אחרי שאני רואה פה הרבה ויכוחים על זה, אחת ולתמיד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏4/1/04.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

הורג אותי כל הקטע של המקוריות.... בכלל כולם בטוחים שהם היו הראשונים ששרים שירים עממיים, כל ה"מי שלא קופץ...", זה שיר שאין קהל נראה לי שלא שר אותו (ועכשיו כל העולם יקפוץ ויגיד שהוא שר את זה ראשון...), ו"אוווווווווווווווו X עולה", אלה דברים לא מקוריים שכל הקהלים בארץ שרים אותם אז אין להם זכות לדבר על מקוריות.

הכי הורגים אותי האוהדים של מכבי תל אביב. הם הכי תמימים, ממציאים את כל השירים שבעולם וכולם מעתיקים מהם. יש אצלי בקורס אחד שהוא אוהד דיי מושבע, הולך לכל המשחקים והכל, כבר אין לי כוח להתווכח איתו. מה שכן אני שומע אותו שר לעצמו כל הזמן "אוווו בית"ר הזבל של המדינה", עוד רגע הוא יגיד לי שהאוהדים של מכבי המציאו את זה, ואז באו המעתיקנים של בית"ר והתחילו לשיר "אווווו בית"ר הדגל של המדינה". בדיוק אותו הדבר ל"אני אוהב אותך בית"ר", שהקהל של בית"ר העז להעתיק את זה ולשנות את זה מ"אני שונא אותך בית"ר" שהאוהדים של מכבי תל אביב המציאו...

2. בית"רי מלידה Member

דייר:

זה ויכוחים של ילדים קטנים, והם אחר כך עושים השוואות כמה אבוקות הם פתחו, כמה צעיפים של היריבה הם שרפו, מי קיבל יותר מכות, והם קוראים לעצמם "אוהדים " - הם פשוט חוליגאנים!

כל המלחמות המטופשות והחוליגאניות הללו זה חלק מהרעה החולה שמרחיקה אנשים נורמלים מהיציעים!

3. אלי מתחן Member

באנגליה באים ליציעים רק אנשים שיש להם 30 פאונד לשלם על כרטיס, החוליגנים רואים את המשחק בפאבים ליד האיצטדיון והולכים מכות בסוף המשחק, פשוט שם התקשורת לא עושה מכל עכבר הר.
    באנגליה אין גזענות? ספר את זה לפקיסטאנים שגרים בעיר הולדהאם שהשכונה שלהם הוצטה על ידי חוליגנים של הקבוצה המקומית במהלך ריב על רקע גזעני.

אנשים בארץ שלנו לא יודעים להפריד בין אלימות מילולית לפיזית, ושלא יזיינו את השכל שאלימות מילולית מובילה לזה כי זה פשוט לא נכון.
    הורים שבאים עם הילדים מקללים את השחקנים ואת היריבים יחד עם הילדים וזה חלק מההנאה והבילוי, כל עוד הקללות נשארות בגדר 'בן זונה' וכו' זה בסדר, אף אחד לא חושב שההורה ילך עם הילד שלו לתפוס אוהדים אחרי המשחק, נכון?

סתם למחשבה, חוץ מאמיר רנד והאוהד הפועל ת"א שאין לו ביצים אף אוהד לא יצא ממשחק כדורגל עם נזק לתמיד, איך זה ששני הבודדים שיצאו נכים לכל החיים הם כאלה באשמת המשטרה? ויותר מזה, לא באשמת אוהדי בית"ר???

במזרחי יש 5 אלף צופים כל משחק, במכות יש מקסימום 100, זה בקושי 2%, למה להגיד על כולם?
    לפוצץ את האוטובוס של הקבוצה באבנים? אוהדי מכבי ת"א לא עשו את זה לאוטובוס שלהם? אוהדי הפועל ת"א לא כמעט גמרו לשאראס את הקריירה אחרי משחק באושיסקין? איפה אתה מזכיר את זה במה שרשמת?

4. Maor321 Member

לך תקרא קצת דברים ולא תקשקש על מה שאתה חושב!!
    זה כמו להגיד על אונס שלא קרה כלום, כי מבחינה פיזית לא נפגעו.

5. אלי מתחן Member

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר הזכרת את זה, דאייר, מי המציא את "תל אביב עולה באש"?

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

למען האמת אני לא יודע, אני יודע שבירושלים שרים את זה (אגב לא ידעתי ששרים את זה בעוד מקומות).

