אייל ברקוביץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י גרגמל, ‏10/2/05.

1. נדב מיכאלי Member

שכחת להוסיף :
    כשברקוביץ' פותח את הפה ,הוא לא יודע מתי לסתום אותו.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אני תמיד פסימי לגבי דברים טובים שיקרו למכבי, אבל לא נראה לי שברקוביץ' יילך לחיפה, הוא ישב על הספסל בשנתיים האחרונות באנגליה, הוא לא צריך את זה שוב על הראש שלו עם רבע משכורת בישראל

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום דבריו של ברקוביץ' במסיבת העיתונאים:
    הוא לא יחזור לשחק באנגליה, אבל הוא לא רוצה לפרוש -"מיציתי את עצמי בכדורגל האנגלי, אבל אני אוהב כדורגל ואין בכוונתי לפרוש".
    הוא רוצה לחזור לשחק בישראל ויש עדיפות למכבי חיפה - "למכבי חיפה יש עדיפות ואני אהיה מעוניין לחזור לשם - אבל יש גם את הצד השני שהיא מכבי חיפה. היא בעדיפות ראשונה אבל הכל פתוח".
    הדרישה של אייל מקבוצה שבה יחתום- "יהיו לי תנאים בקבוצה שאני חותם בה - היו"ר שאני חותם אצלו יהיה חייב להבטיח שהוא הולך למלא את האצטדיון. אני מוכן להוריד בשכר אם יבטיחו לי שימלאו את האצטדיון ושיחלקו הזמנות לילדים".
    את הדרישות האלה עם פירוט כתבתי כאן בדיון הרשמי של מכבי חיפה לפני מספר שבועות.
    מה אתם אומרים- חיפה יקחו אותו? יש לו אפשרות להרים שוב את הקריירה שלו?

4. Roy Member

לאן אייל בדיוק יכול להרים את הקריירה שלו? היא אוטוטו נגמרת. מה שכן, בקבוצה בה הוא יהיה (ואני מעריך שזו תהיה חיפה אחרי הכל) הוא ייהנה ממעמד של כוכב גם אם לא יפגין את אותה יכולת מפורסמת שאפיינה אותו עד לפני כמה שנים. זאת גם מכיוון שהליגה ברמה כל כך נמוכה שהוא גדול עליה פי כמה וכמה גם כשהוא איטי יותר וחד פחות, וגם מכיוון שהשם שלו יעשה עבורו לבד את העבודה, הן מבחינת המאמן והן מבחינת הכבוד לו הוא יזכה מהיריבות.

בכל אופן, אם להיות כוכב נקרא "להרים את הקריירה", אז כן, הוא ירים את הקריירה שלו, אבל אני חושב שהקריירה שלו בארץ תהיה בסגנון של הקאמבק של רביבו. אני מניח שאם חס וחלילה ברקו ייפצע הוא יחליט לפרוש סופית.

מה שכן, מה שלא יהיה, ברקוביץ' לא יילך ויישכח כמו איציק זוהר שעבר מקבוצה לקבוצה כמו טפיל, מלמעלה (חזרה למכבי חיפה), דרך האמצע (בית"ר) ועד למטה (הרצליה, נתניה...). ברקוביץ' יידע לא לעשות את הטעויות שזוהר עשה, ואני יכול להניח שאם הוא יראה שזה לא זה, והוא לא עושה על המגרש ככל העולה על רוחו, הוא יתלה את הנעליים מהר מאוד.

5. city Member

אני כבר יכול לדמיין אותו במכבי חיפה בליגת האלופות...
    אני רק לא יודע איך הוא יסתדר במכבי חיפה מבחינת האגו.. גם ככה יש במכבי יותר מדי כוכבים.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

למלא את האיצטדיון? אם ככה ברקו יחתום בבית"ר אם לא בחיפה

רוני לוי לא ירצה את ברקו, אבל יחתים אותו, מילה שלי.

7. KirkH Member

לא מבין את האנשים שטוענים שלברקוביץ' אין מקום בחיפה. כן, את הליגה הם קורעים בלי להתחמם אפילו, אבל בכל זאת, יש הרבה מעבר לזה.

אני אומנם שונא את אייל ברקוביץ' הבן אדם - אבל זה לא סותר את העובדה שהוא שחקן גדול (ברמה המקומית). סך הכל גם בשלהי הקריירה של ברקו לבוא ולהשוות אותו היום לעידן טל או כל קשר ישראלי אחר בתפקיד שלו, זה קצת מצחיק, גם עם רגל קשורה מאחורי הגב ברקוביץ' מביא למגרש יותר.

אני חושב שחיפה צריכה לקחת את ברקוביץ'. לא בגלל שהיא צריכה אותו כרגע, אלא כראיה לעתיד - כלומר לליגת האלופות. ברקוביץ' היה מאז ומתמיד שחקן של משחקים גדולים הרבה יותר ממשחקים טרוויאלים וקלים לכאורה. מה יותר מתאים עבורו מאשר לבוא ולעזור לחיפה בצ'מפיונס. סך הכל 6 משחקים (לפחות) שבהם העיניים והראש של כולם יהיו בקריית אליעזר. הוא יבוא, יעשה את מה שהוא יודע, יעמיד את החלוצים של חיפה שלוש פעמים מול שער ריק (והם מן הסתם יחמיצו)... לליגה שלנו ברקוביץ' יכול לבוא גם בלי אימונים, הרי יחסית לאנגליה גם ככה הולכים כאן כל המשחק.

