איך מפארים את גביע אופ"א?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏19/5/05.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

A-Men to that!!!

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוווווו אוווווווו אווווו אוווווווו הנה נושא...

גל, ברכות על פתיחת נושא שכל כך דרוש. איך משפרים את הגירסה הרגלית של היול"ב קאפ?

1.דבר ראשון בשביל שקבוצות ישקיעו, צריכים להשקיע בשבילם. מז"א? כסף ככל שיהיה כסף בשלבים המאוחרים קבוצות ירצו להגיע לשם וללכת עד הסוף.

2.שינוי השיטה. אחרי סיבוב ראשון צריך לעשות שלב בתים כמו בצ'מפיונס של 4 קבוצות בבית, עם משחקים בית וחוץ כמו בצ'מפיונס ואז 2 עולות ומצטרפות אלו מהצ'מפיונס ועושים נוק אאוט...

3.דיוק. רק לשים לב קבוצות מגיעות למגרשים בצ'מפיונס עם חליפות, הכל מתוקתק כמו שעון, המגרשים, המצלמות, הסדרנים, השלטים, אפילו הלוגואים של הטלוויזיה...הכל בדיוק מפליא. גם אופ"א צריך להיות ככה. ביום שזה יקרה יהיה בגביע הזה יותר מתח

4.כל המשחקים באותה שעה לא משנה אפילו מה מו ומי הכי חשוב כל המחזורים כולם אותה שעה.

שיעו את 4 הדברים האלה ואופ"א יהיה אולי לא בחשיבות וביוקרה של הצ'מפיונס אבל יתקרב לכך מאוד.

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני לא הייתי בטוח שהנושא הזה יתפוס...

4. burning soil Member

בכדורסל,היולב קאפ הוא המפעל השני בחשיבותו באירופה והוא עדיין נחשב ליוקרתי יחסית.
    אולי אם זוכת גביע אופ"א תזכה בכרטיס כניסה לליגת האלופות,כמו במקביל מהכדורסל,לקבוצות
    תהיה מטרה להגיע רחוק מעבר לרווח הכספי.

5. eastlands Member

תמשיכו להמציא פתרון ,עוד בית ,פחות בית ,אותה שעה , אותו בגד.
    לא יעזור כלום הגביע השני בחשיבותו יחזור לקבל את מעמדו כבעבר רק שיתיחסו אליו כבעבר (קבוצות ה3-4 שהיו קרובות לזכיה באליפות בארצן ,ומגיע להם הפרס על היציבות .יביבו שגביע אופא הוא תואר ולא עונש )

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק מה שרציתי להגיד..
    כל עוד הקבוצה מס' 3-4 באיטליה ספרד ואנגליה משחקות בצמפיונס ליג
    זה משאיר את הקבוצה מס' 5 בגביע אופ"א וזה בדרך כלל[עכשיו יגידו ליברפול] קבוצה שהיא מן הסתם
    נחותה מרוב הקבוצות בליגת אלופות,מה שמשאיר אותנו גם גמר מבאס כמו ספורטינג צסקא
    במקום אינטר - ארסנל ודברים כאלה....

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת אני חשבתי על זה וגיבשתי דעה מסויימת, הרי אי אפשר לשכנע את כולם שגביע אופ"א לא פחות טוב מליגת האלופות, זה עבודה בעיניים וזה ברור לכולנו. אי אפשר לומר שגביע אופ"א לא חשוב עבור אלה שכן משתתפות בו, מה גזאייב סתם קפץ אתמול כמו מטורף על הדשא? ספורטינג ליסבון בכו על ההפסד לבנפיקה? AZ אלקמאר לא שכבו על הדשא בהלם כשלא עלו לגמר? גביע אופ"א אמור להיות גביע דרג שני, והוא עושה את שלו.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שנייה, מתי גביע אופ"א היה בעצם יוקרתי במיוחד? נכון שפםע קבוצות גדולות היו משקיעות בו יותר (כי פעם, כשחושבים על זה, מדינות היו שולחות נציגה-שתיים ולא ארבע וכך קבוצות צמרת מובהקות היו מגיעות לאופ"א), אבל גם אז אני לא זוכר התעמקות מיוחדת בו, בטח לא משהו שאפילו מתקרב לרמת הצ'מפיונס.

