנות איצטדיון עם 32 אלף מקומות, לדעתי היה טוב יותר אם היו בונים איצטדיון ל-20 אלף איש עם אופציה של בנייה לעוד 12 אלף במקרה הצורך.

אבל...כל דבר עדיף מקריית אליעזר.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ז ככה, קראתי את שלל התגובות שלכם בעמוד האחרון וחצי ואני רוצה להגיב גם : )

אז ככה, בתור אוהד מכבי ת"א (שלא תגידו שלא אמרתי), אני שמח שבונים בחיפה איצטדיון של 32,000 מקומות. בואו נהיה ריאלים, חוץ ממשחקי אליפות (וגם אז לא בטוח שכל ה-32 אלף כרטיסים יימכרו, ייתכן שכן תלוי אם חיפה תיקח אליפות עד אז או לא), דרבים עם הפועל חיפה, ומשחקים גדולים מול בית"ר או מכבי ת"א, סביר להניח שהמגרש יהיה שליש מלא (בטח במשחק הפתיחה שלו הוא יהיה כמובן מלא). מה זה אומר שליש? מאמין שלא יעברו את ה-13 אלף בגג! למה אני אומר את זה? כי זה נכון. תלכו לפורטוגל, שהקימו 10 מגרשים של 30 אלף ומעלה, סתכלו על הממוצע, אני לא חושב שלמעט משחקים גדולים, בראגה לדוגמא עברה את ה-13 אלף (למרות שבמגרש שלה יש 30) כנ"ל ויטוריה גימארייש ולייריה (גם להם מגרש של 30 אלף) אז נכון הוא לא מלא, אבל עדיף שיבואו 10 אלף איש כל משחק במגרש ראוי מאשר 5 במגרש פח. ואל תגידו לי בראגה היא לא מכבי חיפה ובלה בלה בלה, בינינו, מי זו מכבי חיפה?

באשר למגרש של נתניה, אני חושב שזה טוב מאוד שבונים מגרש של 12,000. זה קצת יותר הגיוני בשביל נתניה כי גם אם כל משחק יהיה 6,000 ובמשחקים גדולים אני מאמין שיבואו 8-10, לא יודע אם הוא יהיה מלא פרט למשחק הפתיחה. ואני מאמין שבנתניה יהיה, כי עם המגרש תגיע גם ההשקעה בקבוצה ואם ייתנו למתיאוס את הזמן לבנות מה שהוא רוצה, נתניה גם תוכל להצליח באירופה. אם ירחיבו אותו, אני בספק אבל אולי.

אם תסתכלו על זה ככה:

בחיפה באים בממוצע 6,500 למשחק.
    בנתניה באים בממוצע 3,000 למשחק.

גם אם יבואו במגרש החדש 10-12 אלף כל משחק
    ובנתניה יבואו במגרש החדש 5-6 אלף כל משחק
    זה כבר מכפיל את הכמות אוהדים, זה כבר שווה את זה, לא יודע בכמה זה יעלה את הצופים, אבל שיפור המתקנים באמת משפיע על אנשים, כי שיפור במתקנים נותן לך מוטיבציה להשקיע, לעלות ורק ככה זה אפשרי.

אני מקווה שבפ"ת יגמרו גם את המגרש החדש ואז נגיד שלום ל-3 משחקים זוועתיים ונקבל 3 מגרשים חדשים.

בנוגע למי שאמר שצריכים עוד כמה מגרשים ונוכל לארח יורו, אתה צריך 10 מגרשים, שמתוכם 7 יהיו עם 30 אלף מינימום, עוד שניים עם 40 אלף מינימום ועוד אחד עם 50 אלף מינימום. בהצלחה.

ואני לא מאמין שגם אם יהרסו את איכסטדיון רמת גן אז ישחקו בחיפה כי רוב האוהדים של הנבחרת מרוכזים במרכז וגם אז יעדיפו לשחק בטדי.

עכשיו כל מה שנשאר - לבנות מגרש בת"א, לא שיש לי בעיה עם בלומפילד, אין סיבה שבת"א, ל-2 התל-אביביות יהיה מגרש של 16 אלף איש, ולא 32 כמו בחיפה. לא יזיק גם בנייה של מגרש חדש באשדוד, באר-שבע, כפ"ס.

מה שכן מפריע לי זה שלמרות המגרש בקרית שמונה משודרג ל-5,300 מקומות עם היציע הנוסף של ה-3,000, בקריה לא חושבים על שיפוץ כללי של האיצטדיון בשביל אירוח באירופה שיכלול בנייה מחדש של היציע הקטן והוספת שני יציעים מאחורי השערים, זה עדיף בראייה לטווח רחוק.

נערך לאחרונה ב: ‏18/9/08
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק מפחד שבצורה הזאת אולי כדאי לחלק לכולם קונדומים (יהודים חילונים וחרדים, וערבים כאחד) כי השטח של מדינת ישראל לא תגדל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

15. אבו Member

אני לא מבין למה יש פה אנשים שמקשקשים על ממוצעים וכו', אפשר לחשוב שמכבי חיפה או נתניה עוברות איצטדיון מחר. היום הממוצעים הם כאלה, בימי הפראליה הם היו גבוהים הרבה יותר, מה הם יהיו עוד כמה שנים טובות? איך הכדורגל פה בכלל ייראה עד אז? אלוהים גדול. אתם מקשקשים על דברים לא רלוונטיים לנושא בכלל.

מצב נושא:
הנושא נעול.