אחרי שאני רואה פה הרבה ויכוחים על זה, אחת ולתמיד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏4/1/04.

1. DadoN ReD Member

קודם כל תירגע, אני לא אוהד הפועל תל אביב.
    אבל מה זה חוכמה? הובלתם 2-0 פעמים .. אתה ידוע כמה פעמים הקהל של הפועל תל אביב אכל את מכבי? .. זה לא חוכמה להוביל 2-0 על ההתחלה ולנצח בעידוד הקהל ..

הקהל של הפועל תל אביב חד משמעית לוקח בעיינים עצומות את גל הליגה בלעודד כל המשחק.
    בפירו ובכל מה שקשור מכבי ת"א לוקחים.

2. DadoN ReD Member

מזה? מזה? מזה?
    אנחנו נסענו השנה לחיפה..במחזור ה 3 אני חושב .. והבאנו 1,200 באר7עים!!!!!!
    אתם באתם לפה אם 2,000 אוהדים..שחצי מהם מהדרום - יעלובים!

ונזכיר לך מי זכה פעמיים ברצף באליפות ? אנחנו או אתם ? נזכיר לכם איזה שחקנים יש לכם ואיזה לנו?

באר שבע העיר הכי חמה .. הגביע הבנאו מעל 20,000 לרמת גן! אז מה אתה מדבר בכלל?
    תסתכל על הקהל שלכם .. אחריי הפסד אני בטוח קרית אליעזר יהיה מלא בקרחות!

כי חצי מאוהדי חיפה הם אוהדי אינטרנט!

ולהזכיר לך .. שהשנה במחזור ה 3 ששיחקנו נגדכם .. זה היה ביום רביעי .. שידור ישישר בערוץ 2 .. להזכיר לך? אז שב בשקט.

חח הרגת אותי עלק הבאתם 3,000 לפה .......חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

3. אלי מתחן Member

אז מה? לגמר אוהדי בית"ר הביאו 35 אלף אוהדים שנתיים ברציפות.
    אל תדברו על כמויות של אוהדים עם אוהדי בית"ר, לא זכורה לי אף קבוצה שהביאה לטדי אותה כמות שבית"ר הביאו למשחק החוץ נגד אותה קבוצה

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא זכור לך...?

לא חסרים דוגמאות שקבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ת"א הביאו 3,000 אוהדים למשחקי חוץ ואפילו יותר.

5. אלי מתחן Member

לטדי הכי הרבה שהביאו אי פעם זאת מכבי ת"א עם 3500 אוהדים, בעונת 92 בית"ר הביאו לר"ג 8000 או יותר לא זוכר אוהדים

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"R הביאה לר"ג בשנים האחרונות הרבה יותר מ8000 איש...
    קודם כל בשני גמרי הגביע מול הפועל ת"א בית"ר מילאה את מה שהוקצה לה, משהו כמו 18,000 אם אני לא טועה. חוץ מזה לא חסרים משחקים שבהם היא שיחרה בר"ג והביאה יותר מ8000... רק לפני שנתיים במאבקי הירידה, באותו משחק שמנור חסן כבש שלושע (נראה לי מול בני-יהודה) בית"ר שלחה 10,000 איש לר"ג...

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא דיברתי על טדי ספציפית אלא על משחקי חוץ בכלל.

אתה מדבר איתי על 92 שבא נגיד אז זה היה משחק עונה. גם מכבי חיפה שהיה לה משחקי עונה נגד הפועל ומכבי ת"א הביאו לבלומפילד קרוב ל- 8,000 ירוקים.

8. אלי מתחן Member

לגמרי גביע באו 35000 אלף שלנו, והמשחק אז עם השלושער היה נגד פ"ת.

אנחנו הבאנו לבלומפילד 13 אלף נגד הפועל ת"א במשחק העונה של 98 ובערך 3000 נשארו בחוץ, ובאותה עונה 16000 מול בני יהודה שהעבירו לבלומפילד

9. DadoN ReD Member

כן כן בטח לגמר הבאתם " 35,000 " אני בטוח.
    לא יותר מ 25,000 !

חח איך אתם מעלים את כמות האוהדים שלכם .. זה משהו!

10. אלי מתחן Member

35000 יש לי הוכחות, הפועל מילאו את 2 שערים שזה 10000 והיה איצטדיון מלא

11. ג'רי בית הלוי Member

*אני מבקש בכל לשון של בקשה להפסיק עם ה"חחחח" שיוצרים שורה ארוכה, זה דופק את העמוד בצורה בלתי נסבלת, וממש אין לי כוח להתחיל לערוך הודעות.