9. תמיד דל-פיירו Member

אני תמיד לא הבנתי למה קוראים לליגת האלופות"ליגת אלופות"??

הרי משחקות בה קבוצות אשר אפילו לא היו קרובות לאליפות,כמו אינטר ואברטון...
    אם רוצים מפעם אחד גדול אשר ישחקו בו כל הגדולות אז אוקי אבל אל תקראו לו אלופות...

הבעייה שכל הפתרונות שהצעתם הם טובים ויפים אבל הם פוגעים בליגת האלופות...
    אם אתה מוציא מליגת האלופות את מקומות 3-4,מי יתפוס את מקומם??
    קבוצות כמו מכבי חיפה וספרטה פראג?? אתה מעדיף לקבל קבוצות כאלה כל שלישי ורביעי או משחקים כמו אינטר-באיירן וכדומה?

הצעה שלי:
    אני הייתי עושה ליגת אלופות,כמו שהיא נשמעת-שישחקו בה רק אלופות,מכל אירופה,כמה מדינות יש?
    נניח 40..? אז ה10 הגדולות יקבלו כרסטיס חינם ו6 המקומות הנוספים(ליגה של 16) יתחרו עליהם קבוצות בדרגים כמו עכשיו...
    כלומר קבוצה כמו מכבי חיפה תהיה די בטוחה בשלב הבתים...
    אבל אז המפעל ירד בגדולתו ובסך הכל כמה קבוצות גדולות ישחקו??
    אלופת ספרד,איטליה,אנגליה,באיירן? ואולי מדי פעם ידחפו איזה איינדהובן או פורטו או משהו כזה...

לכן בשביל זה יוקם הגביע השני:
    בו יהיו כמה קבוצות מאותה מדינה,למשל מקומות 2-5 מאנגליה ו2-3 מישראל וזה יהיה כמו גביע אופ"א רק הרבה יותר גדול כי שם ישחקו קבוצות כמו מילאן,ארסנל,אינטר,מנצ'סטר,ריאל מדריד,ליברפול,ולנסיה וכו וכו...

בקשר למבנה שלו זה כבר פחות משמעותי..
    זה רעיון שלי... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנושא הוא גביע אופ"א ושיפורו ולא ליגת האלופות - מה עושים בנידון...

11. shmulikwe Member

דבר ראשון ללא ספק זה כרטיס אוטומאטי לזוכה לליגת האלופות בעונה אח"כ רק מהמחשבה הזאת (שמכניסה מינימום 25-30 מליון) קבוצות יעלו עם ההרכב החזק שלהם.
    דבר שני, להפסיק עם השיטת בתים המטומטמת הזאת! או שיעשו בתים רגילים עם משחקי בית-חוץ או נוק-אאוט עד הסוף! זאת השיטה הכי לא הגיונית והכי לא הוגנת שניא מכיר.
    ברור שמה שכולם אמרו פה על תקתוק כמו באלופות בזה יכול להוסיף.
    וכמובן כסף כסף כסף. צריך לתת כסף קטן בשלבים המוקדמים על כל נצחון וככל שמתקדמים יותר ויותר הסכום עולה ככה שקבוצות כמו פארמה השנה ירצו להשקיע במפעל כי זה יכניס להם כסף שהם זקוקות לו.
    בעניין ההכנה של קבוצות שגמרו מקום שלישי באלופות. לדעתי זה חיובי, זה מעלה את הרמה ובתנאי שיהיה באופ"א כסף טוב הקבוצות האלה ישקיעו ויהיו משחקים ברמה יותר גבוהה. אבל ללא ספק שגמר של שתי קבוצות מהאלופות (ארסנל-גלא) זה קצת מצחיק.. אבל בכל מקרה, רעיון חיובי.