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה??? זה אחד השירים הכי משלהבים אותי באופן אישי!! זה כזה כיף לשיר את זה, אפילו כשזה נגד רוזנבורג (והיה כזה כיף לשיר את זה שם עם 30,000 איש).
    תמיד יהיו את ה"מל-ח-מה", "X עולה", "ליגה א'" (כבר לא שרים את זה הרבה שנים את האמת) ועוד הרבה שירים שאף אחד לא יודע מאיפה הם התחילו וכולם שרים אותם על כולם, וצריך להיות ממש אידיוט כדי להגיד שזה הקהל של הקבוצה שלך שהתחיל את זה.
    לעומת זאת, כמו שקוף ירוק כתב, על לא מעט שירים לקהל הירוק יש את הטריידמארק, כמו "הנה היא עולה אלופת המדינה", כל הקונספט של ה-נהנהנה ושהיציע ממול משיב נהנהנה", ועוד שירים שרובם הם על שחקנים ספציפיים.

9. בית"רי מלידה Member

אתם מתעסקים בשטויות - "המורה, הוא התחיל "....

כל השירים שלא מעודדים את הקבוצה שאותם אתה אוהד - לא תורמים כלום!

ומי שאומר שאלימות מילולית לא מביאה בסופו של תהליך גם אלימות פיזית, הוא טיפש , לא מכיר את ההיסטוריה, שקרן, וגם צבוע ! שיספר את המעשייה הזו למתים והניפטרים לפני ה 4 לנובמבר 1995 !

( אה, נכון, החברים שלו שרים שירי הלל לרוצח, ממש לידו, ורק בגלל שהוא עיוור, חירש ,אילם, ופגוע מוחית, הוא לא יודע ...)

10. B8aRisT Member

תראה אני לא אומר את זה בגלל שאני בית"ריסט...
    תראו כמה אוהדים מגיעים לכל משחק...אפילו חוץ... כמות נכבדה שלא תבייש אף קבוצה, ו"אפילו" מכבי חיפה...

באמת... אני לא מדבר רק על כמות... תיראו.... עידוד כוח רצון...

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל,
    אני לא יודע כמה זמן האוהדים של חיפה שרים נהנהנהנה אחד לשני, אני רק יודע שכבר כמעט עשור שרים את זה במלחה... אני לא טוען למקוריות, אבל אני חושב שגם פה זה טיפה מגוחך לטעון למקוריות...

12. Maor321 Member

מכבי חיפה
    אבל זה עוד אחד .. גם כן "שיר". זה בדיוק כמו השופט בנזונה, או יאללה יאללה יא בית"ר.

ובקשר לשירים על יריבות, לא מסכים עם מה שאמרו פה. יש שירים על יריבות בכל העולם, וזה מוסיף הרבה עניין.

13. Daniel_Harush Member

הקהל של חיפה קהל מפונק!!!
    הם במצב שכל אוהד של קבוצה היה רוצה להיות והם מביאים בקושי 500-700 אוהדים למשחק מול הפועל פ"ת ..
    זה בושה לקבוצה כמו חיפה .
    תאמינו לי שעם זה היה המצב של בית"ר ההיינו רואים בטדי 13 אלף בכל משחק .
    אגב עוד דוגמא במשחק של בית"ר מול הפועל פ"ת בפתח תקווה הגיעו שלוש אלף או יותר אוהדים .
    ובית"ר ממש ממש לא קרובה למצב של חיפה.

14. אלי מתחן Member

כן בטח בגלל קללות כמו בן זונה ירצחו פה עוד ראש ממשלה.

15. ג'רמיין דפו Member

קהל ישראלי הוא קהל בוגדני ברובו. קחו לדוגמא את יניב קטן שהוא היום האליל של אוהדי מכבי חיפה,הבן אדם היה יורד לספסל בתקופה של גרנט כשחקן צעיר עם דמעות בעיניים וסופג יריקות מ"אוהדי"מכבי חיפה והוא סך הכל ילד ועוד שחקן בית ! זאת רק דוגמא אחת לקהל ישראלי שלא יודע מה היא תרבות כדורגל ואהדת קבוצה. לא אחת ראינו אוהדים ששורפים את הצעיפים של הקבוצות שלהם ! מי באנגליה יכול בכלל לחשוב לשרוף את הסמל הקדוש של קבוצתו... לא בגלל שאני אוהד כפר סבא אבל אם יש קהל שמוחא כפיים לאחר הפסדים ותומך ואוהב כל כך את שחקני הבית שלו זה הקהל של כפר סבא.