אגב, לא נראה לכם טיפה מוזר שמי שמקבל את ברקוביץ' בנת"בג הוא דווקא דיוויד פדרמן?

8. robson Member

לא ,הצהובים זקוקים לו כמו אוויר לנשימה ורק הוא יוכל להציל את לוני וחבר מרעיו קלינגר ודריקס.

בתור אוהד חיפה אני מסכים איתך למרות שיש את החשש שהוא יפגע במרקם הקבוצתי חברתי העדין.
    אני הייתי שם את אייל במקום בוקולי ושנה הבאה את ג'ובאני במקום קטן שבוודאי יעזוב לאירופה בתפקיד חופשי מאחורי החלוץ כמו שהוא אוהב וביחד עם קשר אחורי איכותי לא דירסאו אלא מישהו טוב יותר ועם באדיר מימין וטל משמאל תהיה לנו אחלה קבוצה...נשמע פנטסטי.

9. בית"רי מלידה Member

סוף לספקולציות?

יעקב שחר התראיין לפני כמה דקות בתוכנית "עושים ספורט" בגל צה"ל, ואמר כי את ההחלטה לגבי ברקו הם יקבלו "לפי הראש , ולא לפי הלב."

על פי נימת קולו, והפרשנות באולפן, וגם שלי, שחר לא נישמע נילהב להחזיר אותו לחיפה, וגם הביא שיקול נחמד, לפיו הבאתו של ברקו עלולה לפגוע בקידום שחקנים צעירים...נו, טוף...

כנראה שהוא יצטרף לאחד מהמחנות אצל לוני, או ל "עד 120" ( אלף דולר ) של מאיר...

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואז תגיע פיית השיניים ותתן למכבי חיפה עוד יותר כסף כדי שתוכלו למצוא מחליף ראוי לקטן בדמותו של רוני.

הוא יבוא לחיפה.. רוני לוי העז לומר שהוא רוצה אותו לפני ששמע את שחר, הקהל לוחץ, ואלון חרזי כבר מתקשר לקנדאורוב לארגן פגישת מחזור.

נערך לאחרונה ב: ‏17/2/05
  11. robson Member

Obafemi, לא הבנתי מה הקשר בין קטן לרוני אבל כמו שנאמר נו שוין...הקינאה אוכלת לך את הלב.
    ומה ציפית שרוני לוי יגיד?...שהוא לא רוצה את ברקוביץ' ואז הקהל יאכל לו את הראש?..רוני לוי אמר שהוא רוצה גם את נמני לפני שנה וחצי..אז אמר..ביג פאקינג דיל. כולה רוני לוי..הבובה שיענקלה מרקיד לפי חלילו.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נמני לא היה סמל של חיפה
    זה לא הקנאה אוכלת לי את הלב, זה ההתנשאות הזאת של אוהדים מסויימים, "קטן בוודאי יעזוב לאירופה" השחקן אולי הכי לא יציב בליגת העל, יחד עם עוד אחד שכבר שנים אומרים שהוא עוזב לאירופה -דגו, הבוודאי הזה, זה מה שמשגע אותי, מה עשית מקטן? הוא מצטיין בליגת העל, בקבוצה היחידה שבאמת ראויה להיות בליגת העל, ולא יותר מזה, ראינו מה קרה עם אופיר חיים שהיה מלך השערים, קבוצת תחתית בטורקיה נתנה אותו בכיף לראשונה שביקשה.
    ההתייחסות הייתה גם לגבי הקלות שאתה מסדר את הרכב חיפה כאילו בוקולי מוכן לשבת על הספסל עד סוף העונה למען אייל ברקוביץ'.

13. נדב מיכאלי Member

ברקוביץ' כניראה יסגור מעגל בחיפה ,רוסו לא למד כלום ממקרה אבוקסיס,כדאי לרוסו בשביל הקריירה שלו (מה שעוד נותר לו כאן) לעזוב למכבי תל אביב.
    בעונת 00-01 רוסו אמר שהוא ישמח לשתף פעולה עם אבקוסיס,לא עברו 3 חודשים וכבר היו מריבות של אגו ביניהם .

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מדבר כל הזמן על מכבי ת"א כאילו אנחנו ריאל מדריד במשבר וכל השחקנים הם כאלה חמודים שהם ישר ירוצו לעזור לנו.

אנחנו מקבלים רק את אלה שחיפה לא רוצה, תבין, ואני לא רואה שחיפה לא תרצה את רוסו..

15. יוגב אסולין Guest

אני חושב שהעניין של ברקוביץ מתחלק לשתיים... וכדי שתתבצע חתימה צריך למצוא את השילוב של שתיהם.

