אינטר 2014/2015 :: קונדוגביה ומיראנדה (כנראה) מגיעים.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מעדיף לתת את הצ׳אנס לבונאצולי ופושקאש להוכיח את עצמם מאשר לשפוך כסף ככה סתם. איבדנו מספיק טאלנטים מבית בגלל פעולות כאלו.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא באמת.

אם ימצא מאמן מספיק דביל כדי לפתוח עונה בסריה א' עם שחקני פרימברה, תפסול אותו על חוסר אחריות וכישלון מקצועי ידוע מראש.

איזה טאלנט "איבדתם" מהבית שיכול לדגדג כישרון של דיבאלה?

3. cazzo Il Capocuoco

במקרה קראתי קצת מהראיון בוואלה ספורט עם ג'ון בארנס ואני מצטט:

"אתה רוצה שהצעירים ישחקו במועדונים הגדולים, כדי שייטלו חלק במאבקי אליפות ומשחקי ליגת האלופות ויצברו חשיפה, שיפור וניסיון במאבקים אמתיים כשיגיעו לנבחרת. שוחחתי עם אוליבר בירהוף שסיפר לי שהם פנו למועדונים בגרמניה וביקשו שייתנו במה והרכב לשחקנים הצעירים כדי שיצברו ניסיון במשחקי הליגה גם אם הם עדין לא מוכנים וגם במחיר של כישלון מקצועי. במשך ארבע או חמש עונות הגרמנים לא זכו בכלום, אבל תראה מה קורה איתם עכשיו, עם הקבוצות והנבחרת. אתה מדמיין את ההתאחדות האנגלית פונה למנצ'סטר סיטי או צ'לסי או יונייטד ומבקשת מהם לשים בהרכב צעירים, גם במחיר של הפסד אליפות למספר שנים? הרי זה לא יקרה לעולם כי באנגליה יש המון כסף והמון לחץ לנצח. באנגליה אין זמן או סבלנות לפיתוח הצעירים."

במצב הרע במילא של אינטר ומילאן, לא יקרה אסון אם כמה שנים הקבוצות לא יבלו באסיפת פרסים כספים באופ"א בעלייה לשמינית גמר ליגת האלופות/חצי גמר אירופה ליג (גם זה לא קורה) פעם בכמה עונות. לא יקרה אסון אם כמה עונות המועדונים המהוללים של מילאנו ישתפו הרבה שחקנים צעירים מהנוער במחיר של כישלון מקצועי בטווח הקצר. באיטליה שכחו או בכלל לא ידעו על ערכים ספורטיבים - בקבוצות הנוער אתה רואה את האב של הילד רוצה שהקבוצה תנצח בכל מחיר, גם אם הילדים לא נהנו מהמשחק. רוב המועדונים בעולם הכדורגל הם לא רווחים (אלא אם כן יש לך שייח' ח'ליג'י שארנקו תפוח במיוחד או איזה מהנדס ספרדי שעושה עסקאות מפקפקות), זה יהיה נוראי אם מילאנו תעבור כמה עונות כדורגל שחונות?

EO11 ו-חייל שוקולד אוהבים את זה.
  4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיבאלה, איטורבה, פראדס, לאמלה וכו' הגיעו לאיטליה בגיל 18 (גיל של שחקני פרימברה) לאחר שקיבלו את הפלטפורמה הראשונית להתפתח ולהציג את היכולות שלהם מול שחקנים מקצוענים בליגות מקצועניות. באיטליה אין אפשרות כזו. אי אפשר להסיק שום דבר משחקן שמציג יכולת טובה בפרימברה. זו ליגה נחותה מדיי שלא נלקחת ברצינות עם רמה אפסית של הכנה לקבוצה הבוגרת. ליגה שמייצאת שחקן ישירות לקבוצת גדולה בערך פעם בעשור.

מכיוון שאף אחד לא מתכוון לטפל בכדורגל האיטלקי שנתקע דווקא בגילאים אלה (לא משנה כרגע אם על ידי פתיחת ליגת מילואים או הכנסת קבוצות B לליגות מקצועניות), למועדונים כמו אינטר ומילאן יש רק שתי ברירות: השקעה בילדים הזרים שכן קיבלו מקום בקבוצות האם שלהם בחו"ל או להמשיך לאסוף שאריות של הגדולות. אופציה של הקפצת ילדים שלא הראו שום דבר ברמה המקצוענית לא קיימת. שחקני בית אלה יגיעו לרמה של הדיבאלות באיחור של כמה שנים לאחר שיעברו את מבחן הסריה בי\קבוצת תחתית שתאפשר להם לטעות.

Alta Tensione אוהב/ת את זה.
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קובי, קשה לי לשים את כל הארבעה שציינת באותה משוואה מהזווית שבה אני מסתכל על הנושא. לאמלה ואיטורבה הם סיפור שונה מאוד מדיבאלה ובמקרה של פארדס ההבדל הגדול הוא שלא הייתם צריכים להוציא עליו יותר מדי כסף.

