אייסוקר בחר - אלירן עטר אכזבת העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏28/5/10.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

טוב, מה אווירת התשעה באב הזו? מדיון הכרחי בו הכותבים משתפים את דעותיהם, זה הפך לויכוח מי צודק ומי לא, לא מתאים לכמה משתמשים כאן.

הבחירה שלי היא ללא ספק דימיטאר מקרייב. לצאת עם תפוקה של 12 שערים ושני בישולים מתוך 32 הופעות זה מביש לשחקן ברמתו, שהוכיח לנו בשנים האחרונות שהוא מסוגל להרבה יותר. בעונה בה קבוצתו מסיימת במקום השישי, ציפיתי ממנו שיקח יותר את המושכות, אך קרה ההיפך: רוב השערים שכבש נכבשו מול קבוצות מרכז טבלה ומטה, לא הופיע למשחקים מול הגדולות ובכללי לא שחזר את העונות הקודמות שלו בישראל, בהן הותיר חותם חיובי והפך למלפפון חם בחלון ההעברות.

2. eran levy Member

אני מתנצל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

3. Igi Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

כל השאר הם שחקנים שלא ציפיתי מהם ליותר מדי או שלא אכזבו אותי יותר מדי.

4. Number 8 Member

תקשיב, אני לא רמזתי שום דבר, אתה קורא דברים שאתה רוצה לקרוא, בסך הכל אמרתי למה יבוריאן ויצחקי נחשבים לאכזבה בתגובה לאנשים שאמרו שהם לא.
    בסופו של דבר כל אחד בוחר את מי שהוא רוצה אבל יש כאן דיון ואמורים לדון בו ולא שכל אחד אמור להגיד את מי הוא בוחר והשאר צריכים לשתוק כמו דג. כל אחד אומר את דעתו, אף אחד לא צריך לפחוד לומר אותה, וזה שיש פה דיון זה לא אומר שיש אווירת תשעה באב, בסך הכל שני אנשים שמתדיינים ביניהם. שוב, בסופו של דבר אין פה צודק או לא צודק כי זו דעה, זה סקר וכל אחד אומר את דעתו אבל מן הסתם צריך גם לדון כאן וכל אחד אומר מה הוא חושב... זו המטרה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/10
  5. Butragueño מנהלים

נראה שאם יבואה היה ממשיך בהפועל ולא עוזב מוקדם , הייתי שמח לבחור בו.
    אני די מתלבט בין גדיר לבין מיכאל זנדברג, שאגב שניהם לא מצויינים,וחבל.

אני אתחיל עם גדיר, נכון שהוא בן 18, ונכון שהוא נתן שער ענק בזלצבורג, אני מרגיש שהוא לא היה נאמן 100% לקבוצה שלי ושלו, מכבי חיפה.
    בהרבה מאוד מהמשחקים ראיתי אותו זחוח, מחפש את עצמו יחד עם הכדור, לא מראה שום מעט לחימה, וזה עוד במקרים שהוא היה עם "אש בעיניים".
    אז שוב, לא פייר להגיד לשחקן בן 17-18 מאכזב, למרות שצריך להגיד את האמת בפרצוף.
    אני בטוח שנראה בעונה הבאה מגדיר הרבה יותר, והוא יתפתח לשחקן מוביל, אבל אני מרגיש שאם היה נותן מהמהירות, מהמוטיבציה והרעננות שלה, חיפה לא הייתה מסתבכת ככה בפליאוף.

נעבור לקרבן הבא, זנדברג, שנראה לי שכבר מהעונה הקודמת התחיל קצת לחפש את עצמו.
    הוא עזב את ירושלים אחרי עונה זוועתית, המשיך משם להפועל שגם שם לא מצא את מקומו, אפילו אחרי הפציעה של וויצ'ביץ', הגיע משם לבני יהודה, ונראה שגם בשכונה ציפו לקצת יותר.
    זנדברג, עם כושר פריצה ורגל שמאל מעולה, כנראה שלא בורך בכושר התאקלמות כמו שחקנים אחרים, אני מאחל לבחור למצוא סוף סוף שידך.

אני אלך עם הבחירה השניה, זנדברג לדעתי המאכזב של העונה, למרות שלא צפינו לגדולות ממנו,בעיקר אחרי העונה האחרונה, אבל בטח ובטח שלא ציפינו לנדידה שלו בין קבוצות בעונה אחת.

שבת שלום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ואם כבר בנימה אישית, המאכזב האמיתי שלי, סטיבן כהן, בחור מוכשר, למה דווקא הפועל רעננה?

