אחרי קרב צמוד - נטע לביא תגלית העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏1/6/16.

?

מיהו תגלית העונה ?

1. נטע לביא

24 הצבעות
    55.8%
  2. דוד קלטינס

16 הצבעות
    37.2%
  3. מקסים פלקוצ'נקו

3 הצבעות
    7.0%
  4. אחר

0 הצבעות
    0.0%
  1. South Boy Member

לא פספסתי משחק אחד של הפועל באר שבע העונה, שני הקשרים היחידים שראיתי שהצליחו להתמודד עם ג'ון אוגו ולעשות לו חיים קשים הם נטע לביא וקצת אלברמן.
    הילד הזה שחקן מצוין והוא היה קצת יותר דומיננטי מקלטינס שנחלש לקראת סוף העונה ופלקושצ'נקו שפרץ מאוחר מדי, מזכיר קצת את הדור הישן בנחישות ובמוסר העבודה שלו על המגרש.
    גם דויד קלטינס נראה על המסלול הנכון בדרך להיות אחד מהקשרים הטובים בליגה אבל אם חיבים לבחור בין השניים אני הולך על נטע.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אחד השחקנים הכי חכמים על המגרש ומחוצה לו. אני לא כל כך אוהב אותו האמת כי יש לו פאק בנאמנות לדעתי, אבל הוא אכבר שחקן, וגם הוא לא היה מציג את אותה היכולת שהציג ללא קלטינס. לצערי בישראל זוכרים את הסוף, אז בוחרים בלביא לתגלית העונה, אבל לדעתי אם מסתכלים לאורך העונה אז התחרות לא כל כך שיוויונית.

הורג אותי הפרמטר שאוהדי ב"ש מודדים יכולת של שחקן. "הוא היה טוב נגדנו" וזהו, מבחינתם זה מספיק. מעניין מה היה קורה אם היה שחקן ששם שלושער נגד ב"ש אבל בשאר המשחקים לא עושה הרבה.

ולא הזכירו אותו פה מעבר להודעת פתיחה, אבל סגס תאמבי גם נתן עונת בכורה נהדרת.

Butragueño אוהב/ת את זה.
  3. South Boy Member

לא אמרתי שהוא היה טוב נגדנו וזהו, אמרתי שהוא ממש הרשים אותי בזה שהצליח לעשות משהו שכמעט אף אחד בליגה לא הצליח. ראיתי אותו בעוד הרבה משחקים העונה והוא הציג את אותה יכולת כל העונה, בניגוד לקלטינס שגם אחריו אני עוקב ומאוד מתרשם ממנו אבל נעלם לקראת סוף העונה ובנוסף מאוד קשה לו להתמודד עם שחקנים פיזיים ממנו מה שאי אפשר להגיד על נטע לביא.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- קלטינס עשה חיים מאוד קשים לכל שחקן בליגה, בין אם הוא פיזי או לא. לא סתם אותו אוגו אמר עליו ש"הוא יכול להגיע למקומות שאני לא יכול" ובכל משחק מדבר איתו ושופך עליו ספורלטיבים מפה ועד עזה. לא סתם אלי דסה היה אומר לאנשים "זה יהיה השחקן הכי טוב בליגה", ולא סתם העריכו אותו כל כך בבית"ר. הוא חזק פיזית (הרבה יותר מלביא), הוא מקצוען, הוא כל מה שאתה רוצה שכדורגלן צעיר ישראלי יהיה. בכל המדדים הפיזיים הוא ממוקם בטופ 3 בבית"ר, זה מסביר היטב עד כמה הוא חזק ומקצוען.
    - קלטינס נעלם כמו שאר הקבוצה שלו, שהלכה לים כבר בסוף מרץ וסבלה מעניינים לא מקצועיים שהשפיעו עליה. באותה מידה אני יכול להגיד, והאמת שאני אומר את זה כבר 20 הודעות רצוף, שקלטינס היה כמה רמות מעליו במהלך הליגה הסדירה וגם בתחילת הפלייאוף. מעניין איך התקופה הרעה בתחילת הפלייאוף, שגם אליה לביא היה שותף, נעלמה כך.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עקבתי אחרי שבתאי לפני המשחקים מולנו, אבל מאז המשחק וגם הסיכום עקבתי אחריו שבוע אחרי שבוע והוא היה מהקשרים הכי טובים בליגה בתקופה שעקבתי אחריו.
    לא רק במשחקים מולנו, גם ביתר המשחקים, כולל בפלייאוף העליון, הוא מאוד הרשים.
    מול מכבי בבלומפילד הוא שלט באמצע עד הדקה ה60 אז בוס הכניס את דור פרץ כקשר שלישי באמצע כדי להתמודד עם השליטה המוחלטת של רעננה במשחק ואז גם התרחש השינוי במשחק.
    גם מול מכבי חיפה הוא היה מעולה והיה מהלך אחד שהוא פשוט התעלל בטוואטחה.
    גם ביתר המשחקים, היה מנקודות האור של רעננה והמנוע של הקבוצה.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנתונים דווקא מראים שקלטינס השפיע יותר על בית"ר מאשר לביא על חיפה (והם עוד כוללים את המשחק של מכבי חיפה בבלומפילד שאותו לביא החמיץ בכוונה מה ששיפר את המאזן שלו, בניגוד למה שהיה קורה אם היה לוקח חלק במשחק):

