אחרי קרב צמוד - נטע לביא תגלית העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏1/6/16.

?

מיהו תגלית העונה ?

1. נטע לביא

24 הצבעות
    55.8%
  2. דוד קלטינס

16 הצבעות
    37.2%
  3. מקסים פלקוצ'נקו

3 הצבעות
    7.0%
  4. אחר

0 הצבעות
    0.0%
  1. DRORIKO Member

אף אחד פה לא מפקפק בכישוריו של קלטינס,בטח לא אני. אבל כן בפליאוף הוא הדרדר לרמה של חבריו במקום להרים אותם. זה מעיד על זה שהוא עדיין לא מספיק כשיר בשביל להיות מנהיג. אולי בעוד 5 שנים.

2. DRORIKO Member

בית"ר ירושלים השנה מתחילה ונגמרת בעומר אצילי. עומר אצילי הוא לא המנהיג של הקבוצה, הוא הוא הקבוצה.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הודעה כל כך הזויה ומנותקת. אלוהים ישמור אם אתה חושב שבגלל נטע לביא הצלחתם להביא שני תיקו וניצחון. אין לי אפילו מאיפה להתחיל לענות לדבר כזה. שיהיה לך אחלה יום.

לפקפק באיכות של רואדה, קלאודמיר, קלטינס ורוקאביצה בהשפעה שלהם על הקבוצה זה לא פחות מנותק מההודעה למעלה.

4. DRORIKO Member

יש השפעה ויש השפעה. גם אלברמן,טיבי ומיכה משפיעים, עדיין כולם יסכימו שאם תוציא את זהבי זה חצי קבוצה.

5. Civil Anti Madridista

בכל האתרים הבחירה בין נטע לקלטינס הייתה צמודה, זה אומר הרבה לזכותם של השניים.

נטע היה מנקודות האור הבודדות שלנו בעונה הזו, הוא גם הקפטן הבא מבחינתי, והלוואי שנזכה להתברך בעוד כמה יהלומים כמוהו כבר בעונה הבאה.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בית״ר כבר הוכיחה העונה שבלי קלטינס היא מתקשה הרבה יותר מאשר איתו. אבל זו לא הפואנטה. הפואנטה היא שאין היגיון מאחורי הטענה ״נטע לביא הרים את חיפה כשכולם מסביבו שקעו״ כי זה פשוט לא נכון. חיפה כולה נראתה טוב יותר כשרוני לוי החליף דיסק ושינה את הגישה. לא שליטה בכדור, לא דומיננטיות, אלא התגוננות ומתפרצות. זו גם הסיבה שבכל העונה הסדירה דקל קינן היה סביר ובפלייאוף הוא נראה כמו אחד הבלמים הטובים בליגה.

אי אפשר לבוא לקלטינס בטענות רק בגלל שהוא לא הרים את הקבוצה מסביבו ולביא, לכאורה, כן הצליח. מבחינת כדורגל, קלטינס עשה עונה יותר גדולה. זה מגובה בכל סטטיסטיקה אפשרית.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד ככה. אין הרבה הבדל בין השניים, אבל לנטע יש העונה גביע...אם זה ההיפך הייתי בוחר בקלטינס. בכל מקרה אני מקווה ששני הצעירים יישארו עם הרגליים על האדמה וישתפרו בשנים הקרובות. לגבי לביא אני לא ממש חושש, הוא נראה בחור מאד רציני. את הבחור עם האבא ההולנדי אני מכיר פחות. שוב, בוא נקווה ששניהם יהפכו בשנים הבאות לשחקנים מובילים בכדורגל שלנו.

8. DRORIKO Member

מסכים איתך לגבי רוני. ועדיין לביא כן שיפר את הקבוצה, אם תרצה מקבוצת תחתית לקבוצה בינונית ששווה פליאוף(ואכן הגיעה לשם בסופו של דבר)

עזוב את הנתונים של קלטינס,זה לא האישיו, האישיו זה חוסר העקביות. אני לא מבין למה אתה מתעלם מזה שהוא נעלם כל הפליאוף

9. DRORIKO Member

לפי אנשים שעוקבים הרבה אחרי הקבוצות הקטנות, שבתאי הראה את היכולת הזאת לאורך כמה עונות, רק שהשנה הפוקוס הגיע אליו, זה גם כי הוא סוף סוף הגיע לפליאוף העליון אבל בעיקר כי הפועל ב"ש קנתה אותו.