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/10
  6. Green Lantern Member

אתה צודק שהשערים של יצחקי לא מעידים אם נתן עונה טובה או לא.
    אם אתה מסתכל על זה כך - הוא באמת לא הוביל את בית"ר למאבק על האליפות כמו שמצופה ממנו ומברוכיאן.
    אבל שוב,אני חושב שהוא היחיד בבית"ר שבאמת תיפקד,גם כבש,גם סיכן את השער וגם הטריד את ההגנות.
    בניגוד לתמוז שאומנם כבש 12 אבל החטיא עוד 22,יצחקי דווקא כן הופיע למשחקים גדולים או לפחות כבש בהם כשכל השאר נעלמו(צמד נגד מכבי ת"א בבלומפילד,2 גולים נגד הפועל)כשהקבוצה שלו נראתה רע,ברוכיאן סחב פציעה וגם נתן עונה רעה,ורד גמר את העונה מאוד מוקדם,גרשון ובנאדו באופן רשמי גמרו את הסוס ולמאמן פשוט לא היה אכפת מהמצב שנמצאת בו הקבוצה,העיקר לשאוב את הכסף.

עטר זאת בחירה לגיטמית לאכזבת העונה(אני פשוט חושב שרביבו אכזבה גדולה ממנו),אבל לא צריך למדוד את זה בכיבושים,עטר הוא לא סקורר..אם אתה אומר שעטר איכזב העונה בגלל שלא פרץ והתקדם כמו שציפו,כמו ששאולי אומר - מקובל.

7. Raulito Madridista

אני בחרתי בברק יצחקי כאכזבת העונה. יש היגידו כי כמות הכיבושים שלו הייתה לא רעה בכלל, וזה אכן נכון - אבל כדורגל לא תמיד זה מדע מדוייק והמספרים הם לא הכל. יצחקי עשה שביתה איטלקית ליצחק שום(זו הייתה בושה וחרפה, הוא היה הולך על המגרש ועושה דווקא) ולא הביא לבית"ר שום ערך מוסף כשהיא הייתה כה זקוקה לו. יצחקי לא מנהיג, הוא לא היה כזה והוא לא יהיה כזה, אבל התחכום, התעוזה והאומץ שלו היו חסרים. כשיצחקי רצה לשחק כדורגל הוא עשה זאת מצויין - כמו במספרת מול מכבי ת"א למשל והיו לו עוד גולים נהדרים כמו מול הפועל פ"ת והפועל ת"א. יצחקי החריף את הבעייה שלו עם המשחקים הגדולים וזה היה נוראי יותר מאשר בעונה שעברה. שלושה משחקים מול מכבי חיפה הוא היה חלש מאוד, בשני משחקים נגד מכבי ועוד. יצחקי זה לא שחקן שיכול להשתמש בתירוץ של 'הקבוצה לא תיפקדה'.

אלירן עטר מגיע רק למקום השני משום שהיה ידוע מראש שהאופי שלו קצת בעייתי ושההצלחה הגיעה לו בקלות מידיי. ובכל-אופן, עטר העונה חירב התקפות, החמיץ ממצב קורצים וחשב בעיקר על עצמו ולא על טובת הקבוצה. בבני-יהודה יש לא מעט אנשים ששמחו להיפטר ממנו, גם אם לא יודו זאת בפה מלא. בעונה שעברה הוא כבש 13 שערים בליגה בלבד ב-31 משחקים, והעונה הוא כבש אותה כמות בכל-המסגרות אבל במשחקים רבים יותר. קשה לשכוח את אקורד הסיום הצורם שלו - הפספוסים נגד הפועל ת"א בליגה ובגביע, איבודי הכדור הבלתי-פוסקים, חוסר ההשקעה. גולים גדולים כמו מול באר-שבע היו מחזה נדיר מצידו העונה.

שחקנים נוספים שנפלו השנה:

* ביחס לפתיחת העונה שלו - גאדיר היה אכזבה עצומה. אבל הוא עדיין צעיר והוא ילמד וישתפר וגם הגוף שלו נחשק פיזית - הוא לא יכול לשחק 50 משחקים בעונה, זה מוקדם מידיי.
    * אבירם ברוכיאן לא נקי גם הוא מביקורת כי על-אף הפציעות שמשמשות כתירוץ - הוא היה חלש מאוד גם לפניכן. סרט הקפטן חד משמעית לא מתאימה לו.
    * דוד רביבו החליף סביבה וגם החליף את האיכויות שלו בבינוניות. אבל גם הוא אשם כי הוא ברח מהכדור בלא מעט משחקים העונה וחבל שהוא לא שידרג את הקבוצה שלו.
    * מיכאל זנדברג נכשל בהפועל ת"א ובבני-יהודה. הוא שבע מכדורגל ומעניין מה יהיה איתו בעונה הבאה.
    * עומרי אפק גם נראה כאחד שבא להעביר את הזמן. לעשות עוד כסף. משחקן כמוהו שיש לו יתרונות רבים כמו מהירות, הרמה, יכולת בעיטה, ניסיון - אתה מצפה ממנו למשהו. הוא היה לא יותר מאוכל חינם.