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t34.0-12/13344810_1024884720914469_4028160490681919245_n.Xxx?oh=be93e39f5abb18272f75f1623637cadf&oe=57513942&__gda__=1464997836_dbe99b72a1ce9b0a51f0fe18f2df9fee

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/l/t34.0-12/13319963_1024884744247800_4606587162190948031_n.Xxx?oh=e4589fe8272e1ad66728f622f3c6f009&oe=575200E7

7. South Boy Member

בכל המשחקים ששיחק מולנו קלטינס היה נראה כמו הילד של ג'ון אוגו שלקח אותו לגן, חלק מהשליטה האבסולוטית שלנו במשחקים מול בית"ר מתבטאת ברכות של הקישור של בית"ר במשחקים מולנו ואם אני לא טועה קלטינס שיחק בכולם והיה ברור שהמיס מאץ' הכי גדול במגרש זה אוגו וקלטינס.
    אני לא אמרתי שקלטינס לא כל מה שאתה אומר, הוא שחקן מצוין ובהחלט יש לו עתיד, לא משנה לי מה אוגו או אלי דסה אמרו עליו כי זאת דעתם אבל אני חושב שנטע לביא בתור תגלית העונה היה שחקן יותר משמעותי לקבוצה שלו מאשר קלטינס בבית"ר ובעיקר בגלל שנטע לביא הוא מהבודדים שתפקדו העונה בחיפה. אתה לא יכול להשתמש בתירוץ "קלטינס נעלם כמו שאר הקבוצה שלו" כי נטע לביא בכל הזדמנות שקיבל גם כשהקבוצה שלו נעלמה לגמרי נתן משחקים שלא מביישים קשרים מנוסים ממנו.
    שניהם שחקנים טובים, אבל נטע הוא תגלית יותר משמעותית לדעתי.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הבעיה של בית"ר מול באר שבע לא הייתה קלטינס מול אוגו, אלא יותר גבאי וכחילה. אם לא השניים האלה אני בספק אם המפגשים נראים אותו דבר. היה את המשחק בטדי שללא ספק היה הטוב של אוגו העונה והוא הראה דומיננטיות אדירה, אבל בשני המשחקים האחרים בטרנר? אתם נוטים להאדיר את אוגו, וזה בסדר האמת כי קל לאהוב אותו, אבל זה לא היה כפי שאתה מתאר.

אני בהחלט יכול להשתמש בתירוץ כי:
    - אני אשמח לדוגמאות על משחקים שלביא היה טוב וכולם סביבו היו חלשים. אני בספק אם היו כאלה. פלט, אם כבר, היה שחקן שתיפקד בחיפה בזמן שכל הקבוצה נעלמה.
    - יש הבדל בין קבוצה שכבר לא מתעסקת בכדורגל לבין קבוצה שמתעסקת בכדורגל אבל מציגה יכולת חלשה. אי אפשר לקחת פאקינג חמישה משחקים ולהשליך על עונה שלמה, זה לא עובד ככה. זה כמו שאני אגיד שבן שהר היה טוב מברדה רק בגלל שבפלייאוף הוא הציג יכולת טובה ממנו ומספרים טובים ממנו.