בקשר לכמויות: בית"ר מעולם לא הביאה 35,000 אוהדים לר"ג, מעולם לא היה כדבר הזה. שתי הקבוצות היחידות שהצליחו להביא לשם מעל 30,000 הן מכבי ת"א(35 בגמר מול מ.פ"ת ו-38 במשחק אליפות מול ה.פ"ת) ונבחרת ישראל במספיק הזדמנויות. בית"ר הביאה בסביבות ה-15/20 אלף לגמרים, לא יותר מזה.
    לטדי אף קבוצה לא מביאה הרבה אנשים(מלבד בית"ר) כמובן, ה"שיא" לפי דעתי לא עומד על 5,000 והוא שייך למכבי בעונה שעברה(3-2) או חיפה במשחק אליפות ב-2001. השיא באחוזים של אוהדים שממלאים את המגרש שלהם שייך למכבי במשחק מול בני יהודה(לפי הערכה שלי כמובן), מילאנו את כל השערים חוץ משער 7 שהיה מוקצה לבני יהודה בלבד. בית"ר סביר להניח הביאה יותר למשחקים מסוימים, אבל צריך לזכור שיש להם 12,000 מקומות יותר מבלומפילד. למי שאמר שבית"ר הביאו 13,000 לבלומפילד במשחק העונה- חחח, זה מה שיש לי להגיד לך. לא היה ולא נברא.

12. אלי מתחן Member

35,000 בגמר גביע עונת 2000 מול הפועל ת"א היה איצטדיון מלא, מכבי לא הביאו 5000 לטדי בשום מצב כשהו. מקסימום 3500. חיפה הביאו 2500 לטדי באותו משחק שלא יזיינו לך בשכן.
    במשחק העונה בטדי מול מכבי חיפה ב2001 מילאנו את כל טדי חוץ מהגוש הדרומי ביציע המזרחי.
    אני אומר לך שמילאנו חצי מבלומפילד של לפני איחוד השערים ושיפוץ השירותים ועוד נשארו כמה אלפים בחוץ.
    די לשקר לעצמך, בעונות האליפות כל משחק של בית"ר טדי היה מלא ב15,000 צופים.

13. AFC Member

בחיאת, ניצן, אם מחירי הכרטיסים והמנויים עולים הרבה כסף, לא עדיף... פשוט לא לקנות אותם? אני בהלם, כמה טמטום במחאה הזאת! הכרטיסים יקרים? תצביעו ברגליים. אל תבואו למשחקים, ותאמין לי שמחירי הכרטיסים יצנחו. פשוט מדהים שהקהל של מכבי ברוב טפשותו ממשיך לקנות את הכרטיסים והמנויים שעל מחיריהם הוא בוכה כדי לקבל מכות משוטרים ואז מתחיל במחאה מפגרת.

הקהל של מכבי בהחלט קהל מגעיל ובוגדני. למה להיכנס למשחק ולשתוק...? למה בכלל לבוא למשחק, לשלם על הכרטיס היקר בטירוף, לקבל מכות משוטרים רק כדי שתוכל לשתוק במשחק? נו, כאילו שזה לא ברור. המחאה הזו היא בגלל היכולת הדלה של הקבוצה עוד מהמשחקים נגד ז'ילינה ושני המשחקים הראשונים בגביע הטוטו, וכמובן שיחרורו של אבי נמני. מוזר שהמחאה נפתחה בדיוק אחרי ששוחרר, הא? איזה צירוף מקרים! טוב, זה בטח היה סתם מקרה, המחאה היא כמובן על מחיר הכרטיסים...

אבל הדבר שהכי הדהים אותי הוא כמה אוהדי מכבי ת"א ערקו לטדי למשחק הבכורה של נמני כמו שמעון קורק ושות'. יש לא מעט אוהדי מכבי שהם בעצם אוהדי נמני, הם פתחו במחאה בגללו ועכשיו הם מבלים את זמנם בקללות לעבר קלינגר, לוני, דגו ושטראובר (כנראה שאין יותר את מי לקלל בהפועל) ושתיקה במשחקי הבית. חרא של קהל.

14. ג'רי בית הלוי Member

בני, אם אתה חוזר לכתוב אתה לא יכול לשם שינוי לכתוב הודעה עם טיפת היגיון, ולא הודעה מלאת טימטום ונפיחות עצמית, כהרגלך?
    הרי ברור שאתה לא יודע דבר וחצי על המחאה, ואני בספק אם באמת קראת את מה שכתבתי, או את הלינק שנתתי. אבל למה לקרוא את העובדות, כשאפשר להיות טיפשים ולהרגיש צודקים?

לא לבוא למשחקים? נתחיל מזה שאנחנו סה"כ 200 איש, ואני בספק אם ללוני תזוז שערה על הביצה השמאלית אם 200 איש לא יקנו מנוי לשער 11. את רוב הכסף שלו הוא עושה ממנויים לשער 1, ואת השקל וחצי שהוא לכאורה יפסיד על אנשי השחקן, הוא ירוויח מ-200 אנשים שיקפצו על ההזדמנות לעשות מנוי לשער 11, ותאמין לי שיש הרבה יותר מ-200 כאלה. ולמה לעשות בכלל מנוי? כי אנחנו רוצים להסביר לאנשים, "לשלוט" על היציע ומה שמתרחש בו. ואולי לבן אדם כמוך שהולך למשחק וחצי בעונה זה לא מזיז, אבל המחאה הזאת היא סופר חשובה, והדבר האחרון שאתה יכול להגיד עליה הוא שהיא מפגרת. אבל מה אני מבין, הרי עדיף בהרבה לקלל את אנשי ה-PPV ולהזמין את המוצר שלהם שתי דקות אח"כ, נכון?