8. הכדור לא עגול Member

דוד רביבו יכול להות אכזבת העונה רק למי שציפה ממנו (ללא סיבה) לגדולות. העברתו של רביבו לבאר שבע היתה בקיץ שעבר ל"אכזבת הקיץ" עבור אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי ת"א שקיוו לקבל את האח לבית רביבו לקבוצתם, אך לאחר עונה "נפלאה" בב"ש, כבר שכחו אוהדי שת הקבוצות הללו שרצו בו בכלל.

יבוריאן? מישהו ציפה ממנו לגדולות? יבוריאן יכול להיות חלוץ בקבוצה שרוצה לרוץ למעלה? אין מצב. יבוריאן היה טוב לקרית שמונה, אולי לסכנין, אך לא יכול להיות טוב לקבוצה שרוצה יותר.

יצחקי הוא אכן חלק מאכזבת העונה. משלימים אותו כל שחקני בית"ר. אל תספרו לי על בעיות סביב, אל תספרו לי על אי וודאות עתידית, אל תספרו לי על רוכשים ונושים. הייתי ברוב משחקי בית"ר העונה ותמיד לפני המשחק אמרתי שלא יכול להיות שקבוצה עם יצחקי, ברוכיאן, בן שושן, טוטו, עידן טל, עידן ורד, בנאדו, גרשון, ריקן ועוד כמה לא רעים, קבוצה כזאת לא יכולה לשחק בלוף פוטבול ולהראות כל כך רע. אתה מגיע למשחק, רואה מי על המגרש, רואה אלפיים שמלווים את הקבוצה ולא מבין איך הם כל כך גרועים. בית"ר היא אכזבת העונה ללא ספק.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבחירה שלי היא ברק יצחקי. די להסתכל בתגובה שלי בדיון 'התחזית בחסות' מלפני שנה כדי להבין עד כמה הוא היה רחוק מלהרשים:

16 כיבושים זה אולי נראה טוב, אבל ברק יצחקי לא היה טוב העונה. אם היה כזה, היה מסיים את העונה עם כמות כפולה של שערים ומוסיף עוד מספר נאה של בישולים למאזן.
    ברק יצחקי זה מסוג השחקנים הנדירים בליגה שלנו שאתה יודע שלמענו שווה להשקיע על כרטיס. העונה הוא לא היה כזה.
    גם חלוקת השערים של ברק יצחקי מרמזת משהו על העונה שלו - הוא כבש פעמיים שלושער ועוד 4 צמדים. נראה כאילו הוא התאמץ רק במשחקים שהוא הרגיש שזה עשוי לבוא לו בקלות ולהשתלם לו.

10. קרלס פויול5 Member

אלירן עטר. ממלך השערים בעונה שעברה לשחקן חלש ובינוני העונה.

11. Butragueño מנהלים

:aaa031: אפשר להגיד בדיוק אותו דבר לגבי ברק יצחקי.

12. yakov_y YNWA

דוד רביבו.
    הגיע לקבוצה חדשה עם הרבה ציפיות בלא מעט כסף וזה המספרים, המספרים של כל השאר טובים יותר.

13. AmitHBS Member

דוד רביבו.
    ממנו ציפו להרבה יותר זה ברור, שילמו הרבה בשביל לראות את הקשר מאשדוד, זה שמוביל את ההתקפה של אשדוד וכל החלוצים מחכים לאיזו הברקה שלו כדי לשים כדור ברשת, בבאר שבע זה לא עבד, רביבו לא התחבר כל כך, לא התאמץ מספיק והתעמת עם האנשים הלא נכונים.
    הוא בא לבאר שבע, כי ידע שהקבוצה הולכת לרוץ חזק ויש גם כסף טוב, הוא חשב שהוא יריץ גם את ב"ש למעלה וזה לא הצליח לו, הוא היה רגיל להיות מספר אחד בקבוצה ופה הוא מוחלף במחצית או שבכלל לא נכלל ב-11, בגלל זה כנראה הירידה ביכולת.

14. שער 7 Member

בדרך כלל בדיון "אכזבת העונה" אני רגיל לראות באופן טבעי את השם של מאור בוזגלו, אבל בהתחשב בכך שהושבת לחצי עונה, הוא ממש לא האכזבה האישית שלי.
    אכזבת העונה, ולא בגלל יכולתו על המגרש, אלא בגלל שלא זכינו בגללה לראות את יכולתו על המגרש,
    היא הפציעה של נמאניה ווצ'יצ'ביץ'. כל המוסיף גורע.

15. מכבי או מוות!!! Member

הצבעתי יבוריאן.
    אבל לדעתי בכלל ברוכיאן צריך להיות פה באכזבת העונה..