אגב אם תהיה קטגוריה של פריצת השנה הייתי שם בתור אחד המועמדים את אינבינדר. שחקן שדי נעלם בין סוללת הכוכבים מקריית שלום, חזר הביתה וקם לתחיה. עונה נהדרת של הקשר(שמן הסתם גם ימשיך לעונה הבאה).

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא מבין למה גביע רלוונטי יותר מכמות משחקים גבוהה יחסית שבהם בית״ר הייתה בליגה משלה משאר הליגה שהיא לא מכבי ובאר שבע. זה כמו שתטען שרוני לוי עשה עונה טובה מדראפיץ׳ כי יש לו גביע, לא חושב שזה אמור להוות אספקט בקטגוריה של תגלית העונה, שצריך לבדוק את השחקן בצורה אינדיבידואלית גם בקשר להשפעה שלו על הקבוצה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  11. Butragueño מנהלים

יובל שבתאי היה מביך מאוד בהפועל חיפה. בעכו עוד היה סוג של ברומטר יחד עם סטיבן כהן. כמוך, גם אני די צופה אדוק של כל קבוצות ליגת העל, אבל אני לא חושב שאפשר להגיד עליו את זה.

קשה לי לשים את אייבינדר שם, כי אמנם היו לו2 עונות מאכזבות במכבי ת"א, אבל בקרית שמונה וביתר ירושלים בעבר הוא היה פאקטור. ככה שזה לא שהוא פרץ השנה, אלא פשוט לפני עונה אכזב.

12. DRORIKO Member

"כמוך"? כשדיברתי על אלה שעוקבים בהדיקות אחרי הקטנות לא הכללתי את עצמי. אני צופה רק בשידורים המרכזיים,עם דגש על חיפה-מכבי-ב"ש.
    פשוט שמעתי פה כמה חבר'ה שיותר עוקבים שאמרו שהם ראו את היכולות האלה אצלו גם בעונות הקודמות. אם אני לא טועה הם גם שיבחו את היכולות ההתקפיות שלו.

13. Butragueño מנהלים

משום מה כנראה קראתי דבר אחד ופרשתי לעצמי דבר אחר.
    אז כמישהו שמבחינתו יום שבת זה יום קדוש וזה יום שלם של זגזגים בין צ'רלטון-ערוץ-הספורט-ערוץ ONE אז יוצא לי לעקוב אחרי הרבה מאוד משחקים של הקבוצות הקטנות, גם כשהן משחקות נגד מרכז טבלה - פליאוף עליון. אז השנה יובל שבתאי היה שחקן לא רע, אבל אני בטוח שאם ב"ש לא היו מחתימים אותו בינואר, כנראה שלא הייתי שומע על התענינויות לגביו מצד קבוצות הפליאוף העליו. הוא פחות או יותר ברמה של אור אוסטווינד, עם שיטת משחק וטכניקה מאוד דומה, אבל הוא לא יכול לתת יותר מ-20-30 דק' טובות במשחק. העונה הוא היה מהשחקנים הדומיננטים ברעננה, אבל לא הדומיננטי שבהם. בן בנימין לדוגמה היה הרבה יותר אפקטיבי ממנו (הוא גם יותר הגנתי) וכך גם אמבולה והחלוץ קנגאווה.

14. DRORIKO Member

זה בדיוק מה שכתבתי, שמה שיצר את הבאזז התקשורתי סביבו היתה הרכישה על ידי ב"ש

15. amn Member

רוצה לתקן אותך - אצל סוזה איינבינדר (יחד עם מיטרוביץ') הועדפו לא פעם ולא פעמיים על פני אלברמן וראדי, ואם אני לא טועה, סוזה התבטא על איינבינדר שהוא מהשחקנים האינטיליגנטים שהיו לו.
    לדעתי, תחת סוזה, איינבינדר הפגין תכונה אדירה של תנועה ללא כדור, ואם היה לו חוש נורמלי לכיבוש שערים היה מסיים את אותה העונה עם מספר דו-ספרתי של שערים. אני חושב שהוא השחקן שאוהדי מכבי שרו לו הכי הרבה במשחקים מבלי שיכבוש (אירוע די נדיר לכשעצמו, שקורה רק כששחקן מחמיץ "שער בטוח").

בקיץ שאחרי איינבינדר נפצע, ולקח לו הרבה זמן להתנער מהפציעה.

מושמץ בקרב אוהדי מכבי בעיקר בגלל שגם מול שער ריק יש סיכוי שהוא יצליח להחמיץ.