ושוב, בני במפגן ידע מרשים מספר לעולם על דברים שאין לו מושג בהם. אם היית כזה גאון עולמי כמו שאתה מתיימר להיות, היית אולי מגלה שהמחאה הזאת התחילה הרבה לפני שנמני נבעט ממכבי. ולגלות לך סוד? 3 ימים לפני מסיבת העיתונאים המפורסמת(10.8) נשלח מכתב להנהלת מכבי(לוני הרציקוביץ', טלי לייבוביץ', תמי פרידמן ואלי דריקס) שבו כתובים ומפורטים כל סעיפי המחאה שהייתה עתידה להיפתח בין אם אירועי ה-13.8 היו מתרחשים ובין אם לא. נכון, כל הבלאגן סביב נמני בהחלט לא תרם לנו, אבל העובדה היא שסעיף אבי נמני הוא רק חלק במחאה, והבעיה שלנו היא לא עם עצם השחרור, אלא עם הדרך שבה שוחרר נמני(וגם בנין)- אחרי שרוב המנוים נמכרו, חלק לא מבוטל מהם על גבו של נמני. אבל כמובן, בני יודע הכל, ניצן סתם מדבר שטויות. אגב, אם במחאות על רקע מקצועי עסקינן, האין אתה חלק מאותו קהל נפלא, מדהים, תומך וכל הבולשיט הזה שזרק בקבוק מים על מאמן שניצח רק 1-0?

תגיד, אתה לא זה ששנה שעברה כתב פה איזה 100 הודעות שעסקו אך ורק בכמה אתה מכיר שמות של אוהדים, ארגוני אוהדים ואתרים, וכמה אתה מתנגד להם? שהם רק קומץ? יפה. עכשיו תשים במשוואה הזאת את האוהדים של מכבי, ואם תואיל בטובך לצאת לשניה מבועת ה'אני בני, אני אוהד בית"ר, אני גאון' שלך, אתה תדע שזה מספר מצומצם מאוד של אנשים, שאוהבים את אבי נמני והם הולכים למשחקים שלו, עפ"י הזמנה אישית שלו. זה לא על חשבון משחקים של מכבי, הם הולכים לשם בזמנם החופשי, לא זכותם? אני גם לא מבין מאיפה לעזאזל הפלצת את שמעון קורק, הוא לא עוד אוהד, הוא האבא הרוחני של נמני. הוא גידל אותו מאז שהוא עלה לנערים, הוא ונמני זה דבר אחר לגמרי מכל מערכת יחסים של נמני עם כל אוהד שהוא.
    ובנוגע לקללות לעבר קלינגר, דגו ושטראובר, אני לא מבין מאיפה אתה מפליץ את זה, ולמה אתה חושב שזה כל הקהל. את קלינגר ודגו השחקן ה-12 לא מקלל(וגם לא מעודד, יש לציין). למעשה, השחקן ה-12 לא מקלל אף שחקן/איש צוות של מכבי מתוך עיקרון. לעומתו, יש את ה"אולטראס", שזה חלק שונה מאוד בעמדות ובמעשים שלו, והם באמת חלק מצומצם מאוד. אז למה אצל מכבי זה "כל הקהל" ואצל בית"ר זה רק "קומץ"? בנוגע לשטראובר, הבן אדם עשה מעשה שלא יעשה ואמר לכמה אנשים מהשחקן בפרצוף "בהשתחוות אחת קניתי אתכם". כן, במילים האלו. אם אתה היית מעודד שחקן אחרי שהוא היה אומר דבר כזה, אז אין לי על מה להתווכח איתך.

15. אלי מתחן Member

אחרי שקראתי פה את ההודעות של אוהד מכבי אני חייב לציין שזה השפיע עליי ועכשיו אני מאמין שהמחאה שלהם צודקת.
    לגביי חוק וילן הייתי שמח לדעת יותר עליו.
    בקשר למחירי מנויים, במצב הכלכלי של היום, ובמיוחד לאור הראות שיש בשער 11 לדעתי זו גניבה לדרוש יותר מ600 ש"ח. בנוגע לשטראובר, האפס הזה הוא באמת מניאק, אני לא אשכח איך שנה שעברה הוא דפק סמחטה על אוהד בית"ר בן 10 במשחק גביע הטוטו בטדי, בגלל שהוא שטראובר החליטו להתעלם מהמקרה ועד היום אף אחד לא יודע עליו.