דיבאלה מציג יכולת לא רעה כבר עכשיו, גם אם מורידים את ההייפ שנוצר סביב שחקן צעיר שברור שאפשר לעשות עליו כסף טוב ע"י ניפוח הביצועים שלו, ואין ספק שיש שם פוטנציאל ליותר (גם אם אני חושב שלא הרבה יותר). אבל אינטר "פספסה" את השלב שיכלה להביא אותו ישירות מדרא"מ כמו שעשו עם ריקי אלבארס או יכלו לעשות עם לאמלה במחיר לא זול אבל גם לא בשמיים. גם אין פה את התנאים שאפשרו את החתמת איקארדי במחיר שפוי. כרגע המחיר שככל הנראה ידרשו עליו, אולי לא אם ירדו ליגה, הוא כזה שמשלמים לרוב על שחקן שהוא יותר מפוטנציאל.

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם מופיעים באותו משפט בתור דוגמא לשחקנים בגילאי פרימברה שהראו את הכישרון שלהם על במה תחרותית. פרימברה לצערי אינה כזו.

ברור שאם לאינטר יש אפשרות לזהות שחקן כזה בדרום אמריקה או כל מקום אחר בעולם, הם מרוויחים מכל הבחינות. אבל מה קורה אם קבוצה אחרת, נגיד פורטו, מקדימה אותם? לבטל את הקונספט של השקעה לטווח רחוק יותר (עם סיכוי מצויין לעשות קופה) בגלל שהשחקן צבר ניסיון על במה אירופית ומחירו זינק? אם כן, מה האלטרנטיבה? בינוניזם ידוע מראש והמתנה למועדוני כסף שיצרו ריג'קטים חדשים?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמוך, גם אני לא מתייחס לפרימברה ככזו, אבל הכישרון שלאמלה (וגם איטורבה) הראה לפני שהגיע לסרייה A הוא הרבה יותר משל דיבאלה. ובמקרה של פארדס אולי הוא לא הראה משהו יותר טוב מדיבאלה, אבל הוא גם לא עלה יותר מדי.

דיבאלה עצמו הוא לא הקונספט, אפשר לוותר על דיבאלה ועדיין להמשיך עם הקונספט עם שחקנים אחרים (יותר מוכשרים או יותר זולים או שניהם) מבלי להתפשר על בינוניות. כמו שכתבתי כבר אני לא חושב שמדובר בפוטנציאל ללא תקרה ולהוציא את החודשיים האחרונים הוא לא הראה שהוא כזה מאז נחת באיטליה.

מה האלטרנטיבות? נראה בסוף העונה (אולי אפילו בינואר), אם פאלרמו יורדת הרי התמונה משתנה קצת כנראה. אני יכול לעשות ניים דרופינג של שחקנים מליגות מקצועניות שהם גם השקעה עם פוטנציאל לטווח הארוך ויעלו פחות, אבל זה משחק שאני לא אוהב.

8. gilad16 Member

בגלל שהוא פרץ כל כך צעיר אתה שוכח בן כמה הוא
    יש לו פוטנציאל עצום ובטח שהוא אחד הכשרונות הגדולים באיטליה היום בגיל הזה.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

באיטליה טוענים שמצארי מקבל צ׳אנס אחרון בצמד במשחקים הקרוב נגד מילאן ורומא ואם אינטר לא תציג שינוי במשחק שלה ותשיג את הנקודות, מצארי יפוטר.

בוא לא נעשה את האובייסט ונקדים תרופה למכה, בוא נשאיר אותו.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי התקשורת מצארי מקבל צ'אנס אחרון כבר חודשיים.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ממש לא נכון, תמיד דיווח שמעמדו מתערער ובצדק אבל למעט אחרי שתי התבוסות לקליארי ופיורה, לא היו דיבורים ממשיים על פיטורים, למרות שמגיע לו גם מגיע. זה הסגל הכי טוב של אינטר מזה כמה שנים, סגל עם לא מעט פוטנציאל, סגל שהולך לפח.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני צמד המשחקים מול סנט אטיין וורונה נטען שהם הצ'אנסים האחרונים שלו, ולפני זה אותו דבר נאמר ישירות מטוהיר לפני המשחקים מול פארמה וסמפדוריה וכו'. ברור שבסוף הוא יפוטר אם אינטר תמשיך בבינוניות, אני באופן אישי חשבתי שהוא יפוטר כבר היום.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אשמח אם תביא ביסוס למה שאתה כותב כאן.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה3 בנובמבר, לפני סנט אטיין וורונה:
    Next two games for Mazzarri? | Football Italia

מה27 באוקטובר, לפני סמפדוריה ופארמה:
    Inter president Erick Thohir increases pressure on coach Walter Mazzarri - ESPN FC

מה19 באוקטובר, לפני נאפולי וצ'זנה:
    Thohir: 'Mazzarri? Two games decisive' | Football Italia

ללכת יותר אחורה?

golding ו-Gianzola אוהבים את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לגבי מה שהגזאטה כתב אני לא מאמין, ולגבי הכתבה מאי אס פי אן - קראת אותה? הכותרת כרגיל מפציצה, אבל בפועל הוא אומר שלפטר מאמן זה אף פעם לא טוב ושיש לו אמון מלא במצארי.

הכתבה השלישית מתייחסת למה שאני כתבתי, ושאחריי התבוסות הוא אכן היה בסכנה.

מצב נושא:
הנושא נעול.