איך תעבירו את יום הכיפורים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Vanitas, ‏5/10/11.

1. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

טוב.. השינה מאתמול ב11 עד עכשיו בהחלט השלימה לי יופי של שעות שינה.. רק באסה שזה מסמל את זה שכיפור אוטוטו נגמר.

2. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה נקרא צום חלקי וכל אחד בוחר לצום בדרך שלו, אפשר להבין את זה כמו שכל אחד בוחר להאמין בצורה שונה אם בכלל.

בכל אופן, הזמן טס לי יותר מידי... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ברוכים השבים כל הצדיקים. איך היה?

4. Igi Member

אתמול סיימתי כמה פרקים מספר, הסתובבתי מ10 עד 4 הלכנו בערך שעתיים על כביש 471, קמתי בבוקר ראיתי את "Into the wild" - אחלה סרט. ישנתי, ראיתי את "Seven pounds"(שבע נשמות)-אחלה סרט ונגמר כיפור. ולא צמתי, בערך כמו יומיים מנוחה נחמדים ביותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. WellNeverDie Member

אני אהיה הכל המסורתי יותר פה - אני לא אגיד שלהיות בבית כנסת כל היום זה מהנה יותר משמירה במנג'ר או מכמה סרטים טובים, אבל אני באמת חושב שיש משהו מאוד נחמד בתפילת נעילה של כיפור, שמאות אנשים מתפללים ביחד. אומנם רובם בכלל לא באים לא בחגים ולא בשבתות, ושליש מהם הם ערסים שכמעט הלכו מכות לפני התפילה, אבל בכל זאת - היה לי נחמד להעביר ככה את השעה האחרונה של היום הזה.

אה, ואיך קוראים לפרק (ובאיזה עונה) של סאות'פארק על הפייסבוק?

6. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

עונה 14 פרק 4 You have 0 friends, ראיתי אותו מקודם בהתאם להמלצה כאן, באמת פרק מצחיק וטוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. yonmu Member

מתוך 25 שעות -
    14 שעות תפילה, 8 שעות שינה, 3 שעות לימוד.
    האמת? לא הספיק. נו שויין, נחכה לשנה הבאה.

8. Number 8 Member

היה צום קל ומועיל.
    הרבה שעות בבית כנסת, משחקים עם חברים וגם שינה ועוד יום כיפור עבר.
    גמר חתימה טובה!

9. Number 8 Member

אז הם לא יודעים למה בכלל צמים...

10. Ice Cream חסה

על מי אתה עובד שעשית בר מצווה אבל אתה לא מברך על הנעליים? על מי אנשים עובדים שהם לא מענים את נפשותיהם ב-25 שעות ללא שינה וכן צריכים את הדבר החומרי הזה שנקרא שינה?

שכל אחד יקיים את הדת איך שבא לו, הדבר היחיד שמעצבן אותי מאוד זה אנשים שחובשים כיפה ועוברים על חוקי הדת, או סתם ערסים עם כיפה. משום מה אנשים עם כיפה מייצגים אצלי (ואצל הרבה אני מאמין) אנשים שאמורים להיות יהודים טובים במיוחד ובני אדם טובים במיוחד, בגלל זה עם כמה שאני מתקרב לדת כבר הרבה זמן אני בחיים לא רואה את עצמי חובש כיפה.

עשיתי כמה סליחות לפני יום כיפור, כשאתה רוצה להתנצל על משהו באמת חשוב, אז אפילו בזמן שאתה כותב ה"פ למישהו במחשב, אתה מעכל את עצמך תוך כדי כתיבה.
    עידן- מה שכתבת בקהילת ליגת העל של "סליחה אם פגעתי במישהו" היה שווה כמו עטיפה של ארטיק...

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

25 שעות צום, מתוכן הלכו 7-8 לשינה, כ10-12 שעות תפילה, 5 שעות עם חברים ועוד קצת פה ושם...

עבר די קל, היה יופי של מזג האוויר, NEXT. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין למה עוד לא נתקלתי במישהו שביום כיפור אינו צם, אבל נמנע מטלוויזיה ומחשב...

13. GRANDE LAZIO Member

אלוהים נותן לנו כל שנה עוד הזדמנות לכפר על מעשנו, בכך שנצום ונסבול. כי ביום הזה יכפר עליכם, לטהר אתכם מכל חטאותיכם. זה שאתה בוחר לזלזל בזה ולעשות מדורה עם בשרים, או שמה אולי קשה לך להחזיק מעמד בלי אוכל וחשמל (יש כאלה שמתרצים זאת ב'אני לא מאמין ביום הזה'), זו הדרך השגויה שלך, שמי יודע, אולי תבין כמה היא באמת שגויה בבוא העת.

לא הבנתי מלכתחילה מדוע אחד שנואף פתח את הדיון הזה. זה לא מכובד, לא לחג ולא לאלו ששומרים. קראתי 70 אחוז מהתגובות ונגעלתי. ואני לא דתי עם כיפה, אגב, סתם חילוני שמנסה לשמור כמה שיותר.

בכל מקרה, עבר עליי אחלה כיפור, ורק בסביבות 9 וחצי בערב לגמתי את כוס התה הראשון. בין התעדכניות עם החבר'ה במשך שעוות, תפילה בבית הכנסת ולא מעט שעות שינה שהייתי חייב להשלים לי, מצאתי את עצמי יושב וקורא ספר מגניב של חיים רביבו. אולי 5 שעות ישבתי עליו. היה לי אותו שנים אבל לא יצאתי לי לקרוא והנה, דווקא בכיפור זה סוף סוף יצא לפועל. נהניתי, ממליץ בטירוף למי שלא קרא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

חג שמח וגמר חתימה טובה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה גורם לך לחשוב שיש אלוהים שאומר לנו לצום ולסבול? למה אתה סבור כי גם מי שלא מאמין בו, אינו מקיים את המצווה רק משום ש"קשה לו להחזיק מעמד בלי אוכל וחשמל"? מדוע תגובות שאינן מסתדרות עם אמונתך הפרטית מצליחות להגעיל אותך?

15. LIVERPOOL87 Member

לאציו מי אתה שתשפוט איזה דרך שגויה ואיזה לא?

"אלוהים נותן לנו כל שנה עוד הזדמנות לכפר על מעשנו, בכך שנצום ונסבול. כי ביום הזה יכפר עליכם, לטהר אתכם מכל חטאותיכם. "
    אני אישית חושב שמה שרשמת כאן לא שונה בשום דבר מהאל קטולו שופט אותנו על פי היכולת שלנו להחזיק כפות בפה עם ביצה ולרוץ תוך כדי ריקוד הורה בצעד תימני עם חולצה של ויקטור פאצ'ה המלך.

אף אחד לא רשם פה איזה בולשיט החג הזה, כל אחד שיעשה מה בראש שלו
    מי שצם צם, ומי שלא צם WELCOME.