הדבר הראשון אומר. איזה קבוצה עומדת בדרישות שברקוביץ הציע. שזה אומר שמגרשי כדורגל יהיו מלאים באוהדים.. ואם הם לא באים לבד שהנהלה תמצא דרכים מעניינות להביא אותם למגרשים. איזה קבוצה תצליח לרגש אותו ולשמור עבורו על המתח של המשחק ועל הרמה הגבוהה. באיזה קבוצה הוא יוכל לבוא לידי ביטוי שזה אומר לשחק כדורגל ולעלות רמה וכו'. אבל עדין זה מחייב שחקנים טובים לידו כדי שזה יצליח.

ומצד שני צריך למצוא קבוצה שהסגנון של ברקוביץ מתאים לה. שהיא מסוגלת לשנות סגנון משחק ולהתאים את זה לפי אייל ברקוביץ. איפה יש מקום עם אופי ורצינות ללכת קדימה ולא להתעסק כל הזמן בדברים שמסביב וכו'.

בקיצור השילוב של הדברים האלה.. משאיר אותנו לפי דעתי עם כמה אפשרויות בלבד בליגה.
    מכבי חיפה - במידה והיא תילך על העיסקה הזאת זה ישנה לה את אופי המשחק. ברקוביץ הוא שחקן שכל הכדורים כמעט יעברו דרכו הוא זה שמניע אותה וכו'.. תאמת הוא יזכיר מאוד את חיפה עם בז'יצ'יק בעניי ואני זוכר תקופה יפה מאוד של הקבוצה הזאת. במידה וחיפה תיהיה מוכנה לשנות את עצמה לפי הדרישה הזאת ברקוביץ יכול לעשות להם את השינוי בראש בין הליגה החלשה של השנה. לבין המשחקים המוקדמים של ליגת האלופות בשנה הבא כדי שהקבוצה לא תיפול... זה יוסיף הרבה אנדרליין לשחקנים בעיקר למשחקים הראשונים הללו.. וכמובן שעם חיפה תעלה זה יכול לעזור לה בשלב הבא. מצד שני... פנצ'ר כלשהו ואי עלייה שלה בתחילת עונה הבא לשלב הבא (בגלל משחק חלש, או בגלל יריבה חזקה). הקהל לא יגיע כולם יפלו על ברקוביץ וזה עלול להיות סוף עקום מבחינתו לקריירה שלו.

מכבי ת"א - היא מחפשת מישהו שינהל לה את הקבוצה על המגרש. איזה שחקן שהוא לא דרבליסט כמו אבי נימני איזה שחקן שהקהל יוכל להתחבר עליו ימשוך קהל יראה על רצינות של קבוצה וכו'. מכבי ת"א בעניי היא הקבוצה המתאימה ביותר עבור ברקו.. היא גם ככה מחפשת ליבנות מחדש. ולבנות עונה אחת או אולי אפילו 2 סביב שחקן כמו ברקוביץ יכול להפוך אותה לקבוצה ווינרית שתצליח טוב מאוד בארץ.. יוכל לשפר מאוד שחקנים מסביב ויוכל גם למשוך המון המון קהל. עם מכבי רוצה להראות רצינות זאת ההזדמנות שלה.

אבל מה הבעיה עם ת"א? ברקוביץ יכול לעזור לה מאוד באירופה. הוא מדבר על הכדורגל הישראלי אבל אין ספק שהוא רוצה גם לעזור במסגרת אירופאית שמה הצלחה תוכל לחסות עבור מכבי על ההוצאות עליו ומבחינת ברקוביץ לקהל את הסיפוק הגדול שלו. לכן מה שמכבי צריכה לעשות במידה והיא חושבת על המהלך הזה..זה לקחת את העונה בשיא הרצינות לסיים שניה.. וללכת על אירופה.

בית"ר.. עוד קבוצה עם הרבה קהל ומבחינת הדרישות של ברקוביץ היא כן עומדת בהם. אבל גם פה ידרש מהפך גדול. קודם כל בעמדת המאמן אלי אוחנה וסגנו המשחק שלו בכלל וברקוביץ לא תואמים אחד השני בכלל. דבר נוסף שינוים כבדים בסגל הקבוצה. אבי נימני טל בנין וברקוביץ.. יכול להיות קישור נפלא לנבחרת. אבל בקבוצה עם עליות וירידות זה יצור הרבה מתיחות הרבה בלאגן.. ואני לא רואה את השילוב הזה מצליח בבית"ר. בית"ר צריכה לעשות הרבה שינוים ולהביא הרבה שחקנים אחרים (כאשר להתבסס על ברקו והצעיירם יכול להיות מוצלח מאוד) לא יודע עם היא מסוגלת וכדאי לה לעשות את השינוי הזה.

יתר הקבוצות שזה כולל את הפועל ת"א וכו'.. אני לא חושב הםן מסוגלות להשתנות בשבילו לעמוד בדרישות שהוא הציע וכו'.. לפחות לא כרגע... מצטערים!!