"אימפריאליזם" בספורט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י EL Capitan, ‏15/8/06.

1. Jose Mourinho Member

וזה כנראה נגמר שוב, אחרי ההתחזקות של אינטר והירידה של יובה.

אצל צ'לסי עושה רושם שזה ימשיך להתקיים. אבל לעומת זאת, במקרה של בארסה, בא פאביו קאפלו להציל את המצב בליגה הספרדית.

טוב, לי זה היה נראה כאילו אתה מדבר על מעבר לשנתיים האחרונות.

2. FelaKaT Member

אתה מוזמן לבדוק את זה-אינטר לא הלכה עם יובה עד המחזורים האחרונים ב02\03 ואותה רומא שהלכה עם מילאן עד הסוף סיימה ב2 נקודות מעל יובה שחוותה מצידה עונה איומה.

בכל מקרה, התופעה הזאת אינה דבר חדש והקבוצות ששולטות עכשיו הן פחות או יותר אותן קבוצות ששלטו וכנראה גם ימשיכו לשלוט(בארסה זכתה ב4 אליפויות בתחילת שנות ה90, מילאן ב3, מנצ'טסר זכתה במחצית מהאליפויות של שנות ה90) ואין מה לעשות כנגד זה, הכסף הוא שם המשחק.

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך לחלוטין שהביעה הראשית היא באיחוד האירופי. ואם זאת אני לא חושב שזה ישמע הזוי אם אופ"א יבקשו "התנתקות" מהאיחוד בכל הקשור לזכויות האזרח והעובד של שחקני הכדורגל. כך אופ"א יוכלו לחוקק את חוקייה ללא התערבות האיחור ואז איטלקי יחשב זר בספרד.

זה פשוט הפתרון הפשוט והנכון ביותר. זה יחזיר את המסורת לכדורגל זה יעשה אותו שיוויוני יותר.

סתם דוגמא: מנצ'סטר יונייטד מחזיקה כבר שנים בגוזפה רוסי האיטלקי אותו גנבה מפארמה. אם תהיה הגבלת זרים בסגל ומנצ'סטר יוכלו להחזיק נגיד שבעה בלבד. היא לא תחזיק איטלקי בן 17 אצלה והוא במקרה כזה היה נשאר בפארמה. וזו רק דוגמא אחת מתוך כמה שהגבלת זרים (לא לפי חוקי האיחוד האירופי) תתרום לתחרותיות והשתיחות של הכדורגל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/8/06
  4. Jose Mourinho Member

http://www.inter.it/aas/campionato/home?IDSTAG=2002/03&L=en
    http://www.inter.it/aas/campionato/classif...AG=2002/03&L=en

היא כן, עד 9-5 המחזורים האחרונים היא התמודדה שווה בשווה עם יובה.

כמעט עד הסוף... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

בכל מקרה, הנקודה שלי היא שיובה ומילאן לא שולטות בליגה האיטלקית לבד "כבר במשך שנים".

5. Barcik Member

אבל האם פתרון כזה אפשרי בכלל משפטית? אשמח אם יש פה מישהו עם הבנה בתחום (רודס, לא?) שיכול לשפוך מעט אור על הסוגייה.

6. FelaKaT Member

בגלל זה הם זכו ב11 אליפויות(וזה מבלי לספור את 2 האליפויות האחרונות של יובה) מתוך ה15 האחרונות?

7. Robin Member

ברור שלא. אופ"א הוא ארגון שממוקם בשוויץ והוא לא יכול פתאום להגיד עצרו רגע, אני לא רוצה שתשפטו אותי לפי החוקים של המקום בו אני גר. זה כמו שאותי יתפסו מוכר דיסקים צרובים ואני יגיד שאני רוצה שישפטו אותי לפי חוקי טוקלאו. מה שכן יכול לקרות זה חוק חדש או שינוי לחוק הקיים בנוגע לכדורגל (או ספורט בכלל) דבר שאני אישית לא רואה אותו קורה.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכל זאת מדובר בכדורגל ובחוקתה, על עבירה ברוטאלית בכדורגל מקבלים אדום, אבל לפי החוקה במדינה אירופית אם דבר כזה היה קורה ברחוב הרי אותו אדם היה נכנס למאסר, כך קיימות הסתייגויות, אז למה שלא תהיה כזו גם בעניין הזרים...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/8/06
  9. Jose Mourinho Member

אני מתכוון שהן לא תמיד סיימו במקום הראשון והשני בכל עונה.

10. Robin Member

כן ואני מקווה שברור לך מה ההבדל בין שני המקרים שצוינו פה...

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ברור לי שזו בעיה. ובכל זאת הייתי בעולם מושלם למראית עין שלי אופ"א תצליח "להשתחרר" מחוקי האיחוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/8/06
  12. נדב מיכאלי Member

הכל קשור כאן לכסף.
    הקבוצות ששולטות בליגות שלהן הן בדרך כלל הקבוצות הכי עשירות .
    אני אוהב תחרות ואני מקווה שתיהיה תחרות בליגות השונות ושלא ידעו מי האלופה כבר במחזור העשירי.
    אין כל כך מה לעשות נגד זה ,אולי זה יגרום לעוד משקיעים להיכנס לכדורגל .

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפוך,רק להסתייגות,אם היית משקיע צרפתי היית מנסה להשקיע נגד ליון? הרי זה חתיכת הימור.

14. פול סקולס Member

אבל שליטה פירושה תארים...

עובדה שאף אחד לא זוכר למילאן\יובה עונות בהן סיימו באמצע טבלה, אלא אם יש לאדם מסויים אינטרס להראות שהן לא שלטו בכ-ל עונה- לדוגמא להוציא את אינטר גדולה ממצב בוא היא יוצאת קטנה לא משנה איך תסובב את זה...

15. נדב מיכאלי Member

אם הייתי משקיע צרפתי מיליונר אז באמת יכול להיות שהייתי רוכש קבוצה עם פוטנציאל להצלחה .
    היום שם המשחק זה כסף,אומנם אומרים שכסף לא קונה הצלחות אבל מצד שני המון הצלחות לא היו מגיעות בלי כסף.
    צ'לסי בלי רומן אברמוביץ' היתה פותחת את העונה באנגליה כשכולם אמרו שהיא תיקח אליפות בלי בעיה?
    עד אברמוביץ' עברו 51 שנים עד שהם לקחו שוב אליפות.