12. hartkh Member

הדעה שלי בעניין :

מי בכלל אמר שצריך לעשות משהו בנוגע לזה ?????

ליגת האלופות זה הרבה יותר מגביע אופא, וככה זה צריך להישאר וזה לא ישתנה ( עובדה שגם השנה הגיעו לגמר קבוצות דרג ב ואפילו דרג ג או ד באירופה - צ'אסקה מוסקבה וספורטינג ליסבון )

2. הכסף העצום של ליגת האלופות פשוט מסחרר, קבוצה שמשתתפת במפעל מקבת אוטומטית 5 מיליון יורו .
    על כול ניצחון - 300 אלף יורו
    על כול תיקו - 150 אלף יורו .
    על כרטיסים מהאצטידון - עוד משהו כמו 4 מיליון יורו .
    ויש לציין שכול זה עוד רק משלב הבתים .

הסכומים במפעל הם אסטרונומים , והקבוצות הכי יוקרתיות והכי מצליחות נכנסות לשם וטוב שכך .

אני בכלל לא יודע למה אנשים פה מציעים פתרונות , אתם הריי לא מבינים שעם גביע אופא יצמח - ליגת האלופות ירד = זו משוואה פשוטה מאוד .

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/05
  13. Mokesh Member

לכל מי שקוטל את שלב הבתים, זה רק אינטרס של העלאת רמת הקבוצות, משמע למנוע מקרי הפועל תל אביב לקרות, כי אופ"א צריכה את הקבוצות הגדולות בשלבי הנוק אאוט. אני חושב שזו שיטה הרבה יותר הגיונית, שאולי לא מושכת קהל בשלבים המוקדמים, אבל מושכת הרבה יותר תשומת לב בשלבי הסיום. ורואים (בערך) שזה עובד. ספורטינג וצסק"א הן שתי הקבוצות הגדולות ביותר ששיחקו השנה במפעל (וכן ספורטינג יותר גדולה מניוקאסל, הם גם הוכיחו את זה), והן אלה שנפגשו בגמר. גביע אופ"א לא מתיימר להיות מפעל של הגדולות באמת, אלא מפעל לקבוצות קטנות יותר, שרוצות להוכיח את עצמן באירופה, ואם הן באמת חזקות מספיק (כמו אלקמאאר השנה) הן יכולות להגיע לשלבים הגבוהים ולזכות בהכרה ובעיקר-בכסף. כולם רואים איזה קפיצה נתן המפעל הזה לקבוצות שזכו בו או הגיעו לשלבים הגבוהים (להוציא מקרי הפועל תל אביב ו-ולנסיה). מה שכן, נראה לי שצריך לתת כרטיס אוטומתי לליגת האלופות למנצחת, מה שיתן יותר מוטיבציה לקבוצות בליגות הגדולות כמו בורו או ויאריאל שאין להן ממש סיכוי להגיע לצ'מפיונס מהליגות שלהן.

14. hartkh Member

עוד אחד שלוקח את הטובות ביותר רק כשהן בגמר .

תאמין לי עם ספורטינג לא הייתה מגיע לגמר , אתה בכלל לא הייתה מעיף מבט לכיוון שלה וטוען שאיאקס או ניוקאסל יותר טובות , אבל כאמור בגלל שהן בגמר אתה כמו חכמולוג גדול , אומר שהן טובות יותר אז הרשה לי לומר לך בכמה מילים :

1. שטוטגארט הרבה יותר טובה , הרבה יותר . ויש את איאקס ועוד כמה קבוצות שאין לי ממש כוח לפרט .

גביע אופא הוא מפעל נחות , וככה הוא יהיה , ליגת האלופות זה ה - תחרות !!! ואף פעם זה לא ישתנה או לחלופין המפעלים לא יהיו דומים או קרובים ברמה , בכסף , וכו' .

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

"צ'אסקה" וספורטינג זה דרג ג' וד'?! תגיד אתה ראית אותן משחקות בכלל?