amn אוהב/ת את זה.
  9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהמשחקים מול בית״ר היו הטובים של אוגו השנה, וזה בעונה עצומה שלו. להאשים את קליטנס? קשה מאוד, כי כשאוגו בכושר טוב ומרוכז מנטלית ובלי פציעות ובא לטרוף את הדשא זה בעיקר תלוי בו. ואוגו הוא לא היחידי, דיברתי עם כמה שחקנים וכולם ציינו את המשחקים מול בית״ר בטח בטדי כהכי טובים שלהם השנה. אולי זה הדשא, האיצטדיון, האווירה מסביב, העובדה שאנחנו ברצף טוב מאוד מולם ועם כל ניצחון הביטחון הזה רק עולה, אבל למשחקים מול בית״ר בטדי בשנים האחרונות אנחנו מגיעים לריכוז כקבוצה ברמות יותר גבוהות מאשר מול כל קבוצה אחרת, בדיוק כמו שלמשחקים מול מכבי חיפה אנחנו מגיעים בריכוז נמוך יותר מאשר כל משחק אחר וכן ברור לי שהנושא המנטלי משחק כאן תפקיד.
    דיברתי על קלטינס אבל על הדרך גם דיברתי על לביא, ועל זה שלא בטוח שבגלל הכניסה שלו להרכב התקשנו מול חיפה שכן התקשנו מול אותה חיפה גם במשחקים בתחילת העונה שהוא לא שיחק בהם.

קשה מאוד על סמך מאצ׳פ מול קבוצה ספציפית להגיד מי שחקן טוב יותר או פחות כי יש אלף גורמים שמשפיעים על מפגש ספציפי, אלא אם כן אותו שחקן נותן משחק עצום והוא הגורם לזה שהפסדת באותו מאצ׳פ. לא זוכר את לביא נותן משחק עצום מולנו בדיוק כמו שלא זוכר את קלטינס נותן משחק חלש מולנו. הם השתלבו ביכולת הכללית של הקבוצה לטוב ולרע.

10. DRORIKO Member

היית יכול להגיד את זה אם לאורך כל העונה הם היו שווים ביכולתם ובפליאוף ברדה היה נעלם ובן סהר ממשיך באותו קצב

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אבל זו הנקודה שלי! לביא וקלטינס לא היו שווים ביכולתם. קלטינס היה טוב ממנו.

12. Doritoz FCBJ - RMCF

אני בחרתי קלטינס. קודם כל כי אני משוחד בתור אוהד בית''ר. וגם כמו שאמרו שהרבה בזכותו הקבוצה השנה נראתה כמו קבוצה כי לפניו זה אפור ולא טוב.
    כמובן שבלי השילוב עם איינבינדר ופריירה זה לא היה זה, אבל זה כמו חלק של פאזל שבליעדיו זה לא שלם.
    אני לא מוריד בכלל מנטע לביא, אבל אם הייתי יותר אובייקטיבי הייתי חושב על זה שבמהלך 90 אחוז מהעונה מכבי חיפה נראתה פח, בית''ר נראתה הרבה יותר טוב ממנה, הטענה שבפליאוף בית''ר נראתה רע וחיפה טוב (מה גם שהיה את כל סיפור אצילי שמאוד פגע בקבוצה) זה קצת מראה על עיוורון וצביעות כי שוכחים מה היה פה בעונה הסדירה ובכללי הרשמים מהעונה של חיפה הם שזאת עונה לא טובה ואין מה לעשות כדורגל זה לא משחק אינדיבידואלי.

13. yakov_y YNWA

ידעתי שלא יצביעו כאן לפלקוצ'נקו אבל הילד השאיר קבוצה בליגה, איך שלא תהפכו את זה ואת כמות המשחקים שלו, ב-4 משחקים ששיחק השאיר את הקבוצה בליגה, זה רק מעצים את ההישג שלו.

14. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

טבעי שאנשים יצביעו למי שהם מכירים או יצא להם לראות.
    אין ספק שהוא שחקן נהדר למי שיצא לראות, הבעיה שהוא בקבוצה בלי חשיפה יותר מדי לעומת קלטינס ולביא (שגם נתנו עונות טובות).

הבעייה שלי עם קלטינס זה החוסר יציבות שלו, לעיתים אפילו תוך כדי משחק. אבל אולי עם הניסיון זה ישתפר..

yakov_y אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

איך הבעיה בפלקוצ'נקו היא חוסר חשיפה?! הבחור שיחק ארבעה משחקים בסך הכל ולא מפסיקים לדבר עליו. בלי המשכיות אמיתית שנפרסת על גבי מספר דו ספרתי של משחקים הוא בגדר שחקן מוכשר בזון.

אני לא ממש יכול להחליט בין קלטינס ללביא, שניהם מצוינים ללא ספק.

Sir Alex Ferguson, amn ו-Love Is Red אוהבים את זה.